Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-11, 09:07   #2401
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A mnie ogarnia przerażenie jak Was czytam Ja sobie wszystko zostawiam na początek lutego, bo wtedy się przeprowadzimy do nowego mieszkania. Mam nadzieję, że zdążę wtedy z praniem, prasowaniem, urządzaniem :p Wózek mamy już gotowy do odebrania, ciuszków jak dla bliźniaków, fotelik mamy mieć od znajomych. Nad resztą jeszcze nie myślę :p
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 10:14   #2402
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny, może ja rozwieje wątpliwości co do wypłaty, bo jestem kadrowa zarówno wynagrodzenie jak i zasiłek chorobowy powinniście dostać takie samo jak wypłatę. Przy zwykłej pensji macie składki społeczne, zdrowotna i podatek, przy czym składki obniżają wam podatek (algorytmu już nie będę tlumaczyc). Przy wynagrodzeniu chorobowym jest tylko składka zdrowotna i podatek, a przy zasiłku tylko podatek. Co prawda na L4 nie płacicie tych składek, ale wtedy macie wyższy podatek. Przy zasiłku wchodzi jeszcze kwestia kosztów uzyskania przychodów, których nie ma. Trochę to skomplikowane, ale reasumując, na L4 w ciazy dostajecie tyle samo, co pensji, chyba że w ciągu ostatnich 12 miesięcy mialyscie nadgodziny, premie, to wtedy powinnyscie mieć troszkę więcej, bo to wchodzi do podstawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 10:21   #2403
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dzięki!
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 11:04   #2404
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez good_thing Pokaż wiadomość
Ja jutro będę nas pakować do szpitala, potem tylko dorzucić dokumenty i można jechać jakby co.

No i w sumie zostały mi jakieś dupsy z apteki, typu sól fizjologiczna itd. I zrobienie prania. Zastanawiam się czy kupować od razu katarek lub coś podobnego do kataru czy czekać dopiero jak się wydarzy nam zapchany nos, to samo z syropem na gorączkę/czopkami. Niby można od ręki kupić, ale znając siebie to będę panikować, że nie podaję od razu jak zauważę tylko aż mąż lub ja będziemy mogki pojechać i kupić, a przy takim maluszku, to jednak chyba liczy się czas?
Ja polecam zaopatrzyć się w katarek lub fride bo i tak się przyda a jak kiedyś w nocy was katar skoczy to uwierz mi ze Gruszka sobie nie da rady a dla maluchów jak nie mogą ciągnąć smoczka to noc jest koszmarem i dla nich i dla nas syrop jakiś jeden przeciw gorączkowo poproś w aptece o długa datę ważności a czopki itp sobie odpuszczam bo to można kupić na bierzaco

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
To tak jak mój. A potem dziękuje,że się tym zajęłam i wszystko przygotowałam

Widziałam dzisiaj w Biedronce proszki Lovela 1,8 kg za 12-13zł i to chyba jest dobra cena za nie z tego co się orientuję? Może wyciągnę męża dzisiaj na spacer po nie.
Dobra cena bo ja w intermarche chyba placilam koło 18 zł

Cytat:
Napisane przez good_thing Pokaż wiadomość
No ja w weekend chcę po sklepach pochodzić, o ile będę mieć siły :P i porozglądać się na wyprzedażach za jakimiś cieplejszymi pajacami, żeby mieć 3-4 na spacery do wózka. W marcu może być różnie, a wtedy w sklepach będą już raczej ubranka cieńsze i może być problem z zaopatrzeniem.

Choć średnio mam pomysł gdzie jechać, bo już tesco, smyka i pepco zwiedziłam i nic tam nie znalazłam, tzn. były, ale z Mikołajem np. :P a to tak średnio w marcu ubierać :P

No i muszę się w końcu zebrać i pojechać do lumpka, może tam coś ciekawego znajdę.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------



Ja nie kupuję. Naczytałam się sporo o śmierci łóżeczkowej. Będę mieć tylko poduszkę klin pod materacem, materac, prześcieradło i rożek/śpiworek.





