Dyskontowa 'zdrowa żywność' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-14, 00:33   #1
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805

Dyskontowa 'zdrowa żywność'


Wiele tu wątków o hitach z Lidla, Biedronki czy innych sklepów dyskontowych. Wśród nich też wiele wypowiedzi osób, które wybierają produkty świadomie, analizując i porównując składy tak, aby wybrać produkty dobre i możliwie zdrowe, a przynajmniej mniejsze zło. Czy możecie podzielić się waszymi hitami i kitami z dyskontów? Co i gdzie warto kupować? Nie chodzi tu o totalnie zdrową żywność, bo od tego są specjalistyczne sklepy, ale 'zdrowsze' produkty, które można kupić w sklepach dyskontowych. Zapraszam do dyskusji


Od siebie polecam:
- warzywa na patelnię Tesco ok. 4 zł za 750g
- szpinak mrożony (puree) z Tesco 1.99 - 0,450 kg
- makarony wszelkiej maści z semoliny Tesco ok. 3 zł za 500g
- kokos z Lidla - niesiarkowany
- ketchup Heinz w szkle Biedronka - robiony z pomidorów a nie koncentratu!

Nie polecam:
- mleko sojowe z Biedronki - smaczne, ale dosładzane ogromną ilością cukru (albo syropu?)
- kokos z Biedronki - dodatek siarki
- słonecznik niełuskany z Biedronki - pochodzenie Chiny (coś na kształt chińskiego czosnku)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-01-14 o 16:21
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 06:39   #2
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Ja nie wiem, co ludzie mają z tą siarką... Przecież to jedna z wielu powielanych ściem. Dwutlenek siarki, którym są konserwowane np. suszone owoce jest substancją bardzo lotną - w momencie otwarcia paczuszki już go tam nie ma. Płukanie owoców w wodzie nie ma sensu - dwutlenku siarki to nie wypłucze, bo już tam go nie ma, a olej naturalny/mineralny, którym ewentualnie jeszcze mogą być konserwowane, się w wodzie nie rozpuszcza.
Z kolei siarczyny w winie nie są niczym niezwykłym - powstają w procesie produkcji "same z siebie" i super-ekologiczne wino domowe również je zawiera (w ramach ciekawostki: wina białe mają więcej siarczynów niż czerwone).
Ale to tak w ramach dygresji.

Tak na szybko, ja polecam z Biedronki:
- ser liliput (bardzo dobry)
- kefir naturalny (bardzo dobry, samo mleko i bakterie, ale trzeba czytać etykiety, bo Biedronka często zmienia producentów i skład również czasami ulega zmianie)
- jogurt naturalny Tola [Krasnystaw] (chyba najsmaczniejszy jogurt naturalny ever)
- są dostępne makarony z pszenicy durum, nie pamiętam nazwy, ale są w stałej ofercie
Może coś jeszcze mi się przypomni


A i nie polecam:
- Lasagne, tej z lodówki, a nie chłodziarki - może i jest smaczna, ale jest tak straszliwie tłusta, że mam wrażenie, że trawi się przez 2 dni :/
__________________

Edytowane przez Odonate
Czas edycji: 2014-01-14 o 06:40
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 07:00   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

To zależy co masz na myśli pisząc zdrowa żywność, ale ja kupuję np. krewetki albo surimi z Lidla, szpinak z Biedronki, warzywa na patelnię z Biedronki (jest tam takie większe rodzinne opakowanie), serki homogenizowane i jogurty (Lidl i Biedronka), olej rzepakowy (duża butla- Lidl), świeże warzywa i owoce też kupuję w tych sklepach. To tak na szybko co pamiętam
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:09   #4
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

