Co jest dla was zdradą? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-24, 19:54   #61
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Zdrada- jak to ugryźć?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie ma jednej recepty na właściwą reakcję, ważne jest tylko jedno w zasadzie - żeby postępować tak, jak się czuje. Podejmowanie decyzji (zarówno o zostaniu, jak i o odejściu) wbrew sobie, pod czyimkolwiek naciskiem, zwiastuje katastrofę.
Zgadzam sie.
Ja wiem ,ze zdrady mojemu ex gdyby to oficjalnie wyszlo ,bo mialam tylko podejrzenia. Nie darowala. I ten zwiazek sie rozpadl. Ale to dlatego ,ze on jak sie okazalo mial swoje zaburzenia. Zdradzalby ,czy jest dobrze ,czy zle.
Obecny tz gdyby zdradzil wiedzialabym ,ze nasz zwiazek jest w bardzo zlym stanie. Jesli bym go kochala pomimo kryzysu I on by mnie dalej kochal ,chcialabym wspolnie odbudowac zwiazek.
To zalezy od osoby I motywow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 20:35   #62
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Zdrada- jak to ugryźć?

Wydaje mi się, że gdyby mnie zdradził mój ukochany, a ja dowiedziałabym się o tym - Zostawiłabym go. Jednak "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono ",jak pisała poetka. Tu prawie każda pisze o końcu związku. A obserwowałam w życiu wiele związków, w których ktoś zdradzał i rozstanie wcale nie było częstym zakonczeniem. Nawet jeśli sprawa wyszła na jaw. I częściej to kobiety zostawały lub chciały, by facet został.
Myślę, że radykalizm i w tej kwestii słabnie z wiekiem.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez jolkajolla Pokaż wiadomość
Zdrada jest bardzo bolesna. Nie do opisania ból, jaki zadaje Ci osoba, wywaraca związek i życie do góry nogami... Nic nie jest takie same... Dlatego moim zdaniem, jeśli natrafi się wybryk, nic nie znaczący, ale błąd np.po alkoholu, to nalezy samodzielnie wyciagnąć wnioski, ogarnąć się na przyszłość, może nawet zrezygnować na zawsze z picia alkoholu , ale ukochanej osobie nic nie mówić, tylko ukarać się samemu.
Też tak uważam.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Roseslove Pokaż wiadomość
Zostawić, skupić się na sobie, nie przenosić złych doświadczeń na nowe związki.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Można starać się zrozumieć i wybaczyć jeśli jesteś w stanie znieść myśl, że dla twojego partnera wazniejsza jest inna osoba, bardziej atrakcyjna psychicznie czy fizycznie, że nie liczy się z tym co czujesz i nie ma szacunku do ciebie.
Nie musi być ważniejsza. Zdrady są różne.

Edytowane przez mariamalaria
Czas edycji: 2018-02-24 o 20:03
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 21:21   #63
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Zdrada- jak to ugryźć?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że gdyby mnie zdradził mój ukochany, a ja dowiedziałabym się o tym - Zostawiłabym go. Jednak "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono ",jak pisała poetka. Tu prawie każda pisze o końcu związku. A obserwowałam w życiu wiele związków, w których ktoś zdradzał i rozstanie wcale nie było częstym zakonczeniem. Nawet jeśli sprawa wyszła na jaw. I częściej to kobiety zostawały lub chciały, by facet został.
Myślę, że radykalizm i w tej kwestii słabnie z wiekiem.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------


Też tak uważam.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------


Nie musi być ważniejsza. Zdrady są różne.
Niestety spotkalam sie ,ze te panie najbardziej walecznie pokornie znosily zdrady faktyczne lub wyimaginowane.
Moja znajoma wszem I wobec mowila ,ze podejrzenie zdrady I won. Dopiero jak maz odszedl wyrzygala mu ,ze go nienawidzila ,bo znosila jego wszystkie "kobiety".
Zdrady byly urojone ale mozna sie domyslec jak to zwiazek zniszczylo.
Wydaje mi sie ,ze zalezy to tez od motywow pozostania w zwiazku. Poza tym inaczej zrywa sie zwiazek a inaczej wieloletnie malzenstwo. Nawet jak jest wegetacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 21:49   #64
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Zdrada- jak to ugryźć?