One jakoś w listopadzie miały promocję i od tego czasu są w tej cenie. Czytałam zresztą na necie, że właśnie często tak robią w Biedronce, że po promocji cena przez długi czas zostaje niższa, ale trzeba patrzeć, bo można się nagle naciąć.
Ja byłam w smyku jakiś czas temu nic nie było a teraz byłam znowu w pn i kupiłam pajacyki polarowe po 20zl i kombinezony wiosenne za 40zl

Ja polecam szybciej szykować wyprawkę z synem też mi każdy mówił po co tak szybko a później jak wyladowalam w szpitalu i leżałam do porodu 6 tyg to chociaż byłam spokojna bo mąż wiadomo by to ogarnął ale nie tak jak ja bym sobie tego życzyla więc chociaż takie podstawowe rzeczy warto ogarnąć a i później sił powoli brak na prasowanie itp. Ja dzisiaj wstawilam pranie dla Zosi �� a łóżeczko zamówię po 22 stycznia jak wrócimy z wyjazdu i w zasadzie większość z tych podstawowych rzeczy będę miała
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 12:33   #2405
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Wlasnoe dostałam od poloznej w przychodni, która sprawdza jak przybieram na wadze osobliwy komplement: "ładnie Pani tyje"

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Kto jeszcze wizytuje? Jakoś w tym tyg. dużo wizyt miało być...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 13:08   #2406
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Anoxa ma rację lepiej teraz wszystko ogarnąć. Ja wszytko przygotowałam juz w grudniu i to był dobry pomysł bo później wylądowałam w szpitalu. Teraz jestem w domu ale i tak mam zalecone leżenie , wiec ciesze się że wszystko już mam poprasowane itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Ja też mam dzisiaj wieczorem wizytę 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 13:19   #2407
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Hej, ja wczoraj miałam wizytę. Przytyłam 12,6 kg, ale na doktorku nie zrobiło to wrażenia. Powiedział, że wcale źle nie wyglądam Zuzia waży 1830 g, wszystko u niej dobrze. Bardzo się cieszę, że na każdej wizycie lekarz dokładnie sprawdza jej serduszko, główkę i przepływy. Szkoda, że nie zmierzył mojej szyjki, ale ręcznie zbadał, że jest twarda.
Ja kupiłam w Biedrze płyn Lovela, bo bardziej się opłaca niż proszek porównując ilość prań. Zmiękczacza już nie daję, właśnie ma nie pachnieć, żeby nie drażnić. Dziś widziałam, że nadal można kupić za 13,49 zł.
Pampersy też mam z Biedronki. Położna mi mówiła, żeby nie mieszać z pieluchami, tzn. żeby nie wypróbowywać na Maluszku wszystkich po kolei, ponieważ wrażliwa skóra może zareagować na zmianę, co nie oznacza, że dziecko ma uczulenie na dane pieluchy. Najlepiej zdecydować się na jakieś i jeśli nic się nie dzieje to nie próbować innych, albo przynajmniej niezbyt często. Ma to w sumie jakiś głębszy sens.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 13:20   #2408
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A ja wizytę mam dopiero we wtorek.
A oto moja piłeczka
20170111_125114.jpg20170111_125145.jpg
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 13:39   #2409
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
No to chyba zrobię tak jak większość z Was tutaj. Popróbuję po kolei z różnych firm te pampersy i będziemy eliminować jak coś

Kurde jestem tak podekscytowana i przerażona zarazem całą tą nadchodzącą zmianą w moim życiu, że chyba zaraz oszaleję
Ale spokojnie, żadna ze mnie wariatka. Mogłoby się wydawać, że jeszcze tyyyle czasu, a tu zleci szybciutko tak czuję

