Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-06, 23:48   #2431
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
dla mnie Kristin Stewart w żadnym wypadku nie jest czystą wiosną. O ile jest jakąkolwiek wiosną. Co do Hayek, Cruz, zawsze odbierałam ich urodę jako ciężką; no i cóż, faktycznie tak mi się kojarzy ciemna zima. Taki nasycony, ale przytłaczający kolorystycznie, głęboki typ. Taka gorzka czekolada. Ja też niby mam "ciemną kolorystykę", ale jest różnica pomiędzy mną a Penelope Cruz.
Nie wszystko mi się na tym blogu podoba, ale ona nie wrzuca np. ciemnych kolorystycznie kobiet, w sensie czarnoskórych, do worka z napisem DARK. Choćby Alek Wek. Chociaż z drugiej strony nawet na 12 blueprints Christine Scaman jest w stanie przyznać, że jednak częściej typy ciemne można spotkać wśród Hindusów, a kontrastowe wśród Azjatów. Więc pochodzenie może jednak odgrywać jakąś rolę.
Kristen Stewart wygląda dość niepozornie, to może rodzić wrażenie, że na oko jest typem stłumionym.
Ciemna Zima jest zawsze chłodna, te panie są ewidentnie ciepłe. W czystej bieli wyglądają bardzo średnio, żeby nie rzec, źle, w czerni ujdzie, ale w np. Penelope ubrana od stóp do głów na czarno wygląda tak, że widać jak czarny ją przytłacza. Ciemna Zima to jedyny typ, któremu czerń nie tylko pasuje, ale wręcz upiększa. Jednak większość ludzi musi się nieco podrasować, żeby dobrze się prezentować w czerni, a Ciemna Zima nie. Lily Collins wygląda świetnie w czerni i patrząc na nią, w ogóle nie mam skojarzeń pogrzebowych czy coś w tym rodzaju.
Pochodzenie może odgrywać jakąś rolę, nie przeczę, ale błędem jest utożsamiać jakiś typ urody związany z pochodzeniem, np. celtycki czy latynoski z konkretnym typem kolorystycznym. I o tym mówię, kiedy czytam, że południowy typ urody równa się Ciemna Zima. No nie, to tak nie działa.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 00:01   #2432
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87310622]Truth Is Beauty popełnia sporo błędów, np. jeśli chodzi o typowanie gwiazd (Kristin Stewart np. według niej to Zgaszone Lato - według moich obserwacji - Czysta Wiosna, Penelope Cruz czy Salma Hayek - Ciemne Zimy, chyba w myśl podtrzymania stereotypu o "południowej zimie" - ich ton skóry jest akurat klasycznie wręcz jesienny, nie dopatrzyłam się żadnych chłodnych tonów). Tak, że nie wykluczone, że do tematu pomadek podeszła mocno umownie.
[/QUOTE]

Te szminki z jej listy pochodzą z różnych źródeł, jak pisze:
All of the lippies in this series are recs from the ladies of the 12 Blueprints Facebook page, Christine Scaman, or my own swatches

A tutaj taki ciekawy komentarz z dyskusji pod listą szminek dla Bright Spring, autorka o nicku Victoria zdiagnozowana jako BS nie mogła się odnaleźć wśród szminek dla jej typu stworzonych przez Christine Scaman::
I tried samples of all of the 12 Blueprints BSp lipsticks (a year ago, so not sure of the current makeup) and they were all too crazy warm for me, which is probably why I gave up on lipsticks until now. What a journey! Definitely would not recommend trying to find your season based on makeup, as there seems to be a very narrow area of success in comparison to clothes.

Znalazłam jeszcze dwie szminki ponoć dla BSp, które są w moich drogeriach: Burt's Bees Rhubarb KLIK KLIK i Revlon Coralberry KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-11-07 o 08:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 10:03   #2433
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Te szminki z jej listy pochodzą z różnych źródeł, jak pisze:
All of the lippies in this series are recs from the ladies of the 12 Blueprints Facebook page, Christine Scaman, or my own swatches

A tutaj taki ciekawy komentarz z dyskusji pod listą szminek dla Bright Spring, autorka o nicku Victoria zdiagnozowana jako BS nie mogła się odnaleźć wśród szminek dla jej typu stworzonych przez Christine Scaman::
I tried samples of all of the 12 Blueprints BSp lipsticks (a year ago, so not sure of the current makeup) and they were all too crazy warm for me, which is probably why I gave up on lipsticks until now. What a journey! Definitely would not recommend trying to find your season based on makeup, as there seems to be a very narrow area of success in comparison to clothes.