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Niestety spotkalam sie ,ze te panie najbardziej walecznie pokornie znosily zdrady faktyczne lub wyimaginowane.
Moja znajoma wszem I wobec mowila ,ze podejrzenie zdrady I won. Dopiero jak maz odszedl wyrzygala mu ,ze go nienawidzila ,bo znosila jego wszystkie "kobiety".
Zdrady byly urojone ale mozna sie domyslec jak to zwiazek zniszczylo.
Wydaje mi sie ,ze zalezy to tez od motywow pozostania w zwiazku. Poza tym inaczej zrywa sie zwiazek a inaczej wieloletnie malzenstwo. Nawet jak jest wegetacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. A bywa. Nie wiem, czemu większość uważa, że w związku czy też małżeństwie ludzie zawsze pozostają z miłości. A pozostają z tylu różnych powodów.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 22:29   #65
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Zdrada- jak to ugryźć?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Dokładnie. A bywa. Nie wiem, czemu większość uważa, że w związku czy też małżeństwie ludzie zawsze pozostają z miłości. A pozostają z tylu różnych powodów.
Pamietam jak akurat wspomniana kobieta mowila ,ze jak ktos jest singlem po 30 to cos z nim nie tak I jak kobieta nie wyjdzie za maz kolo 20-25 rz to zostanie wybrakowany towar.
Mowila tez ,ze na dzieci po 40 decyduja sie desperatki ,ktorych nikt kiedys nie chcial. A 50 letnia kobieta powinna wnuki bawic.
Do takiej desperatki po 25 latach odszedl jej maz. Obecnie jest 50 letnia ,rozwodka z ktorej kiedys by sie smiala.
Mysle ,ze fakt posiadania meza sprawial ,ze czula sie lepsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 23:08   #66
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Zdrada- jak to ugryźć?

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Pamietam jak akurat wspomniana kobieta mowila ,ze jak ktos jest singlem po 30 to cos z nim nie tak I jak kobieta nie wyjdzie za maz kolo 20-25 rz to zostanie wybrakowany towar.
Mowila tez ,ze na dzieci po 40 decyduja sie desperatki ,ktorych nikt kiedys nie chcial. A 50 letnia kobieta powinna wnuki bawic.
Do takiej desperatki po 25 latach odszedl jej maz. Obecnie jest 50 letnia ,rozwodka z ktorej kiedys by sie smiala.
Mysle ,ze fakt posiadania meza sprawial ,ze czula sie lepsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To się jeszcze ciągle zdarza. A przecież fakt posiadania męża jest odwracalny.

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

A zdrada boli tylko gdy się kocha. Mój były po jakimś czasie po naszym rozstaniu zwierzył się, że mnie zdradził parę razy. Nie obeszło mnie to. Oprócz ciekawości, czy tylko się chwalił, czy nie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 08:40   #67
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Co jest dla was zdradą?

Na fali wątków o zdradzie postanowiłam założyć wątek o tym, co dla was jest już zdradą, a co jeszcze nie?
Czy pocałunek to już zdrada? Flirt? Jednorazowy skok w bok? Na trzeźwo lub po alkoholu?
Czy może tylko długotrwały romans?
Piszcie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-28, 08:49   #68
clintjones
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 272
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Dla mnie by była wtedy gdyby ewentualna partnerka, z którą jestem w związku postanowiła mnie ni z tego ni z owego zostawić dla innego faceta. Bez żadnego sensownego tłumaczenia, rozmowy między nami.