Są tutaj jakieś mamuśki z doświadczeniem z chustami? Jak wrażenia?
Myślałam o zakupie chusty tkanej z allegro w rozsądnej cenie, co by nie przepłacić, bo ponoć czasem się nie sprawdza.
Na początek najlepiej kupić używaną o skośnym splocie i w pasy - łatwiej będzie Ci się nauczyć wiązać i zaciągać odpowiednio chustę. Tyle wiem z grup chustowych. Używka dlatego, że tkanina się łatwiej poddaje i początkującym jest prościej wykonać prawidłowe wiązanie. Nowe chusty bywają twarde i trudni się je naciąga. Sama wybieram się na warszaty po porodzie albo umówię się na indywidualne wiązanie w domku
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 13:39   #2410
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

14 zł za plyn loveli to super cena, u mnie nie ma , kupowałam w auchan za ok 20 zł...przy pierwszym dziecku tylko płynu używałam, był jakis proszek dziecięcy który strasznie mnie drażnił zapach
skończylam ostatnie prasowanie ubranek i mam za duuuzo: wszystko 56/62

22 pajace
20 spodenek/polspochow
27 body krótki rękaw
13 body długi rękaw 6 śpiochów (jedyne które mam mało )
15 bluzek z długim rękawem
10 bluz
9 rajstopek
12 czapeczek....
ledwo to upchnęłam do trzech szuflad
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 13:49   #2411
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
14 zł za plyn loveli to super cena, u mnie nie ma , kupowałam w auchan za ok 20 zł...przy pierwszym dziecku tylko płynu używałam, był jakis proszek dziecięcy który strasznie mnie drażnił zapach
skończylam ostatnie prasowanie ubranek i mam za duuuzo: wszystko 56/62

22 pajace
20 spodenek/polspochow
27 body krótki rękaw
13 body długi rękaw 6 śpiochów (jedyne które mam mało )
15 bluzek z długim rękawem
10 bluz
9 rajstopek
12 czapeczek....
ledwo to upchnęłam do trzech szuflad

Ja ubranek jeszcze nie prasowałam a więc nie liczyłam. Są wyprane i czekają. Dziś wyprasowałam pieluchy tetrowe i flanelowe. A jedyne co ostatnio policzyłam to czapeczki i wyszło 26sztuk dalej wolałam nie liczyć
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 13:51   #2412
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

interewcia śliczna ta piłeczka

A ja dzisiaj ledwo żyję, jak całą ciążę niemal odbyłam bez żadnych problemów z żołądkiem, tak dziś w nocy mały szalał i tak mnie brzuch bolał, tak mnie mdliło i zgaga. No okropnie. Zasnęłam o 4:30 i teraz jestem jak zombie. I nadal mam uczucie jakby mi żołądek zemdlał. Niby głodna jestem, ale boję się cokolwiek przełknąć. No nic, jeść trzeba, próbuję z płatkami.

Dziś przyszła mi kolejna porcja BioOilu. Póki co smaruję i rozstępów brak, ciekawe kiedy się coś tam na skórze wykluje. Ponoć to dziedziczne, u mnie siostra miała parę, mama się upiera, że niemal nic, więc liczę, że siostra ma skórę po tacie
I piersi niby pełne i jędrne, ale jakby nieco oklapły. Mam czasem taki ból na lini stanika, ale kurde dziwne, bo biustonosze mam wrażenie dobrane są idealnie.
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 13:57   #2413
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

83kajusia super, że po wizycie wszystko ok Na kiedy masz termin ? Spora Zuzia już

Interwcia piękna piłka ! Który to tc?

carla ja od wczoraj zgłębiam temat chust, doradzam się dziewczyn z innego forum, oglądam filmiki. Na razie wymyśliłam, że po porodzie (najlepiej 2 do 4 tygodni po ) pójdziemy na warsztaty, znajoma zaproponowała mi pożyczenie na parę dni chusty tkanej (więc będzie złamana) - jak nam się spodoba to zainwestuję we własną