Znalazłam jeszcze dwie szminki ponoć dla BSp, które są w moich drogeriach: Burt's Bees Rhubarb KLIK KLIK i Revlon Coralberry KLIK.
Tych to nawet nie próbuj, bo wszystkie, z wyjątkiem ostatniej, są dla Jasnej Wiosny.
Tak, jak podejrzewałam, nawet profesjonalne kolorystki potrafią bardzo luźno podchodzić do tematu makijażu, przez co później pojawiają się frustracje wśród klientek.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 10:04
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 10:13   #2434
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87311620]Tych to nawet nie próbuj, bo wszystkie, z wyjątkiem ostatniej, są dla Jasnej Wiosny.
Tak, jak podejrzewałam, nawet profesjonalne kolorystki potrafią bardzo luźno podchodzić do tematu makijażu, przez co później pojawiają się frustracje wśród klientek.[/QUOTE]

Właśnie też mi się tak wydawalo, że to dla Jasnej Wiosny, a nie Czystej.

Ja Was ciągle podczytuję, ale się mało udzielam, bo mam kolorystyczny mętlik w głowie.
Wydaje mi się, że Czysta Wiosna jest dla mnie za intensywna, Ciepła za ciepła, Jasna za jasna
Może i ta intensywność jasnej byłaby w porządku, ale pomadki dla jasnych typów mnie oszpecają jak żadne inne - te wszystkie jasne brzoskwiniowe i koralowe odcienie, które powinny być szałowe u jasnego typu powodują, że wyglądam mdło i sztucznie, jak dziewczynka, która dobrała się pierwszy raz do słodziutkich brokatowych pomadek dla dzieci.

Typy zgaszone też odrzucam, bo wyglądam w ich odcieniach na chorą.

Chłodne lato - za zimne dla mnie. Myślę, że mogę nosić ciepłe kolory, chociaż określiłabym się jako neutralnie ciepła, te chłodne odcienie to u mnie głównie w niebieskościach się objawiają, ewentualnie jakieś wiśniowe czerwienie.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-11-07 o 10:14
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 10:19   #2435
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Właśnie też mi się tak wydawalo, że to dla Jasnej Wiosny, a nie Czystej.

Ja Was ciągle podczytuję, ale się mało udzielam, bo mam kolorystyczny mętlik w głowie.
Wydaje mi się, że Czysta Wiosna jest dla mnie za intensywna, Ciepła za ciepła, Jasna za jasna
Może i ta intensywność jasnej byłaby w porządku, ale pomadki dla jasnych typów mnie oszpecają jak żadne inne - te wszystkie jasne brzoskwiniowe i koralowe odcienie, które powinny być szałowe u jasnego typu powodują, że wyglądam mdło i sztucznie, jak dziewczynka, która dobrała się pierwszy raz do słodziutkich brokatowych pomadek dla dzieci.

Typy zgaszone też odrzucam, bo wyglądam w ich odcieniach na chorą.

Chłodne lato - za zimne dla mnie. Myślę, że mogę nosić ciepłe kolory, chociaż określiłabym się jako neutralnie ciepła, te chłodne odcienie to u mnie głównie w niebieskościach się objawiają, ewentualnie jakieś wiśniowe czerwienie.
Neutralnie ciepła jest jeszcze Ciemna Jesień, którą okazała się być Lojra.
Możesz też być czysto ciepła - Prawdziwa Jesień.
Jeśli ostatecznie wykluczysz ciepłe typy, zostają Ci Zimy.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:12   #2436
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

A czy ciemna jesień może być ubrana cała w czerń? Dziś jestem tak ubrana i nie wiem czy to był dobry wybór

Rano (zainspirowana tym pomadkowym szaleństwem ) myślałam o pomalowaniu ust ciemnym brązem, ale jednak stchórzyłam

Wstawiłam zdjęcie w czerni do albumu w dwóch wersjach z pomadką i bez, może być ta czerń?
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:16   #2437
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87311620]Tych to nawet nie próbuj, bo wszystkie, z wyjątkiem ostatniej, są dla Jasnej Wiosny.
Tak, jak podejrzewałam, nawet profesjonalne kolorystki potrafią bardzo luźno podchodzić do tematu makijażu, przez co później pojawiają się frustracje wśród klientek.[/QUOTE]

Czyli Coral Berry Revlona ewentualnie mogę spróbować.

