Niedziela bez zakupów - cz. 3 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-12-02, 15:05   #1531
Talullah
Wtajemniczenie

Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Oczywiscie ale tak jak pisalyscie sa ciecia etatow, niektorzy zarabiaja mniej. Jak zarabiali wiecej to powiedzmy mogli i kupic kilka par butow. Teraz nie moga tak szalec i kupia jedna i ruch jest mniejszy bo tylko ten co musi kupi (zazwyczaj). To co piszesz tez ma wplyw ale nie tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Zalezy. Raz ma wolne 2 dni w tygodniu raz 3. Roznie to u nas wychodzi przy systemie pracy 12 godzin.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Da sie odpoczac ale pewnie wolalaby spedzic wiecej czasu z rodzina a nie tylko swieta.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Nie. Ogolnie przez to malo meczace. Jednak generalnie jak normalby utarg weekendowy to jest meczace. Ja bym wolala chociaz z 8 tysiecy utarg to tez nie jest wielki ruch ale zawsze chociaz bysmy sie nie nudzily bo to tez niefajne ale tez nie zarzynaly jak swinie.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Aha zawsze byly otwarte i zawsze musza? Nie zawsze. Tak samo jak kiedys nie bylo Zabek do 23. Powiedz to tez w krajach gdzie zawsze w niedziele jest zamkniete. Takze mozna cos zmienic czy Wam sie to podoba czy nie.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Tak ale jak zarobisz malo to wszystko musisz oplacic i np nie masz juz tarczy. Moze Ci brakowac. No a tak mieli tarcze, zwolnienie z zusu i to zawsze jest jakas pomoc.

I znowu ten mityczny czas z rodziną

A w tygodniu nie może z nimi czasu spędzić?

Ej, dajcie mi order z ziemniaka bo ja i w weekendy i w święta czasu z mężem nie spędzę. Dziecka też trochę nie będę widzieć.

Co do doświadczeń - moi rodzice też prowadzą DG, do tej pory. Nie muszę pisać jakie jest to ciężkie, wszystko na człowieka głowie a urzędy to wiadomo... Kłody pod nogi.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Otóż to. Ale Monia na takie posty nie odpowiada Zresztą proszę Cię, praca wykładowcy czy nauczyciela to jest nic w porównaniu z tą orką, która jest w obuwniczym.

Monia, serio, przestań, bo to jest żenujące. Mówisz z pozycji osoby, która nie pracowała nigdy w innym miejscu, nie masz absolutnie porównania i pojęcia co to znaczy ciężka praca.
Prawda? Moi rodzice też handel, proponuję Moni żeby 2-3 razy w tygodniu wstawała o 2 w nocy i jechała z towarem 200 km na targ a w pozostałe dni zasuwała z pracownikami żeby ten towar wyprodukować i do tego uzerala się z zusem i urzędem skarbowym.

Talullah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:09   #1532
Misia452
Zakorzenienie

Ja często jeździłam z rodzicami i bratem w niedzielę do galerii (jak jeszcze było można ) i super spędzaliśmy czas. A to jakieś zakupy, a to kino i jakaś restauracja. Teraz mi tego brakuje. Trzeba siedzieć w domu i każdy zajmie się swoimi sprawami, zamknie w pokoju i o. Tyle z rodzinnych niedziel

Stary 2020-12-02, 15:18   #1533
Milennka03
Zakorzenienie

Cytat:
Takze niezaleznie od humoru jestem profesjonalna i mila ale moge swoje zdanie miec.

Nie jesteś profesjonalna.Któryś z kolei raz zdradzasz tajemnice sklepu typu utarg itp.Na miejscu Twojego pracodawcy pogoniła bym Cię z torbami gdybym się dowiedziała że wypisujesz takie poufne dane.

a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-

siestowo

Milennka03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:27   #1534
PaulinciaKWC
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Nie jesteś profesjonalna.Któryś z kolei raz zdradzasz tajemnice sklepu typu utarg itp.Na miejscu Twojego pracodawcy pogoniła bym Cię z torbami gdybym się dowiedziała że wypisujesz takie poufne dane.
PaulinciaKWC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:36   #1535
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja często jeździłam z rodzicami i bratem w niedzielę do galerii (jak jeszcze było można ) i super spędzaliśmy czas. A to jakieś zakupy, a to kino i jakaś restauracja. Teraz mi tego brakuje. Trzeba siedzieć w domu i każdy zajmie się swoimi sprawami, zamknie w pokoju i o. Tyle z rodzinnych niedziel

No ale kasjerka moze tez spedzic czas z rodzina. No a wtedy nie mogla. Jak jestescie kreatywni to spedzicie czas razem bez galerii. To smutne jak potrzebna jest do tego galeria.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Zaraz to usune.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
I znowu ten mityczny czas z rodziną

A w tygodniu nie może z nimi czasu spędzić?

Ej, dajcie mi order z ziemniaka bo ja i w weekendy i w święta czasu z mężem nie spędzę. Dziecka też trochę nie będę widzieć.

Co do doświadczeń - moi rodzice też prowadzą DG, do tej pory. Nie muszę pisać jakie jest to ciężkie, wszystko na człowieka głowie a urzędy to wiadomo... Kłody pod nogi.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Prawda? Moi rodzice też handel, proponuję Moni żeby 2-3 razy w tygodniu wstawała o 2 w nocy i jechała z towarem 200 km na targ a w pozostałe dni zasuwała z pracownikami żeby ten towar wyprodukować i do tego uzerala się z zusem i urzędem skarbowym.

No wiekszosc ludzi ma wolny czas zeby razem spedzic w niedziele a nie w tygodniu. Daj mi miec swoje zdanie i skonczmy juz ten temat.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Taa... Mam koleżankę która pracuje w urzędzie za fajne pieniądze, ale nadal jęczy że mało kasy i dużo roboty. Kiedyś się dowiedziałam ile to dla niej dużo, żaliła się że ma jeszcze 50 faktur do wystawienia w danym miesiącu czyli w około 2 tygodnie. Ja codziennie wystawiam około 100 faktur i paragonów a to tylko część mojej pracy i zajmuje mi to jakieś 2h z rana. Też mogłabym płakać, ale samo się nie zrobi i nikt mnie nie wyręczy. Monia już tłumaczyła że jak niedziela jest handlowa to cały weekend jest więcej ludzi w sklepie = więcej roboty. Chociaż teraz twierdzi że małe obroty i bez sensu otwierać w niedzielę więc może ten argument stracił moc Na szczęście niektórzy jeszcze pracują. Pewnie ci co nie mają rodzin albo ich nie znoszą i już nawet praca jest lepsza niż wspólnie spędzony czas

Tak ale obroty moze i wroca. Bardzo ciezko jest pracowac zarowno w sobote i niedziele. Mowie gdyby byly jeszcze za to dodatki do wyplaty.. No a tak to narobisz sie duzo bardziej a nic z tego nie masz.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ależ mam tak czasem w pracy - tylko odpowiedzialność jest dużo większa, jak coś skopię, to są to duże koszty dla mojej firmy, liczone w tysiącach euro.

I co, każdy w zespole chwile pomarudził, poklepaliśmy się po plecach, że ciężko, i do roboty. Nikt nie robi protestów, że będzie chodził krócej do pracy, albo nie przyjdzie w piątek, ani nie każe firmy zamykać, bo miał robotę do ogarnięcia

Jak nie chcesz pracować w weekendy, to może po prostu idź i poszukaj pracy, gdzie się nie pracuje w weekendy, zamiast chcenia zakazywać całej Polsce zakupów w niedzielę . Są takie zawody, wystarczy poszukać.
Jezeli niedziele niehandlowe zostana to nie bede musiala szukac innej pracy czy w innej branzy. Po prostu polubilam te niedziele niehandlowe.

Invisible co tam odbic? Premii pewnie i tak nie bedzie. Zarobie tyle samo a zasuwanie okropne.

Monia284 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:37   #1536
Milennka03
Zakorzenienie

Cytat:

Zaraz to usune.

No wiekszosc ludzi ma wolny czas zeby razem spedzic w niedziele a nie w tygodniu. Daj mi miec swoje zdanie i skonczmy juz ten temat.
W necie nic nie ginie a to wisiało kilka godzin i jakby ktoś chciał to wykorzystał by to przeciwko Tobie ,nie jest trudno namierzyć daną osobę.

Pogrubione- Trzymaj się tego co napisałaś.

a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-

siestowo

Stary 2020-12-02, 15:44   #1537
sublips
Zakorzenienie

Odnoszę wrażenie, że ten wątek zmienił się w "kto ciężej pracuje i nie ma żadnego życia". No zaraz może ktoś napisze, że przez 12 godzin pracy nie ma czasu iść do toalety, ale wiecie, to tak jest średnio normalne (chyba że ktoś jest lekarzem, strażakiem i właśnie ratuje ludzkie życie).

Też uważam, że niedziele handlowe powinny wrócić 100% w miesiącu, sama pracowałam w niedziele (i dawno, dawno temu w sklepie, i jako nauczycielka), ale co z tego? Mnie to obojętne, w jaki dzień tygodnia pracuję, najchętniej to bym miała wolne w poniedziałki, ale są ludzie, którzy z różnych powodów nie chcą pracować w niedziele. Tylko wtedy nie powinni wykonywać wielu prac - m.in. tej pracy w handlu.

"Ciężka" praca to też bardzo subiektywne pojęcie; jedna z moich najcięższych prac była na wyspie, gdzie sprzedawałam jakieś produkty, i miałam 2-3 klientów dziennie. Nudziłam się niesamowicie, było to dla mnie męczarnia psychiczna (mimo że mogłam sobie poczytać książkę, ale nie lubię, jak czuję, że moja praca jest bezcelowa). A miałam też praktyki np. z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, też było ciężko, ale przynajmniej miałam poczucie, że to jest istotna i ważna praca.
sublips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:50   #1538
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
W necie nic nie ginie a to wisiało kilka godzin i jakby ktoś chciał to wykorzystał by to przeciwko Tobie ,nie jest trudno namierzyć daną osobę.

Pogrubione- Trzymaj się tego co napisałaś.
Ok. No niby tak.
Dobrze skoncze temat ale juz nie odpisujcie na tamte zebym nie czula sie zobligowana do odpowiedzi Wam.

Stary 2020-12-02, 15:51   #1539
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Też uważam, że niedziele handlowe powinny wrócić 100% w miesiącu, sama pracowałam w niedziele (i dawno, dawno temu w sklepie, i jako nauczycielka), ale co z tego? Mnie to obojętne, w jaki dzień tygodnia pracuję, najchętniej to bym miała wolne w poniedziałki, ale są ludzie, którzy z różnych powodów nie chcą pracować w niedziele. Tylko wtedy nie powinni wykonywać wielu prac - m.in. tej pracy w handlu.
problem jest tylko taki, że niejako taką narrację narzucił nam ustawodawca, bo przecież inni jak np. gastronomia, rozrywka, produkcja, nie ma tego przywileju, a jednym z argumentów było to, że sprzedawcom żyje się źle i trudno, bo nie mogą spędzić w niedzielę (czy tam weekendy) czasu z rodziną
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:53   #1540
Milennka03
Zakorzenienie

To po prostu kolejny wątek rozpierniczony przez trolla Monię.Mało jej wątku o koronie i mikrokawalerkach to przyszła tu wylewać gorzkie żale jakie to ludzie niedobre że każą w niedzielę pracować.To wątek gdzie można było ponarzekać na brak handlu w niedzielę i podyskutować ale nie z argumentami tej osoby bo są po prostu śmieszne.

-fasolinno-

siestowo

Stary 2020-12-02, 16:10   #1541
Veredise
Zakorzenienie

Cytat:
No ale kasjerka moze tez spedzic czas z rodzina. No a wtedy nie mogla. Jak jestescie kreatywni to spedzicie czas razem bez galerii. To smutne jak potrzebna jest do tego galeria.

Jak jesteś kreatywna, to spędzisz z rodziną inny dzień, a nie niedzielę. To smutne, że wolna niedziela jest potrzebna do tego, a w inny dzień się nie spędza razem czasu

Veredise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 16:24   #1542
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte

Monia a to masz dzieci chodzące do szkoły 8-17, że nie możesz spędzać czasu z rodziną poza weekendem? Bo nie przypominam sobie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 16:36   #1543
invisible_01
Zakorzeniona

