Krajoznawstwo i rosjoznawstwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 19:40   #1
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257

Krajoznawstwo i rosjoznawstwo


Nie wiedziałam, czy mogę założyć osobny temat, ale jednak się takowe pojawiły, to i ja się spytam, bo mam dylemat.

Dostałam się na UG na krajoznawstwo i turystykę historyczną oraz na rosjoznawstwo.

Krajoznawstwo - To dla mnie ciekawy kierunek, wydaje mi się, że perspektywy "po" by były, w dodatku jak przeglądałam zajęcia to też przypadły mi do gustu, czytając opinie na internecie wiem, że jest ok. Geografią się specjalnie nie interesowałam, ale też i nie byłam z niej zła, na pewno dałabym radę.

Rosjoznawstwo -Rosja zawsze była dla mnie takim krajem, do którego chciałabym się w pierwszej kolejności wybrać, język mi się podoba (ale tu jest ten szkopuł, że nie uczyłam się go nigdy i byłabym w tej grupie od zera), wydaje mi się, że pracę może być trudniej znaleźć + widziałam opinie, że kadra jest zdziadziała i gburowata (czego już doświadczyłam składając dokumenty na panach z "sekretariatu" :P).

Bardziej skłaniam się ku krajoznawstwu, ale jednak nie wiem sama, bo może moje przemyślenia są złe. Też już myślałam, czy by nie iść na nie, rosyjskiego się pouczyć na własną rękę (oczywiście mniej priorytetowo niż na studia, które zacznę) i pójść za 2/3 lata na drugi kierunek, właśnie rosjoznawstwo.

Ktoś ma jakieś doświadczenia, słyszał coś o tych kierunkach?
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 20:10   #2
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

ja słyszałam o tym i o tym, ale nie na UG. Przez chwilę studiowałam kierunek związany z Rosją (filologia słowiańska, ros+ukr), ale po semestrze z rezygnowałam. A na krajoznawstwo i turystykę nawet papiery złożyłam po roku, ale wybrałam co innego.

Na twoim miejscu - brałabym rosjoznawstwo. Jednak mam przede wszystkim pytanie - w jakiej pracy widzisz siebie w przyszłości?

Przewodnik, pilot wycieczek, tłumacz, nauczyciel, pracownik administracji.....?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 20:16   #3
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

A ja z tych dwóch bym wybrała Krajoznawstwo


ale każdy z nas jest inny
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 20:19   #4
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
A ja z tych dwóch bym wybrała Krajoznawstwo


ale każdy z nas jest inny
to bardzo ciekawy kierunek, ale bardzo ogaraniczający jeśli chodzi o przyszłą pracę - no i też zostaje kwestia, co autorka chce dokładnie robić - bo jeśli rosyjski lubi i chce go używać tylko jako narzędzia, nie chce go w zaden sposob badac, glebiej poznawac itp., to wybrałabym ta turystyke
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 20:32   #5
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Wolałabym rosyjskiego używać po prostu, a nie się zagłębiać w jego historię i inne takie (stąd też nie wzięłam filologi rosyjskiej). Przewodnik, pilot wycieczek, tłumacz - tak. Nauczyciel nigdy w życiu. TŻ mi mówi, żeby wybrać krajoznawstwo i otworzyć w przyszłości biuro turystyczne, ale to chyba za dużo (przynajmniej w tym momencie nie mogę tego umysłem ogarnąć :P). Coś czuję w głębi, że jednak wybiorę krajoznawstwo, ale nadal się zastanawiam, bo większość ludzi dookoła mnie mówi, że po rosjoznawstwie jest lepiej z pracą (ale nie mają na czym tego oprzeć).
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 20:43   #6
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Właśnie zerknęłam na program studiów tego krajoznawstwa - faktycznie ciekawie to wygląda! Jednak ja od studentów turystki (zwykłej czy historycznej) słyszałam tylko narzekania, ALE i tak wierzę, że każdy kierunek ma sens, jeśli faktycznie się człowiek uczy (nie tylko na egzaminy, ale po prostu - uczy się: czy podczas wolontariatu, czy uczy się języków itp.).

Pamiętam jak wszyscy śmiali się ze mnie, że idę na historię sztuki (szłam tam z myślą o pracy przewodnika, pilota ). Oni się śmiali, a ja od początku studiów: wolontariat, koło naukowe, prowadzenie galerii studenckiej no i do niedawna PRACA W MUZEUM JAKO PRZEWODNIK.

Jednak wiem, że takie stanowisko chcę zajmować tylko do końca studiów. To ciężki kawałek chleba niestety.