Gabi ogromną ilość masz ! ja już przystopowałam z ubraniami. Za to teraz szaleję w temacie kocyków, dekoracji łóżeczka
Powoli też ogarniam zakup biustonoszy i koszul do szpitala, w następnej kolejności będą rzeczy apteczne/pielęgnacyjne.
A w ogóle u nas syndrom wicia gniazda w pełni :brzyda: zagoniłam męża do malowania- wczoraj salon, dzisiaj sypialnia. I dopiero potem wezmę się za pranie i prasowanie ciuszków

Edytowane przez asia_28w
Czas edycji: 2017-01-11 o 13:59
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 14:02   #2414
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
83kajusia super, że po wizycie wszystko ok Na kiedy masz termin ? Spora Zuzia już

Interwcia piękna piłka ! Który to tc?

carla ja od wczoraj zgłębiam temat chust, doradzam się dziewczyn z innego forum, oglądam filmiki. Na razie wymyśliłam, że po porodzie (najlepiej 2 do 4 tygodni po ) pójdziemy na warsztaty, znajoma zaproponowała mi pożyczenie na parę dni chusty tkanej (więc będzie złamana) - jak nam się spodoba to zainwestuję we własną

Gabi ogromną ilość masz ! ja już przystopowałam z ubraniami. Za to teraz szaleję w temacie kocyków, dekoracji łóżeczka
Powoli też ogarniam zakup biustonoszy i koszul do szpitala, w następnej kolejności będą rzeczy apteczne/pielęgnacyjne.
A w ogóle u nas syndrom wicia gniazda w pełni :brzyda: zagoniłam męża do malowania- wczoraj salon, dzisiaj sypialnia. I dopiero potem wezmę się za pranie i prasowanie ciuszków
30t 0d Aż mi cały brzuch skacze jak mały się rusza
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 14:23   #2415
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja po wizycie, szyjka się skrocila ale nie wiem na ile, bo ona tylko ręcznie bada. Niemniej mówi że zamknięta i jest ok.
Mały waży 2090g
Chyba urodze w lutym :-P
Mam 33 tc już :O
I twierdzi że łożysko ma już 3 stopień, co mnie dziwi, bo internet mówi że 3 stopień powinien być na samej końcówce, a do 40tc jeszcze trochę jednak jest...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 14:35   #2416
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera może będziesz naszą pierwszą rozpakowaną mamą
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 15:01   #2417
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
14 zł za plyn loveli to super cena, u mnie nie ma , kupowałam w auchan za ok 20 zł...przy pierwszym dziecku tylko płynu używałam, był jakis proszek dziecięcy który strasznie mnie drażnił zapach
skończylam ostatnie prasowanie ubranek i mam za duuuzo: wszystko 56/62

22 pajace
20 spodenek/polspochow
27 body krótki rękaw
13 body długi rękaw 6 śpiochów (jedyne które mam mało )
15 bluzek z długim rękawem
10 bluz
9 rajstopek
12 czapeczek....
ledwo to upchnęłam do trzech szuflad


Chyba pokażę Twój spis mężowi jak będzie marudził,że mamy za dużo
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 15:50   #2418
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

No tak myślę, że mogę być pierwsza xD W sumie jakby nie patrzeć po pierwszym tyg. lutego będę już donoszona :-P

Gabi - fajna wyprawka :-D Ja w sumie nie wiem czy to dużo czy mało, niemniej sądzę że lepiej mieć więcej niż za mało

Carla - może zwiększył Ci się obwód pod biustem przez brzuszek?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 17:10   #2419
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

pantera09 no już pomału zaczynasz wychodzić na ostatnia prostą A co do stanika to rzeczywiście może być ten obwód, bo jak siedzę, to najbardziej odczuwam. Dokupię przedłużkę do zapięcia.

