Zespół suchości i pogorszenie stanu cery - może poradzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-23, 22:49   #1
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid

Zespół suchości i pogorszenie stanu cery - może poradzicie?


Witajcie.
Moje kosmetyczne pytanie jest trochę nietypowe. Czy któraś z was cierpi może na zespół Sjogrena? Jest tzw. zespół suchości. Reumatolog podejrzewa u mnie to schorzenie, a ja... zauważyłam, że od ok. 2 miesięcy bardzo pogorszył się stan mojej skóry. Do tej pory miałam mieszaną z tendencją do przesuszania się na policzkach. Do tego łątwo zanieszczyszczającą się. Teraz dryfuję coraz mocniej w kierunku skóry suchej, i to również na czole. Moja skóra jest bardzo matowa, zaczerwieniona, jakby cieńsza, robią mi się delikatne grudki (głównie pod oczami), wygląda na zmęczoną, wysuszona do granic. Używam obecnie kremów Ziaji z serii Calma HLC. Do tej pory biolipidowym (półtłusty) smarowałam się na noc i przed wyjściem na dwór. Teraz krem dosłownie wsiąka w skórę jak gąbka. Skóra na ciele równiez jest bardzo sucha.
Podejrzewam, że ponieważ inne objawy zespołu Sjogrena nasiliły się w ciągu kilku miesięcy, stan mojej skóry może mieć związek z tym schorzeniem
Może któraś z was może mi doradzić, co robić z taką skórą? Jak ją pielęgnować? A moze wybrać się do dermatologa?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.