ćwiczenia z mel b na tłuszczyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 15:56   #1
kejti_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 9

ćwiczenia z mel b na tłuszczyk


Ćwiczę z Mel B ABS i trening brzucha oraz boczki z Tiffany i mam do was pytanko, czy przy tych ćwiczeniach spalę też tą popularną u wielu kobiet tkankę tłuszczową z brzuszka, czy tylko wyrobię mięśnie? Wiem że Cardio jest najlepsze ale nie mogę tego ćwiczyć ponieważ bardzo się męczę, jest zabójcze i dłuższe od innych jej treningów ;-) Dodam że mam dwójkę dzieci i muszę też mieć dla nich trochę siły . Jestem szczupłą kobietą ale brzuszek troszkę wisi i boczki są ;-) Może coś doradzicie mi, czy te ćwiczenia coś pomogą czy tylko na darmo je robię i wyćwiczę mięśnie a tłuszczyk zostanie. Chyba że macie jakieś inne sprawdzone ćwiczonka które przynoszą efekty na tą nieszczęsną tzw. oponkę. Czekam na wasze odpowiedzi, porady, historie. Pozdrawiam!
kejti_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:09   #2
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Dieta + cwiczenia.
Sprobuj jakiegos innego kardio jesli to jest dla Ciebie za trudne. Albo innej trenerki.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:57   #3
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Nie zagłębiałam się w ćwiczenia Mel B ale parę filmików które widziałam to ćwiczenia siłowe, niektóre z małym obciążeniem a niektóre z obciążeniem własnego ciała. Siłowe ćwiczenia są o tyle pożyteczne w procesie spalania tłuszczu że pozwalają na zachowanie mięśni i podkręcają metabolizm na kilka, kilkanaście godzin dlatego warto je robić i nie ukrywajmy trochę kalorii się na tym traci. Aeroby spalają tłuszcz tylko podczas ich wykonywania i to dopiero po jakimś czasie.

Jeśli chodzi o własne doświadczenia to ja kardio to nie lubię a ćwiczenia siłowe często nie mogę się doczekać aż wrócę z roboty i coś poćwiczę. I też się parę kilo na tym schudło. 5 lat temu schudłam 15 kg w pół roku na diecie i wykonując ćwiczenia na siłowni, rozbiłam tam po 15 min interwałów. A centymetrów jeszcze więcej. Kilogramy wtedy nie wróciły dopiero po jakimś dłuższym czasie jak zaniedbałam ćwiczenia. 2 lata temu też udało się schudnąć ale tam były i ćwiczenia siłowe i rower. Teraz mi przybyło parę kilo bo zaniedbałam tą dietę, (nie jadłam dużo i niezdrowo ale wręcz przeciwnie jadłam bardzo mało w pracy a potem jeden posiłek po pracy). Wracam do ćwiczeń i w miarę możliwości ćwiczenia siłowe.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 17:16   #4
kejti_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 9
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Mi właśnie nie zależy na wadzę bo mam odpowiednią moim zdaniem, tylko ten brzuszek odstaje :-( Też się zdrowo odżywiam i wykonuję te ćwiczenia co powyżej pisałam ale myślę że na odstający brzuszek nie pomogą a te Cardio zabójcze jak już wspominałam. Może polecicie jakieś inne lżejsze Cardio albo ćwiczenia, które dadzą efekty. Na razie dalej będę ciągnęła te ćwiczenia co robię, a nóż może po jakimś czasie się zrzuci ten tłuszczyk ;-)
kejti_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:05   #5
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

zobacz kardio 37min z Fitness Blender (do znalezienia na YT). Długie, ale moim zdaniem łatwiejsze do zrobienia niż to z Mel - wolniejsze tempo i ćwiczenia które nie są technicznie trudne.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:10   #6
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Nie zagłębiałam się w ćwiczenia Mel B ale parę filmików które widziałam to ćwiczenia siłowe, niektóre z małym obciążeniem a niektóre z obciążeniem własnego ciała. Siłowe ćwiczenia są o tyle pożyteczne w procesie spalania tłuszczu że pozwalają na zachowanie mięśni i podkręcają metabolizm na kilka, kilkanaście godzin dlatego warto je robić i nie ukrywajmy trochę kalorii się na tym traci. Aeroby spalają tłuszcz tylko podczas ich wykonywania i to dopiero po jakimś czasie.