Gabi2 no fakt, pokaźna lista u mnie też pewnie tak jakoś wyjdzie z moimi multipackami+paką od koleżanki.

asia_28w a no może też się obejrzę za jakąś używką. oglądałam tutoriale na youtubie i powiem Wam, że nie taki diabeł straszny. chusta na pewno się przyda przy szybkich wypadach z pieskiem na dwór jak narzeczony będzie w pracy.
No i być może sprawdzi się w czerwcu jak będę sama z dzidzią lecieć do PL. Całe szczęście tylko 1,5 h lotu, to jakoś damy radę.

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-01-11 o 17:17
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 17:40   #2420
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Powiem Ci ze filmiki jak się ogląda to śmiesznie proste, a jak dzisiaj chuste wyjelam - 4.6m to stwierdziłam że prędzej sama się w niej zaplacze niż dziecko zamotam xD
Ale tak poważnie to widziałam na żywo jak się wiąże i szybko to idzie
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 18:42   #2421
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Asia, termin mam na 4.03, ale Pantery Maluszek dużo większy i z tego co pamiętam JADorotek też ma o wiele większego Brzdąca. Może dlatego, że to chłopcy?
Dziewczyny, na moim terenie ciążę donoszoną traktuje się od 38 tc. Zarówno lekarz jak i położna tak twierdzą, a pracują w dwóch różnych miastach. Nie wiem jak to będzie, ale podobno jeśli urodzi się do 37 tc to zabierają Maluszka do szpitala w dużym mieście czyli u mnie Wrocław i traktują jak wcześniaka. A jakie u Was zasady?
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 19:06   #2422
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kajusia pamiętajmy też że pomiary są szacunkowe, mógł mój lekarz źle zmierzyć o 200g, Twój też i wychodzi coś zupełnie innego ;-)
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 19:13   #2423
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 628
Wyślij wiadomość przez Yahoo do klementyna1 Send a message via Skype™ to klementyna1
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Asia, termin mam na 4.03, ale Pantery Maluszek dużo większy i z tego co pamiętam JADorotek też ma o wiele większego Brzdąca. Może dlatego, że to chłopcy?
Dziewczyny, na moim terenie ciążę donoszoną traktuje się od 38 tc. Zarówno lekarz jak i położna tak twierdzą, a pracują w dwóch różnych miastach. Nie wiem jak to będzie, ale podobno jeśli urodzi się do 37 tc to zabierają Maluszka do szpitala w dużym mieście czyli u mnie Wrocław i traktują jak wcześniaka. A jakie u Was zasady?
dziwny zwyczaj...u nas jak z dzieckiem ok to jest z matka...kolezanka urodziła w 36 tygodniu i wszystko było ok i od poczatku z nia był mały- mimo, że przez cc.

Gratuluje udanych wizyt
__________________
viagra femme et homme
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:35   #2424
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Jestem po wizycie. Mały coraz większy waży 2600 i jest bardzo podobny do męża, nawet bruzdke w bródce ma jak On 😍 Wzruszyłam się jego widokiem i tak słodko ssał kciuka 💜
Już wstępnie zaplanowaliśmy z lekarzem datę rozwiązania. Najlepsza będzie po ukończonym 38 tygodniu . Wstępna data 1 marca ☺ Z łożyskiem wszystko ok, po tamtym krwiaku nie ma śladu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:39   #2425
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Z tego co mi wiadomo dziecko urodzone do 36t6d to wczesniak (ustawa przewiduje np rozszerzony pakiet darmowych szczepien, wiem ze zwiekszona jest opieka lekarska- neonatolog plus duzo specjalistow ale nie wiem czy to wynika wprost z ustawy), od 37tyg nie jest wczesniakiem wiec rozumiem ze jest urodzony w terminie