To jest zdrada. Bo pocałunki, seksy, romanse, zauroczenia zawsze się mogą zdarzyć. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Ale są pewne żelazne priorytety - jest związek, to pracujemy wspólnie na niego.
clintjones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 09:14   #69
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Standardowo - długotrwałe flirty, seks, pocałunki, intymne przytulanie (nie po przyjacielsku albo jak ktoś chce się wypłakać). Poza tym zdradą są dla mnie kłamstwa - zatajanie spotkań, zatajanie swojej obecności na portalach typu tinder, itp. Chyba właśnie kłamstwa mnie najbardziej bolą. Myślę, że prędzej wybaczyłabym jednorazowy skok w bok pod wpływem chwili/alkoholu niż długotrwałą relację, która była zatajana. Nawet jeżeli nie byłoby seksu. Nikt nie zataja relacji z innymi osobami jeżeli jest wierny
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 09:23   #70
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Dla mnie zdradą byłoby zaangażowanie emocjonalne w innej (niekoniecznie realizowane fizycznie) albo romans oparty na pociągu seksualnym. Flirt i jednorazowy skok w bok nie przekreślają związku. Nie zaakceptowałabym natomiast bycia niekochaną i niepożądaną przez partnera.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Standardowo - długotrwałe flirty, seks, pocałunki, intymne przytulanie (nie po przyjacielsku albo jak ktoś chce się wypłakać). Poza tym zdradą są dla mnie kłamstwa - zatajanie spotkań, zatajanie swojej obecności na portalach typu tinder, itp. Chyba właśnie kłamstwa mnie najbardziej bolą. Myślę, że prędzej wybaczyłabym jednorazowy skok w bok pod wpływem chwili/alkoholu niż długotrwałą relację, która była zatajana. Nawet jeżeli nie byłoby seksu. Nikt nie zataja relacji z innymi osobami jeżeli jest wierny
Myślę podobnie, kłamstwa również nie toleruję.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 09:31   #71
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Zdrada fizyczna ( seks) oraz emocjonalna, czyli zakochanie się w kimś innym, budowanie więzi emocjonalnej, ukrywane spotkania, wyznania miłosne.

Nie jest zdradą dla mnie zauroczenie się inną osobą pod warunkiem, że nie idzie to dalej. Czyli mamy świadomość bycia w związku i nie ranimy drugiej strony, nie pogłębiamy relacji. Nie ma smsków, spotkań "na kawkę" ani "koleżeńskiego wychodzenia do kina". Jakiś flirt mnie nie boli, pod warunkiem, że nie muszę patrzeć jak mój facet adoruje cały wieczór inną kobietę na moich oczach.
Alkohol dla mnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Te same zasady stosuję względem siebie.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-28, 09:32   #72
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Postapienie wbrew ustalonym zasadom w zwiazku; klamstwa; zaangazowanie emocjonalne poza zwiazkiem

skok w bok/pocalunek na imprezie ok pod warunkiem, ze nie odbylo sie to kosztem ignorowania mnie, tylko np. na wyjezdzie sluzbowym

Edytowane przez b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Czas edycji: 2018-02-28 o 09:34
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 09:55   #73
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Podstawowe 3:
- zdrada fizyczna - seks i namiętny pocałunek (cmok w policzek czy coś w ten deseń jest ok),
- zdrada emocjonalna - zakochanie się z zaangażowaniem w tę relację (samo zauroczenie jest ok jeśli się go nie rozwija i nie dąży do kontaktu),
- wszelkie kłamstwa, że jest się singlem, konta na portalach, umawianie się na spotkania, które mogłyby być traktowane jako randka itd. (zwykłe spotkania gdy facet mówi otwarcie, że jest w związku są ok),
Tutaj to zależy, ale dodałabym też:
- poświęcenie innej kobiecie więcej czasu i uwagi (np. gdy musi jechać pocieszać i jest na każde zawołanie itd. kosztem naszego czasu)
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 11:15   #74
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Długotrwały/intensywny flirt "wzwyz" jak rowniez wszelkie jednorazowe pocałunki czy seks.

Cytat:
Napisane przez clintjones Pokaż wiadomość
Bo pocałunki, seksy, romanse, zauroczenia zawsze się mogą zdarzyć. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Ale są pewne żelazne priorytety - jest związek, to pracujemy wspólnie na niego.
Mam nadzieję, że informujesz swoje potencjalne partnerki o swoich poglądach, a nie ze dopiero w razie niefortunnych seksow powiadamiasz je (o ile w ogole) "ej, zdarzył mi seks, ale to nie zdrada, c'nie?"