A dla jakiego typu jest Inglot 415?
Nie rozumiem też zdjęcia nr 2, dlaczego na palecie dla chłodnego typu znajduje się pomarańczowy, czy to nie jest zawsze mniej lub bardziej ciepły kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Inglot mat 415 (4).jpg (61,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cool summer lippies.jpg (27,7 KB, 10 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 11:29   #2438
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87311715]Neutralnie ciepła jest jeszcze Ciemna Jesień, którą okazała się być Lojra.
Możesz też być czysto ciepła - Prawdziwa Jesień.
Jeśli ostatecznie wykluczysz ciepłe typy, zostają Ci Zimy.[/QUOTE]

No nie wiem, nigdy nie malowałam się na aż tak ciemno
Mam tylko jedno zdjęcie z halloween sprzed roku czy dwóch i tam mam ciemny makijaż, ale pełny, więc to też na pewno zaburza. Wrzucam jak coś do albumu

W sumie nie umiem do końca stwierdzić, czy jestem neutralnie ciepła czy chłodna.
Na pewno mam żółty odcień skóry - ale to może być chłodna żółć, bo nie pasują mi żadne żółte podkłady, które wpadają w brzoskwiniowe tony, prędzej takie wpadające w oliwkowe, ale to też już "zbyt"

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czyli Coral Berry Revlona ewentualnie mogę spróbować.

A dla jakiego typu jest Inglot 415?
Nie rozumiem też zdjęcia nr 2, dlaczego na palecie dla chłodnego typu znajduje się pomarańczowy, czy to nie jest zawsze mniej lub bardziej ciepły kolor?
Myślę, że dla jasnego albo zgaszonego lata, nie jestem pewna ze względu na wyświetlanie na monitorze.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:32   #2439
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość

Myślę, że dla jasnego albo zgaszonego lata, nie jestem pewna ze względu na wyświetlanie na monitorze.
Obstawiałam raczej chłodne, ale to takie strzelanie w ciemno bazujące na tym, że mi się ten odcień kojarzy letnio. Na mnie on wygląda bardzo blado, o wiele bladziej niż swatch i zdecydowanie to nie moja pomadka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:41   #2440
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obstawiałam raczej chłodne, ale to takie strzelanie w ciemno bazujące na tym, że mi się ten odcień kojarzy letnio. Na mnie on wygląda bardzo blado, o wiele bladziej niż swatch i zdecydowanie to nie moja pomadka.
Letni na pewno, ale po swatchu nie umiem stwierdzić, czy całkiem zimny jest ten odcień. Myślalam, że ma coś ciepłego w sobie.
Jednocześnie nie wydaje mi się zbyt czysty, stąd ten strzał ze zgaszonym latem, choć obstawiałabym, że to dla zgaszonego najbardziej intensywny kolor, jaki by mógł ten typ nosić.

Dla mnie ten kolor też byłby za blady i za jasny.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:42   #2441
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No nie wiem, nigdy nie malowałam się na aż tak ciemno
Mam tylko jedno zdjęcie z halloween sprzed roku czy dwóch i tam mam ciemny makijaż, ale pełny, więc to też na pewno zaburza. Wrzucam jak coś do albumu
Całkiem Ci w nim dobrze moim zdaniem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 11:51   #2442
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
A czy ciemna jesień może być ubrana cała w czerń? Dziś jestem tak ubrana i nie wiem czy to był dobry wybór

Rano (zainspirowana tym pomadkowym szaleństwem ) myślałam o pomalowaniu ust ciemnym brązem, ale jednak stchórzyłam

Wstawiłam zdjęcie w czerni do albumu w dwóch wersjach z pomadką i bez, może być ta czerń?
Może, ale lepsze od czarnych monolitów są ciemne brązy zestawione z czernią.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czyli Coral Berry Revlona ewentualnie mogę spróbować.

A dla jakiego typu jest Inglot 415?
Nie rozumiem też zdjęcia nr 2, dlaczego na palecie dla chłodnego typu znajduje się pomarańczowy, czy to nie jest zawsze mniej lub bardziej ciepły kolor?
Prawdopodobnie dla Jasnego lub Chłodnego Lata.
Tak, jak mówiłam, paletki internetowe są różnej jakości i niestety większość z nich nie odzwierciedla niuansów które pozwalają rozróżnić podtyp (pziom nasycenia, walor koloru, itp.).
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No nie wiem, nigdy nie malowałam się na aż tak ciemno
Mam tylko jedno zdjęcie z halloween sprzed roku czy dwóch i tam mam ciemny makijaż, ale pełny, więc to też na pewno zaburza. Wrzucam jak coś do albumu

W sumie nie umiem do końca stwierdzić, czy jestem neutralnie ciepła czy chłodna.
Na pewno mam żółty odcień skóry - ale to może być chłodna żółć, bo nie pasują mi żadne żółte podkłady, które wpadają w brzoskwiniowe tony, prędzej takie wpadające w oliwkowe, ale to też już "zbyt"

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------



Myślę, że dla jasnego albo zgaszonego lata, nie jestem pewna ze względu na wyświetlanie na monitorze.
A wiesz, że Ci całkiem ładnie w tej gotycko-wiktoriańskiej stylizacji, tzn. nie ma typowo wampirzego czy też trupiego efektu? Moim zdaniem możesz rozważyć Ciemną Jesień. Jeśli jednak piszesz, że czyste kolory wyglądają na Tobie kiczowato, to skłaniałabym się w stronę Ciepłej, która sama w sobie jest już dość ciemnym typem, w odróżnieniu jednak od Ciemnej, powinna unikać czystych kolorów.
To, czy jesteś czysto ciepła czy nie, określa zwykle to, czy wyglądasz porównywalnie dobrze w srebrnej i w złotej biżuterii, czy też zdecydowanie lepiej w srebrnej lub zdecydowanie lepiej w złotej.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 11:56
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 12:10   #2443
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87312030]Może, ale lepsze od czarnych monolitów są ciemne brązy zestawione z czernią.

Prawdopodobnie dla Jasnego lub Chłodnego Lata.
Tak, jak mówiłam, paletki internetowe są różnej jakości i niestety większość z nich nie odzwierciedla niuansów które pozwalają rozróżnić podtyp (pziom nasycenia, walor koloru, itp.).

A wiesz, że Ci całkiem ładnie w tej gotycko-wiktoriańskiej stylizacji, tzn. nie ma typowo wampirzego czy też trupiego efektu? Moim zdaniem możesz rozważyć Ciemną Jesień. Jeśli jednak piszesz, że czyste kolory wyglądają na Tobie kiczowato, to skłaniałabym się w stronę Ciepłej, która sama w sobie jest już dość ciemnym typem, w odróżnieniu jednak od Ciemnej, powinna unikać czystych kolorów.[/QUOTE]

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że zdjęcie jest robione w sztucznym oświetleniu.
Z tą kiczowatością to miałam na myśli nasycone, ale jasne kolory. Np. jasne korale, brzoskwinie, jasne mroźne róże, wszelkie takie bardziej intensywne pastele.
Nad ciepłą musiałabym się zastanowić, bo ogólnie niebieskie kolory są dla mnie twarzowe w wielu odcieniach i musiałabym sprawdzić, czy te najlepsze to te, które może też nosić Ciepła Jesień.

Btw. przeglądałam sobie ostatnio swoje zdjęcia w rudych włosach i za nimi zatęskniłam

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87312030]
To, czy jesteś czysto ciepła czy nie, określa zwykle to, czy wyglądasz porównywalnie dobrze w srebrnej i w złotej biżuterii, czy też zdecydowanie lepiej w srebrnej lub zdecydowanie lepiej w złotej.[/QUOTE]

Lepiej w złotej, chociaż nie wykluczałabym całkiem srebrnej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 13:56   #2444
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Trzeba też wziąć pod uwagę to, że zdjęcie jest robione w sztucznym oświetleniu.
Z tą kiczowatością to miałam na myśli nasycone, ale jasne kolory. Np. jasne korale, brzoskwinie, jasne mroźne róże, wszelkie takie bardziej intensywne pastele.
Nad ciepłą musiałabym się zastanowić, bo ogólnie niebieskie kolory są dla mnie twarzowe w wielu odcieniach i musiałabym sprawdzić, czy te najlepsze to te, które może też nosić Ciepła Jesień.

Btw. przeglądałam sobie ostatnio swoje zdjęcia w rudych włosach i za nimi zatęskniłam

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------



Lepiej w złotej, chociaż nie wykluczałabym całkiem srebrnej.
Nietwarzowość jasnych kolorów może wskazywać na bycie ciemnym typem. Tak jak pisała Vampierz, "jaśniutkie kolory po prostu nie są wskazane dla Ciemnej Jesieni". Twarzowość niebieskiego nie wskazuje na bycie chłodnym typem samym w sobie, choć faktem jest, że na palecie typów czysto ciepłych stosunkowo niewiele jest odcieni niebieskiego.
Różnice między Ciepłą a Ciemną:
- twarzowość czerni - Ciemna Jesień - tak, Ciepła - nie
- twarzowość jasnych kolorów - Ciepłej Jesieni łatwiej dobrać pasujące jasne odcienie , najjaśniejsze kolory Ciemnej Jesieni są najciemniejszymi jasnymi odcieniami spośród wszystkich dwunastu typów
- twarzowość czystych kolorów ogólnie - większa u Ciemnej Jesieni niż u Ciepłej i Stłumionej;
- twarzowość ciemnych kolorów w makijażu - Ciemna Jesień na co dzień może używać kolorów które dla innych typów "ujdą" tylko na wieczór w świetle sztucznym, dla Ciepłej Jesieni pewne odcienie, np. szminek mogą być zbyt ciemne, niezależnie od waloru urody.
Wspominałam, że Salma jest według mnie Ciepłą Jesienią. W takiej kolorystyce wygląda bardzo dobrze:
https://www.pinterest.co.uk/pin/4654...89448893788126
https://www.pinterest.co.uk/pin/4654...89448893788126
A bardzo ciemne kolory ją przytłaczają i nie pomaga to, że "na oko" jest ciemna:
http://www2.pictures.stylebistro.com...-Vh7FPtREl.jpg
Na drugim zdjęciu widać jak nietwarzowe jest dla niej srebro:
http://www4.pictures.gi.stylebistro....N0Rc41et6x.jpg

