Tłusta skóra - problemy - mężczyzna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-24, 23:09   #1
death
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6

Tłusta skóra - problemy - mężczyzna


Mężczyzna - tłusta skóra twarzy...

Witam, chcial bym zasiegnac informacji dot. kosmetykow i pielegnacji skóry tłustej. Chcial bym uzyskac pewne sposoby radzenia sobie z tym problemem.
Twarz jest mocno zanieczyszczona, mimo praktycznie codziennego czyszczenia...
Bardzo prosze o porady i sugestie, jak sobie z tym radzic i co stosowac.

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi
death jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:51   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Tłusta skóra - problemy - mężczyzna

Twarz jest mocno zanieczyszczona, mimo praktycznie codziennego czyszczenia...

czyszczenia czyli wyciskania zaskórników? takie "czyszczenie" pobudza powstawanie zaskórników i robi się błędne koło. unikaj "czyszczenia", a jeśli się za nie zabierasz, to zawze użyj środka regulującego rogowacenie (np. kwasy; są wymienione dalej)

nie masz pryszczy, dokucza ci tylko łojotok i zaskórniki?
-łagodny preparat do mycia, np. kostka myjąca Iwostin
-do smarowania po "czyszczeniu" (chętnie na wieczór): acne-derm lub lysanel active (dla skóry mało wrażliwej), ewentualnie Biodermine na przetłuszczanie sie.
-na dzień krem z filtrem, np. iwostin nawilżający spf20
-1-2 razy na tydzień peeling, np. st. ives
-1-2 razy na tydzień maseczka z sielonej glinki


dlaczego w profilu masz zaznaczoną skórę suchą?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 12:33   #3
death
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: Tłusta skóra - problemy - mężczyzna

Dokladnie tak, o wyciskaniu mowilem, czyli lepiej zupelnie trzymac raczki z dala od twarzy ?
Dokladnie tak, nie mam problemow z tradzikami ani nic w tym rodzaju, dokucza mi jedynie łojotok skóry i glownie zaskórniki.

Mialem okazje wyprobowac (próbke) produktu nivea visage - do mycia twarzy oraz krem, musze przyznac ze poprawy zadnej nie bylo, jedynie co, to skóra stala sie aksamitniejsza w dotyku.. natomiast nie minal problem z lojotokiem i zaskornikami.
Stosowalem takze do mycia twarzy mydła Clerasil antybakteryjnego, ale efektów jako takich nie stwierdzilem, moze jedynie skóra mniej wydzielala łoju, takie mialem wrazenie.
Probowalem takze stosowac mydlo siarkowe, natomiast przynosilo ono odwrotny skutek do zamierzonego, skora byla bardzo natluszczona i mocno sie swiecila..
Wiem ze mezczyzni maja nieco grubsza skóre anizeli kobiety, dlatego mam pytanie czy te wymienione produkty sprawdza sie u mezczyzny ?

Justy, dziekuje za odpowiedz
bede wdzieczny za kolejne porady i pomoc...
death jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:21   #4
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Tłusta skóra - problemy - mężczyzna

Jedyne co Ci mozna doradzic na odległość to po prostu uważaj z tymi wszystkimi "cudownymi" specyfikami.Jak sam pisałes mydło siarkowe spowodowało jeszcze większa produkcje sebum.Nie możesz używać kosmetyków az tak bardzo wysuszających skórę bo tylko sobie zaszkodzisz,skóra zbyt sucha broni sie przed tym i samoistnie sie natłuszcza.
Niestety,ale dobranie odpowiednich produktów to metoda prób i błędów,jedni sie będą zachwycać inni krytykować.
Jęśli chodzi o to co napisałeś,że męska skóra jest grubsza i damskie kosmetyki moga byc za słabe.Ja natomiast ostatnio wyczytałam,że takie twierdzenie to tylko chwyt marketingowy producentów.Wasze męskie kosmetyki różnia sie podobno tylko zapachem i inna konsystencją,wy wolicie kremy które sie idealnie wchłaniaja w skórę,tak żebyście ich nie "czuli".
Może spróbuj stosowac żeli do mycia buzi z dodatkowymi granulkami złuszczającymi np. Dax Cosmetics,używaj toników tylko tych które nie zawierają alkoholu albo do cery tłustej albo do trądzikowej mimo że nie masz pryszczy jak piszesz.
Polecam Ci krem matujący Clerasil,aczkolwiek on nieźle nawilża ale kiepsko matuje,ale ja jestem zadowolona.
Najlepiej to wejdz w recenzje kosmetyków i powpisuj tam albo różne marki,albo konkretne nazwy specyfików i poczytasz sobie troche o tym,jak inne wizażanki oceniaja dane rzeczy,gwarantuje lektura na kilka godzin
Na koniec powiem Tobie tyle,nie spodziewaj sie wielkich rewelacji po tych wszystkich kosmetykach.Nie Ty pierwszy i nie ostatni meczysz sie z tłusta skórą i gdyby byl jakis cudowny lek czy kosmetyk na to to zapewne kazda z nas by juz tego uzywala.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.