Potrawy lekkostrawne na co dzień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-07, 11:16   #1
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257

Potrawy lekkostrawne na co dzień


Witajcie! Zakładam nowy wątek, bo pomimo użycia wyszukiwarki wyniki, które mi się wyświetliły, nie były zadowalające w 100%
Moja sytuacja wygląda następująco: Mój TŻ miał ostatnio podejrzenie wrzodów, na szczęście wyszło "tylko" zapalenie błony śluzowej żołądka i ma się teraz odżywiać lekkostrawnie.
Niestety, TŻ jest takim człowiekiem, że je nieregularnie, pije dalej zwykłą - bardzo często mocną - kawę, je tuż przed snem itd. i moje "nagadywanie" w tej kwestii nic nie daje, to chociaż chciałabym mu te posiłki robić takie, jakie powinny być, bo się na to zgodził.
I tu pojawia się mały problem: Miałam taką sytuację w rodzinie, że bardzo często nie było co przyrządzić (chyba że coś mrożonego z paczki) i jestem trochę nieporadna co do gotowania. Chęci mam, jak się okazało ciasta piekę bardzo dobre jak mam przepis obok, no ale ciasta mu nie zrobię Więc zależy mi, żeby znalezione przepisy nie miały stu kroków i 30h przygotowań :P Tak samo pomimo lepszej sytuacji finansowej niż u rodziców to nadal nie stać mnie, żeby na każdy obiad dzień w dzień kupować pełno nowych, coraz droższych składników. No, chyba, że inaczej się nie da, to trzeba będzie myśleć...
Dochodząc do sedna: Macie jakieś propozycje na takie dania lekkostrawne na co dzień? Trochę w internecie poszperałam, mam dosłownie parę przepisów (raczej z kategorii tych, gdzie trzeba więcej składników), ale się poddałam, kiedy na hasło "lekkostrawne danie" wyskakiwały frytki... Chyba że o czymś nie wiem
Z góry dziękuję za zainteresowanie!
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 12:21   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Potrawy lekkostrawne na co dzień

Potrawy nie wiele pomoga jesli TŻ nie zmieni nawyków, które mu szkodzą.
Lekkostrawne to dla mnie jedzenie gotowane, na parze, raczej duszone niż smażone mięso drobiowe, ryż, zupy warzywne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 13:49   #3
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Potrawy lekkostrawne na co dzień

Lekkostrawne, czyli jak najmniej tluste, przetworzone, sztuczne.
Jesli twoj facet jest z tych co lubi smazona kielbase I golonko to bedzie ci trudno go namowic na inne rzeczy.
Ale oddluszczaj wszystko co sie da. Mieso gotowane, najlepiej na parze, lub pieczone beztluszczowo. Sa takie rekawy foliowe do pieczenia, znajdziesz w kazdym markecie.
Zupy bez smietany, lub z ograniczeniem do minimum. Chude wedliny, warzywa. Unikaj serow, serkow topionych, gotowych serkow twarozkowych, jogurtow owocowych. Nie dawaj mu cytrusow, surowej cebuli, papryki. Mniej przyprawiaj, uzywaj soli zamiast vegety. Ogracznicz spozycie ziemniakow, zastap je ryzem I kasza. Zrezygnuj z cukru, strasznie podraznia blone zoladka. Zastap go slodzikiem.
Jesli kawa musi byc, to lepiej rozpuszczalna, lub z kawiarki.
No I jesli masz choc troche na to wplyw to rob posilki regularnie, o tych samych porach.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 17:43   #4
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Potrawy lekkostrawne na co dzień

genialny wpływ na trawienie ma sławna niegdyś dieta niełączenia dr Haya, unikanie kwaśnych produktów, także tych, które zwyczajnie zakwaszają organizm (w tym piwo, alkohol, wino). Wbrew pozorom nie sa polecane produkty pełnoziarniste, a nawet chleb zytni, a jeśli pszenny to najlepiej taki dwudniowy. Posilki niezbyt gorace, zadnych konserw, napojow gazowanych i wzdymających produktów.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 18:39   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Potrawy lekkostrawne na co dzień

Ja zazwyczaj jem warzywa (mieszankę), duszona na patelni i do tego ryż. Albo makaron z sosem szpinakowym, pieczarkowym. Generalnie duszone i pieczone potrawy, unikać smażonego.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-07 19:39:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.