Sorry, ale praca w sieciówce odzieżowej to na studiach był dla mnie relaks umysłowy. Nogi bolały od stania albo czasem czułam fizyczne zmęczenie od noszenia paczek, ale za to jak mózg odpoczywał, wyśmienite to było. Odpowiedzialność żadna, chyba że odpowiedzialnością nazywamy wydanie błędnej paczki klientowi albo podanie bluzki S zamiast M. Obecnie mam pracę umysłową, z ogromną odpowiedzialnością i widzę, że wysiłek umysłowy to nic w porównaniu z tym, że sobie nosiłam ciuszki albo stałam przy kasie. A co dopiero jak pomyślę o pracy z ogromną odpowiedzialnością + fizyczna typu pielęgniarka, górnik, lekarz, laborant, ratownik medyczny. Nie mogę sobie wyobrazić jak musi się czuć ktoś pracujący w takim zawodzie świątek piątek i niedziela po skończonej zmianie. Ale co tam, najgorszy kierat to praca kasjera w obuwniczym, normalnie nic się z tym nie może równać.

invisible_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 16:38   #1544
PrincessMadeleine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam po co ludzie w ogóle pracują, zamiast siedzieć w domu i spędzać czas z rodziną.

Nie wiem, niepoważni jacyś.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
PrincessMadeleine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:01   #1545
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
Jak jesteś kreatywna, to spędzisz z rodziną inny dzień, a nie niedzielę. To smutne, że wolna niedziela jest potrzebna do tego, a w inny dzień się nie spędza razem czasu
Wtedy kazdy ma po prostu wiecej czasu i obowiazkow. Nie musisz zalatwiac spraw czy w urzedach czy cos. No ale koniec tematu z mojej strony.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88332083]Monia a to masz dzieci chodzące do szkoły 8-17, że nie możesz spędzać czasu z rodziną poza weekendem? Bo nie przypominam sobie.[/QUOTE]Nie mam ale kazdy generalnie kogo znam ma wiecej czasu w weekend. Nie zalatwia spraw itp. No ale prosilam skonczmy ten temat. No a Wy nadal ciagniecie a potem piszecie ze ja prowokuje mimo ze sama chce skonczyc temat i nie klocic sie.

Stary 2020-12-02, 17:08   #1546
syyyyyylwia
cat lady

Cytat:
Mozna to raczej nazwac ciezka praca. Caly czas bylo bieganie za butami i kontakt z klientem. Wiem jak to jest. Kilku klientow naraz i przynoszenie 10 par butow naraz :-D

Przynieść 10 par butów naraz, 12h zmiana w warunkach sklepowych to ciężka praca?
Jakbym jeszcze się zajmowała rolnictwem zaprosiłabym cię na tydzień pracy dzień w dzień, najpierw 2-3 dni przygotowywania towaru od 5 rano do wieczora w większości na zewnątrz w upale, potem załadować dostawczaka i nocka na giełdzie. I często trzeba sobie ot tak stanąć i dwie tony towaru przerzucić z auta na auto. Nie ma że niedziela, w niedzielę dobre giełdy

syyyyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:32   #1547
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Przynieść 10 par butów naraz, 12h zmiana w warunkach sklepowych to ciężka praca?
Jakbym jeszcze się zajmowała rolnictwem zaprosiłabym cię na tydzień pracy dzień w dzień, najpierw 2-3 dni przygotowywania towaru od 5 rano do wieczora w większości na zewnątrz w upale, potem załadować dostawczaka i nocka na giełdzie. I często trzeba sobie ot tak stanąć i dwie tony towaru przerzucić z auta na auto. Nie ma że niedziela, w niedzielę dobre giełdy

Ciezka bo nie masz kiedy zjesc czy zalatwic sie. Chyba mozna to wtedy nazwac ciezka praca? Co nie zmienia faktu ze sa ciezsze pracy od mojej np ta co piszesz i ja nie pisze ze moja jest najciezsza.

Stary 2020-12-02, 17:36   #1548
Konto usunięte

Cytat:
Ciezka bo nie masz kiedy zjesc czy zalatwic sie. Chyba mozna to wtedy nazwac ciezka praca? Co nie zmienia faktu ze sa ciezsze pracy od mojej np ta co piszesz i ja nie pisze ze moja jest najciezsza.

W wielu pracach tak jest.
Ja mam pracę biurową, a jak się zapomnę, to wstaję po kilku godzinach na siku dopiero, z jedzeniem też różnie bywa.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:39   #1549
Monia284
Zakorzenienie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88332213]W wielu pracach tak jest.
Ja mam pracę biurową, a jak się zapomnę, to wstaję po kilku godzinach na siku dopiero, z jedzeniem też różnie bywa.[/QUOTE]Ok ale powiedzmy pracujesz 8 godzin i po paru godzinach zjesz a tu byly takie dni ze i te 12 godzin nie bylo czasu (rzadko bo rzadko ale jednak). Bez jedzenia kilka godzin ale 12? Bardzo wyczerpujace.