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2018-02-28 o 11:26
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 11:18   #75
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
Podstawowe 3:
- zdrada fizyczna - seks i namiętny pocałunek (cmok w policzek czy coś w ten deseń jest ok),
- zdrada emocjonalna - zakochanie się z zaangażowaniem w tę relację (samo zauroczenie jest ok jeśli się go nie rozwija i nie dąży do kontaktu),
- wszelkie kłamstwa, że jest się singlem, konta na portalach, umawianie się na spotkania, które mogłyby być traktowane jako randka itd. (zwykłe spotkania gdy facet mówi otwarcie, że jest w związku są ok),
Tutaj to zależy, ale dodałabym też:
- poświęcenie innej kobiecie więcej czasu i uwagi (np. gdy musi jechać pocieszać i jest na każde zawołanie itd. kosztem naszego czasu)

Ja tak samo. Dodam tylko, że alkohol nie jest dla mnie żadnym czynnikiem łagodzącym jakiś czyn.
No i takie celowe podsycanie przez chłopaka nadziei w kimś, kto jest zainteresowany bliższą relacją z nim też uważam za zdradę.
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 11:41   #76
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez Cynomya Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Dodam tylko, że alkohol nie jest dla mnie żadnym czynnikiem łagodzącym jakiś czyn.
Ja np. wiem, że po alkoholu naprawdę można stracić świadomość tego, co się robi, ale w takim wypadku jeśli się wie, że ma się takie tendencje to ogranicza się picie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 11:53   #77
arno22
Zadomowienie
 
Avatar arno22
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: północna wielkopolska
Wiadomości: 1 051
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Wszystko i nic..... to co dla mnie jest zdradą dla partnera może nią nie być..... Zdrada po mimo że jest i trwa, tak naprawdę dla zdradzanego istnieje kiedy się o niej dowie...... coś o czym nie wiemy nie istnieje i nas nie boli.
arno22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 12:04   #78
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez arno22 Pokaż wiadomość
Wszystko i nic..... to co dla mnie jest zdradą dla partnera może nią nie być..... Zdrada po mimo że jest i trwa, tak naprawdę dla zdradzanego istnieje kiedy się o niej dowie...... coś o czym nie wiemy nie istnieje i nas nie boli.
Dlatego ważne jest by rozmawiać na początku związku na te tematy by wiedzieć co jest, a co nie jest zdradą i jakie zachowanie u partnera by nam przeszkadzało. Co do drugiej części to myślę, że często jednak coś się czuje, że coś nie tak i chyba większość mimo wszystko wolałaby wiedzieć niż być zdradzanym za plecami.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 12:05   #79
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Zdrada fizyczna ( seks) oraz emocjonalna, czyli zakochanie się w kimś innym, budowanie więzi emocjonalnej, ukrywane spotkania, wyznania miłosne.

Nie jest zdradą dla mnie zauroczenie się inną osobą pod warunkiem, że nie idzie to dalej. Czyli mamy świadomość bycia w związku i nie ranimy drugiej strony, nie pogłębiamy relacji. Nie ma smsków, spotkań "na kawkę" ani "koleżeńskiego wychodzenia do kina". Jakiś flirt mnie nie boli, pod warunkiem, że nie muszę patrzeć jak mój facet adoruje cały wieczór inną kobietę na moich oczach.
Alkohol dla mnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Te same zasady stosuję względem siebie.
Jak wyżej.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-28, 13:20   #80
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Na fali wątków o zdradzie postanowiłam założyć wątek o tym, co dla was jest już zdradą, a co jeszcze nie?
Czy pocałunek to już zdrada? Flirt? Jednorazowy skok w bok? Na trzeźwo lub po alkoholu?
Czy może tylko długotrwały romans?
Piszcie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Jakikolwiek przejaw zainteresowania poznawaniem nowych osób w celach randkowych. Zatajanie informacji. Większe zainteresowanie inną osobą niż mną w kontekście damsko-męskim. Zdrada fizyczna oczywiście również - w każdej postaci, od złapania za rękę, po seks. Oczywiście wszystko zależy od intencji, a nie od faktycznych zdarzeń.

