Trzy typy skóry na jednej twarzy - podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-22, 13:22   #1
Storczyk_
Przyczajenie
 
Avatar Storczyk_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 5

Trzy typy skóry na jednej twarzy - podkład


Witam,

Mam problem z bardzo delikatną skórą twarzy i dobraniem dla niej odpowiedniego podkładu.

Otóż skóra na nosie należy do tych typowo tłustych i dodatkowo wysypanych wągrami. Wcześniej (przez kilka lat) taktowałam ją tym samym tonikiem oczyszczającym przeciw wągrom, ale w pewnym momencie doszło do przesuszenia, przestałam go używać i gdy skóra doszła do siebie, zastąpiłam go zwykłym, delikatniejszym tonikiem oczyszczającym.

Obszar skóry suchej zaczyna się między brwiami i mniej więcej na takiej szerokości biegnie w górę niemal do nasady włosów. ( Nie pomagało regularne nawilżanie maseczkami, mleczkami do intensywnej pielęgnacji, kremami na noc etc)

Reszta skóry twarzy jest całkowicie normalna

Wybór podkładu jest dla mnie podwójnie trudny, ponieważ moja cera jest bardzo blada, więc na starcie mój wybór zawężony jest już w znaczny sposób.

Stosowałam wiele podkładów o różnej konsystencji, zawsze efekt po nałożeniu jest taki sam:
-obszar suchy oraz skóra pod oczami zawsze są zawsze wyraźnie zaznaczone (nie pomaga stosowanie baz, efekt jest taki sam)
-podkład na na nosie, w zależności od konsystencji podkładu albo ściera się całkowicie, albo jest zwarzony (stosowałam bibułki i poprawiałam, efekt mizerny)

(Zaznaczam, że nakładam na twarz niewielką ilość podkładu wklepując go równomiernie, nie wylewam na siebie połowy pudełeczka)

Nie wiem, czy jest to kwestia złego podkładu, złej techniki nakładania?

Mam jeszcze druga prośbę, czy znacie może jakiś ekstremalnie jasny podkład? Przekopałam pół Internetu w poszukiwaniu najjaśniejszego i obecnie moim faworytem jest Face Fabric nr8 Armaniego
( http://bp2.blogger.com/__8kI11wxo2I/...1+(Medium).jpg ) jednak ze względu na cenę jeszcze długo nie będzie w moim zasięgu, więc gdyby ktoś znał jakiś tańszy zamiennik byłabym wdzięczna za informację
__________________
Pozdrawiam,
Izabela
Storczyk_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:50   #2
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Trzy typy skóry na jednej twarzy - podkład

Co do kolorów, to nie pomogę, bo aż tak jasna nie jestem . Ale wydaje mi się, że najjaśniejsze L'Oreale True Matche są dość jasne .

Co do suchej skóry - byłaś z tym u lekarza? Bo ja miałam podobnie i okazało się, że mam łojotokowe zapalenie skóry i stąd ta suchość. Spróbuj natłuszczać też i nawilżać od środka .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 14:27   #3
Storczyk_
Przyczajenie
 
Avatar Storczyk_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 5
Dot.: Trzy typy skóry na jednej twarzy - podkład

Niestety L'Oreal True Match już przetestowałam i efekt nie był zadawalający ;<
Niemniej jednak dziękuję za sugestię. U lekarza nie byłam, aczkolwiek wybieram się po maturze, żeby zdiagnozować malutkie krostki na policzkach (prawdopodobnie na tle alergicznym) więc i o tę przypadłość dopytam
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam,
Izabela
Storczyk_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 15:13   #4
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Trzy typy skóry na jednej twarzy - podkład

Z pewnością coś jasnego ma Bourjois Flower Perfection, ja mam kolor 51 i muszę go mieszać z ciemniejszym, bo mimo, iż najczęściej używam koloru najjaśniejszego lub ton cieplejszego, to ten jest dla mnie zdecydowanie za jasny
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.