Krem Renew z retinolem (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 0 0%
*** 1 12,50%
**** 0 0%
***** 7 87,50%
Głosujący: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 10:19   #1
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991

Krem Renew z retinolem (BU)


TU KUPISZ: http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-renew.html

Krem o działaniu odmładzającym i cofającym oznaki starzenia skóry. Krem opiera się na dwóch, głównych składnikach aktywnych: witaminie A w postaci czystego i stabilnego retinolu (0.35%), będącego jedną z najlepiej poznanych i najskuteczniszejszych substancji przewzmarszczkowych, która zapewnia renowację dojrzałej skóry oraz kwasie hialuronowym (ULMW) o ultra niskiej wielkości cząsteczek (1%), który intensywnie nawilża i wnikając głęboko w skórę ujędrnia i wypełnia zmarszczki od wewnętrz. Dodatkowo krem zawiera odżywcze i przeciwzapalne mleczko migdałowe, które nadaje mu naturalny, przyjemny zapach migdałowy oraz olej śliwkowy i skwalan, które uszczelniają barierę lipidową skóry poprawiając stopień jej nawodnienia, chronią przed wolnymi rodnikami oraz sprzyjają wnikaniu retinolu w głąb skóry.

Przeznaczenie produktu: dla cery dojrzałej, z oznakami starzenia, zarówno cery suchej i odwodnionej, jak i mieszanej oraz lekko tłustej, wymagającej regeneracji, odżywienia regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej; przy objawach obniżonej elastyczności i jędrności; jako kuracja redukująca zmarszczki, także mimiczne, poprawiajaca kontur twarzy; dla skóry cienkiej, zniszczonej działaniem słońca, szorstkiej i zrogowaciałej; w przypadku przebarwień posłonecznych i hormonalnych, również w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, odpowiedni dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej nie tolerujących retinoidów na receptę; może być stosowany także na okolice oczu (wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek oraz z czasem pogrubia cienki naskórek), szyję i dekolt; w granicach od 30 roku życia

Zastosowanie: polecany jako intensywna kuracja głównie na noc lub jako krem na dzień

UWAGI: W trakcie kuracji Kremem nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV. Krem NIE może być stosowany w okresie ciąży i karmienia.

Zawartość zestawu: Skwalan; Postać: płynny, bezbarwny i bezzapachowy olej,
Naturalny olej śliwkowy z dodatkiem witaminy E; Postać: olej o żółtym kolorze i migdałowym zapachu,
Mleczko migdałowe; Postać: biała, płynna emulsja, o intensywnym, migdałowym zapachu,
Kwas hialuronowy ULMW EKO;Postać: bardzo drobny, biały proszek, bezzapachowy,
Retinol stabilizowany w płynie; Postać: płynny, bezbarwny olejek,
Zagęstnik/emulgator; Postać: gęsty, mleczno-kremowy płyn,
Plastikowy, mały kubeczek z miarką na 20ml,
Plastikowa bagietka,
Plastikowa pipetka do odmierzania alkoholu,
Plastikowa łyżeczkado nabierania porcji kremu,
Pusty, elegancki słoik na krem,
Opakowanie i etykietka na gotowy produkt.

Dodatkowe składniki, których brak w zestawie i należy dostarczyć:
» Wybrany hydrolat (opakowanie 200 ml hydrolatu, wystarczy do wykonania 6-7 sztuk kremów).
» Konserwant Rokonsal ND (pakowany w butelkę z kroplomierzem; porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilkunastu sztuk kremów).



Postać gotowego produktu:
Biały krem, o konsystencji rzadszego budyniu i delikatnym, migdałowym zapachu, w plastikowym słoiku.


Skład produktu:
Wybrany hydrolat; Squalane, Prunus Domestica (Plum) Seed Oil, Water; Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract; Prunus Amygdalus Amara (Bitter Almond) Kernel Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Propylene Glycol, Zagęstnik/emulgator (Sodium acrylate / acryloyldimethyl taurate copolymer / isohexadecane/ polysorbate 80), Caprylic/Capric Triglyceride; Hydrogenated Retinol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW (1%), Mixed Tocopherols (wit. E) + konserwant: Rokonsal ND (0.65%)

Cena: 48,50zł/50ml + 4,25zł konserwant

Edytowane przez kasiakg
Czas edycji: 2010-08-04 o 10:21
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 14:23   #2
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Krem Renew z retinolem

Dla mnie kremik super. Używam od niedawna. Początkowo spowodował delikatne przesuszenie, ale minęło po 3-4 razach. Nie zapycha, ślicznie pachnie, delikatnie oczyszcza zaskórniki, mam wrażenie, że delikatnie likwiduje mój trądzik i przebarwienia po pryszczach. Co do działania przeciwzmarszczkowego wypowiem się za kilka miesięcy, na razie wydaje mi się, że jest lepiej, ale to zobaczymy z czasem.
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 14:41   #3
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Krem Renew z retinolem

Po zużyciu dwóch zestawów serum Renew - przyszła pora na krem. Specjalnie zamówiłam tą wersję na sezon grzewczy,bo serum jest dość "suche". Krem - przeciwnie. Cudowna,mięciutka śmietankowa prawie konsystencja;wchłanialnoś ć świetna,zapach migdałowy. Bardzo łatwy do zmieszania - a jaka radość przy tym! Cieszyłam się jak dziecko
U mnie żadnych podrażnień,nawet jeśli łączę z tonikiem różano/mlecznym (no ale ja jestem zaprawiona w bojach
Mam wypielęgnowaną cerę ponad czterdziestoletnią i nie widzę dramatycznych zmian u siebie po tym kremie (zużyłam już prawie cały słoiczek),ale jego właściwości nawilżająco odżywcze mnie zadowalają,wrażenia ogólne też bardzo ok. właściwie nie ma się do czego przyczepić
Teraz w nadziei na nadejście wiosny - zamówiłam znów serum,ale do kremu z pewnością wrócę jeszcze nie raz
Daję *****
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-01-24 o 18:03
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:54   #4
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Krem Renew z retinolem

Używam tego kremu od pół roku i jestem naprawdę pod ogromnym wrazeniem. Na efekty trzeba trochę poczekać, myślę, że jedno opakowanie to za mało, żeby zaczął działać na zmarszczki. Z artykułu o retinolu na stronie BU wiem, że retinol począktowo działa lekko złuszczająco a dopiero po jakimś czasie zaczyna wzmacniac i odbudowywać skórę i faktycznie takie działanie u siebie zaobserwowałam, choc nie pamiętam teraz jak długo trwała ta faza początkowego złuszczania (delikatnego, ale jednak). Lubię go również za treściwość i nawilżanie, a zapach migdałów UWIELBIAM .

Zrobienie tego kremu jest łatwe, o ile sie przestrzega ściśle intrukcji. Ja raz pomyliłam kolejność początkowych etapów, ale i tak mi wyszedł, tylko dłużej musiałam mieszac, żeby nabrał gładkiej, jednolitej konsystencji.

Naprawdę polecam w długotrwałym zastosowaniu.
Słoiczek starcza mi na 2 miesiące codziennego stosowania (smaruję dość grubą warstwę, bo lubię na noc czuc, że mam na twarzy krem.
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 21:11   #5
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Krem Renew z retinolem

Mam jeden słoiczek i nie mogę go zużyć. Stosuję na noc retin albo tłustą nanobase, ten krem stał się dla mnie zbędny.
Krem pachnie pięknie. Nawilża. Próbowałam używać go jako kremu do masażu twarzy ale się roluje. W dodatku jest całkiem drogi. Nie widzę sensu zakupu kolejnego zestawu.
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.