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 14:19
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:12   #2445
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87312502]Nietwarzowość jasnych kolorów może wskazywać na bycie ciemnym typem. Tak jak pisała Vampierz, "jaśniutkie kolory po prostu nie są wskazane dla Ciemnej Jesieni". Twarzowość niebieskiego nie wskazuje na bycie chłodnym typem samym w sobie, choć faktem jest, że na palecie typów czysto ciepłych stosunkowo niewiele jest odcieni niebieskiego.[/QUOTE]

Jak wrócę do domu, sprawdzę najciemniejsze pomadki, jakie mam.
Kiedyś miałam czekoladowy brąz, ale wyrzuciłam, bo była tak nietrwała, że nie dało jej się używać przy tak ciemnym kolorze - od razu było widać braki czy migrację.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-11-07 o 14:14
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:12   #2446
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chyba dzisiaj zrobiłam kroczek do przodu. Testowałam 3 szminki:

-wspomniana wyżej Revlon Supelustrous Coralberry, która wg truth is beauty jest dla BSp - wydaje mi się, że mi w niej dobrze, ale nigdy nie brałam pod uwagę pomarańczowych odcieni pomadek, więc trochę mi w niej dziwnie. Mój facet kiwał głową na tak.
-Lancome Mademoiselle Shine 382 - to jest prawdziwy kameleon, w świetle drogerii oceniłam ją jako ciepławy koral, a co się stało po wyjściu na dwór, widać na swatchu, na moich ustach jest także zimna i intensywna. Wybrałam ją, bo rozumiem szminki dla BSp jako mocne, ale przejrzyste i ten kolor mi się w tę definicję wpisuje.
-Revlon Gentleman prefer pink 450 pearl - wydaje mi się, że perłowe wykończenie nie jest dla mnie, dość tandetnie to na mnie wygląda. Czy perłowe szminki są dobre dla wszystkich wiosen?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Revlon Coralberry (10).jpg (82,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lancome mademoiselle shine.jpg (121,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg revlon gentleman (2).jpg (105,8 KB, 12 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:20   #2447
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chyba dzisiaj zrobiłam kroczek do przodu. Testowałam 3 szminki:

-wspomniana wyżej Revlon Supelustrous Coralberry, która wg truth is beauty jest dla BSp - wydaje mi się, że mi w niej dobrze, ale nigdy nie brałam pod uwagę pomarańczowych odcieni pomadek, więc trochę mi w niej dziwnie. Mój facet kiwał głową na tak.
-Lancome Mademoiselle Shine 382 - to jest prawdziwy kameleon, w świetle drogerii oceniłam ją jako ciepławy koral, a co się stało po wyjściu na dwór, widać na swatchu, na moich ustach jest także zimna i intensywna. Wybrałam ją, bo rozumiem szminki dla BSp jako mocne, ale przejrzyste i ten kolor mi się w tę definicję wpisuje.
-Revlon Gentleman prefer pink 450 pearl - wydaje mi się, że perłowe wykończenie nie jest dla mnie, dość tandetnie to na mnie wygląda. Czy perłowe szminki są dobre dla wszystkich wiosen?
W Coralberry Ci dobrze, pozostałe są zbyt chłodne - to są "zimowe" kolory.
Co do wykończenia perłowego, to wydaje mi się, że perłowe pomadki mają ogólnie teraz zły "pijar", dlatego wiele osób ich unika. Według mnie, w perłowych szminkach wyglądają dobrze Jasne Lata - to jest typ teoretycznie zgaszony, moim zdaniem jednak odrobina błysku jest dla niego wskazana:
https://www.pinterest.co.uk/pin/4654...89448893788126
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:53   #2448
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

To by po raz kolejny wykluczalo jasne lato u mnie
Taki perłowy róż wygląda u mnie bardzo tandetnie. Ale nie ze względu na uprzedzenia, bo na zdjęciu wrzucony przez Maggie wygląda to moim zdaniem dobrze.