ale np śliwki suszone z Auchan mają tłuszcz palmowy po co?
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:23   #5
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Ja za to jestem pozytywnie zaskoczona szuszoną żurawiną robioną dla tesco. Co prawda niestety jest dosładzana , ale skład jest tylko : żurawina, cukier (5%), olej roślinny, co oznacza, że dodatek tłuszczu jest niewielki, ot , żeby się nie kleiła
(Dla porównania żurawina suszona w eLeclerc miała dodatek 18% cukru i była wręcz śliska od dodatku oleju).
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 11:14   #6
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Już spieszę dopisać. Chodzi mi głównie o produkty z dobrymi składami, czyli chociażby jogurty robione jedynie z mleka i bakterii (bez dodatku cukru, mleka w proszku), warzywa na patelnię, w których znajdę same mrożone warzywa + ewentualnie przyprawę w osobnej torebce, a nie otoczone przyprawami ze wzmacniaczami smaku i dziwnym tłuszczem, chrzan tarty z chrzanem w składzie , europejskie a nie chińskie pestki, dobre suszone owoce bez cukru lub z jak najmniejszą ilością (żurawina), itd.

Co do siarki, nie chodzi mi tutaj o to, że się jej jakoś szczególnie boję, bardziej o wrażenia smakowe. Może jestem w błędzie, ale dla mnie suszone owoce bez siarki (i innych dodatków) są dużo smaczniejsze, stąd poszukuję takich w dyskontach

W Tesco znalazłam też bardzo dobrą oliwę w cenie ok. 13-15 zł za litr, która wytwarzana jest z oliwek, a nie jak w niektórych dużo droższych i znanych firmach z wytłoczyn czy co gorsze, mieszaniny różnej jakości oliwy.

Edit: Posprawdzałam dzisiaj składy warzyw na patelnię z Biedrony, tylko te zwykłe mają dobry skład (może poza ziemniakami podsmażanymi na jakimś oleju), pozostałe (greckie i jakieś inne) mają glutaminian
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-01-14 o 16:26
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 20:15   #7
albatro
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

z biedronki świetny jogurt naturalny (Tola), szpinak świeży i blue cheese uwielbiam, makarony ciemne super.
albatro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 21:33   #8
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez albatro Pokaż wiadomość
z biedronki świetny jogurt naturalny (Tola), szpinak świeży i blue cheese uwielbiam, makarony ciemne super.
Nie widziałam jeszcze u nich ciemnych makaronów , nie wiesz może czy są robione z mąki pełnoziarnistej czy semoliny?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 08:59   #9
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie widziałam jeszcze u nich ciemnych makaronów , nie wiesz może czy są robione z mąki pełnoziarnistej czy semoliny?
Piszą że pełnoziarnista mąka pszenna, nie wypowiadają się na temat podgatunku przenicy :P
Jednak co do ciemnych makaronów to te z Tesco się wg mnie lepiej sprawdzają
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 12:09   #10
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Piszą że pełnoziarnista mąka pszenna, nie wypowiadają się na temat podgatunku przenicy :P
Jednak co do ciemnych makaronów to te z Tesco się wg mnie lepiej sprawdzają
Na makaronie z biedronki jest napisane w składnie "mąka pelnoziarnista z pszenicy durum, woda". Także jest podgatunek, bardzo dobry swoją drogą A makarony z Tesco też lubię
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:56   #11
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Na makaronie z biedronki jest napisane w składnie "mąka pelnoziarnista z pszenicy durum, woda". Także jest podgatunek, bardzo dobry swoją drogą A makarony z Tesco też lubię
Dziękuję za odpowiedź jeszcze nie spotkałam w żadnym sklepie makaronu z pełnoziarnistego durum, a to najzdrowszy typ mąki na makaron


Czy w którymś z dyskontów znajdę ryż brązowy, ale w jednym opakowaniu a nie woreczkach po 100 g? Swego czasu kupiłam taki w Tesco, ale od tamtego czasu kiedy zaglądam do tego sklepu na półce jest tylko metka z ceną a po ryżu tylko wspomnienie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 14:44   #12
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź jeszcze nie spotkałam w żadnym sklepie makaronu z pełnoziarnistego durum, a to najzdrowszy typ mąki na makaron


