Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Czym karmisz swojego kociaka?
jedzeniem z puszki 14 41,18%
suchą karmą 28 82,35%
mięsem 11 32,35%
smakołykami 6 17,65%
jedzenie robię własnoręcznie 6 17,65%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 34. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 21:32   #61
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Domowe jedzonko dla małych kociaków

Gotowanie dla niej nie sprawia mi problemów (mój TŻ gotuje). Jakoś gotowym karmom nie ufam-dlatego nie dostaje puszek. Wolałabym, żeby suche było dodatkiem do żywienia-tylko nie wiem czy dostarczę wszystkie niezbędne składniki. Czyli ziemniaki jej nie zaszkodzą? Jak podawać jej warzywa? W końcu koty jedzą trawę (boję się żeby nie zjadała roślinek-niektóre są trujące) i chciałbym dać jej coś żeby nie ruszała roślinek.
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 13:02   #62
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Domowe jedzonko dla małych kociaków

nie dawaj cebuli, czosnku, pora, żadnych cebulowych
jak powiedziałam- ziemniaków kot nie trawi, nie zaszkodza, ale też nic nie dadzą. Kot to bezwzględny mięsozerca, dawanie mu dużo warzyw jest bez sensu.
Ja jednak polecam dobre, gotowe karmy- pewnie, że whiskas i inne kk to syf i nie nalezy im ufać (od tego domowe jedzenie zawsze bedzie lepsze- pod warunkiem, że to nie sa resztki z obiadu), ale dobre karmy sa dobre po prostu zawieraja wszystkie aminokwasy witaminy i inne, które sa kotu potrzebne, w odpowiednich proporcjach. Ile kot dziennie musi tauryny zjadać?
No własnie. A w gotowej karmie juz jest tauryny tyle, ile trzeba.
Dobre karmy są polecane- dzięki wizoożowi nie zbłądzisz.
Trawa to inne zagadnienie- kot je trawe,bo to reguluje trawienie, pomaga pozbyc się kul włosowych, możesz dla kota hodować trawe w doniczce. Trawy nie zastąpią listki piertuszki ani inna sałata.
[i] nie wiem, czy jest sens dalej pisac elaboratu o żywieniu kota. jak cię to interesuje, to przeszukaj forum, te tematy były 100 razy poruszane, niektóre są nawet na 1 stronie...kto szuka, nie błądzi.
lektura obowiązkowa - http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=52
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=6486
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=13369
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 16:00   #63
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Domowe jedzonko dla małych kociaków

O dziękuję już czytam i będę wprowadzać-co do resztek z obiadu to poza ziemniakami brak zainteresowania (nie ma czym, bo nie jemy mięsa, nie przyprawiamy, a ja unikam soli), a tuńczyk z puszki nie wydaje mi się odpowiednim daniem dla maleństwa.
Z warzywami/trawą chodzi mi o to, żeby zabezpieczyć kwiatki przed kotem (albo kota przed kwiatkami)-znaczy, żeby nie czuła potrzeby ich obgryzania. Nie bardzo mam jak je wynieść
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 09:36   #64
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Arrow Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY

Tak jak w tytule: czym karmicie swoich małych milusińskich? Tylko szczerze Czy jest to karma gotowa z puszki, sucha, a może są to własnoręcznie przygotowywane posiłki? Śmiało pisa b jestem ciekawa, sama mam młodego kotka w domu

No to zacznę: ja daję swojej koteczce (jest rasy maine coon i ma pół roku) karmy puszkowane Animonda i Leonardo, ponad to zawsze ma suche jedzenie w miseczce (Hills, Royal Canin - chyba tak to się pisze) - niestety za mięsem ostatnio nie przepada

Pzdr
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 09:45   #65
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Ja też mam Maine Coona
Od początku jest karmiona tylko suchą karmą - Royal Canin (najpierw dla kociąt, teraz tą dla MCO), nic innego nie lubi, mięso uważa za zabawkę, a puszki wg niej też nie są pyszne
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 10:05   #66
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Gdyby kogos to zainteresowało to znalazłam test (porównanie) puszek różnych firm dla kciaków i młodych kotów (link poniżej):
http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=102

Whiskas ma tylko 4% mięsa w swoim składzie - napewno nie dałabym go małemu kociakowi który dopiero się rozwija
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 13:37   #67
siasia_31
Raczkowanie
 