To wszystko jest dla mnie zdradą tylko, jeśli jest to przede mną zatajane i jeśli ja nie wyraziłam swojej aprobaty. Bo jak najbardziej jest dla mnie do przyjęcia, żeby partner przespał się z kimś innym w trakcie trwania związku, za obopólną zgodą i akceptacją. Ale póki takich ustaleń nie było, to każde takie zachowanie jest dla mnie zdradą.

Moje podejście do zdrady jest zerojedynkowe i oznacza automatycznie zerwanie.

Edytowane przez januszpolak
Czas edycji: 2018-02-28 o 13:21
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 14:48   #81
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To wszystko jest dla mnie zdradą tylko, jeśli jest to przede mną zatajane i jeśli ja nie wyraziłam swojej aprobaty. Bo jak najbardziej jest dla mnie do przyjęcia, żeby partner przespał się z kimś innym w trakcie trwania związku, za obopólną zgodą i akceptacją. Ale póki takich ustaleń nie było, to każde takie zachowanie jest dla mnie zdradą.
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 15:09   #82
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Standardowo - długotrwałe flirty, seks, pocałunki, intymne przytulanie (nie po przyjacielsku albo jak ktoś chce się wypłakać). Poza tym zdradą są dla mnie kłamstwa - zatajanie spotkań, zatajanie swojej obecności na portalach typu tinder, itp. Chyba właśnie kłamstwa mnie najbardziej bolą. Myślę, że prędzej wybaczyłabym jednorazowy skok w bok pod wpływem chwili/alkoholu niż długotrwałą relację, która była zatajana. Nawet jeżeli nie byłoby seksu. Nikt nie zataja relacji z innymi osobami jeżeli jest wierny
Dokładnie tak.

Dodam jeszcze zdradę emocjonalną, czyli budowanie romantycznej więzi z inną, zwierzanie się jej, pisanie całymi dniami.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To wszystko jest dla mnie zdradą tylko, jeśli jest to przede mną zatajane i jeśli ja nie wyraziłam swojej aprobaty. Bo jak najbardziej jest dla mnie do przyjęcia, żeby partner przespał się z kimś innym w trakcie trwania związku, za obopólną zgodą i akceptacją. Ale póki takich ustaleń nie było, to każde takie zachowanie jest dla mnie zdradą.
Mamy podobne ustalenie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 15:12   #83
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Dla mnie zdrada to jakikolwiek kontakt seksualny z inną osobą, niezależnie od tego czy jednorazowy czy długotrwały, po alkoholu czy na trzeźwo. Pocałunek również, chociaż na pewno bardziej wybaczalny. Flirt też nie jest w porządku, ale dopóki nie jest szkodliwy to można na niego przymknąć oko. Zauroczenie samo w sobie (bez angażowania się) nie jest dla mnie zdradą, ponieważ bywa, że nie ma się na nie wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Cytrynowy_Sorbet24
Czas edycji: 2018-02-28 o 15:16
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 15:36   #84
Asior77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 343
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Jeśli ktoś zajmie, moje miejsce w jego głowie, to jest dla mnie zdrada.
Mój mąż o tym wie, przyjdzie i mi o tym poprostu powie, bo szkoda życia na udawanie. Nie zniosłabym bycia tą drugą, gorszą. Ja musze być najważniejsza.
Asior77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 15:51   #85
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jakikolwiek przejaw zainteresowania poznawaniem nowych osób w celach randkowych. Zatajanie informacji. Większe zainteresowanie inną osobą niż mną w kontekście damsko-męskim. Zdrada fizyczna oczywiście również - w każdej postaci, od złapania za rękę, po seks. Oczywiście wszystko zależy od intencji, a nie od faktycznych zdarzeń.
(...)
Moje podejście do zdrady jest zerojedynkowe i oznacza automatycznie zerwanie.
Ładnie napisane, mam dokładnie takie samo podejście.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 15:56   #86
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Im dłużej jestem w związku tym inaczej na to patrzę. Wcześniej jakikolwiek kontakt fizyczny - pocałunek, trzymanie za rękę, flirt, był dla mnie niewybaczalny. Teraz na pewno bardziej zabolałoby mnie zaangażowanie emocjonalne w relację z inną dziewczyną, niż np. pocałunek. Nie chciałabym, aby pojechał na wakacje z inną, poszedł do kiną nie z wieloletnia przyjaciółką, a z jakąś nowo poznaną, nieznaną mi i atrakcyjną dziewczyną. Już naprawdę wolałabym, żeby kogoś pocałował, niż poszedł na plotki sam na sam z jakąś dziewoją, która może mieć jakieś nadzieje na coś więcej z jego strony.

