Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^ - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-28, 11:35   #1141
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez Julia_lawend Pokaż wiadomość
ja staram się skrupulatnie prowadzić budżet domowy. Zapisuje ile trzeba wydac w każdym miesiącu na rachunki, przeznaczam pewną sumę na jedzenie i przyjemności a resztę odkładam. Zbieram pieniądze na wesele więc taki budżet naprawdę jest mi potrzebny Do tego mam konto oszczędnościowe. Oprocentowanie dobre bo na 3,5% przy darmowym prowadzeniu (w OF), więc tam też sobie wpłacam jakieś oszczędności i coś tam przybywa Do tego korzystam też z aplikacji w telefonie. Po każdych zakupach wpisuję tam co kupiłam oraz kwoty z paragonów i system podpowiada mi na czym mogę zaoszczędzić Zawsze wychodzę z założenia: grosz do grosza
Hej, gdzie to konto? Bo ja się cieszę na lokatę 3-3,2% a tu masz 3,5%
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 12:00   #1142
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja się nie uważam za oszczędną osobę, ale w sumie widząc Wasze przykłady, to dużo rzeczy robię. Teraz wprowadzam konkretne cięcia:
- nie kupuję nowych ubrań do końca roku - chyba że znajdę nową pracę, ale raczej się nie zanosi;
- nie jadam na mieście - jak gdzieś wychodzę wieczorem to zjadam kolację przed wyjściem i piję tylko kawę/piwo;
- staram się pić oszczędnie. Piwo z sokiem (10 zł) zamiast Aperol Spritz (25 zł) - na luksusowe życie przyjdzie czas;
- nie kupuję rzeczy do domu typu naczynia, ozdoby, ręczniki itp. Uwielbiam piękne rzeczy, więc mnie ciągnie, ale trudno.
- nie chodzę na paznokcie, makijaże itp. tylko robię te rzeczy sama
- jem obiady w pracy (mam za ok. 10 zł), ale nie kupuję picia - wcześniej zawsze jakaś cola zero za 4-5 zł i tak codziennie.
- nie używam niepotrzebnych kosmetyków - dla mnie to np. płyn do higieny intymnej (który kupowałam ileś lat sama nie wiem czemu), nie przepłacam za żele pod prysznic i balsamy do ciała, zawsze biorę z promocji.
- perfumy oryginalne kupuję tylko przez internet. Dostałam kartę do Sephory i aż mi się serce kraje na te ceny. W necie jest często połowę taniej.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 14:02   #1143
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość
Do oszczędzania pieniędzy na bank nie polecam kupowania np. 5 kg płatków owsianych albo otrębów (bo taniej). Lęgną się w tym mole, aż miło. Przesypywanie w osobne pojemniki nic nie daje. Lepiej kupować mniej, wydać te 1-2zł i zjeść w krótkim czasie. Już parę razy się na tym nacięłam!


Dlatego dziwię się, że niektórzy tutaj polecają ten patent na oszczędzanie pieniędzy. Chyba, że są nieświadomi niespodzianek w postaci kryjących się w paczkach z płatkami owsianymi/mąkami robaczków albo nie sprawdzają zawartości i jedzą z zamkniętymi oczami .
Ale wiesz, że robactwo to nie jest jakaś samorodna atrakcja, która się przytrafi zawsze każdemu? Mnie się nigdy nic nie wylęgło w mące ani w płatkach pomimo kupowania dużych opakowań i przechowywania ich dłuższy czas.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 16:12   #1144
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Dokładnie. Malwoz88 musisz porządnie zdezynfekować kuchnię skoro zalegają ci się robaki. To się nie bierze znikąd. Musiałaś to przynieść do domu, żyje sobie to cały czas w twoich szafkach i tylko czeka na nową dostawę mąki itd.
Trudno się z tym walczy ale są sposoby. Raz przyniosłam w mące te robaczki. Wszystko poszło do kosza! Dezynfekcja szafki chemia i octem, kilka miesięcy obserwacji. Każda nowa rzecz zamknięta szczelnie w pojemnikach i w innej szafce. Wytępiłam na szczescie szybko odkryłam problem i nie rozlazło się po całej kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 16:41   #1145
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Dokładnie. Malwoz88 musisz porządnie zdezynfekować kuchnię skoro zalegają ci się robaki. To się nie bierze znikąd. Musiałaś to przynieść do domu, żyje sobie to cały czas w twoich szafkach i tylko czeka na nową dostawę mąki itd.
Trudno się z tym walczy ale są sposoby. Raz przyniosłam w mące te robaczki. Wszystko poszło do kosza! Dezynfekcja szafki chemia i octem, kilka miesięcy obserwacji. Każda nowa rzecz zamknięta szczelnie w pojemnikach i w innej szafce. Wytępiłam na szczescie szybko odkryłam problem i nie rozlazło się po całej kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja mam od sąsiadów i nic na to nie poradzi można też przynieść z karma lub płatkami ze sklepu i żadna dezynfekcja nie pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:28   #1146
domi_f
Raczkowanie
 