Avatar siasia_31
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Ja dopiero od wczoraj mam kotka. Jest to pierwszy kotek w moim życiu i zupełnie w związku z tym obcy dla mnie temat. Kupiłam porcję suchej karmy i dwie saszetki Whiskas. Suchą karmę pani w sklepie mi poleciła ,ale szczerze mówiąc nawet nie wiem co to takiego i jakiej firmy ale kociakowi smakuje. Whiskas też mniam mniam i chyba z dodatkiem traktora bo kicia po nim fajnie mruczy
siasia_31 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 13:59   #68
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez siasia_31 Pokaż wiadomość
Whiskas też mniam mniam i chyba z dodatkiem traktora bo kicia po nim fajnie mruczy
Whiskas nie jest "mniam mniam" Nie przyzwyczajaj kota do niego, bo potem może nie chcieć jeść innych rzeczy.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 15:33   #69
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Whiskas nie jest "mniam mniam" Nie przyzwyczajaj kota do niego, bo potem może nie chcieć jeść innych rzeczy.
whiskas jest mniam mniam- tak samo, jak mcdonald czy inny fast food.
To kiepska karma, zawiera 4% mięsa, a reszta to prod. pochodzenia zwierzęcego- scięgna, kości, chrząstki, skóra, zmielone kopyta, rogi, odchody, ciała uśpionych/padłych zwierząt...O_o po prostu kloaka
ma mase chemicznych uzalezniaczy i polepszaczy smaku- dlatego kot to chce jeść!! Inaczej takiego g***a by do pyska nie wziął. Najprostszy test zapachu- animonda carny 90% mięsa pachnie mięsem. Whiskas pachnie jak g***o
nie dawajmy zwierzakom byle czego
Siasia, ja wiem, że nikt się nie rodzi z wiedzą, że whiskas jest be- ale oto pierwsza lekcja obsługi kota- whiskas jest be tak samo jak kitekat, darling, friskies i każda inna karma, którą reklamują w tV, która kupisz w normalnym sklepie. Karmy odpowiednie dla kota znajdziesz w sklepie zoologicznym- w podlinkowanym temacie masz przykładowy spis.
www.animalia.pl - a tu możesz kupić np.
do autorki tematu- czemu ma służyc ta sonda? Bo (wybacz) jest juz kilka tematów o karmieniu kotów, a to jest temat o niczym...nie ma nawet marek karm...
Poza tym, karmie kota i sucha i puszka, na dodatek obie karmy, a puszka szczególnie, to prawie samo mieso, a kotu smakują- czyli jakby są smakołykami. No i sama je kupuje i mu nakładam- czyli prawie własnej roboty
Karmię kota suchą Acaną (polecam, 60% miesa, gdzie tam royalowi do acany) i puszkami animonda carny.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 15:36   #70
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
whiskas jest mniam mniam- tak samo, jak mcdonald czy inny fast food..
Nieprecyzyjnie się wyrazilam, miałam na myśli dokładnie to co Ty.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 15:38   #71
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

siasia_31: jest tak jak pisze Różowy Strachulec: Whiskas nie jest mniam mniam (wystarczy zajrzec tu aby sie przekonac:
)

Jak kiedyś mi zabrakło mokrej karmy dla kotki (tej karmy którą zwykle kupuję) to mój TŻ pojechał do sklepu zoologicznego i kupił whiskasa, moja kocia faktycznie zajadała go ze smaczkiem ale pani w sklepie powiedziała że niemal każdy kot zje whiskasa bez grymaszenia bo są w nim takie środki uzależniające i narkotyki że szkoda gadac - moim zdaniem powinni tego zakazac albo jakos kontrolowac takie produkty, firmy - przecież kot też człowiek
Co do whiskasa to jeszcze powiem tyle: jak oglądam ich reklamy w TV to zasanawiam się czy oni w ogóle mają serce wciskac ludziom takie "śmieci" dla ich pupilków.

Aaaale się rozpisałam hihi
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 15:49   #72
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
do autorki tematu- czemu ma służyc ta sonda? Bo (wybacz) jest juz kilka tematów o karmieniu kotów, a to jest temat o niczym...nie ma nawet marek karm...
Sonda służy mojej ciekawośc - napisałam przecież w pierwszym poście że jestem strasznie ciekawa czym ludzie karmią swoje koty... A co do testu karm to pomyślałam ze właściciele tak uroczych i przemiłych stworzeń chcieliby wiedziec co jedzą ich kociaki.