Czy w którymś z dyskontów znajdę ryż brązowy, ale w jednym opakowaniu a nie woreczkach po 100 g? Swego czasu kupiłam taki w Tesco, ale od tamtego czasu kiedy zaglądam do tego sklepu na półce jest tylko metka z ceną a po ryżu tylko wspomnienie
właśnie miałam Ci pisać, że w Tesco ja tam kupuję i u mnie w sumie zawsze jest
swoją drogą wczoraj w Kauflandzie widziałam makaron orkiszowy, taką krajankę jak do rosołu ale cena powala, 7zł za opakowanie
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 08:36   #13
kamr19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 13
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Już spieszę dopisać. Chodzi mi głównie o produkty z dobrymi składami, czyli chociażby jogurty robione jedynie z mleka i bakterii (bez dodatku cukru, mleka w proszku), warzywa na patelnię, w których znajdę same mrożone warzywa + ewentualnie przyprawę w osobnej torebce, a nie otoczone przyprawami ze wzmacniaczami smaku i dziwnym tłuszczem, chrzan tarty z chrzanem w składzie , europejskie a nie chińskie pestki, dobre suszone owoce bez cukru lub z jak najmniejszą ilością (żurawina), itd.

Co do siarki, nie chodzi mi tutaj o to, że się jej jakoś szczególnie boję, bardziej o wrażenia smakowe. Może jestem w błędzie, ale dla mnie suszone owoce bez siarki (i innych dodatków) są dużo smaczniejsze, stąd poszukuję takich w dyskontach

W Tesco znalazłam też bardzo dobrą oliwę w cenie ok. 13-15 zł za litr, która wytwarzana jest z oliwek, a nie jak w niektórych dużo droższych i znanych firmach z wytłoczyn czy co gorsze, mieszaniny różnej jakości oliwy.

Edit: Posprawdzałam dzisiaj składy warzyw na patelnię z Biedrony, tylko te zwykłe mają dobry skład (może poza ziemniakami podsmażanymi na jakimś oleju), pozostałe (greckie i jakieś inne) mają glutaminian

warzywa greckie, włoskie nie mają glutaminianu. glutaminiam jest w saszetce z przyprawami, ja ją zawsze wyrzucam i problem z głowy.
kamr19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:12   #14
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Co do siarki, nie chodzi mi tutaj o to, że się jej jakoś szczególnie boję, bardziej o wrażenia smakowe. Może jestem w błędzie, ale dla mnie suszone owoce bez siarki (i innych dodatków) są dużo smaczniejsze, stąd poszukuję takich w dyskontach
w Lidlu są niesiarkowane rodzynki, całkiem fajne
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:41   #15
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez kamr19 Pokaż wiadomość
warzywa greckie, włoskie nie mają glutaminianu. glutaminiam jest w saszetce z przyprawami, ja ją zawsze wyrzucam i problem z głowy.
specjalnie porządnie zmacałam opakowania ale nie czułam żadnej saszetki dziękuję za uświadomienie, byłam pewna że przyprawa jest już na warzywach
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:44   #16
my_sza69
Raczkowanie
 
Avatar my_sza69
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Hej,
Byłam dziś w Kauflandzie i mają promocję na Lubellę pełnoziarnistą 2,49zł/400g. Kupiłam też szpinak liście (mrożony) za 2,99zł/450g i tuńczyka w puszce za 3,69zł. Może Ci się przyda taka wiedza
__________________
"Złapać wiatr, pokonać strach i być..."
http://bujana81.blog.pl/
my_sza69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 13:16   #17
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez my_sza69 Pokaż wiadomość
Hej,
Byłam dziś w Kauflandzie i mają promocję na Lubellę pełnoziarnistą 2,49zł/400g. Kupiłam też szpinak liście (mrożony) za 2,99zł/450g i tuńczyka w puszce za 3,69zł. Może Ci się przyda taka wiedza
ten z marką kauflandu? Też go kupuję.. bardzo smaczny
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 23:26   #18
my_sza69
Raczkowanie
 
Avatar my_sza69
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
ten z marką kauflandu? Też go kupuję.. bardzo smaczny
Tak, ten "kauflandowy" Kupiłam pierwszy raz i bardzo mi smakował.
__________________
"Złapać wiatr, pokonać strach i być..."
http://bujana81.blog.pl/
my_sza69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 09:19   #19
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez my_sza69 Pokaż wiadomość
Tak, ten "kauflandowy" Kupiłam pierwszy raz i bardzo mi smakował.
Ja w grudniu go odkryłam i już troche nakupowałam ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 09:50   #20
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez my_sza69 Pokaż wiadomość
Hej,
Byłam dziś w Kauflandzie i mają promocję na Lubellę pełnoziarnistą 2,49zł/400g. Kupiłam też szpinak liście (mrożony) za 2,99zł/450g i tuńczyka w puszce za 3,69zł. Może Ci się przyda taka wiedza
To jest stała oferta czy promo?

Soczewica zielona z lidla nadaje się na kiełki, bo już któryś raz namoczyłam za długo i rosnąć zaczeła
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:05   #21
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Soczewica zielona z lidla nadaje się na kiełki, bo już któryś raz namoczyłam za długo i rosnąć zaczeła
To jest bardzo dobra rada dla wszystkich, którzy dużo kiełkują Każde ziarno, z którego kiełki są jadalne można wykiełkować nie tylko ze specjalnych nasion, ale także ze zwykłych spożywczych produktów (soczewica - byle nie czerwona, groch, słonecznik, dynia, soja, pszenica, itd)

Przy okazji mam pytanie odnośnie ciemnych makaronów z Biedronki, czy występują też pod inną postacią niż świderki, bo niestety tylko takie udało mi się u mnie znaleźć.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-02-05 o 11:08
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:14   #22
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przy okazji mam pytanie odnośnie ciemnych makaronów z Biedronki, czy występują też pod inną postacią niż świderki, bo niestety tylko takie udało mi się u mnie znaleźć.
Mają tylko świderki, niestety.
W Lidlu jest pełnoziarniste spaghetti za 2,99zł.
Ja jakoś nie przepadam za tymi pełnoziarnistymi makaronami, zawsze kupuję po prostu te z pszenicy durum, i tak lepiej się trawią, niż zwykłe pszenne.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:19   #23
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mają tylko świderki, niestety.
W Lidlu jest pełnoziarniste spaghetti za 2,99zł.
Ja jakoś nie przepadam za tymi pełnoziarnistymi makaronami, zawsze kupuję po prostu te z pszenicy durum, i tak lepiej się trawią, niż zwykłe pszenne.
Z tego co zauważyłam po sklepach to większość firm produkuje makarony już chyba tylko z durum, poza makaronami typowo polskimi/do zup, np. do rosołu Ciemne lubię, bardzo dobry jest tagliatelle, spaghetti nie jest złe, ale jeszcze nigdzie nie widziałam ciemnego penne czy kokardek
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:29   #24
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam po sklepach to większość firm produkuje makarony już chyba tylko z durum, poza makaronami typowo polskimi/do zup, np. do rosołu Ciemne lubię, bardzo dobry jest tagliatelle, spaghetti nie jest złe, ale jeszcze nigdzie nie widziałam ciemnego penne czy kokardek
Ciemne penne się pojawia, np. w Tesco
np. taki .
Jest też taki bio.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:32   #25
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam po sklepach to większość firm produkuje makarony już chyba tylko z durum, poza makaronami typowo polskimi/do zup, np. do rosołu Ciemne lubię, bardzo dobry jest tagliatelle, spaghetti nie jest złe, ale jeszcze nigdzie nie widziałam ciemnego penne czy kokardek
Bez problemu da się znaleźć i makarony ze zwykłej pszenicy (wtedy są po 99gr), ale też chyba w każdym sklepie znajdą się te z pełnoziarnistej i razowej.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:34   #26
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam po sklepach to większość firm produkuje makarony już chyba tylko z durum, poza makaronami typowo polskimi/do zup, np. do rosołu Ciemne lubię, bardzo dobry jest tagliatelle, spaghetti nie jest złe, ale jeszcze nigdzie nie widziałam ciemnego penne czy kokardek
Jakiś czas temu w mniejszym mieście pilnie potrzebowałam makaronu, musiałam się udać do maleńkiego sklepiku, kupiłam Lubellę, bo nic innego nie było i ten makaron nie był z durum
Co prawda to było ponad 2 lata temu, może coś się zmieniło.
Każdy większy market (Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland, Carrefour) ma w swojej ofercie linię "własnych" makaronów z durum. Są dobre i tanie, zawsze je kupuję
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:24   #27
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam po sklepach to większość firm produkuje makarony już chyba tylko z durum, poza makaronami typowo polskimi/do zup, np. do rosołu Ciemne lubię, bardzo dobry jest tagliatelle, spaghetti nie jest złe, ale jeszcze nigdzie nie widziałam ciemnego penne czy kokardek
w Tesco jest "ich" penne

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Bez problemu da się znaleźć i makarony ze zwykłej pszenicy (wtedy są po 99gr), ale też chyba w każdym sklepie znajdą się te z pełnoziarnistej i razowej.
a jaka jest roznica pomiedzy tymi z pelnoziarnistej a razowej?
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:48   #28
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam po sklepach to większość firm produkuje makarony już chyba tylko z durum, poza makaronami typowo polskimi/do zup, np. do rosołu Ciemne lubię, bardzo dobry jest tagliatelle, spaghetti nie jest złe, ale jeszcze nigdzie nie widziałam ciemnego penne czy kokardek
Pełnoziarniste penne ma też w swojej ofercie Lubella
Kokardki z resztą też: http://www.lubella.pl/pl/Produkty/Ma...iarno_kokardki

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-02-05 o 14:02
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 14:11   #29
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Zaskoczyłyście mnie dziewczyny, od dłuższego czasu nie widziałam nigdzie makaronu chociażby spaghetti ze zwykłej pszenicy Nie kupuję w żadnych drogich sklepach, ale tych makaronów za 0,99 zł nie spotykam w żadnym z supermarketów w moim mieście. Zawsze wybieram makaron z semoliny i czytam składy, jednak który bym nie wzięła do ręki, skład jest taki sam tylko cena różna Dziękuję w każdym razie za sygnał, będę jeszcze dokładniej sprawdzać etykietki, bo już się ucieszyłam, że to taki nowy standard w naszym kraju i można kupować w ciemno

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
Pełnoziarniste penne ma też w swojej ofercie Lubella
Kokardki z resztą też: http://www.lubella.pl/pl/Produkty/Ma...iarno_kokardki
Dziękuję Jeszcze ich u siebie nie widziałam (udaje mi się kupić tylko wstążki i spaghetti), ale skoro są w ofercie Lubelli to będę szukać chociażby na próbę czy będą smaczne
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-02-05 o 14:13
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 06:59   #30
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Dyskontowa 'zdrowa żywność'

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość


Dziękuję Jeszcze ich u siebie nie widziałam (udaje mi się kupić tylko wstążki i spaghetti), ale skoro są w ofercie Lubelli to będę szukać chociażby na próbę czy będą smaczne
nie ma za co ja bardzo lubię pełnoziarniste makarony z Lubelli
mam nadzieję, że uda Ci się je znaleźć!
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 09:45:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.