Stary 2020-12-02, 17:41   #1550
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Ok ale powiedzmy pracujesz 8 godzin i po paru godzinach zjesz a tu byly takie dni ze i te 12 godzin nie bylo czasu (rzadko bo rzadko ale jednak). Bez jedzenia kilka godzin ale 12? Bardzo wyczerpujace.

12 godzin bez jedzenia? Serio? Przecież przysługuje Ci przerwa w pracy.
To już tym bardziej nie trzymałabym się pracy, w której jest taki zap... przez 12h, że nie mam czasu iść siku, zjeść czy po tyłku się podrapać, a do tego kiepsko płacą i muszę pracować w niedzielę

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-12-02 o 17:43
Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:42   #1551
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte

Abstrahując od tego jaka praca cięższa, to problem jest taki, że ktoś wykonujący zwyczajną pracę, dostaje "bonus", a reszta społeczeństwa dostaje przez to po pupie. W konsekwencji wszyscy mają gorzej, zaczyna się szczucie jednych na drugich pod przykrywką "dbania o dobro ludzkie". Ale zawsze trafi się na jakieś pelikany kupujące to
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:42   #1552
Konto usunięte

Cytat:
Ok ale powiedzmy pracujesz 8 godzin i po paru godzinach zjesz a tu byly takie dni ze i te 12 godzin nie bylo czasu (rzadko bo rzadko ale jednak). Bez jedzenia kilka godzin ale 12? Bardzo wyczerpujace.

W KAŻDEJ PRACY są takie dni. Rzadko bo rzadko, ale jednak.
Stary 2020-12-02, 17:42   #1553
Veredise
Zakorzenienie

Cytat:

Sorry, ale jak pracujesz ponad 6 godzin, to przysługuje ci 15 min przerwy. 15 min to może nie jest dużo, ale na siku i na zjedzenie czegoś szybko typu kanapka na pewno starczy. No chyba, że twój pracodawca jest takim januszem biznesu, że na to nie pozwala nawet, ale wtedy to pretensje do siebie, że pracujesz u takiego pracodawcy.

Veredise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:43   #1554
sublips
Zakorzenienie

Racja, że powinniśmy wrócić do tematu wątku, bo to się robi już nudne.

A argumenty o czasie dla rodziny wśród osób z innych branży rozumiem. Przecież każdy powinien sobie wybrać taką pracę, żeby mieć to, co chce. Ofert pracy - tak, nadal - jest sporo. Można sobie wybrać. Mnie od razu pytają, jak gdzieś idę na rozmowę, czy chcę pracować w weekendy i czy mi to nie przeszkadza. No mnie nie przeszkadza.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Sorry, ale praca w sieciówce odzieżowej to na studiach był dla mnie relaks umysłowy. Nogi bolały od stania albo czasem czułam fizyczne zmęczenie od noszenia paczek, ale za to jak mózg odpoczywał, wyśmienite to było. Odpowiedzialność żadna, chyba że odpowiedzialnością nazywamy wydanie błędnej paczki klientowi albo podanie bluzki S zamiast M. Obecnie mam pracę umysłową, z ogromną odpowiedzialnością i widzę, że wysiłek umysłowy to nic w porównaniu z tym, że sobie nosiłam ciuszki albo stałam przy kasie. A co dopiero jak pomyślę o pracy z ogromną odpowiedzialnością + fizyczna typu pielęgniarka, górnik, lekarz, laborant, ratownik medyczny. Nie mogę sobie wyobrazić jak musi się czuć ktoś pracujący w takim zawodzie świątek piątek i niedziela po skończonej zmianie. Ale co tam, najgorszy kierat to praca kasjera w obuwniczym, normalnie nic się z tym nie może równać.

Ja wolę pracować umysłowo. W ogóle mnie nie pociągała praca w handlu. Jakbym tak pracowała na studiach i po nich kilka lat, to czułabym się, że się w ogóle nie rozwijam i w sumie chodzę do tej pracy, bo chodzę. Podobnie z pracą w kiosku, w Biedronce itd. Też mam sporą odpowiedzialność.