A co z wykończeniem metalicznym? Mam czerwoną pomadek w płynie o takim wykończeniu i wydaje mi się, że jest mi w niej dobrze.

Ta:
https://kobietamag.pl/wp-content/upl...lor-moskwa.jpg
Bell Metalic Liquid Lips 03 Moscow

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-11-07 o 17:57
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 18:29   #2449
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To by po raz kolejny wykluczalo jasne lato u mnie
Taki perłowy róż wygląda u mnie bardzo tandetnie. Ale nie ze względu na uprzedzenia, bo na zdjęciu wrzucony przez Maggie wygląda to moim zdaniem dobrze.

A co z wykończeniem metalicznym? Mam czerwoną pomadek w płynie o takim wykończeniu i wydaje mi się, że jest mi w niej dobrze.

Ta:
https://kobietamag.pl/wp-content/upl...lor-moskwa.jpg
Bell Metalic Liquid Lips 03 Moscow
Jesienie mogą używać pomadek metalicznych.
Ten kolor, ktory zaprezentowałaś, jest dość czysty. Wygląda na amarantową czerwień i jest twarzowa dla Czystych Wiosen. Ale niewykluczone, że i na Ciemnej Jesieni będzie wyglądać nieźle.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 19:39   #2450
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87313198]Jesienie mogą używać pomadek metalicznych.
Ten kolor, ktory zaprezentowałaś, jest dość czysty. Wygląda na amarantową czerwień i jest twarzowa dla Czystych Wiosen. Ale niewykluczone, że i na Ciemnej Jesieni będzie wyglądać nieźle.[/QUOTE]

Na mnie ten kolor mniej wpada w róż niż u tej dziewczyny z wrzuconego przeze mnie wyżej zdjęcia.

Wstawiłam trochę zdjęć, ale w sztucznym świetle to chyba nie ma dużego sensu a ciężko mi teraz zrobić w naturalnym.

Mam wrażenie, że przy dziennym świetle te jasne pomadki wyglądają na mnie i wiele gorzej niż w sztucznym.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 19:46   #2451
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Na mnie ten kolor mniej wpada w róż niż u tej dziewczyny z wrzuconego przeze mnie wyżej zdjęcia.

Wstawiłam trochę zdjęć, ale w sztucznym świetle to chyba nie ma dużego sensu a ciężko mi teraz zrobić w naturalnym.

Mam wrażenie, że przy dziennym świetle te jasne pomadki wyglądają na mnie i wiele gorzej niż w sztucznym.
Do pogrubionego - to jest kolejna poszlaka wskazująca, że możesz być ciemnym typem kolorystycznym, albo przynajmniej bliskiem ciemnego. Na mnie np. jasne pomadki wyglądają dość mdło, jednak nie są wybitnie szpecące.
Mnie najbardziej podobasz się w Ibizie i w Manhattanie 54v. W czerwieni nie bardzo, zanadto się wybija.
Manhattan wygląda na dość ciemną czerwień, Ibiza nadaje się dla Zim.
A jak oceniasz u siebie twarzowość czerni?

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 19:50
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:20   #2452
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To by po raz kolejny wykluczalo jasne lato u mnie
Taki perłowy róż wygląda u mnie bardzo tandetnie. Ale nie ze względu na uprzedzenia, bo na zdjęciu wrzucony przez Maggie wygląda to moim zdaniem dobrze.

A co z wykończeniem metalicznym? Mam czerwoną pomadek w płynie o takim wykończeniu i wydaje mi się, że jest mi w niej dobrze.

Ta:
https://kobietamag.pl/wp-content/upl...lor-moskwa.jpg
Bell Metalic Liquid Lips 03 Moscow



nie dałabym jesieni takiej pomadki, a w każdym razie, nie w takim kolorze. Za to dla wiosny mogłaby być idealna; z tego co widzę na zdjęciu, ma w miarę "lekką" konsystencję; dla jesieni zbyt lekką, za mało kryjącą. Swoją drogą, gdy jestem w drogeriach, przytłaczają mnie dwie rzeczy: ogromna ilość pomadek, ale co z tego, skoro większość z nich pasuje właśnie tylko zimom i jesieniom. Po prostu, większość jest matowa i ciężka
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:27   #2453
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87313366]Do pogrubionego - to jest kolejna poszlaka wskazująca, że możesz być ciemnym typem kolorystycznym, albo przynajmniej bliskiem ciemnego. Na mnie np. jasne pomadki wyglądają dość mdło, jednak nie są wybitnie szpecące.
Mnie najbardziej podobasz się w Ibizie i w Manhattanie 54v. W czerwieni nie bardzo, zanadto się wybija.
Manhattan wygląda na dość ciemną czerwień, Ibiza nadaje się dla Zim.
A jak oceniasz u siebie twarzowość czerni?[/QUOTE]

Wrzuciłam parę zdjęć, w czerni, bieli i kilku kolorach.
Nie umiem się ocenić w czerni. Na pewno nie robi mi krzywdy. A przynajmniej ja nic takiego nie widzę. Czy to mój bardzo twarzowy kolor, to nie wiem.