Seksu z inną nie wybaczyłabym.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 20:18   #87
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Na fali wątków o zdradzie postanowiłam założyć wątek o tym, co dla was jest już zdradą, a co jeszcze nie?
Czy pocałunek to już zdrada? Flirt? Jednorazowy skok w bok? Na trzeźwo lub po alkoholu?
Czy może tylko długotrwały romans?
Piszcie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dla mnie zdradą jest zdrada emocjonalna i wszystko to co dąży do zakochania, utrzymywania relacji, spotykania się. Zdrada fizyczna, cielesna jaką jest seks, nieważne czy przypadkowy czy po alko. Żadnych argumenty do mnie nie przemawiają typu ''to było tylko po alkoholu'', ''to nic nie znaczyło''. Nieważne. Było i się stało. Out. Pocałunek? Zawsze bywałam sceptyczna i myślałam, że byłabym w stanie wybaczyć, ale nie wiem. Wiem jedno - byłabym mega zła za każdy pocałunek, delikatny jak i ten namiętny i z to chyba też byłabym w stanie zerwać. Trudno powiedzieć jak z tym pocałunkiem.
Czasem sama siebie nie rozumiem...

Jednak co do seksu uważam, że najgorsze jest zaangażowanie emocjonalne. Ktoś nie poświęca mi tyle uwagi jak kiedyś, kłamie, spotyka się ze mną z drugą za moimi plecami etc. Wielkim przegięciem są portale randkowe - druga osoba ma na nich konto i ''chulaj dusza piekła nie ma''. Jeśli ktoś ze mną jest to wiadomo, że nie zakłada kont na takich portalach - jeśli jest inaczej to znaczy, że szuka jakiejś do zamoczenia i tyle, a mnie nie traktuje poważnie. To też wg mnie trochę opiewa o zdradę, zaczyna występować brak zaufania, brak lojalności.

Flirt to dla mnie nie zdrada, ale coś to już jest typowo passe i wg mnie nie powinno mieć miejsca. Chociaż na pewne rzeczy można przymknąć oko po prostu, przecież to tylko flirt i jeśli do niczego nie dąży poważnego to g#noburzy robić chyba nie będe.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2018-02-28 o 20:25
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 20:23   #88
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Dokładnie tak.



Dodam jeszcze zdradę emocjonalną, czyli budowanie romantycznej więzi z inną, zwierzanie się jej, pisanie całymi dniami.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------





Mamy podobne ustalenie.


Amen!
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 20:28   #89
ulakrakauer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 93
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Cytat:
Napisane przez Asior77 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś zajmie, moje miejsce w jego głowie, to jest dla mnie zdrada.
Mój mąż o tym wie, przyjdzie i mi o tym poprostu powie, bo szkoda życia na udawanie. Nie zniosłabym bycia tą drugą, gorszą. Ja musze być najważniejsza.
Mam takie samo podejście. Zdradą jest dla mnie budowanie związku z kimś innym, lub poświęcanie tej osobie więcej myśli i czasu niż mnie. Ogólnie każde działanie, które realnie działa na niekorzyść naszej relacji (wydawanie pieniędzy na obcą kobietę, zmienianie naszych planów, aby móc się z nią widywać, różne krętactwa).
ulakrakauer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 21:06   #90
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Co jest dla was zdradą?

Jak widać zdrada to nie tylko seks. ChociAz dla mnie fizyczność z inna osoba tez jest zdrada.
I nie chodzi o całowanie w rączkę czy policzek bez chemii.

Dla mnie zdrada jest tez częste spotykanie sie z ta sama osoba sam na sam. Takie budowanie relacji.
Według mnie od tego sie zaczyna.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-11 15:00:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.