Avatar domi_f
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Mój najlepszy sposób na oszczędzanie to unikać galerii- zawsze jak pójdę po jedną zaplanowaną rzecz to wydam na coś dodatkowego, no i jadanie na mieście też pochłania dużo ...
domi_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 15:59   #1147
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

To prawda z tymi galeriami. Cały czerwiec nie chodziłam i spokój, a ostatniego dnia poszłam, bo miałam kupon urodzinowy ważny do 30, no i trochę wydałam, a jak bym nie poszła, to bez tych rzeczy też bym przeżyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 18:37   #1148
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Jak dobrze ze nie lubię zakupów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 21:40   #1149
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Dokładnie. Malwoz88 musisz porządnie zdezynfekować kuchnię skoro zalegają ci się robaki. To się nie bierze znikąd. Musiałaś to przynieść do domu, żyje sobie to cały czas w twoich szafkach i tylko czeka na nową dostawę mąki itd.
akurat mole to mają swoje kokony nie w kuchniach a w zupełnie innych pomieszczeniach, może to być np. zegar w salonie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 08:51   #1150
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
akurat mole to mają swoje kokony nie w kuchniach a w zupełnie innych pomieszczeniach, może to być np. zegar w salonie.

U mnie zalęgły się gdzieś w kratce wentylacyjnej. Tak podejrzewam. To nie zmienia faktu, że przynoszę je często ze sklepu. Dla mnie to nauczka, żeby rzeczy mąkowate i owsiankowate nie leżakowały za długo samopas.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 08:58   #1151
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

To polecam zmianę sklepu. Mnie zdarzyło się to tylko raz, mojej mamie nigdy.
Robactwa nie akceptuje i żadne argumenty "od sąsiadów" do mnie nie przemawiają.
Na kratkę wentylacyjna można założyć takie filtry, wyglądają trochę jak filc. Nic przez to nie przejdzie. Nie wiem niestety jak to się konkretnie nazywa ale mam takie zamontowane na stałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-06, 19:23   #1152
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
To polecam zmianę sklepu. Mnie zdarzyło się to tylko raz, mojej mamie nigdy.
Robactwa nie akceptuje i żadne argumenty "od sąsiadów" do mnie nie przemawiają.
Na kratkę wentylacyjna można założyć takie filtry, wyglądają trochę jak filc. Nic przez to nie przejdzie. Nie wiem niestety jak to się konkretnie nazywa ale mam takie zamontowane na stałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, że to do mnie przytyk, ale gwarantuje Ci, że od sąsiadów. Po wymianie całego żarcia nowe rzeczy trzymam jedynie w szczelnie zamykanych pojemnikach szklanych (robactwa brak, bo byłoby przecież widać cokolwiek, specjalnie kupiłam drogie szczelne przezroczyste pojemniki, bo to stało się na pewnym etapie moja obsesja). Mole nie latają w zimie, ale w okresie letnim i najczesciej widuje je na balkonie. Być może mam gdzieś jakieś gniazdo, ale na pewno nie w moim żarciu, bo wszystko trzymam tak jak napisałam powyżej i czuję się bezpieczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 20:25   #1153
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że to do mnie przytyk, ale gwarantuje Ci, że od sąsiadów. Po wymianie całego żarcia nowe rzeczy trzymam jedynie w szczelnie zamykanych pojemnikach szklanych (robactwa brak, bo byłoby przecież widać cokolwiek, specjalnie kupiłam drogie szczelne przezroczyste pojemniki, bo to stało się na pewnym etapie moja obsesja). Mole nie latają w zimie, ale w okresie letnim i najczesciej widuje je na balkonie. Być może mam gdzieś jakieś gniazdo, ale na pewno nie w moim żarciu, bo wszystko trzymam tak jak napisałam powyżej i czuję się bezpieczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak i nie. Przypomniałaś mi o koleżance ze studiów która miała karaluchy od sąsiadów i miała na to wy**bane nawet jak jej po kanapce przebiegł. Drugi raz już jej nie odwiedziłam i nie rozumiem jak niektórzy mogą godzić się na robactwo i nawet nie próbować go tępić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 20:39   #1154
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
I tak i nie. Przypomniałaś mi o koleżance ze studiów która miała karaluchy od sąsiadów i miała na to wy**bane nawet jak jej po kanapce przebiegł. Drugi raz już jej nie odwiedziłam i nie rozumiem jak niektórzy mogą godzić się na robactwo i nawet nie próbować go tępić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja próbowałam. Miałam tysiąc tych lapek klejących. Umyłam wszystko, co się da. Wywalilam wszystko, co się dało. Żadnych gniazd nie znalazłam, to co mogę więcej zrobić? Wyprowadzic się nie wyprowadzę na szczęście karaluchów nie miałam, tego bym nie przeżyła raczej na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 15:57   #1155
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