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nie dałabym jesieni takiej pomadki, a w każdym razie, nie w takim kolorze. Za to dla wiosny mogłaby być idealna; z tego co widzę na zdjęciu, ma w miarę "lekką" konsystencję; dla jesieni zbyt lekką, za mało kryjącą. Swoją drogą, gdy jestem w drogeriach, przytłaczają mnie dwie rzeczy: ogromna ilość pomadek, ale co z tego, skoro większość z nich pasuje właśnie tylko zimom i jesieniom. Po prostu, większość jest matowa i ciężka
Która? Ta Bell? Ona jest w pełni kryjąca,nie ma żadnych prześwitów. Jest metaliczny, odbija światło, więc może stąd takie wrażenie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:29   #2454
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nie dałabym jesieni takiej pomadki, a w każdym razie, nie w takim kolorze. Za to dla wiosny mogłaby być idealna; z tego co widzę na zdjęciu, ma w miarę "lekką" konsystencję; dla jesieni zbyt lekką, za mało kryjącą. Swoją drogą, gdy jestem w drogeriach, przytłaczają mnie dwie rzeczy: ogromna ilość pomadek, ale co z tego, skoro większość z nich pasuje właśnie tylko zimom i jesieniom. Po prostu, większość jest matowa i ciężka
Tak, to jest wiosenny kolor. Kupiłam jakiś czas temu podobną i była nietwarzowa.
Co do drogeryjnych kosmetyków, to zazwyczaj jest to uzależnione od sezonu - na wiosnę wchodzi dużo czystych kolorów, nadających się dla typów czystych, na lato wchodzą odcienie z dodatkiem złota (w myśl, że trzeba podkreślić opaleniznę), a na sezon obecny odcienie odpowiednie dla Jesieni i trochę dla Zim.
Maty już są jakby w odwrocie; teraz więcej promuje się produktów do ust z połyskiem, ale matowe nadal się utrzymują. Po prostu mają wiele zalet, m.in. trwałość. Kiedy się nie zna swojego typu, a lubi się malować, to kupuje się dużo produktów, a potem się okazuje, że używa się regularnie tylko części z nich, niektórych od wielkiego dzwonu, a innych wcale. Kiedy się już pozna, to się kupuje rzadziej, mniej, ale ze świadomościa, że się zużyje.
martaakow - a masz jakieś zdjęcie w czerni w świetle dziennym? Wiesz jak to bywa ze sztucznym, może wiele przełamać.
Widząc Cię bez makijażu, ciężko określic ton skóry - wydajesz się ciepława, ale wiadomo, że zgadywanie na oko jest niemiarodajne.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 20:35
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:50   #2455
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87313476]
martaakow - a masz jakieś zdjęcie w czerni w świetle dziennym? Wiesz jak to bywa ze sztucznym, może wiele przełamać.
Widząc Cię bez makijażu, ciężko określic ton skóry - wydajesz się ciepława, ale wiadomo, że zgadywanie na oko jest niemiarodajne.[/QUOTE]

Znalazłam jeszcze 3, które wrzuciłam do albumu.

Z tych wcześniejszych to w koszuli i w sukience w kwiaty są też w naturalnym świetle.
Jeśli mam oceniać odcień swojej skóry, to raczej ciepły.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-11-07 o 20:52
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:57   #2456
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Znalazłam jeszcze 3, które wrzuciłam do albumu.
No więc tak:
- czerń się na Tobie wybija, nie jest to bardzo rażące, ale lepiej Ci w graficie;
- dość dobrze ci w odcieniu bieli w koszuli, którą mierzysz na jednym ze zdjęć;
- wydajesz się raczej średniokontrastowa.
Fuksjowa pomadka jest zbyt intensywna.
Na chwilę obecną wykluczyłabym Zimy i Lata, wiosenne kolory, jak piszesz, są zbyt intensywne.
Ciekawa jestem, czy nie będziesz Ciepłą Jesienią. Czasami twarzowość wyłącznie ciepłych odcieni nie jest taka oczywista, ponieważ można miec na tyle "mocną" urodę, że chłodne tonacje nie robią dużej krzywdy i wyglądają neutralnie. Jednak dopiero w ciepłych okazuje się, że rozkwitamy.
http://barwyurody.blogspot.com/searc...%20jesie%C5%84