A tak na marginesie: lepiej kupic mięso drobiowe lub wołowe (w żadnym wypadku wiepszowe!!!) dla kociaka niż karmic go świństwem z reklam TV - to nawet wychodzi taniej... Ja z resztą wolę kupic droższą karmę i miec pewnoś ze kot mi się po tym nie rozchoruje i będzię mi rosnąc zdrowo oraz szczęśliwie

Pzdr
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 15:53   #73
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

suche (zawsze dostępne w miseczce) - Hills albo Purinka dla kotów domowych
żółteczko raz w tygodniu
dwa razy w tygodniu wołowinka przemrożona i sparzona
czasem masełko
czasem rybka
próbowałam wprowadzić mleko (to specjalne dla kotów) ale jest ignorowane
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 21:59   #74
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Początkowo woda z mlekiem i twarożek, teraz mięsko drobiowe (wątróbka, białe mięsko) obgotowane z ryżem/kaszą plus warzywka. Dokształcam się na http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=52
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=6486
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=13369

Więcej czasu poświęcam na szykowanie jedzenia dla kota niż dla siebie
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 00:11   #75
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Suche jako podstawa (zazwyczaj RC), mięso dodatkowo (wołowina, kurczak, ryby nie lubi, chyba że gotowaną), żółtko z masłem raz na tydzień - dwa, czasami śmietanka, puszki od święta.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 15:31   #76
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Przedstwiam wam moją półroczną koteczkę maine coon (zdjęcia robione aparatem w telefonie więc jakością nie powalają)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00003.jpg (13,1 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00004.jpg (18,2 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00005.jpg (19,0 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00006.jpg (19,5 KB, 49 załadowań)
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 15:50   #77
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

śliczna, jeszcze pewnie bedzie duużo rosnąć, a jakie ma uszy
z jakiej hodowli jest?
i zdjęcie mojego kota (już jest ich masa na wizoożu, ale co tam)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kotguma.jpg (38,7 KB, 36 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 16:07   #78
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
Whiskas ma tylko 4% mięsa w swoim składzie - napewno nie dałabym go małemu kociakowi który dopiero się rozwija
Ja podawałam, z czego nie jestem dumna- ale kiedyś, gdy nie interesowałam się składem karm myślałam, że taki Whiskas to sam smak i świetne składniki. I wiem, że sporo osób tak uważa. Dobrze, że można się doinformować dzięki np. Internetowi

A co do tematu, przestawiłam kota na chrupki; mokrą karmę też dostaje, ale rzadziej niż kiedyś.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 16:42   #79
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Ja podawałam, z czego nie jestem dumna- ale kiedyś, gdy nie interesowałam się składem karm myślałam, że taki Whiskas to sam smak i świetne składniki. I wiem, że sporo osób tak uważa. Dobrze, że można się doinformować dzięki np. Internetowi
mi tez się kiedys wydawało, że whiskas- dobra karma, co prawda te sławne 4% mnie zdziwiło, ale myslałam, że widac tak ma być. Niewiedza to jedno, a co innego trwanie w tym błedzie- ile słysze opinii- "mój kot lubi whiskas, jest zdrowy, co wy mi tu wygadujecie, przeciez to dobra karma, ma taką ładną reklamę, mówią, że zbilansowana, ma tyle smaków, to nie może zaszkodzic kotu!"
Bo jesli ktos kocha kota, to powinien sie doszkalać w tej dziedzinie, a nie kończyć poszukiwanie karmy idealnej na starcie i jeszcze się uważac za niewiadomo jakiego znawcę, uchowaj od takich fachowców
Juz słyszałam, że o kota nie dbam, bo mu whiskasa nie daję, a on by pewnie chciał
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 17:58   #80
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
śliczna, jeszcze pewnie bedzie duużo rosnąć, a jakie ma uszy
z jakiej hodowli jest?
Uszyska ma duże i "czujne" hehe, w dodatku ma takie fajniutkie pędzelki na uszkach (niestety na zdjęciach tak dobrze nie widac) - to jest maine coon klasycznie pręgowany z rudym, a najciekawsze jest to iż wszystkie poduszeczki w łapkach ma czarne tylko w jednej łapce jedną poduszeczkę ma różową - słodkie to
Niestety nie napiszę z jakiej hodowli jest bo nie chcę tu robi reklamy czy też antyreklamy - nie napiszę gł. dlatego że z tej hodowli kupiłam 2 kotki, niestety jeden nie żyje (był chory) no i została nam ta nasza pupilka - obecnie rozpieszczone oczko w głowie

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Juz słyszałam, że o kota nie dbam, bo mu whiskasa nie daję, a on by pewnie chciał
Pewnie każdy kot by chciał tylko jak potem wygląda taki organizm kotka... pewnie spustoszony

Pozdrawiam
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 20:14   #81
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Talking Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Moje koty jedzą Waler jako że "piaskowiec" RC urinary dieta wet
Luna boską karme którą odkryłam K9
do tego surowe i gotowane mięso oraz jogurty, kefiry tuńczyka
mój jeden skarb syberyjski + doggy

Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 22:40   #82
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cookie, właśnie chciałam prosić o zdjęcia; uwielbiam MCO, sliczna kicia