U nas kiedyś były karaluchy. Były tak szybko wytepione ze nie zdążyłam ani jednego zobaczyć. Miałam z 15 lat w całym bloku był oprysk i szybko robaczki zniknęły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 08:38   #1156
meflina
Zadomowienie
 
Avatar meflina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 914
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Ja po wyplacie od razu parę stówek wypłacam i wrzucam do skarbonki, którą żeby otworzyć trzeba zepsuć tą metodą zawsze uda mi się odłożyć parę tysiaków, bo mając na koncie wydaje od razu
__________________
odchudzanie
72 68 67 66 65 60...57 56 55 54 53 52 50



'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 09:04   #1157
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
Ja po wyplacie od razu parę stówek wypłacam i wrzucam do skarbonki, którą żeby otworzyć trzeba zepsuć tą metodą zawsze uda mi się odłożyć parę tysiaków, bo mając na koncie wydaje od razu
Dlatego ja wrzucam z każdej wypłaty kilka stówek na konto, które zostało założone tylko do oszczędzania (inaczej bym wydała na głupoty).
Znajoma mi podsunęła fajny pomysł, z którego zaczęłam korzystać w związku z tym kupiłam skarbonkę, którą trzeba zbić by się dostać do zawartości, w ten oto sposób zbieram na wakacje na przyszły rok. Jeśli w zimę będzie pełna to będę miała na zaliczkę dla biura podróży (wrzucam tam 1,2,5 zł).
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 11:58   #1158
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Chyba tak przede wszystkim nie powinnam zbyt często oglądać sklepów internetowych. Bo to mnie gubi i przestaję rozsądnie oszczędzać. Serio, odkrywam ostatnio niepokojące tendencje do ciągu zakupowego. Zamierzam kupić tusz i maseczkę - dobieram do tego jeszcze kilka rzeczy, bo mi się kończą, bo nie mam, bo ładne. Masakra.
W normalnych sklepach tak nie mam.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:08   #1159
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Można dołączyć?

Od dawna uczę się oszczędzania i rozsądnych zakupów.
Albo inaczej mówiąc umiaru.
Prowadzę dzienniki wydatków, choć nie zapisuję każdego batonika, ale pozwala mi to przewidzieć, kiedy jestem bardziej podatna na zakupy ubraniowo - domowe (wiosenne nowe kolekcje - ah ta odwilż po zimie, sierpniowe wyprzedaże i nowe kolekcje na jesień, kiedy pogoda sprawia, że człowiekowi smutno i ponuro).

Moje sposoby:

PRĄD:
- żarówki led
- rzadsze pranie (pełne wsady)
- rzadsze zmywanie (pełne wsady, kapsułki, które domywają mi lepiej niż tabletki, więc więcej mogę włożyć)
- tradycyjny czajnik zamiast dzbanka elektrycznego
- prysznic zamiast kąpieli i nie włączanie bojlera na pełne grzanie
- zamiana komputera stacjonarnego na laptop
- likwidacja suszarki bębnowej

ABONAMENTY:
- najtańszy abonament bez telefonu plus telefon zakupiony osobno
- najtańszy dostawca internetu (tu wciąż czekam na światłowód Orange)
- zrezygnowałam z telewizji

KSIĄŻKI:
- kupuję używane na Allegro, e-booki
- przeczytane papierowe odsprzedaję dalej (Allegro, Skupszop, grupy FB)
- opcjonalnie dyskonty w stylu Tania Książka, nigdy salony Empik

CHEMIA I KOSMETYKI:
- promocje 2+2 Rossmann
- Dni Lifestyle Superpharm 1+1 lub -50%
- jeśli mogę coś zastąpić produktem z kuchni, robię to
(ocet jabłkowy, mielona kawa, oliwa z oliwek, olej kokosowy)
- żele pod prysznic zastąpiłam eko mydłem w kostce (1,49zł )
- kupuję podstawowe kosmetyki również w "Cena na Do Widzenia" Rossmanna, często to promocja -50%, bo np producent zmienia opakowanie
- papier toaletowy, ręczniki papierowe, produkty typu patyczki czy płatki kosmetyczne biorę marek własnych danych sklepów, bo są zawsze najtańsze (Rossmann, Superpharm, Biedronka)
- tak jak w przypadku kosmetyków, tak w przypadku chemii domowej często sięgam po prostu po ocet (1,49zł ) i kwasek cytrynowy (50gr)
- perfumy kupuje w Zarze za max 50zł (są delikatniejsze od tych z Sephory, więc w 100% mi odpowiadają)

JEDZENIE:
- kawa na mieście tylko okazjonalnie
- nie piję alkoholu, a jak już piję to tylko cydr
- nie jadam w restauracjach, bo tak naprawdę tego nie lubię
- omijam fast foody
- gotuję jeden obiad na 3 dni
- nie jem mięsa (to mi znacznie obniżyło koszta utrzymania)
- moja dieta to głównie kasze, produkty mączne, ryż, owoce, nabiał plus ziołowe herbaty
- zakupy podstawowych produktów robię większe w promocji (np Tesco z dostawą do domu)

GARDEROBA:
- często stosuję odroczoną gratyfikację i gdy coś mi się podoba, ale cena nie odpowiada, czekam na wyprzedaż (zazwyczaj ta rzecz jest dostępna albo stacjonarnie albo w e-sklepie)
- basicowe topy, t-shirty, odzież do spania kupuję w okolicznym outlecie (koszulki po 7-8zl)
- kupuję na ostatnich rzutach, kiedy są najgłębsze przeceny
- biżuterię kupuję na Aliexpress (ostatnio kolczyki identyczne jak te ze Stradivariusa za 40zł kupiłam tam za 4zł)
- bardzo pomaga mi trzymanie się capsule wardrobe

INNE:
- jeśli muszę wziąć taksówkę, to biorę Ubera
- sama jestem swoim fryzjerem (to jest tylko opcja dla osób, które mają zdolności manualne, bo można sobie zrobić kuku)
- durnostojki, figurki, ramki, świeczniki - omijam zgodnie z duchem minimalizmu, ładu i harmonii
- w aptece zawsze proszę o najtańszy zamiennik leku (biorę kilka na stałe i róźnica, to czasem 50zł!)
- jeśli się czymś zainteresuję, zamiast od razu płacić za kurs, szukam wiedzy w internecie, e-bookach, artykułach, czy na blogach


Chyba zasługuję na Order Cebuli
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2018-08-18 o 13:11
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-18, 13:17   #1160
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Pani_Robot, cześć .

A zamienniki leków na pewno są bezpieczne? Czasem różnice cen są ogromne. Miałam kiedyś taki dylemat i wolałam oryginał, bo się bałam .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:18   #1161
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Pani_Robot, cześć .

A zamienniki leków na pewno są bezpieczne? Czasem różnice cen są ogromne. Miałam kiedyś taki dylemat i wolałam oryginał, bo się bałam .
Przecież to te same leki, tylko innej firmy
Produkowane w takich samych warunkach.
Lekarze nawet często szukają pacjentowi nazwy handlowej, która będzie odpowiadała temu najtańszemu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:21   #1162
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Zamienniki to często 1/3 ceny i to się opłaca, np. jest reklamowana maść na ból za ponad 30 zł, a polski odpowiednik 10 zł.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:26   #1163
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Naprawdę chodzi tylko o markę? Skład i działanie identyczne? Mimo wszystko chodziło wtedy o poważny lek i naprawdę miałam wątpliwości. Nie byłam pewna czy to tylko marketing.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:28   #1164
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Naprawdę chodzi tylko o markę? Skład i działanie identyczne? Mimo wszystko chodziło wtedy o poważny lek i naprawdę miałam wątpliwości. Nie byłam pewna czy to tylko marketing.
Tak. Skład musi być identyczny, inaczej nie jest to zamiennik.
Wszystkie leki na receptę są poważne
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:31   #1165
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Zawsze jakaś ostrożna z tym byłam. Chociaż nawet te drogie leki mają ryzyko błędu. Słyszałyście może o aptekarzu z Niemiec, co rozcieńczał leki na raka? No, ale to marginalne. Mam nadzieję .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:32   #1166
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Naprawdę chodzi tylko o markę? Skład i działanie identyczne? Mimo wszystko chodziło wtedy o poważny lek i naprawdę miałam wątpliwości. Nie byłam pewna czy to tylko marketing.
Tak, działanie jest identyczne. Wrzucam nazwę łacińską leku i wyskakują mi odpowiedniki. Czasem pomaga sam aptekarz ( choć często chcą sprzedać ten droższy lek ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 13:50   #1167
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zamienniki to często 1/3 ceny i to się opłaca, np. jest reklamowana maść na ból za ponad 30 zł, a polski odpowiednik 10 zł.
Czasami nawet mniej niż 1/3 ceny, ja za swoje tabletki antykoncepcyjne płaciłam niecałe 20% ceny tabletek, na które uparł się mój ginekolog.

W ogóle dopóki nie zachciało mi się tabletek uważałam go za dobrego lekarza, ale widać zbyt pazerny. Polecił mi kupić tabletki w tym samym budynku co gabinet, od razu jak wyjdę, niby żeby sprawdzić, czy z receptą jest wszystko ok. Tak, jasne. Jeszcze nie byłam wyczulona tak na naciągaczy, sprawdziłam czy z receptą wszystko ok i farmaceuta mi zaśpiewał za 3 opakowania rachunek na jakieś 170 zł. Podziękowałam, znalazłam w innej aptece te same tabletki po 29,99 zł za opakowanie, a farmaceuta dodatkowo zaproponował mi tańszy zamiennik. Do niedawna brałam tabletki za 10 zł zamiast za ponad pięć dych

W ogóle to na mnie dosłownie nakrzyczał przy kolejnej wizycie. Niby o zmianę tabletek, ale widać, że chodziło mu o zmianę apteki - w tej poleconej nie zaproponowaliby gorszego leku. Przy czym nie był w stanie wytłumaczyć tej "gorszości", mamrotał coś nieskładnie o renomowanych markach. Bardzo miły człowiek.

Edytowane przez 788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Czas edycji: 2018-08-18 o 13:54
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 08:17   #1168
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Też pytam o zamienniki w aptece. Tylko raz mój lekarz wyraźnie zaznaczył przy jednym leku, żebym lepiej nie brała zamienników, a poza tym nie widzi nigdy problemu.W ogóle apteki to miejsce, gdzie można oszczędzić. W jednej za kosmetyk do skóry chcieli cenę jaką podaje właśnie KWC, ok. 60zł. Zapytałam w aptece koło domu - 38zł.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 09:27   #1169
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Przecież to te same leki, tylko innej firmy
Produkowane w takich samych warunkach.
Lekarze nawet często szukają pacjentowi nazwy handlowej, która będzie odpowiadała temu najtańszemu.
Pani doktor na co ten lek?
Na wycieczke na Seszele. Jeszcze tylko 72 recepty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 16:36   #1170
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Tylko to się trzeba nachodzić, bo z tego co kojarzę ceny w aptekach też potrafią być bardzo różne .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-19 18:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.