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 21:01
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 21:20   #2457
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87313576]No więc tak:
- czerń się na Tobie wybija, nie jest to bardzo rażące, ale lepiej Ci w graficie;
- dość dobrze ci w odcieniu bieli w koszuli, którą mierzysz na jednym ze zdjęć;
- wydajesz się raczej średniokontrastowa.
Fuksjowa pomadka jest zbyt intensywna.
Na chwilę obecną wykluczyłabym Zimy i Lata, wiosenne kolory, jak piszesz, są zbyt intensywne.
Ciekawa jestem, czy nie będziesz Ciepłą Jesienią. Czasami twarzowość wyłącznie ciepłych odcieni nie jest taka oczywista, ponieważ można miec na tyle "mocną" urodę, że chłodne tonacje nie robią dużej krzywdy i wyglądają neutralnie. Jednak dopiero w ciepłych okazuje się, że rozkwitamy.
http://barwyurody.blogspot.com/searc...%20jesie%C5%84[/QUOTE]

Zim chyba nigdy nie brałam pod uwagę. Lata tak, ale już jakiś czas temu wykluczyłam.
Nie mam jakoś przekonania do Ciepłej Jesieni, ale może to tylko jakieś uprzedzenie, że to tylko musztardowe żółcie i rdzawe pomarańcze.
Nie mogę znaleźć na szybko zdjęć w jasnych kolorach. Wrzuciłam w błękitnym swetrze. W takim kolorze często słyszę, że mi pasuje i dobrze w nim wyglądam. Chociaż to światło na zdjęciu nie jest rewelacyjne.

Musiałabym pomierzyc jakieś ciepłe kolory, ale chyba nie mam takich zbyt wiele w szafie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 21:26   #2458
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zim chyba nigdy nie brałam pod uwagę. Lata tak, ale już jakiś czas temu wykluczyłam.
Nie mam jakoś przekonania do Ciepłej Jesieni, ale może to tylko jakieś uprzedzenie, że to tylko musztardowe żółcie i rdzawe pomarańcze.
Nie mogę znaleźć na szybko zdjęć w jasnych kolorach. Wrzuciłam w błękitnym swetrze. W takim kolorze często słyszę, że mi pasuje i dobrze w nim wyglądam. Chociaż to światło na zdjęciu nie jest rewelacyjne.

Musiałabym pomierzyc jakieś ciepłe kolory, ale chyba nie mam takich zbyt wiele w szafie.
Moja siostra też jest Ciepłą Jesienią, a nie lubi muszardowych żółci. Bycie jakimś typem nie oznacza, że musisz obowiązkowo nosić wszystkie kolory. Wybór jest bardzo szeroki. Ciepła Jesień to nie tylko złamane żółcie i pomarańcze, ale też np. petrol, bordo (kolor na ogół lubiany przez kobiety), złamane zielenie typu khaki czy militarna zieleń (też dosyć chętnie noszone przez wiele osób), ciepłe beże typu kamel, ciepłe szarości, brązy, itd.
Błękit też jest obecny na palecie Ciepłej Jesieni i pasuje większości z typów, oprócz może Zgaszonych.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-07 o 21:28
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 21:32   #2459
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87313655]Moja siostra też jest Ciepłą Jesienią, a nie lubi muszardowych żółci. Bycie jakimś typem nie oznacza, że musisz obowiązkowo nosić wszystkie kolory. Wybór jest bardzo szeroki. Ciepła Jesień to nie tylko złamane żółcie i pomarańcze, ale też np. petrol, bordo (kolor na ogół lubiany przez kobiety), złamane zielenie typu khaki czy militarna zieleń (też dosyć chętnie noszone przez wiele osób), ciepłe beże typu kamel, ciepłe szarości, brązy, itd.
Błękit też jest obecny na palecie Ciepłej Jesieni i pasuje większości z typów, oprócz może Zgaszonych.[/QUOTE]

Hmm, w weekend przekopię szafę w poszukiwaniu różnych kolorów i zrobię przymiarki. Może akurat trafię na dobre światło, chociaż mieszkam nisko i trudno tutaj o to, jest albo bardzo słonecznie, albo cien w sypialni od północy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 21:39   #2460
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Hmm, w weekend przekopię szafę w poszukiwaniu różnych kolorów i zrobię przymiarki. Może akurat trafię na dobre światło, chociaż mieszkam nisko i trudno tutaj o to, jest albo bardzo słonecznie, albo cien w sypialni od północy.
Najbardziej miarodajny efekt daje światło w pomieszczeniu o nautralnym kolorze. Jeśli masz np. białe albo jasnobeżowe ściany, to najlepiej ustaw się w ciągu dnia ich tle.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.