Najbardziej męczące jest dla mnie nic nie robienie. Jak byłam sekretarką, to miałam tak, że raz było zamieszanie, a w czasie trwania zajęć- nic się nie działo. Czas się dłużył przeokropnie. I to poczucie, że idę do pracy i nie mam nic do robienia. To jest piekło dla mojego umysłu, ale wiem, że sporo osób to lubi.

Natomiast nie wyobrażam sobie być pielęgniarką szczególnie czy ratownikiem medycznym, no ale ja wiem, że nie miałam predyspozycji do takich prac ani marzenia, żeby w nich pracować. Sądzę, że są ludzie, którzy wybrali dany zawód, bo im odpowiadał.
sublips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:43   #1555
PaulinciaKWC
Zakorzenienie

Cytat:

Owszem jest wyczerpujace. Pracownikowi przysługuje przerwa, wiec dlaczego jej nie mialas?
Stary 2020-12-02, 17:44   #1556
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
12 godzin bez jedzenia? Serio? Przecież przysługuje Ci przerwa w pracy.
Tak przysluguje ale zdarzaly sie sytuacje ze bylo tak duzo pracy np jak bylo 20 tys utargu to bywalo praktycznie bez przerwy lub 5 minut w biegu. Nikt Ci nie broni ale bylo obiektywnie tyle pracy ze ciezko bylo jesc na spokojnie. Takze tak to w handlu jest lajcik skoro piszecie ze to nic meczacego

Stary 2020-12-02, 17:47   #1557
Misia452
Zakorzenienie

Cytat:
Tak przysluguje ale zdarzaly sie sytuacje ze bylo tak duzo pracy np jak bylo 20 tys utargu to bywalo praktycznie bez przerwy lub 5 minut w biegu. Nikt Ci nie broni ale bylo obiektywnie tyle pracy ze ciezko bylo jesc na spokojnie. Takze tak to w handlu jest lajcik skoro piszecie ze to nic meczacego

No w innych branżach też raczej lajciku nie ma
Monia jeśli to ci tak przeszkadza to czemu nie zmienisz pracy?

Stary 2020-12-02, 17:48   #1558
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
Sorry, ale jak pracujesz ponad 6 godzin, to przysługuje ci 15 min przerwy. 15 min to może nie jest dużo, ale na siku i na zjedzenie czegoś szybko typu kanapka na pewno starczy. No chyba, że twój pracodawca jest takim januszem biznesu, że na to nie pozwala nawet, ale wtedy to pretensje do siebie, że pracujesz u takiego pracodawcy.
Nie. Po prostu bylo tak duzo pracy ze nie bylo jak. Tak duzo klientow. No i ciezko bylo zostawic kolezanki same. No ale moze gdyby jeszcze kiedys tak bylo to trudno zje sie normalnie, to przysluguje, pare osob jak poczeka to nic sie nie stanie. Czlowiek moze czasem jest jest zbyt ambitny a chce obsluzyc wszystkich a nie zawsze sie tak da i trudno te osoby najwyzej poczekaja.

Stary 2020-12-02, 17:49   #1559
PaulinciaKWC
Zakorzenienie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88332228]W KAŻDEJ PRACY są takie dni. Rzadko bo rzadko, ale jednak.[/QUOTE]
Mi tez sie zdarza raz na jakis czas. Staram sie z tym walczyc, bo zle sie czuje bez jedzenia, ale czasami tak wychodzi
Stary 2020-12-02, 17:51   #1560
madzialenaade
Przyczajenie

Monia jeżeli nie potrafisz otworzyć buzi I powiedzieć wprost że musisz coś zjeść albo wyjść do toalety to ja nie mam pytań... też na studiach pracowałam w sieciówce gdzie ruch w weekendy był ogromny, masa ludzi I towaru, masa sprzatania balaganu itp. I nie przypominam sobie zebym kiedys nie mogla wyjsc do toalety czy zjesc obiadu. To ze caly dzien biegasz z butami bo bez Ciebie sie wszystko zawali to jest Twoj blad. Dajesz sie wykorzystawac po prostu. I ja rozumiem ze raz moze byc taka sytuacja bo ruch jest wiekszy niz zazwyczaj. Ale powinien byc zatrudniony dodatkowy pracownik I tyle.
madzialenaade jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości