Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 cz.4 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 5 wątku na odchowalni ?
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 na odchowalni, cz.5 7 15,91%
Piątego wątku początek, w bólu wykluwa się pierwszy ząbek 1 2,27%
Większość dzieci już ząbkuje, a Emil to nawet raczkuje 3 6,82%
Dzieciom zakładamy śliniaki, bo się ślinią nieboraki 1 2,27%
Lęk separacyjny przeżywamy, lecząc go w ramionach Mamy 0 0%
Tylko u nas dyskusja zażarta, każda wypowiedź uwagi jest warta 1 2,27%
Na dworze chłód doskwiera, a u nas gorąca atmosfera 4 9,09%
Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają 13 29,55%
Nasze dzieci radośnie gaworzą i uśmiechy mnożą 0 0%
Pierwsze ząbki i obiadki, jak dobrze nam w roli matki 8 18,18%
Mamo, Tato kończcie spanie; kupa czeka na przebranie 1 2,27%
Ząbki, marchewki, gluteny i cuda - idzie jesień złotoruda! 4 9,09%
Baczki wcinaja pierwsze obiadki, a mamy prowadza wizazowe /łizażowe gadki. 0 0%
Bączki wcinają zdrowe obiadki, a mamom ciastka i czekoladki idą w pośladki. 1 2,27%
Nasze słodkie niemowlaczki bączki puszczają i marchewką się zajadają 0 0%
Głosujący: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-09, 23:17   #361
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
fajne, bo będzie większa płaszczyzna bez złączeń, tylko szkoda, ze jednokolorowe, też poluje na jakieś ;/
o widzisz, a dla mnie to, ze jednokolorowe to atut hehe. wystarczy, ze nawrzucam jej na to kolorowe zabawki

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
szalone inspiracje czy raczej klasyka?
mi też ta szafa i komoda się bardzo podoba
chyba pomieszamy oba style wiklinowy kosz na zabawki już się "tworzy"...zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
hump kukurydzianą i ryżową mam i są bezglutenowe, a ja poszukuję glutenową. Chociaż ja chyba nie będę dodawać do zupki tylko dopiero za miesiąc do mleczka.
no to wszystkie inne sa glutenowe holle hehe.

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
I dostałam ciuszki od bratowej na Karolcie. 3 wielkie wory (do 2 roku życia). I też nie mam na to miejsca. Muszę kupić szafę.
taaa od szafy się zaczyna, a później totalna rozpierdziucha i remont ciekawa jestem ile on u nas potrwa...

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
szafa sharp szafa.masz miejsce w domu na wstawienie szafy?
my niedawno własnie zmobilizowaliśmy sie i zrobiliśmy taką dużą wnękową w korytarzu i baardzo ułatwiło mi życie
ja mam dzisiaj gości to może i dobrze, bo szybciej się zmobilizuję do sprzątania
my mamy tylko jednych sasiadow w korytarzu, a i tak spoldzielnia zakazala ustawiania na korytarzach mebli - bezpiecznestwo przeciwpożarowe...szkoda, bo moznaby ten korytarz naprawdę fajnie zagospodarować.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 23:19   #362
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

przypomniałam sobie, że muszę mleko odciągnąć i mam cudowne 80ml idę spać

jutro szczepienie na 11:20
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 00:36   #363
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny w dwutygodniku GRAZIA są różne kupony rabatowe ważne w najbliższy weekend. M.in. bon do H&M na -20zł przy zakupach za 50zł
mam z twojego stylu, dokupię grazie i poszalejemy

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
ja przez te ponad 5 miesięcy bez okresu zrobiłam z 4 testy
ciazofobia?

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
ciekawi mnie która pierwsza zafunduje swojemu dziecku rodzeństwo
tez mnie to ciekawi

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość

zahaczyłam rano małym palcem u stopy o łóżko i okazało się, że złamany i cala stopa w gipsie ;(
biedna uziemilas się...szkoda, ze nie masz autka z automatem w stanach z gipsem można isc zdawać prawko hehe.

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Słyszałyście co się stało?
Jedna mama przyjęła mleko od drugiejz tablicy.pl już otwarte i dziecko leży nieprzytomne pod respiratorem w szpitalu. Stan bardzo ciężki. 4 miesięczne. Zbadali mleko i okazało się, że była w nim amfetamina. Sprawa lada dzień ma być nagłośniona.
masakra...az się wierzyc nie chce biedny dzidziuś. mama nieodpowiedzialna, ale z 2 strony jeśli nie miała co dziecku dac jesc i szukala gdzie się da, to jakos ja to tłumaczy...straszne.

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Ja mam tą mufkę
http://allegro.pl/babylux-rekawica-r...586251467.html
i ten śpiworek
http://allegro.pl/spiwor-spiworek-do...575935765.html

Mufki użyłam raz ( bo się później zrobiło ciepło) i jest git, jestem super zadowolona
Śpiworka nie użyłam jeszcze, ale mogę póki co napisać, że po praniu nadal wygląda ok i wydaje się naprawdę ciepły i jest porządnie odszyty


Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Ze śmiesznych rzeczy jak go pediatra zważyła to zapytała czy jest na mm, nie wiem dlaczego czy wg. niej za szybko przybiera?
No i z glutenem mówiła o 6 miesiącu, ale chyba jednak zacznę wcześniej tak jak jest zalecane, po prostu będę podawała na łyżeczce
hehe, a nie mowilam! pięknie przybiera, książkowo, równo, sporo - jak na mm

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny Pomocy...co kupić Tż na pierwszą rocznicę ślubu? Zostało już 18 dni a ja pomysłów brak.
zegarek. zegarkow nigdy dość i na odwrocie może być jakiś fajny grawer...nie widać go, wiec zaszalej

Cytat:
Napisane przez vvgh Pokaż wiadomość
HEJ, dawno mnie tu nie było... i nowy wątek
a hooooj! co tam u Was? jak Jureczek?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
A co lubi?
Lubi zegarki? Bo jeśli tak to może zegarek z dedykacją, że z okazji 1szej rocznicy?
oo myślisz jak ja

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Diabli przemyslalam sprawe kombinezinu i mimo, ze jeszcze nie sprecyzowalas oferty to stwierdzilam, ze nie ms co placic za przesylke z pl do uk. jesienny kimbinezon mam, a zimowy jeszcze w jakims charity shopie dorwe. wiec Xal jak jestes zainteresowana to zwalniam kolejke
tak sobie myslalam, ze przesylka mało oplacalna...w używce znajdziesz taniej

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
Sama nie wiem czy to szalenstwo czy klasyka
Pokoj jest w takich pastelowych spokojnych odcieniach, 1 sciana pudrowy roz, 3 pozostale takie bardzo jasne cieple kakao
Tam gdzie roz chce zrobic duzo drzeeeewo i powiesic na nim ramki lub jakies inne drobiazgi.
Na pozostalych scianach biake kropki
takie "nasze" Nelkowe pomysły hehe. tez mam gdzies w inspiracjach fotke takiego super drzewa a kropki...polka dots od daaaawna.
i tez baaardzo lubie wszelkie odcienie bezow, brazow - ogladalismy cieple kakao
kupiliśmy dulux drzewo sandałowe http://www.dulux.pl/kolekcje/28 ale caly czas zastanawiam się czy jej nie wymienić zobaczę jaka podloge wybierzemy.

---------- Dopisano o 01:35 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
tak sentymentalnie, z okazji pół roczku

Cloche ja czasem jak Przemek zasypia (dziwnym trafem głównie wtedy) się przytulam do niego i myślę tylko o tym żeby był zdrowy, szczęśliwy, żeby był zawsze z nami ... nie przeżyłabym jakby coś mu się stało ...
swietne maja to wspólne zdjecie. kurcze, mialysmy takie male kurczaczki, a teraz już naprawdę konkretne dzidziusie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Trudna jest to miłość ale jaka piękna, zawsze mówiłam do mojego syna, że bycie jego matką to dla mnie najważniejsza rola w życiu i zaszczyt, że mogłam go przeprowadzić przez 9 miesięcy jego życia tutaj i oddac tam do lepszego świata.
pięknie to ujelas, rola matki to chyba największe wyzwanie...i nawet jeśli trwa krociutka chwile to kazda daje z siebie 100%

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

nadrobilam, dobranoc

Edytowane przez diabli
Czas edycji: 2013-10-10 o 00:35
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 06:37   #364
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Agnes...pięknie to napisałaś

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 05:51 ----------

No i oczywiście wszyscy śpią tylko mnie Helenka przed 5 obudziła

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:27 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
no kiedyś tylko tak gluten podawano :P


zacznij ze mną najśmieszniejsze jest to, że przeczytałam jednym okiem wątek na wizażu i tak na czuja myślę jak to rozegrać generalnie mnie się nie spieszy z tym, żeby szybko zastępować posiłek mleczny obiadkiem, będziemy próbować smaków, kosztować po trochu, jak usiądzie to spróbujemy BLW - siedzę w domu, więc mogę poświęcić na to więcej czasu

koleżanka ma i chwali sobie, myślę, że około 6 miesiąca można zaczynać
chętnie bym zaczęła z Tobą rozszerzanie..ale każda z nas chce jak najlepiej i ma swoje pojęcie o tej najlepszości
ja posłucham mojej lekarki i jednak zacznę jak mała skończy 5 miesięcy, najwyżej będę prosić tutaj Was o ratunek
BLW średnio do mnie przemawia, ale chusty, nosidła i super maty edukacyjne też do mnie nie przemawiały a teraz sobie pluje

A są kubeczki niekapki dla mniejszych dzieci? Ja też nie chcę małej poić z butli Te które są od 4 miesiąca chyba mogę używać?

Co do zabawek z piłeczkami - zdecydowałam się na tego smoka-dinusia czy co to z fisher price - mała dostanie pod choinkę
chciałabym jeszcze na dniach zamówić puzzle bo wkurzają mnie już te kołdry i koce, ale w końcu nie wiem które

Moja mała wczoraj po południu zaczęła pięknie pluć - tak pluje że wczoraj body miała do pępka mokre przebrałam ją a ona dalej i znowu cała mokra była Kąpaliśmy ją a ona dalej bzzzz i puszcza bańki i ślina jej leci strumieniem, jak o 5 się obudziła to też mi bzzzzzczała
Teraz siedzi w leżance bzzzyczy i próbuje uwolnić się ze śliniaka, który wreszcie mądra matka postanowiła założyć
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:11   #365
vvgh
Wtajemniczenie
 
Avatar vvgh
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość




jak Jurek?

.

Bosko wariuje Wczoraj pierwszy raz przekręcił się z plecków na brzuch i odkrył zabawę ciągnięcia się za skarpety. I ma dwa ząbki !!!

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Przeczytałam o cynamonku i Adasiu i ryczę ;(
..
Co się stało? Ja nic nie wiem, co tu się dzieje

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
pierwsza chyba była bananowa Nestle. ale najbardziej podchodzi Przemkowi BoboVita Expert bananowa. ale on ogólnie jakoś za kaszkami nie przepada. a ile ... już nie pamiętam zjadł z 15 łyżeczek .... chyba dałam całą michę i jadł póki miał ochotę.

...
Ale manna , czy ryżowa?
__________________
"Je suis Saint Esprit
Je suis sain d'esprit."
vvgh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:17   #366
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vvgh Pokaż wiadomość
Bosko wariuje Wczoraj pierwszy raz przekręcił się z plecków na brzuch i odkrył zabawę ciągnięcia się za skarpety. I ma dwa ząbki !!!
Ale super! Moja w zeszłym tyg się pierwszy raz przekręciła ale stópek jeszcze nie odkryła - na razie czasami łapie się za kolanka Gratuluje ząbków

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Przedwczoraj miałam jeden dzień spokoju z przebieraniem małej z powodu przecieków i co...mąż stwierdził że za ciasno zakładam pieluszkę, więc już wczoraj i dzisiaj nie zakładam tak ciasno. I znowu z powodu przecieków muszę małą ciągle przebierać przebieranie, zapieranie, suszenie, sr.anie się z tym już mam dość! chyba mężowi zostawię śpiochy i niech sobie wieczorem dla rozrywki i odpoczynku sam zapiera! Szkoda, że darcia małej przy kolejnym przebieraniu nie mogę mu zostawić
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:20   #367
Elusiek85
Raczkowanie
 
Avatar Elusiek85
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 176
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Ale super! Moja w zeszłym tyg się pierwszy raz przekręciła ale stópek jeszcze nie odkryła - na razie czasami łapie się za kolanka Gratuluje ząbków

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Przedwczoraj miałam jeden dzień spokoju z przebieraniem małej z powodu przecieków i co...mąż stwierdził że za ciasno zakładam pieluszkę, więc już wczoraj i dzisiaj nie zakładam tak ciasno. I znowu z powodu przecieków muszę małą ciągle przebierać przebieranie, zapieranie, suszenie, sr.anie się z tym już mam dość! chyba mężowi zostawię śpiochy i niech sobie wieczorem dla rozrywki i odpoczynku sam zapiera! Szkoda, że darcia małej przy kolejnym przebieraniu nie mogę mu zostawić
może lepiej spróbować innych pieluch, lub inny rozmiar, mi jak przeciekają to zmieniam rozmiar i pomaga


Zaraz jedziemy do chirurga z młodym na kontrolę po operacji, szef mu sie pięknie zagoił, ale chcę zobaczyć czy przepuklinę ma w porządku.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09khhwobs4b.png


Adisiek ur. 30.04.2013
Elusiek85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 07:24   #368
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
swietne maja to wspólne zdjecie. kurcze, mialysmy takie male kurczaczki, a teraz już naprawdę konkretne dzidziusie
i chyba nie zdawałyśmy sobie sprawy, że były tak maleńkie chciałabym się na parę chwil cofnąć do tych pierwszych dni

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
chętnie bym zaczęła z Tobą rozszerzanie..ale każda z nas chce jak najlepiej i ma swoje pojęcie o tej najlepszości
ja posłucham mojej lekarki i jednak zacznę jak mała skończy 5 miesięcy, najwyżej będę prosić tutaj Was o ratunek
BLW średnio do mnie przemawia, ale chusty, nosidła i super maty edukacyjne też do mnie nie przemawiały a teraz sobie pluje

A są kubeczki niekapki dla mniejszych dzieci? Ja też nie chcę małej poić z butli Te które są od 4 miesiąca chyba mogę używać?

chciałabym jeszcze na dniach zamówić puzzle bo wkurzają mnie już te kołdry i koce, ale w końcu nie wiem które


Teraz siedzi w leżance bzzzyczy i próbuje uwolnić się ze śliniaka, który wreszcie mądra matka postanowiła założyć
hehe, dobrze powiedziane

do mnie BLW przemawia dlatego, że nie będziemy marnować czasu, ja będę jadła i Młody będzie jadł, ile zje tyle jego

Ja nie wiem jakie są niekapki dobre, myślę, że nie będziemy się w nie bawić, kupię doidy i tyle

Puzzle polecam te: http://allegro.pl/puzzle-piankowe-30...tml?source=mlt
spoko są i cena ok jak za taką ilość Motylek je ma i Potterka też - zadowolone


===
dzień dobry, jakoś pochmurno dziś mam nadzieję, że nie lunie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:34   #369
Hawwa87
Zakorzenienie
 
Avatar Hawwa87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5 268
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Co do straty.. odpędzaj od siebie takie myśli, powinnaś się tak jak Flo regenerować po stresie związanym z operacją. Chociaż ja sama myslę o Flo i Adasiu cymonowej i mnie dreszcze przechodzą, bo gdzieś tam cząstka mnie siedzi w dalszym ciągu "w tym temacie". A ta miłośc o której piszesz jest szczególna. Inaczej kocham Oskara (chociaż Jego już nie ma ja ciąglę kocham) inaczej kocham Ninę. Miłośc do chorego dziecka jest inna, inna jest nasza rola jako matki, wszystko jest głębsze, bardziej kontrastowe .. prosty przykład, ile razy dziennie wkurzamy sie na nasze zdrowe dzieci, ile razy czujemy się zmęczone? Bo nie chce spać, bo marudzi, bo karze się nosić? A przy chorym .. tego po prostu nie ma. Trudna jest to miłość ale jaka piękna, zawsze mówiłam do mojego syna, że bycie jego matką to dla mnie najważniejsza rola w życiu i zaszczyt, że mogłam go przeprowadzić przez 9 miesięcy jego życia tutaj i oddac tam do lepszego świata.


Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
i chyba nie zdawałyśmy sobie sprawy, że były tak maleńkie chciałabym się na parę chwil cofnąć do tych pierwszych dni
O tak, ja też bym chciała się na chwilę cofnąć I spojrzeć na mojego maluszka już tak bardziej doświadczonym okiem, bez negatywnych emocji przy ciężkich początkach karmienia...


Dzień dobry

Zdecydowałam się jednak wprowadzić jabłuszko do diety małej, z jabłuszkiem będzie dostawała mannę. Niewielkie ilości, żeby nie wypadało jeszcze żadne karmienie.
__________________

Powód do śmiechu dał mi Bóg

Rdz 21,6



Postanowienia 2014:
Czytam 13/25
Oglądam 13/25
Gram 23/50


Razem
Zaręczeni
Szczęśliwa żona
Hawwa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:46   #370
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
może lepiej spróbować innych pieluch, lub inny rozmiar, mi jak przeciekają to zmieniam rozmiar i pomaga


Zaraz jedziemy do chirurga z młodym na kontrolę po operacji, szef mu sie pięknie zagoił, ale chcę zobaczyć czy przepuklinę ma w porządku.
Dzięki za radę, ale mniejszy rozmiar ewidentnie jest za mały bo obciskał jej bardzo udka, a wręcz już dupcie jak do tej pory przeciekały dady, ale dzisiaj nawet pampers nie dał rady. A ona nie robi dużych kupek bo robi jeszcze 3-4 razy na dobę więc nie są one wielkie

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
i chyba nie zdawałyśmy sobie sprawy, że były tak maleńkie chciałabym się na parę chwil cofnąć do tych pierwszych dni


hehe, dobrze powiedziane

do mnie BLW przemawia dlatego, że nie będziemy marnować czasu, ja będę jadła i Młody będzie jadł, ile zje tyle jego

Ja nie wiem jakie są niekapki dobre, myślę, że nie będziemy się w nie bawić, kupię doidy i tyle

Puzzle polecam te: http://allegro.pl/puzzle-piankowe-30...tml?source=mlt
spoko są i cena ok jak za taką ilość Motylek je ma i Potterka też - zadowolone


===
dzień dobry, jakoś pochmurno dziś mam nadzieję, że nie lunie
Też chciałabym cofnąć czas na chwilkę, ale żebym była w pełni sił a nie taka zmasakrowana bosh jak sobie wspomnę jak w ogóle mojego dziecka nie rozumiałam, jej płaczu, biedactwo. Dlaczego nie można być doświadczoną mamą już od chwili narodzin?

Mi się jednak wydaje że to właśnie BLW trochę więcej czasu zajmuje.

Dziękuję za linka zastanawiam się czy takie są fajne dla takich maluchów, chyba Diabli pisała, że dzieci dłubią i lepiej takie gładkie niż z wycinanymi cyferkami
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:52   #371
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vvgh Pokaż wiadomość
Bosko wariuje Wczoraj pierwszy raz przekręcił się z plecków na brzuch i odkrył zabawę ciągnięcia się za skarpety. I ma dwa ząbki !!!
super
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 07:52   #372
Hawwa87
Zakorzenienie
 
Avatar Hawwa87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5 268
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Dzięki za radę, ale mniejszy rozmiar ewidentnie jest za mały bo obciskał jej bardzo udka, a wręcz już dupcie jak do tej pory przeciekały dady, ale dzisiaj nawet pampers nie dał rady. A ona nie robi dużych kupek bo robi jeszcze 3-4 razy na dobę więc nie są one wielkie


Też chciałabym cofnąć czas na chwilkę, ale żebym była w pełni sił a nie taka zmasakrowana bosh jak sobie wspomnę jak w ogóle mojego dziecka nie rozumiałam, jej płaczu, biedactwo. Dlaczego nie można być doświadczoną mamą już od chwili narodzin?
O to to, właśnie

A co do pieluszek, to raczej powinnaś zmienić na większe, jak przeciekają U nas też coraz częściej w nocy pielucha przecieka, dokończymy tą paczkę trójek i spróbujemy czwórki, choć mała jeszcze nie ma 7 kg.
__________________

Powód do śmiechu dał mi Bóg

Rdz 21,6



Postanowienia 2014:
Czytam 13/25
Oglądam 13/25
Gram 23/50


Razem
Zaręczeni
Szczęśliwa żona
Hawwa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:58   #373
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość

Mi się jednak wydaje że to właśnie BLW trochę więcej czasu zajmuje.

Dziękuję za linka zastanawiam się czy takie są fajne dla takich maluchów, chyba Diabli pisała, że dzieci dłubią i lepiej takie gładkie niż z wycinanymi cyferkami
to zależy no, dziecko siedzi i je a Ty robisz swoje a tak musisz najpierw je nakarmić a później sama zasiąść do obiadu, który nie zawsze będzie dany zjeść nie wiem, ogólnie mamy sobie chwalą bardzo

Bartek jeszcze tam nic nie długie, jak zacznie to tylko te najmniejsze elementy wyjmę

Cytat:
Napisane przez Hawwa87 Pokaż wiadomość
A co do pieluszek, to raczej powinnaś zmienić na większe, jak przeciekają U nas też coraz częściej w nocy pielucha przecieka, dokończymy tą paczkę trójek i spróbujemy czwórki, choć mała jeszcze nie ma 7 kg.
Nam przeciekają czwórki a trójki obciskają


a początki... ja wspominam bardzo dobrze jakby nie te pierwsze dni w szpitalu z powodu zapalenia uszka to byłoby wręcz idealnie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:15   #374
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Za chwilę będę nadrabiać ale chciałam Wam napisać żebyście weszły sobie na smyka bo są fajne ceny porównywała z aallegro i kupiłam
-miśka na guzy za 19 zamiast 39
-pojemniczek na przekąski z tt za 9 zamiast 24
-wkładki lkatacyjne z tt i aventu po 9 zł


i patrzcie po ile nasze lwy sprzedają http://www.smyk.com/fisher-price-lwi...y-dla-dzieci-p

dzięki diabli za cynk o nich
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:27   #375
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

chyba wyeliminujemy nocne karmienie, tzn wczesnoporanne dziś Młody obudził się po 5, dostał smoczek i zasnął, wstaliśmy po 7. ale z drugiej strony jak zje koło 5 i zaśnie to potem mogę go nawet do 8.30 czasem przetrzymać

kaszle ciągle, i tak momentami lekko charczy przy oddychaniu, ale jak we wtorek był osłuchiwany i było wszystko ok to chyba przeziębienie mu schodzi?

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Moja mała wczoraj po południu zaczęła pięknie pluć - tak pluje że wczoraj body miała do pępka mokre przebrałam ją a ona dalej i znowu cała mokra była Kąpaliśmy ją a ona dalej bzzzz i puszcza bańki i ślina jej leci strumieniem, jak o 5 się obudziła to też mi bzzzzzczała
Teraz siedzi w leżance bzzzyczy i próbuje uwolnić się ze śliniaka, który wreszcie mądra matka postanowiła założyć

bzzzzz

Cytat:
Napisane przez vvgh Pokaż wiadomość
Bosko wariuje Wczoraj pierwszy raz przekręcił się z plecków na brzuch i odkrył zabawę ciągnięcia się za skarpety. I ma dwa ząbki !!!
:10 ----------
Ale manna , czy ryżowa?
za ząbki i przekręcanie się

ryżowa.
ale mannę też podaje, na razie po pół łyżeczki.

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość


Puzzle polecam te: http://allegro.pl/puzzle-piankowe-30...tml?source=mlt
spoko są i cena ok jak za taką ilość Motylek je ma i Potterka też - zadowolone
a tych puzzli wystarczy kupić jeden komplet żeby w miarę to duże było? jakoś nie umiem sobie wymiarów przeliczyć
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:29   #376
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
oplułam monitor. kiepski komplement!!!
Wiesz, samo życie

P. budziła się kilka razy w nocy, dawałam smoczek i zasypiała. Nie wiem co to może być, a już ładnie przesypiała nocki i teraz takie cyrki ...
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:31   #377
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
a tych puzzli wystarczy kupić jeden komplet żeby w miarę to duże było? jakoś nie umiem sobie wymiarów przeliczyć
Tych tak masz 6x6 = niby 180cm na bok ale nie jest tak właśnie się położyłam i są na długość jak ja jakieś 165cm mamy póki co 6x4 i spokojnie wystarcza
te, których jest 9 to mało
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:34   #378
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

czy któraś z was czeka z glutenem do 6 miesiaca życia bo im wiecej czytam tym bardziej mnie niepokoi fakt ze tak sobie chcialam poczekac z tym wsyztskim do ukonczenia 6m ale kogo nie spytam to kazdy zaczyna od 4 sie zastanawiam czemu tak wszyscy sie z tym spiesza? chcialam skonsultowac to z pediatra ale wizyte mamy dopiero za dwa tygodnie
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:36   #379
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Hawwa87 Pokaż wiadomość
O to to, właśnie

A co do pieluszek, to raczej powinnaś zmienić na większe, jak przeciekają U nas też coraz częściej w nocy pielucha przecieka, dokończymy tą paczkę trójek i spróbujemy czwórki, choć mała jeszcze nie ma 7 kg.
U nas tak samo jak Justi pisze - 3 obciskają a 4 przeciekają bokiem ucieka.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 08:36   #380
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
czy któraś z was czeka z glutenem do 6 miesiaca życia bo im wiecej czytam tym bardziej mnie niepokoi fakt ze tak sobie chcialam poczekac z tym wsyztskim do ukonczenia 6m ale kogo nie spytam to kazdy zaczyna od 4 sie zastanawiam czemu tak wszyscy sie z tym spiesza? chcialam skonsultowac to z pediatra ale wizyte mamy dopiero za dwa tygodnie
ja czekam co najmniej do ukończenia 6 miesiąca


Vil dla Ciebie foto
jeszcze dwa rzędy po 6 puzzli mogę dodać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA100419.jpg (165,0 KB, 50 załadowań)
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:40   #381
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Vil dla Ciebie foto
jeszcze dwa rzędy po 6 puzzli mogę dodać
Też pooglądałam i w niedzielę zamówię w końcu.
Bartuś jeszcze w półspiochach? Musiałam P. kupić skarpetki i spodenki, bo na brzuszku się rozbiera z półśpiochów, tak się wierci i kombinuje. Jak przez 2 dni wyciągałam ją z łóżeczka czy z wózka w samym body z gołą resztą to na spacery zabieram już spodenki, w domu ok, bo w razie co cieplej i nie zmarznie.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:43   #382
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Też pooglądałam i w niedzielę zamówię w końcu.
Bartuś jeszcze w półspiochach? Musiałam P. kupić skarpetki i spodenki, bo na brzuszku się rozbiera z półśpiochów, tak się wierci i kombinuje. Jak przez 2 dni wyciągałam ją z łóżeczka czy z wózka w samym body z gołą resztą to na spacery zabieram już spodenki, w domu ok, bo w razie co cieplej i nie zmarznie.
rzaaaadko kiedy zakładamy, wczoraj dostał na noc i tak został do tej godziny
od samego początku mnie wkurzały i używaliśmy spodenek normalnych :P
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:44   #383
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość

Vil dla Ciebie foto
jeszcze dwa rzędy po 6 puzzli mogę dodać
dzięki
musimy kupić ale najpierw i tak wykładzinę chcę do pokoju Młodego.
tylko chciałam bardziej z obrazkami jakimiś owockami itp no ale jak są jakieś sprawdzone i duże to wolę takie

ps. fajne panele macie

a Przemek często jest w półśpiochach w zasadzie po domu to głównie półśpiochy (ale takie fajne, bajeranckie z łatkami itp ) no i do tego bodziak i koszulka wtedy jak go rozbieram do przewijania to cały szcześliwy że gołe stópki może pomacać
__________________
09.04.13 Przemuś



Edytowane przez vil84
Czas edycji: 2013-10-10 o 08:47
vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:45   #384
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ja czekam co najmniej do ukończenia 6 miesiąca


Vil dla Ciebie foto
jeszcze dwa rzędy po 6 puzzli mogę dodać
Ale Bartuś się malutki wydaje
Ja również dziękuję za zdjęcia - przekonało mnie
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:48   #385
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ja czekam co najmniej do ukończenia 6 miesiąca

o to dobrze nie jestem sama
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:48   #386
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Witam Was
Cynamonowa wczoraj sie odezwala
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post43202780
( Kciuki za Adasia zeby byl silny i za Was
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png

Edytowane przez banka26
Czas edycji: 2013-10-10 o 10:29
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:49   #387
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
dzięki
musimy kupić ale najpierw i tak wykładzinę chcę do pokoju Młodego.
tylko chciałam bardziej z obrazkami jakimiś owockami itp no ale jak są jakieś sprawdzone i duże to wolę takie

ps. fajne panele macie

a Przemek często jest w półśpiochach w zasadzie po domu to głównie półśpiochy (ale takie fajne, bajeranckie z łatkami itp ) no i do tego bodziak i koszulka wtedy jak go rozbieram do przewijania to cały szcześliwy że gołe stópki może pomacać
te z owockami mają więcej malutkich elementów

dzięki

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Ale Bartuś się malutki wydaje
Ja również dziękuję za zdjęcia - przekonało mnie
hehe an normalnie jest brany za dość dużego jak na swój wiek


lecę
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:57   #388
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
a Przemek często jest w półśpiochach w zasadzie po domu to głównie półśpiochy (ale takie fajne, bajeranckie z łatkami itp ) no i do tego bodziak i koszulka wtedy jak go rozbieram do przewijania to cały szcześliwy że gołe stópki może pomacać
To tylko moja taki kręciołek że się rozbiera
Do przewijania ściągam skarpety, w zasadzie ściągają się prawie same ze spodenkami
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:08   #389
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
tak sentymentalnie, z okazji pół roczku

Cloche ja czasem jak Przemek zasypia (dziwnym trafem głównie wtedy) się przytulam do niego i myślę tylko o tym żeby był zdrowy, szczęśliwy, żeby był zawsze z nami ... nie przeżyłabym jakby coś mu się stało ...
bo wtedy te szkraby sa najslodsze i nas nie denerwuja
Przemo naprawde wyrosl na wielkiego, przystojnego chlopa, a to przeciez tak niedawno bylo, jak byl taaaaaaka kruszynka...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:27   #390
Hawwa87
Zakorzenienie
 
Avatar Hawwa87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5 268
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
a początki... ja wspominam bardzo dobrze jakby nie te pierwsze dni w szpitalu z powodu zapalenia uszka to byłoby wręcz idealnie
U mnie początki to były dwa wielkie płacze - mój i małej, przystawianie trwało 1,5 godziny, żeby mała chwilę pociągnęła, a i tak się nie najadała... Zdecydowanie nie chciałabym do tego wracać

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
U nas tak samo jak Justi pisze - 3 obciskają a 4 przeciekają bokiem ucieka.
Hm, to może faktycznie inny rodzaj pieluszek?

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Witam Was
Cynamonowa wczoraj sie odezwala
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post43202780
Cały czas o nich myślę i zaciskam mocno kciuki
__________________

Powód do śmiechu dał mi Bóg

Rdz 21,6



Postanowienia 2014:
Czytam 13/25
Oglądam 13/25
Gram 23/50


Razem
Zaręczeni
Szczęśliwa żona
Hawwa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.