Witam na forum eksperckim - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów.

Notka

Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów. Masz pupila lub planujesz go mieć? Zadaj pytanie ekspertowi Pedigree o to jak powinien odżywiać się Twój zwierzak.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-06-16, 08:42   #31
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez Ekspert Pedigree Pokaż wiadomość
Między nami mówiąc, marchewka jest dla właściciela, a ponieważ psu może smakować to ją dodajemy.
Czo? Czekolada też jest dla właściciela, a psu smakuje, też ją będziecie dodawać?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:52   #32
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

BArfa suplementu je się naturalnymi preparatami. To tak na marginesie.
A ja nadal pytam ile jest SUCHEJ masy mięsnej w tej cudownej pedigree.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:03   #33
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Witam na forum eksperckim

Jak to marchewka dla właściciela? W sensie mam ja sobie wydlubywac z pedziogri i podsmazac na masełku? Czy jeść z psem z jednej michy? Takie piesełkowanie bliskości
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:27   #34
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez Ekspert Pedigree Pokaż wiadomość

Sam posiadam wiedzę i umiejętności przygotowania karmy domowej dla moich psów, jednak tego nie robię. Brak mi na to czasu i ochoty, by co kilka dni spędzać godziny na planowaniu posiłków, obliczaniu wartości czy zakupach, aż wreszcie gotowaniu. Ponadto mam złe doświadczenia z żywieniem BARF i żywieniem domowym (psy miałem zanim w Polsce powszechne stały się karmy gotowe). Jest wiele powodów, dla których stałem się zwolennikiem karm gotowych, długo zanim zacząłem pracować dla firmy Mars Polska. Czas zaoszczędzony na bilansowaniu i przygotowywaniu psich posiłków wolę spędzić na spacerach i zabawie ze swoimi psami.

(...)

ponad 40% mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego, a karmy Pedigree Adult ponad 35% mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego.

Cieszę się, że moja ciężka praca jest widoczna. Ilość nieprawdziwych pseudofaktów i niepopartych żadnymi badania opinii na temat żywienia psów jest w internecie gigantyczna. W ciągu kilku dni bytności tutaj, widzę jaki bezmiar pracy jest przede mną by to zmienić.
1. Karmi pan swoje psy pedigree?
2. Ile w tych 40% jest mięsa a ile produktów pochodzenia zwierzęcego?
3. Rozumiem, że jako ekspert Rossmana poleca pan ich karmy?
http://www.rossnet.pl/Ekspert/Michal-Ceregrzyn,2804.
Czy jak zapłaci panu inny koncern bedzie pan prowadził taką samą agitację dla nich?

Przykro mi, ale ja nie wierzę komuś kto się sprzedaje na prawo i lewo - myślę, że większość osób którym dobro własnych psów leży na sercu podziela moją opinię. Na forum promuje się zdrowe odżywianie zarówno psów jak i ludzi.
Wątpię, żeby pana agitacja cokolwiek zmieniła.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Jak to marchewka dla właściciela? W sensie mam ja sobie wydlubywac z pedziogri i podsmazac na masełku? Czy jeść z psem z jednej michy? Takie piesełkowanie bliskości
masz tutaj skład zachwalanej przez ''eksperta'' karmy:
Skład:
zboża (min. 4% ryżu, min. 4% kukurydzy), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% wołowiny w brązowych granulkach), oleje i tłuszcze (min. 0,27% oleju rybnego, min. 0,2% oleju słonecznikowego), substancje mineralne, roślinne ekstrakty białkowe, warzywa (min. 4% marchewki w pomarańczowych granulkach, min. 4% fasoli w zielonych granulkach), produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,7% pulpy buraczanej).

4% mięsa w karmie dla pieseła,
a Ty możesz sobie wydłubać 4% marchewki.
Zobacz jakie równopuprawnienie

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2015-06-16 o 10:54
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:38   #35
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Stupid. Ale przecież ona jest ZBILANSOWANA. Nie znasz się, ja tez nie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:49   #36
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Stupid. Ale przecież ona jest ZBILANSOWANA. Nie znasz się, ja tez nie.
no zgadza się - i to jak zbilansowana.
4% ''mięsa" - brązowe granulki
4% marchewki - czerwone granulki
4% fasolki - zielone granulki

