Kredyt hipoteczny dla singielki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-01-22, 23:57   #1
Pimp91
Raczkowanie

Kredyt hipoteczny dla singielki

Hej dziewczyny.
Czy są tu dziewczyny, ktore same braly kredyt hipoteczny?
Ile mialyscie wkladu wlasnego?
Ile wynosi rata?
Czy byly jakies problemy z tym ze same chcecie wziac?
Jak wyglada procedura?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pimp91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 21:44   #2
mzapert92
Przyczajenie

Dot.: Kredyt hipoteczny dla singielki

Ja brałam sama parę lat temu. Pierwsze co idziesz do banku z zaświadczeniem z pracy o dochodach, oni kalkulują Twoją zdolność itd, wszystko zależy ile zarabiasz, ile masz lat ile pracujesz w obecnej pracy. Kwota jaką potrzebujesz i czas kredytowania to kolejna sprawa. Ja wzięłam jakieś 160 tys zł na 20 lat, rata 1020zł, wkład własny to było 30 tys zł plus miałam w zapasie 30 tys zł na remont. Idź do banku i wszystkiego się dowiesz.
mzapert92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 11:36   #3
PaniAuto
Raczkowanie

Wkład własny zależy od wartości mieszkania - w zależności od banku 10-20% wartości i to jest rzecz którą musisz mieć bo bez tego kredytu nie dostaniesz.

Rata zależy od wysokości kredytu i czasu na jaki go bierzesz.

Nie ma żadnych różnic czy bierzesz sama czy z kimś. Musisz iść do banku i dowiedzieć się jaką masz zdolność kredytową - ile maksymalnie przy Twojej pracy i zarobkach przyznają Ci pieniędzy.

Wszystko zależy od tego ile zarabiasz i ile ma kosztować mieszkanie a nie od tego ile osób jest wpisanych w kredycie. Jak zarabiasz najniższą na umowie zlecenie będziesz mieć problem z przydzieleniem kredytu.
PaniAuto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 13:54   #4
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych różnic czy bierzesz sama czy z kimś. Musisz iść do banku i dowiedzieć się jaką masz zdolność kredytową - ile maksymalnie przy Twojej pracy i zarobkach przyznają Ci pieniędzy.
Nieprawda. Jeden kredytobiorca to większe ryzyko (przy wypadku czy utracie pracy nie ma nikogo więcej, kto mógłby spłacić ratę) i banki rekompensują sobie w każdym niemal wypadku to ryzyko - albo wyższym ubezpieczeniem, albo wyższą marzą.

invisible_01 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 06:41   #5
PaniAuto
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nieprawda. Jeden kredytobiorca to większe ryzyko (przy wypadku czy utracie pracy nie ma nikogo więcej, kto mógłby spłacić ratę) i banki rekompensują sobie w każdym niemal wypadku to ryzyko - albo wyższym ubezpieczeniem, albo wyższą marzą.

To wszystko zależy od zdolności kredytowej. Bo czy singielka na umowie o pracę na czas nieokreślony z pensją x dostanie większe oprocentowanie niż para z umową zlecenie i umową na czas określony z łączna wypłatą x?
Stary 2019-02-05, 09:11   #6
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
To wszystko zależy od zdolności kredytowej. Bo czy singielka na umowie o pracę na czas nieokreślony z pensją x dostanie większe oprocentowanie niż para z umową zlecenie i umową na czas określony z łączna wypłatą x?
Napisałaś, że nie ma znaczenia, czy się bierze kredyt samemu czy z kimś. Otóż ma. Para na umowie zlecenie może kredytu nie dostać, a singielka go dostanie, ale nie zmienia to faktu, że bank ryzyko jedynego kredytobiorcy sobie w jakiś sposób odbije.

Stary 2019-02-05, 09:28   #7
PaniAuto
Raczkowanie

Cytat:
Napisałaś, że nie ma znaczenia, czy się bierze kredyt samemu czy z kimś. Otóż ma. Para na umowie zlecenie może kredytu nie dostać, a singielka go dostanie, ale nie zmienia to faktu, że bank ryzyko jedynego kredytobiorcy sobie w jakiś sposób odbije.

No nie ma znaczenia, czy bierze się samemu czy w dwie osoby. Znaczenia ma umowa i zarobki - jednej czy obu osób. Można brać z osobą która nie ma pracy/ma zlecenie itp. Wiadomo że dwie osoby z umową o pracę z dobrymi zarobkami będą mieć tańszy kredyt niż jedna osoba z mniejszymi zarobkami - nie twierdzę że bank nie doda żadnych opłat.

Autorka nie pytała o dodatkowe opłaty czy wyższe oprocentowanie - bała się problemów z dostaniem kredytu tylko dlatego że chce wziąć go sama. A przyznanie kredytu nie zależy od liczny osób w kredycie tylko od umowy i dochodów.
Stary 2019-02-05, 19:57   #8
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
No nie ma znaczenia, czy bierze się samemu czy w dwie osoby. Znaczenia ma umowa i zarobki - jednej czy obu osób. Można brać z osobą która nie ma pracy/ma zlecenie itp. Wiadomo że dwie osoby z umową o pracę z dobrymi zarobkami będą mieć tańszy kredyt niż jedna osoba z mniejszymi zarobkami - nie twierdzę że bank nie doda żadnych opłat.

