skóra w czasie chemioterapii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-02, 01:36   #1
annika_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1

skóra w czasie chemioterapii


Mam 25 lat i od 3 miesiecy lecze sie chemioterapia. Zostaly mi jeszcze dwa miesiace, a juz zauwazylam zmiany na skorze w postaci potocznie zwanego "starzenia sie" (główni w okolicach oczu). Prosze o porade jakie kosmetyki powinnam uzywac? Czy moge uzywac kosmetykow dla starszych ode nie osob? Dla informacji dodam, ze ze wzgledu na atopie skory od zawsze uzywam kosmetykow Avene, a Roche-Posay, Ireny Eris nawilżających, ostatnio też Iwostinu. Głównie to kosmetyki kojące, nawilżające. Z góry dziękuję za poradę.
annika_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 14:56   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: skóra w czasie chemioterapii

Hej hej Anniko!
Przede wszystkim szybkiego i trwalego powrotu do zdrowia!

Mysle, ze te "starzeniowe" objawy moga pochodzic z przesuszenia cery. Chemia to tez przeciez podtruwanie organizmu, zeby pozbyc sie niepotrzebnego goscia zapytaj jakich suplementow typu oleje rybie, Alfol (olej z lnu) czy olej z wiesiolka (Oeoparol) mozesz uzywac, na co uwazac w diecie - jesli naturalnie mozesz normalnie zjadac i normalnie funkcjonowac, bo wiem, ze chemia to niestety nie jest przyjemne doswiadczenie...
Mysle, ze powinnas skonsultowac sie ze swoim lekarzem prowadzacym, czy mozesz np stosowac filtry (filtry LRP sa "nieprzenikajace" tzn. nie przenikaja przez skore ale tu radze sie jeszcze dokladnie wywiedziec, bo Wizazanka, ktora mi to przekazala, nie pamietala z jakiego zrodla pochodzi informacja), LRP ma dobry krem z witamina C (wysokie stezenie 5%), ktora bedzie dzialac rozjasnijaco i ujedrniajaco - mozesz tez zmajstrowac samodzielne serum z kwasem askorbinowym (poszukaj w wyszukiwarce) ale najpierw zapytaj lekarza, czy nie bedzie zadnych interakcji - az tak dobrze sie nie znam
Buzie mozesz przemywac kleikiem z platkow owsianych (jesli nie stosujesz makijazu), zrobic sobie samodzielnie tonik z octu jablkowego (oby jak najmniej chemii ) albo stosowac czysty destylat wody rozanej.
Skore pod oczami warto smarowac wycisnieta kapsulka witaminy e,a rozcienczona np woda destylowana/tonikiem nakladac na cala buzie.

P.S. Kosmetyki dostosowujemy raczej do wieku=stanu naszej skory niz do naszej wlasnej metryki

Sciskam serdecznie i mam nadzieje, ze Twoj lekarz bedzie przychylny, przynajmniej niektorym, moim pomyslom pielegnacyjnym
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.