Jeśli chodzi o własne doświadczenia to ja kardio to nie lubię a ćwiczenia siłowe często nie mogę się doczekać aż wrócę z roboty i coś poćwiczę. I też się parę kilo na tym schudło. 5 lat temu schudłam 15 kg w pół roku na diecie i wykonując ćwiczenia na siłowni, rozbiłam tam po 15 min interwałów. A centymetrów jeszcze więcej. Kilogramy wtedy nie wróciły dopiero po jakimś dłuższym czasie jak zaniedbałam ćwiczenia. 2 lata temu też udało się schudnąć ale tam były i ćwiczenia siłowe i rower. Teraz mi przybyło parę kilo bo zaniedbałam tą dietę, (nie jadłam dużo i niezdrowo ale wręcz przeciwnie jadłam bardzo mało w pracy a potem jeden posiłek po pracy). Wracam do ćwiczeń i w miarę możliwości ćwiczenia siłowe.
A ktore zestawy mel sa silowe? Robilam kilka i nie widzialam tam takich treningow.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:40   #7
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Jak już mówiłam nie zagłębiałam się w to ale wszelkie rodzaje brzuszków, pompek podnoszenie jakichś butelek, wykroki, przysiady to są ćwiczenia siłowe, wzmacniające mięśnie. Jakby się przyjrzeć to w każdym zestawie znajdziesz jakieś ćwiczenia siłowe (no może nie będę mówic że w każdym bo pewnie wszystkich nie przeglądałam). Chociaż dużo zależy od tego co robisz i jak robisz? Przykładowo ćwiczysz bicepsik z butelką mineralnej, jedni machną 15 powtórzeń i się zmęczą, będą mieć zakwasy następnego dnia, a drudzy pomachają sobie tymi samymi butelkami kilkadziesiąt razy na rozgrzewkę i wtedy to już jest bardziej cardio niż siłowe. te osoby dla mocniejszego pobudzenia mięśni będą potrzebować paru kilo więcej w garści.

Ja na przykład jesli chodzi o biceps kiedyś zaczynałam właśnie od butelek 1,5 litra (zależy jeszcze jakie mięśnie) i mnie to męczyło a po jakimś czasie ćwiczeń doszłam do 4,5 kg na rękę i potrafiłam zrobić 15 powtórzeń w serii. Czasami jak jeżdżę na rowerku stacjonarnym albo jak robię bieg w miejscu to żeby się bardziej zmęczyć to biorę kilogramowe fitnesy i nimi wymachuję. Zawsze to ciężej niż samymi rękami za ćwiczenie siłowe bym tego nie uznała ale jak bym to samo robiła z większym obciążeniem to już tak.

Taka Mel B robi powiedzmy " z łatwością" podnoszenie butelek do góry i dla niej która już jakiś czas ćwiczy to ćwiczenie jest bardziej wydolnościowe, ale jak podejdzie do tego samego ćwiczenia zwykły kanapowicz który dopiero zaczyna i podniesie takie same butelki parę razy to może się zmęczyć, zasapać i nie wytrzymać tempa powtórzeń.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 09:50   #8
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Te boczki z Tiffany (booty shaking waist workout?) wydają mi się fajne na spalanie, bo tempo się tam zmienia ja robię wyzwanie 70dni z Mel B i po miesiącu efekty widać, ale tam jest też wplatane cardio.
Nie zniechęcaj się, na początku wiadomo, że będzie męczyć, ale będzie coraz lepiej
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 09:57   #9
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Jak już mówiłam nie zagłębiałam się w to ale wszelkie rodzaje brzuszków, pompek podnoszenie jakichś butelek, wykroki, przysiady to są ćwiczenia siłowe, wzmacniające mięśnie. Jakby się przyjrzeć to w każdym zestawie znajdziesz jakieś ćwiczenia siłowe (no może nie będę mówic że w każdym bo pewnie wszystkich nie przeglądałam). Chociaż dużo zależy od tego co robisz i jak robisz? Przykładowo ćwiczysz bicepsik z butelką mineralnej, jedni machną 15 powtórzeń i się zmęczą, będą mieć zakwasy następnego dnia, a drudzy pomachają sobie tymi samymi butelkami kilkadziesiąt razy na rozgrzewkę i wtedy to już jest bardziej cardio niż siłowe. te osoby dla mocniejszego pobudzenia mięśni będą potrzebować paru kilo więcej w garści.