Omne trinum perfectum - i nie ma o czym dyskutować
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 09:50   #37
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Mój pies po pedigree chyba by się zadrapał na śmierć dobrze że są jeszcze wątki w których można się dowiedzieć jaki skład karmy jest dobry dla naszych pupili i nawet taki laik jak ja wie że nie kupuje się karm w których na pierwszym miejscu w składzie są zboża a na drugim 4% mięsa.
Przykre jest to że weterynarz promuje taką karmę (swoja drogą nigdy w renomowanym gabinecie nie widziałam na półkach marki pedigree). To tak jakby dietetyk na forum promował kebaby.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 10:10   #38
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Witam na forum eksperckim

Uwaga, ja tylko naprostuję tam nie ma 4% mięsa, tam jest nieokreślona zawartość produktów pochodzenia zwierzęcego. Składniki podaje się w zależności od tego ile ich jest w składzie - czyli w pedigree najwięcej jest zbóż, a w drugiej kolejności - "produktów pochodzenia zwierzęcego". Ale nie wiemy ile % ich jest. Wiemy tylko, że w tych produktach zawartość mięsa (czyli nie momu, skóry, podrobów etc.) wynosi 4%. Jest 4% mięsa w "produktach pochodzenia zwierzęcego".

Ale, jak już się dowiedzieliśmy, mięso to psu w zasadzie nie jest potrzebne.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 10:18   #39
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

No to tych produktów pochodzenia zwierzęcego jest 36% tak na chłopski rozum skoro wg pana Eksperta w pedigree jest 40% mięsa i prod. poch. zwierzęcego a na etykiecie jest jasno napisane że w tym mięsa jest 4 %. Zagadka rozwiązana

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość

Ale, jak już się dowiedzieliśmy, mięso to psu w zasadzie nie jest potrzebne.
A po co psu mięso? Są zboża które są bardzo wartościowe szczególnie dla alergików
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 10:22   #40
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Witam na forum eksperckim

Zboza? Po co psu zboza? Rozumiem, ze wilki szukaja pol zeby podjesc troche zyta?

Sent from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 10:35   #41
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Zboza? Po co psu zboza? Rozumiem, ze wilki szukaja pol zeby podjesc troche zyta?

Sent from my mind using the Force.
No jasne że tak zaraz potem idą na poziomki i po marchewkę do ogródka aby móc podzielić się nią z człowiekiem
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 10:36   #42
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Faktem jest ze niektóre rasy trawia skrobie. Ale to nie oznacza ze zboża mają być podstawą diety.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 10:39   #43
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Faktem jest ze niektóre rasy trawia skrobie. Ale to nie oznacza ze zboża mają być podstawą diety.
W karmie tu promowanej niestety są podstawą. A moje wcześniejsze słowa były ironią. Sama karmię psa karmą bez zbóż (bo mam alergika) i z zawartością mięsa 21% i szczerze mam wyrzuty sumienia że nie stać mnie na lepszą karmę.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 10:41   #44
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

A propos salmonelli
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=314&start=15
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 12:32   #45
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
W karmie tu promowanej niestety są podstawą. A moje wcześniejsze słowa były ironią. Sama karmię psa karmą bez zbóż (bo mam alergika) i z zawartością mięsa 21% i szczerze mam wyrzuty sumienia że nie stać mnie na lepszą karmę.
To można samemu gotować, wychodzi taniej A karmę mieć w zanadrzu lub dla urozmaicenia. Mojemu staruszkowi ostatnio gotuję raz na tydzień rosół bez soli z liśćmi selera, lubczyku i z włoszczyzną lub innymi warzywami. Roślinne blenduję, mięsne dziele na cząstki, i raz na pół tygodnia gotuję ryż lub kaszę. Porcje lądują do zamrażalnika i lodówki. Wbrew pozorom wszystko to zajmuje niewiele czasu Mimo braku soli i wstrętnego wyglądu mój psiak zajada z apetytem :P

I tu mam kolejne pytanie do eksperta: czy jeszcze jakieś warzywa oprócz cebuli/czosnku/pora nie powinno się podawać psu? Słyszałam też, że nie powinno się dawać kapusty czy innych warzyw rozdymających, strączkowych, ale sporadycznie podane w niewielkiej ilości, jeżeli psu widocznie nie szkodzą, mogą być podawane?
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 13:05   #46
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez YOxD Pokaż wiadomość
To można samemu gotować, wychodzi taniej A karmę mieć w zanadrzu lub dla urozmaicenia. Mojemu staruszkowi ostatnio gotuję raz na tydzień rosół bez soli z liśćmi selera, lubczyku i z włoszczyzną lub innymi warzywami. Roślinne blenduję, mięsne dziele na cząstki, i raz na pół tygodnia gotuję ryż lub kaszę. Porcje lądują do zamrażalnika i lodówki. Wbrew pozorom wszystko to zajmuje niewiele czasu Mimo braku soli i wstrętnego wyglądu mój psiak zajada z apetytem :P

I tu mam kolejne pytanie do eksperta: czy jeszcze jakieś warzywa oprócz cebuli/czosnku/pora nie powinno się podawać psu? Słyszałam też, że nie powinno się dawać kapusty czy innych warzyw rozdymających, strączkowych, ale sporadycznie podane w niewielkiej ilości, jeżeli psu widocznie nie szkodzą, mogą być podawane?
Dziękuję za poradę ale mój pies nie toleruje niczego poza suchą karmą. Nawet puszki z tej samej firmy powodują u niej ostre biegunki.
Także trzymamy się tego co mamy sprawdzone bo zanim znalazłyśmy tą odpowiednią to przetestowałyśmy chyba z 3 różne i po każdej coś było nie tak
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 13:31   #47
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
BArfa suplementu je się naturalnymi preparatami. To tak na marginesie.
A ja nadal pytam ile jest SUCHEJ masy mięsnej w tej cudownej pedigree.
Tez chciałabym wiedzieć skoro Pan ekspert tak zgrabnie moje stwierdzenie na ten temat ominął.

Aa, żeby nie było: ja moje psy karmie karma sucha, moje mioty również na suchej odchowuje. Ale na litość boska nie na pedigree...

Aa, owszem, jem surowe mięso. I rybę. I nic mi sie nie dzieje.
I moim psom tez sie zdarza zjeść.
Ach, te śmiercionośne bakterie..

Skoro juz wchodzimy na temat wilków: to co pan ekspert powie na temat pożywienia np. Dzikich psów z Bengalu, ewolucyjnie najbliższych naszym psom domowym? One również mięsa nie potrzebują i zasadniczo doskonale sie maja na marchewce?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-06-16 o 13:34
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 13:44   #48
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Ja nic nie chce mówić ale w innym wątku ekspert wspomniał tez o Royal canin jako dobrej karmie.....

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

A bilansowanie barfa nie jest trudne. Jest kalkulatory, na bieżąco udoskonalony. Trochę trzeba poczytać i tyle. Da się barfa nawet bez zamrażarki robić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 13:48   #49
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Pan ekspert woli na Plotkowym podpisać z dziewczynami ze Zdziwieniowego, niż nam tu merytorycznie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej cud karmy wiec obawiam sie ze na konkretna dyskusje tu nie mamy szans. Zreszta- czego sie było spodziewać
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 14:16   #50
blablabla9
dupa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 51
Dot.: Sznaucer miniaturka- karmienie?

W porządku, dziękuję
blablabla9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 16:12   #51
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Pan ekspert woli na Plotkowym podpisać z dziewczynami ze Zdziwieniowego, niż nam tu merytorycznie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej cud karmy wiec obawiam sie ze na konkretna dyskusje tu nie mamy szans. Zreszta- czego sie było spodziewać


Nad czym dziewczyny ze Zdziwieniowego szczerze ubolewają, bo eksperckie przydługawe wynurzenia rozjeżdżają cały wątek, który z natury jest dynamiczny ;(
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 17:28   #52
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Witam na forum eksperckim

Niestety posty ze Zdziwieniowego nie zostaną tutaj przeniesione.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 17:42   #53
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Laski wy sie nie znacie...Pieski /psowate/ sobie w naturze na wadze bilansuja miesko Ktore wg eksperta to zloo
Usmialam sie jak fretka,wmawiac ludziom ze drapieznik to krowa...
Wg Polskiego (a i nie tylko Polskiego ) prawa sklad na etykiecie musi byc skladem faktycznym...W kolejnosci ilosci wystepowania skladnika...WIEC JA SIE PYTAM GDZIE TE 40 proc miesa w pedigree
Uzyskac 40 proc miesa w suchej masie nie jest tak latwo... Latwiej uzyskac 4 z odpadow i sprzedawac po 10 zl za woreczek A poznien weci maja co robic
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 18:26   #54
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Przykre jest to że weterynarz promuje taką karmę (swoja drogą nigdy w renomowanym gabinecie nie widziałam na półkach marki pedigree). To tak jakby dietetyk na forum promował kebaby.
Szczerze mówiąc mnie osobiście intryguje jak to jest, ze ten Pan, mimo promowania karm z najniższej polki jest lekarzem "od żywienia" w dużej warszawskiej klinice. W życiu bym kogoś kto takie karmy promuje o żadna rade dotyczącą zdrowia moich psów nie spytała... Ale mysle ze rozwiązaniem tajemnicy może być to ze na stronie kliniki ani słowa o "ekspertowaniu" w Pedigree i Rossmanie nie ma. No i o dziwo klinika tych cudownych karm również nie sprzedaje
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 18:43   #55
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc mnie osobiście intryguje jak to jest, ze ten Pan, mimo promowania karm z najniższej polki jest lekarzem "od żywienia" w dużej warszawskiej klinice. W życiu bym kogoś kto takie karmy promuje o żadna rade dotyczącą zdrowia moich psów nie spytała... Ale mysle ze rozwiązaniem tajemnicy może być to ze na stronie kliniki ani słowa o "ekspertowaniu" w Pedigree i Rossmanie nie ma. No i o dziwo klinika tych cudownych karm również nie sprzedaje
Teraz to mi kopara opadła .
Masakra!
Pan też jest ekspertem od czegoś tam w Rossmanie tak?

Co powiecie dziewczyny ( i Pan super ekspert oczywiście ) o w kółko reklamowanych wszędzie tabletkach dla psów Revetia (stawy, sierść i jakieś tam inne odmiany) ?
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 18:46   #56
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Ja widzę te reklamy to mi się słabo robi. Naciąganie ludzi na kasę i tyle.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 21:50   #57
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Witam na forum eksperckim

Jo tam, dziewczyny, byly karmy z Rossmanna, teraz pedigree, ja tu jednak widzę tendencje wzrostowa i za parenascie tematów eksperckich expert odkryje dobrą karmę.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 21:59   #58
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Jo tam, dziewczyny, byly karmy z Rossmanna, teraz pedigree, ja tu jednak widzę tendencje wzrostowa i za parenascie tematów eksperckich expert odkryje dobrą karmę.
I wtedy nikt nie uwierzy że jest naprawdę dobra nauczeni poprzednimi doświadczeniami.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 09:19   #59
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez slaaave13 Pokaż wiadomość

Co powiecie dziewczyny ( i Pan super ekspert oczywiście ) o w kółko reklamowanych wszędzie tabletkach dla psów Revetia (stawy, sierść i jakieś tam inne odmiany) ?
Psa nie zabiją ale zadzialac cudownie raczej tez nie zadzialaja....Cena mowi o jakosci
Mnie sie slabo robi jak slysze w reklamie :pies wymiotuje ,ma biegunke- kup mu revetia watroba....
Sklad na siersc slabiutki,same wyciagi roslinne i biotyna plus ciut witamin...Nie zaszkodzi-nie zadziala....
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 16:36   #60
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ano właśnie: jakie źródła białka roślinnego występują w tej "cudownej" karmie?



Czy chce pan zasugerować, że E.coli nie występuje w kale zdrowego psa?
Z tego co ja wiem, jest to naturalna i w pełni fizjologiczna bakteria flory jelitowej, wiec zmartwię pana - tak samo, jak jest w kale każdego psa, tak samo w kale każdego człowieka. Niezależnie od tego, co je.

Czemu wiec na państwa stronie mowa o 20%?

Białko roślinne w Pedigree stanowi ułamek białka i wynika z jego naturalnej zawartości w kukurydzy lub pszenicy, które stanowią istotną część receptury karm suchych. W karmach mokrych ilości białka roślinnego są praktycznie zerowe. Mit, powtarzany powszechnie, wynika z niezrozumienia zasad przygotowywania receptury karm i składu wykorzystywanych surowców. Oczywiście białko roślinne jest obecne w karmach, ale nie stanowi podstawy odżywczej.

Na naszej stronie mówiliśmy o „20% i więcej”, co dotyczy całej kategorii karm dla psów. Pedigree jest karmą premium, dlatego zawiera więcej mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego niż karmy z segmentu ekonomicznego.
Escherichia Coli jest bakterią, która ma wiele szczepów. Niektóre są częścią naturalnej flory jelitowej, a inne są bardzo patogennymi szczepami powodującymi ciężkie krwotoczne infekcje jelit. Wyróżnia się szczepy enterotoksyczne, enteropatogenne, enterokrwotoczne (Weese, 2011). Sytuacja jest znacznie bardziej złożona, także u ludzi. Nie bez powodu mówi się o kolibakteriozie – czyli infekcji patogennymi szczepami E. coli. Całkowicie mnie nie martwisz. Polecam lekturęJ

Weese, J. S. (2011). "Bacterial enteritis in dogs and cats: diagnosis, therapy, and zoonotic potential." The Veterinary clinics of North America. Small animal practice 41(2): 287-309.




Jeszcze raz bardzo proszę o cierpliwość, odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-06 16:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.