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Ja podawałam, z czego nie jestem dumna- ale kiedyś, gdy nie interesowałam się składem karm myślałam, że taki Whiskas to sam smak i świetne składniki. I wiem, że sporo osób tak uważa. Dobrze, że można się doinformować dzięki np. Internetowi
Miałam kiedyś tak samo, na widok reklamy myślałam: "Ale wypas, kupować kotu gotowe jedzenie, taka karma to musi być coś!"
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 00:04   #83
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Swojego 4- miesięcznego kocurka karmię sucha karmą Iams dla kociąt i puszkami Animonda Carny Kitten.
Na razie boję się mu sama gotować, nie wiem, czy nie przesadzę z czymś albo będą niedobory.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 00:21   #84
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

sucha karma dla kastratów,puszki czasem mieso ale rzadko.
Gotowac nie zamierza,tego by jeszcze brakowalo.Próbowalam juz im dac mieso pomieszane z ryzem i nic z tego.Bez łaski
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 09:39   #85
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
Niestety nie napiszę z jakiej hodowli jest bo nie chcę tu robi reklamy czy też antyreklamy - nie napiszę gł. dlatego że z tej hodowli kupiłam 2 kotki, niestety jeden nie żyje (był chory) no i została nam ta nasza pupilka - obecnie rozpieszczone oczko w głowie
jeśli sprzedano ci chorego kotka, to chyba tym bardziej powinnas powiedziec, jaka to hodowla, żeby nikt inny z niej kota nie kupił. A czy to w ogóle była hodowla (taka z przydomkiem hodowlanym i z rodowodowymi kotami)?
nie chce sie czepiać, bo widzę, że kochasz swojego kota i dbasz o niego, ale nieznoszę pseudohodowli
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 10:11   #86
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Karmię kota tym, czym aktualnie daje się karmić. Czyli zamiennie - mięcho wołowe, podroby wołowe, suchy Hills, suchy Royal, sucha Purina i saszetki Whiskas.
Bo każdy ma czasem ochotę na hamburgera
Czasem żółtko albo trohę śmietanki.

Ogólnie problem polega na tym, że moja kota żarciem nudzi się nadzwyzaj szybko, tak więc gatunki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przez tydzie Hills Indoor był super, jak kupiłam ze względów ekonomicznych duże opakowanie to natychmiast stał się jedynie przegryzką. Jak kupiłam więcej nerek, kot miał akurat ochotę na zwykłe wołowe, jak wołowe zapchało pół zamrażalnika, Azzie uznała, że będzie jeść saszetki. Po skonsumowaniu trzech przerzuciła się na wołowe serca i doszła do konstruktywnego wniosku, że smaczna jest sucha Purinka.
W chwili obecnej jesteśmy na etapie:
- nerki beeeee;
- wołowe fuuuuj;
- serca fuuuj;
- saszetki - galaretka znośna, reszta niech sobie schnie;
- Hills - mogę pochrupać;
- ale i tak najlepsza jest wiejska, wieprzowa szynka od znajomej pani z bazaru, której kot nie dostaje.
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 10:21   #87
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

dobrze, że nie dostaje, bo wieprzowiny nie powinno się kotu dawać.
ja kota karmie dobrze, ale nie dostosowuję sie do każdej jego zachcianki- jak kupiłam 1.5 kg acany, a on nie chciał jeść, to tak długo mieszałam mu chrupki z karma z puszki i polewałam olejem, aż zaczął jeść, jak jest, to ma jeść i koniec.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 10:31   #88
klauduska5
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 14
GG do klauduska5
Wink Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Ja karmię moją łobuziarę jedzonkiem w szaetkach whiskas lub kitekat. Od czasu do czasu mleczko, pasztetówka lub szyneczka A oto fotencje mojej kotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 803 (Small).jpg (47,4 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 791 (Small).jpg (38,0 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 818 (Small).jpg (26,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 815 (Small).jpg (43,1 KB, 32 załadowań)
klauduska5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 10:47   #89
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez klauduska5 Pokaż wiadomość
Ja karmię moją łobuziarę jedzonkiem w szaetkach whiskas lub kitekat. Od czasu do czasu mleczko, pasztetówka lub szyneczka A oto fotencje mojej kotki
przeczytaj cały temat- może warto kota jednak karmic lepszą karmą?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 10:52   #90
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Domowe jedzonko dla małych kociaków

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Ile kot dziennie musi tauryny zjadać?
400 mg/kg suchej masy diety dziennie. Podawanie surowego, wołowego mięsa zaspokaja potrzeby. Gotowanie zmniejsza zawartość tauryny o 50%.
Siedzę z kalkulatorem i prowadzę skomplikowane obliczenia.
Już oszalałam na punkcie kudłatego terrorysty..Co będzie później?
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 11:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.