Autorka nie pytała o dodatkowe opłaty czy wyższe oprocentowanie - bała się problemów z dostaniem kredytu tylko dlatego że chce wziąć go sama. A przyznanie kredytu nie zależy od liczny osób w kredycie tylko od umowy i dochodów.
Dobra, to chyba się nie rozumiemy. Napisałaś, że nie ma żadnych różnic w tym, czy bierze się urlop samemu czy z kimś - a różnice mogą być i z reguły są, choćby w wyższym ubezpieczeniu czy wyższej marży. Singielka jak najbardziej kredyt może dostać, ale pisanie, że żadnych różnic nie ma między kredytem dla jednej osoby a dla dwóch to nieprawda.
Stary 2019-02-06, 06:20   #9
PaniAuto
Raczkowanie

Cytat:
Dobra, to chyba się nie rozumiemy. Napisałaś, że nie ma żadnych różnic w tym, czy bierze się urlop samemu czy z kimś - a różnice mogą być i z reguły są, choćby w wyższym ubezpieczeniu czy wyższej marży. Singielka jak najbardziej kredyt może dostać, ale pisanie, że żadnych różnic nie ma między kredytem dla jednej osoby a dla dwóch to nieprawda.

Czyli singielka dostanie gorszy kredyt tylko dlatego że ubiega się o niego sama niż para gdzie tylko jedna osoba pracuje na umowie o prace i suma zarobków jest taka sama?

Rozumiem, że dostanie gorszy kredyt niż 2 osoby z umową o pracę na czas nieokreślony z takimi samymi zarobkami - tu jest różnica w umowach. Ale nie wierzę że jeśli też miałaby jakimś cudem 2 umowy o pracę w dwóch różnych miejscach to miałaby wyższą marżę. Jeśli by to od ilości ludzi zależało składalibyśmy wnioski o kredyt w 10 osób żeby marża była niższa.
Stary 2019-02-06, 06:42   #10
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
Czyli singielka dostanie gorszy kredyt tylko dlatego że ubiega się o niego sama niż para gdzie tylko jedna osoba pracuje na umowie o prace i suma zarobków jest taka sama?

Rozumiem, że dostanie gorszy kredyt niż 2 osoby z umową o pracę na czas nieokreślony z takimi samymi zarobkami - tu jest różnica w umowach. Ale nie wierzę że jeśli też miałaby jakimś cudem 2 umowy o pracę w dwóch różnych miejscach to miałaby wyższą marżę. Jeśli by to od ilości ludzi zależało składalibyśmy wnioski o kredyt w 10 osób żeby marża była niższa.
Możesz nie wierzyć, ale zalecam spacer do banku. Naprawdę nie widzisz, że jeden kredytobiorca to większe ryzyko niż dwoje? Nawet, jeśli dwie osoby zarabiają po 3 tys i mają razem 6 tys, a singielka ma sama 6 tys, to w razie wypadku jednej osoby u singielki kredytu nie spłaca nikt, u pary zostaje jedna pensja.

Stary 2019-09-23, 13:12   #11
Matar1983
Raczkowanie

Nie chcę zakładać nowego wątku więc pozwolę sobie napisać tutaj.

Otóż, w przyszłym roku planuję zakup mieszkania jako singielka. Ma to być kawalerka ok 30-33m2 za kwotę około 160-175 tys. Konsultowałam się wstępnie z bankiem, mam zdolność kredytową na poziomie 140-160 tys. (zależy od banku). Chciałabym kredyt w granicach 130 tysięcy. Na chwilę obecną mój wkład własny to 50 tysięcy. Planuje jeszcze uzbierać 5 tysięcy na opłaty związane z kupnem oraz około 15 tysięcy na wstępny remont (mieszkanie najprawdopodobniej będzie z rynku pierwotnego). Mam jednak obawy... obawy czy dam sobie później radę. Zarabiam niedużo, niecałe 2,5 tysiąca netto. Niby bank wszystko obliczył i przyznał mi zdolność, ale... No właśnie. Boję się czy dam radę się utrzymać. Czy jest tutaj ktoś, kto spłaca kredyt hipoteczny w pojedynkę? Może możecie coś doradzić, zasugerować?

Edytowane przez Matar1983
Czas edycji: 2019-09-23 o 13:14
Matar1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 00:09   #12
k11
Przyczajenie

Ja jestem właśnie w momencie "załatwiania" kredytu. Podpisałam przedwstępną na mieszkanie z rynku wtórnego do generalnego remontu. I też mam wielkie obawy czy sobie poradzę i z remontem i ze spłatą kredytu.
k11 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości