³ojotokowe zapalenie skóry g³owy? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-06-07, 12:03   #1
gosiatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 60
Unhappy

³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?


Po przeczytaniu paru postów i artyku³ów zaczynam siê zastanawiaæ, czy przypadkiem nie mam £ZS g³owy. Od nie pamiêtam kiedy mam na g³owie takie "co¶" co moja mama mówi, ¿e przypomina gnidy (ale nie mam wszy). Takie bia³awo-¿ó³te i dosyæ mocno przet³uszcza mi siê skóra g³owy. Mam tr±dzik i czasem mam te¿ we w³osach takie zgrubienia, które przypominaj± pryszcze.
Bardzo proszê was o pomoc
__________________


gosiatana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-06-07, 13:45   #2
201707171556
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 5 619
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Powinna¶ i¶æ do dermatologa, ja tez kiedy¶ to mialam i mnie osobiscie nawet leki od lekarza nic nie da³y wiêc przestalam chodziæ i czegokolwiek leczniczego u¿ywaæ, ale mo¿e z Toba bedzie inaczej...
201707171556 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-06-07, 14:48   #3
Sandija
Go¶æ
 
Wiadomo¶ci: n/a
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Dermatolog koniecznie
Dora¼nie mog± pomóc szampony z serii Ocerin naszego Oceanica, dostêpne w aptekach.
Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-06-09, 12:59   #4
PannaAnna
Przyczajenie
 
Avatar PannaAnna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Powtórzê to co powiedzia³y dziewczyny- koniecznie id¼ do dermatologa, to s± typowe objawy ³ojotokowego zapalenia skóry. To trzeba leczyæ, bo samo raczej nie przejdzie, a mo¿e siê pogorszyæ....A wypadaj± Ci w³osy? to te¿ jest typowy objaw...I nie "lecz siê" sama, stosowanie przeciw³ojotokowych szamponów podra¿nia skórê jeszcze bardziej. Lepiej jest pój¶æ do lekarza, on zapisze Ci co¶ do wcierania (mieszankê do zrobienia w aptece lub gotowy ¶rodek). A g³owê trzeba myæ ³agodnym czystym szamponem, najlepiej aptecznym, bo drogeryjne zawieraj± ró¿ne "ulepszacze", które maj± s³u¿yæ w³osom, ale chorej skórze g³owy niestety ale szkodz±. I nie zwlekaj, bo w konsekwencji mo¿e doj¶æ do znacznego przerzedzenia w³osów...

I nie poddawaj siê je¿eli to, co zapisze Ci lekarz, nie pomo¿e- na £ZS nie ma 1 skutecznego dla wszyskich lekarstwa. Trzeba próbowaæ ró¿nych kuracji, która¶ na pewno zadzia³a.
PannaAnna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-06-09, 14:55   #5
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 576
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Ja tez mam £ZS i dostalam silny antybiotyk do smarowania skóry glowy i nie pomaga. To juz drugi dermatolog i w dodatku najlepszy! Nic nie dziala.
Judytka2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-06-09, 16:45   #6
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomo¶ci: 2 458
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Ja tez mam £ZS i dostalam silny antybiotyk do smarowania skóry glowy i nie pomaga. To juz drugi dermatolog i w dodatku najlepszy! Nic nie dziala.
A moge spytaæ jakich lekow uzywasz?Moj TZ cierpi na £ZS owlosionych partii ciala i jedyna rzecza,ktora dzaila na niego jest elocom locio plyn.To choróbsko to cie¿ka sprawa...
Little Angel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-06-11, 15:07   #7
gosiatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Dziêki dziewczyny do dermatologa na pewno siê wybiorê. Zawsze mo¿na na was liczyæ . Choæ przyznam siê, ¿e zaczynam w±tpiæ w dermatologów. Ostatnio uda³am siê do takiej pani dermatolog, bo w³a¶ciwie od paru lat bardzo ³ami± mi siê paznokcie u stóp, a w³a¶ciwie tylko ten du¿y. Rozdwaja siê niemi³osiernie, mówiê wam - masakra . Pani pobra³a próbkê, zrobi³a badania - ¿adnego ¶wiñstwa typu grzybica nie ma.
Wiêc zapyta³am siê pan, co w takim razie mogê zrobiæ na te ³ami±ce siê paznokietki. Na to pani dermatolog teatralinie, g³o¶no westchnê³a z irytacj± i mówi: "No o bo¿e, no kupiæ sobie jakie¶ tabletki ze skrzypem no. Normalnie si³y do pani nie mam" :WTF:. Normalnie rêce i cycki opadaj±. Pomijam fakt, ¿e skrzyp jad³am i gówno dawa³, ale kobieta jest chyba no troszkê nienormalna. Szczerze mówi±c to by³am w moim mie¶cie u paru dermatologów i z ¿adnego nie by³am zadowolona :/
mam nadziejê, ¿e teraz nie bêdzie tak ¼le :P
Dziêki jeszce raz dziewuszki
__________________


gosiatana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 17:08   #8
Julia1977
Zadomowienie
 
Avatar Julia1977
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Rajgród
Wiadomo¶ci: 1 264
GG do Julia1977
Dot.: ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy?

Witam Was serdecznie...;]

Z Twojego opisu wynika, i¿ to jest ³ojotokowe zapalnie skóry. Sama cierpia³am na t± chorobê.Objawy dok³adnie które opisujesz plus ogromny, nie dowytrzymania ¶wi±d skóry g³owy, a potem ca³a g³owa w strupach. By³am posiadaczk± d³ugich, gêstych w³osów. W³osy strasznie wypada³y.Trwa³o to kilka lat. Hmmm.....Oczywi¶cie odwiedzia³am wszystkich lekarzy dermatologów w mie¶cie. Leczenie trwa³o d³ugo.U¿ywa³am chyba wszystko co jest mo¿liwe...Leczenie wewnêtrzne ( antybiotyki) i ró¿ne ma¶ci, p³yny do wcierania. Z szamponów do w³osów podra¿nia³ moj± skórê g³owy w³asciwie ka¿dy szampon z aptecznej pó³ki ( nie zaleznie od ceny). Na lekarza i na leki wyda³am kupe kasy i nic...zreszt± pó¿niej lekarze sami ju¿ rozkladali rêce. Przesta³am chodziæ, bo to nie ma³o sensu. Znalaz³am dla siebie dwa szampony do w³osów, które nie pomagaj±, ale nie powoduj± stanu zapalnego.Skóra g³owy siê uspokoi³a, wiêc w³osy przesta³y wypadaæ i zaczê³y odrastaæ. Pozdrawiam Ciê i ¿yczê wytrwao¶ci w leczeniu...;]
Julia1977 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.