Ja na przykład jesli chodzi o biceps kiedyś zaczynałam właśnie od butelek 1,5 litra (zależy jeszcze jakie mięśnie) i mnie to męczyło a po jakimś czasie ćwiczeń doszłam do 4,5 kg na rękę i potrafiłam zrobić 15 powtórzeń w serii. Czasami jak jeżdżę na rowerku stacjonarnym albo jak robię bieg w miejscu to żeby się bardziej zmęczyć to biorę kilogramowe fitnesy i nimi wymachuję. Zawsze to ciężej niż samymi rękami za ćwiczenie siłowe bym tego nie uznała ale jak bym to samo robiła z większym obciążeniem to już tak.

Taka Mel B robi powiedzmy " z łatwością" podnoszenie butelek do góry i dla niej która już jakiś czas ćwiczy to ćwiczenie jest bardziej wydolnościowe, ale jak podejdzie do tego samego ćwiczenia zwykły kanapowicz który dopiero zaczyna i podniesie takie same butelki parę razy to może się zmęczyć, zasapać i nie wytrzymać tempa powtórzeń.
Częśiowo sie z Tobą zgadzam, ale nie do konca. Same ćwiczenia mogłyby uchodzić za siłowe, gdyby były wykonywane z większym obciązeniem, wolniej i w mniejszej ilości powtórzeń. Nieprzytomne machanie butelka z wodą to nie ćwiczenia siłowe i nic od nie urośnie, a wręcz przeciwnie Robiłam przez jakiś czas zestawy na ręce i biust/plecy. Nic mi nie urosło, a do tego biceps wręcz zmalał. Strata czasu. jedynie co, to nauczyłam się robić pompki. To jedyne ćwiczenie z tych zestawów, które można uznać za siłowe.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:04   #10
kejti_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 9
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Wyczytałam też że hula hop spala tkankę tłuszczową, skakanka też ale to pierwsze chyba mniej męczące jest ;-) Może się skuszę. Te ABS najbardziej lubię i boczki Tiffany, ale żeby to coś dało na tą oponkę :-/ Mi się zdaję że z bioder coś mi zeszło, boczki trochę też oczywiście, nie mierzę się ale chyba muszę zacząć ;-) Czekam jeszcze na więcej waszych propozycji, może coś mi się w końcu spodoba co polubię i co da jakieś efekty
kejti_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:15   #11
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Jak bedziesz kombinowac,co by tu zrobic zeby sie nie zmeczyc, to na efekty poczekasz dlugo. Zeby byly efekty, musi byc pot i zmeczenie.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 16:29   #12
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

katja_24
sama czasami okładam do cardio kilogramowe fitnesy żeby się lepiej zmęczyć. Ale właśnie wszystko zależy od podejścia i od tego ile ciężaru sobie dołożysz i pewnie też kwestia powtórzeń.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 18:34   #13
kejti_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 9
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Zdecyduję się chyba na skakankę gdzieś ze 30 minut dziennie, tylko nie wiem czy codziennie dam radę bo jeszcze te inne ćwiczenia robię . Jak myślicie jak najlepiej rozplanować to, może jakieś propozycje, co i ile razy w tygodniu odnośnie ABS, boczków z Tiffany i skakanki? Jeszcze mam pytanie odnośnie Zumby, czy też pomoże to coś na tkankę tłuszczową z brzucha? Może ktoś próbował?

Edytowane przez kejti_89
Czas edycji: 2014-03-21 o 20:49
kejti_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:42   #14
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: ćwiczenia z mel b na tłuszczyk

Zumba angażuje całe ciało, brzuch też intensywnie podczas treningów pracuje - tylko pamiętaj, żeby napinać mięśnie brzucha Rób to jak najczęściej, a z czasem wejdzie Ci to w nawyk!
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 16:42:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.