Jednak ja mieszkam na zadupiu naszego kraju i jestem w szoku, że chociaż tyle mi się udało. Ty mieszkasz w cudownym Gdańsku, gdzie turystów nie brakuje. No i polecam uczyć się niemieckiego ze względu na miasto właśnie.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

No i polecam wbić sobie do głowy (chociaz to ciezkie), że kierunek studiów cię nie okresla w zaden sposob (w przypadku tych kierunkow), rownie dobrze moglabys nie isc na zaden z nich tylko zrobic kurs na pilota i zaczac prace. Robisz to dla siebie, wiec wybiersz turystyke jesli cie dotego ciagnie. Zawsze bedziesz mogla to rzucic, zmienic, dobrac sobie drugi kierunek - swiat sie nie zawali

A wiem co mowie, bo wiele już na studiach przeżyłam
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 21:15   #7
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

No właśnie mnie na studia ciągnie przez naukę. Może to dla niektórych będzie dziwne, ale naprawdę mi ich brakuje (bo nie poszłam w tym samym roku co reszta rówieśników z powodu sytuacji rodzinnej, po prostu się nie dało) i byłam dobita słuchając o narzekaniach na kolokwia i takich różnych i samej nie mogąc tego przeżyć. Byłam w szkole policealnej, ale nie skończyłam, bo się wyprowadziłam i nie dało rady tego pogodzić z pracą. A teraz chcę zacząć coś, czemu się na pewno poświęcę. Rozważałabym historię sztuki, ale tu na pewno musiałabym maturę poprawić Ale była jednym z moich wyborów na "pierwszej liście". Myślałam o pracy w muzeum jako przewodnik - jest źle, że potem nie chcesz? :P
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 22:12   #8
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Jest fajnie, ale nie wyobrażam sobie tego robić przez całe życie. Po pierwsze pieniądze, po drugie warunki pracy. Dla studenta spoko, ale po prostu nie dałabym rady zajmować się TYLKO tym

Historia sztuki na UG podobno bardzo fajna, zawsze to może być plan na magisterkę. Przewodnikom brakuje wiedzy ze sztuki - niestety.
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 14:16   #9
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Luxanna
każdy marudzi na te kolokwia itp. ale większość studentów uczy się przed samymi egzaminami albo po prostu zakłada domową produkcje ściąg.
Ja się bałam jak to wszystko połączę itp. a się dało. Choć byłam przerażona przy pierwszej sesji, gdzie terminy mi na siebie nachodziły.


W muzeum zarobisz tyle co w sklepie... albo i mniej... swoją drogą to pracownice Biedronki zarabiają bardzo dobrze... i jeszcze 13 pensję mają po przepracowaniu roku!
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 23:06   #10
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Luxanna
każdy marudzi na te kolokwia itp. ale większość studentów uczy się przed samymi egzaminami albo po prostu zakłada domową produkcje ściąg.
Ja się bałam jak to wszystko połączę itp. a się dało. Choć byłam przerażona przy pierwszej sesji, gdzie terminy mi na siebie nachodziły.


W muzeum zarobisz tyle co w sklepie... albo i mniej... swoją drogą to pracownice Biedronki zarabiają bardzo dobrze... i jeszcze 13 pensję mają po przepracowaniu roku!
Wiem, bo nią jestem Póki co lepiej zarabiałam tylko za granicą No ale wiadomo, nie chcę tam spędzić życia...
A co do ściąg akurat jestem przeciwniczką. Tzn. sama pisałam często, ale w 99% przypadków nie wyciągałam, bo mi to wchodziło do głowy przy przepisywaniu (bo robiłam to ręcznie, nie że ksero itd.).

Co studiujesz?
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 07:29   #11
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

Luxanna
moja koleżanka w banku zarabia gorzej ;P :P
Ja pracowałam w Dino i Carffurze i mam nadzieję, że nigdy więcej do handlu nie wrócę!


Na studiach raczej ręcznych ściąg się nie robi, za dużo materiału na nich musi się znaleźć. Niektóre starsze osoby robią na kartkach z drukarki - jedna uczelnia moja rozdaję na egzaminie kartki podstemplowane przesz szkołę - nikt jak na razie ich nie złapał, bo z daleka te kartki nie odbiegają od tych z uczelni
Ja się filozofii uczyłam... a na końcu gdyby nie ściągi to bym nie zdała.
Ja już byłam tak zdesperowana, że wyciągnęłam komórkę i z netu... a dostałam jeszcze 3,5 bo Pan profesor stwierdził, że słabo opisane.


Studiuję zarządzanie i prawo.
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-30, 07:40   #12
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Krajoznawstwo i rosjoznawstwo

ja z filozofią też miałam swoje przejścia. najgorzej, że bardzo filozofię lubię, chodziłam nawet na warsztaty filozoficzne itp., ale... co zrobić jak wykładowca prac nie czyta, wyniki to loteria, prac nie można później obejrzeć itp... ahhh studia! czasem mam ochotę rzucić w cholerę, tyle innych ścieżek życiowych można wybrać... ale lubię się uczyć! stety, niestety
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 08:40:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.