Z tymi skladkami spr, przy wynagrodzeniu chorobowym sa tylko odprowadzane zdrowotne przy zasilku chorobowym (od 33 dnia w roku kalendarzowym zwolnienia) nie odprowadza sie skladek... faktycznie doczytalam o podatku- tym sie nie zajmowalam zawodowo, mialam prawo nie wiedziec
Ubiegajac pyt o czas wyplaty zasilku chorobowego: w zakladzie zatrudniajacym ponad 20 pracownikow kasa idzie wprost z konta pracodawcy wiec jest w terminie wyplaty (on sam sciaga to z zus umniejszajac skladki) a w zakladzie ponizej 20 pracownikow l4 powyzej 33 dnia wysylamy do zus, pracodawca przygotowuje dokumenty i wysyla je do zus od tego dnia ma zus 30 dni o ile nie wystapia trudnosci nie z winy z zus

Pantera ale Ty masz skonczony 33 tydzien czy jestes w nim? Bo ja mialam ostatnia miesiaczke 27 maja, termin na 06.03 (internet podaje 04.03) i 32 yydzien mambtw 37 tydz zaczynam... 10 lutego, mam urodzic max 38 tydzien wiec- moze wcale nie bedziesz pierwsza

Jutro zaczynam pranie ale nie mam az takiej ilosciapteka zamowiona, allegroo zamowie chyba jutro ale juz wszystko poplanowane materac w domu, lozeczko pod koniec miesiaca ale jak co mam turystyczne w domu wozek, fotelik, baza, bujaczek od dawna czekaja w domku

Co do chust mam namiar na wypozyczalnie i chyba tylko na wyjazd letni wypozycze jesli w ogole- chyba jednak kupie sobie znow nosidelko chyba ze kumpela jeszcze ma to moze uda sie pozyczyc ogladalam dzis chusto- nosidlo... mega fajne ale 400zl to dla mnie za duzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:52   #2426
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja bylam dzis w szkole rodzenia i byla doradca z wiazania chust. Mowila ze teraz sa takie chusty absolutnie nie te najgrozsze ze juz od razu sa miekkie a nie jak kiedys ze uzywka byla lepsza, ogolnie duzo opowiadala i pokazywala wiazania. Jestem zdziwiona bo zawsze myslalam ze bede chciec chustowac a tu nagle sie zniechecilam i odpuszczam, cos na zywo mnie nie przekonalo... tyle plusow a jednak to nie dla mnie, sadze ze poczekam do 6-8 mc jak dzidzius bedzie siedzial i kupie nie tyle co chuste ale nosidelko nie usztywniane


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:55   #2427
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Btw zamawiacie w necie jakies probki kosmetykow/mleka itp? Jesli tak to bede wdzieczna za namiary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:57   #2428
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Youan pocieszylas mnie :-D
Mam termin 5.03, i to 32+1 teraz.

Marlenya, coś konkretnie Cie nie przekonało, czy takie ogólne wrażenie?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 21:11   #2429
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

JADorotek, pozazdrościć widoków I gratulacje, duży Synuś. Ja niestety nie mogę pooglądać swojej córci, bo łożysko i pępowina zasłaniają twarz.
Sama już nie wiem jak z tymi tygodniami, każdy liczy jakoś inaczej. A co do wcześniaków to dla mnie to też jest głupie, że wywożą dziecko do innego szpitala. Myślę, że to powinno być rozpatrywane indywidualnie. Czasem wiekowo za małe, ale w pełni rozwinięte i nie potrzebujące inkubatora specjalnego, to po co rozdzielać z matką?
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 21:13   #2430
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ogolne wrazenie szczegolnie choc zastanawia mnie cz przy niemowlakach nozki ktore sie podkurcza nie sa za mocno jakby rozstawione albo skurczow dziecko nie dostanie przy jakies dluzszej pozycji. Sama nie wiem... absolutnie nie chce tego negowac bo plusow jest ogrom po prostu ja nie bede jednak z tego korzystac


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.