Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-X 2011 - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 09:40   #2221
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Odkąd się Kalina urodziła córka zmieniła się bardzo. Śmiejemy się, że jest jak mała mamusia. Poda, przyniesie, zapnie śpioszki, przykryje jak widzi, że mała się odkryje. Jest świetna, nawet mi przypomina, że muszę cycka jej dać. . Czasami mamy jeszcze problem z wieczornym zaśnięciem, ale jest coraz lepiej. Nagle moje dziecko zrobiło się grzeczne. SZOK.
no widzisz dobrze,że tak na nia wpłynęla młodsza siostrzyczka...oby tak dalej
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 10:11   #2222
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Uaoo ja dobrze kojarzę ze Ty z Wrocławia czy coś mylę?
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 10:52   #2223
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Uaoo ja dobrze kojarzę ze Ty z Wrocławia czy coś mylę?
Gdynia
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 11:05   #2224
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Gdynia
Tak myslalam ze coś pomylilam
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 06:45   #2225
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

A co tam u waszych dzieci? Ja muszę podjąć decyzję czy zostawiam córkę w przedszkolu czy daje do zerówki. I za cholerę nie wiem co zrobić
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 06:50   #2226
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
A co tam u waszych dzieci? Ja muszę podjąć decyzję czy zostawiam córkę w przedszkolu czy daje do zerówki. I za cholerę nie wiem co zrobić
Ja zostawiłam w przedszkolu. Większość rodziców z naszej grupy zostawilo w przedszkolnej zerowce
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 08:27   #2227
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
A co tam u waszych dzieci? Ja muszę podjąć decyzję czy zostawiam córkę w przedszkolu czy daje do zerówki. I za cholerę nie wiem co zrobić
ale jak do zerówki? przecież to 5-cio latki będą? to chyba normalnie w przedszkolu zostają? taki pięciolatek miałby iść do zerówki w szkole? o matko....

u nas pytają tylko o sześciolatki, zresztą i tak wszystkie zostają, odchodzi tylko 6 siedmiolatków, które już muszą iść do szkoły. W związku z tym nie ma naboru w tym roku dla maluchów wcale.

ja nawet innej opcji nie biorę pod uwagę, moja zostaje w przedszkolu do 7 lat, chyba, że nas siłą wyrzucą
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 09:20   #2228
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ale jak do zerówki? przecież to 5-cio latki będą? to chyba normalnie w przedszkolu zostają? taki pięciolatek miałby iść do zerówki w szkole? o matko....

u nas pytają tylko o sześciolatki, zresztą i tak wszystkie zostają, odchodzi tylko 6 siedmiolatków, które już muszą iść do szkoły. W związku z tym nie ma naboru w tym roku dla maluchów wcale.

ja nawet innej opcji nie biorę pod uwagę, moja zostaje w przedszkolu do 7 lat, chyba, że nas siłą wyrzucą
No do zerówki. Jeżeli ktoś chce puścić 6 latka do pierwszej klasy to teraz dziecko powinno iść do zerówki... my mieliśmy wybór albo zostaje dalej w przedszkolu, a potem zerówka albo idzie już teraz do zerówki szkolnej. Nie wiem co by było jakbym za rok stwierdziła że jednak odraczam, znowu kolejny rok zerówki? ?? U nas porażka, żadnego zebrania z rodzicami żeby wytłumaczyć szok. Musieliśmy w 5 minut podjąć decyzję i jeszcze trafiło na meza bo akurat on Zuzie odwozi rano do przedszkola i go pani scignela o decyzję. ..
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 09:28   #2229
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
No do zerówki. Jeżeli ktoś chce puścić 6 latka do pierwszej klasy to teraz dziecko powinno iść do zerówki... my mieliśmy wybór albo zostaje dalej w przedszkolu, a potem zerówka albo idzie już teraz do zerówki szkolnej. Nie wiem co by było jakbym za rok stwierdziła że jednak odraczam, znowu kolejny rok zerówki? ?? U nas porażka, żadnego zebrania z rodzicami żeby wytłumaczyć szok. Musieliśmy w 5 minut podjąć decyzję i jeszcze trafiło na meza bo akurat on Zuzie odwozi rano do przedszkola i go pani scignela o decyzję. ..
o kurcze popatrz to ja w nieświadomości żyję
u nas rozdali deklaracje, że dziecko będzie kontynuować, już miesiąc temu złożyłam. O zerówce nikt nic nie mówił. Zresztą tu w szkole chyba nawet nie ma takiej zerówki dla pięciolatków to może dlatego.

ale i tak jestem pewna, ze Olga nie poszłaby do szkoły jako sześciolatka, odroczyłabym ją na pewno, więc nawet o tym za bardzo nie myślałam.
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 10:06   #2230
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
o kurcze popatrz to ja w nieświadomości żyję
u nas rozdali deklaracje, że dziecko będzie kontynuować, już miesiąc temu złożyłam. O zerówce nikt nic nie mówił. Zresztą tu w szkole chyba nawet nie ma takiej zerówki dla pięciolatków to może dlatego.

ale i tak jestem pewna, ze Olga nie poszłaby do szkoły jako sześciolatka, odroczyłabym ją na pewno, więc nawet o tym za bardzo nie myślałam.
No u nas tez właśnie była deklaracja o kontynuacji ale w miedzy czasie zrobili zamieszanie bo wywieźli kartkę czy zapisujemy dziecko do zerówki. .. i wszyscy się wpisali po czym wychowawczyni zbierała deklaracje o kontynuacji przedszkola. .zamieszanie mega zrobili. Ja Zuzi raczej też nie puszcze wcześniej. Ona nawet się literek niw chce uczyć. Nie wspomnę już o tym ze nie chce iść do szkoły
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 10:12   #2231
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

hej u nas w przedszkolu nic nie wiedziały Panie, jak pytałam, jak to będzie od przyszłego roku szkolnego..jedynie podpisywałam deklaracje kontynuacji bycia w przedszkolu. Może jeszcze będzie jakies zebranie...a czy Misia pójdzie do szkoły za rok to się okaże, czy będzie przede wszystkim stabilna emocjonalnie i czy będzie potrafiła już usiedzieć dłużej na pupie, bo na razie to jest hiperaktywne dziecko hihi i czy będzie się potrafiła skupić na tyle, żeby wykonywać polecenia nauczyciela i żeby wytrzymać całą lekcję bez zadawania sto tysięcy pytań na minutę ..nic na siłę, jak to mówią
mam zajęcia w szkołach i z obserwacji nauczycieli i dzieci to jest różnie, niektóre dzieciaki się świetnie odnajdują, są rządne wiedzy, chcą się uczyć i nie mają z tym żadnych problemów a są takie, którym jeszcze by się przydał rok w przedszkolu..poza tym jeśli dziecko dobrze się rozwija, jest inteligentne, ma umiejętności i jest rozwinięte emocjonalnie i psychicznie to nie ma sensu trzymać go w przedszkolu i hamować jego chęci rozwoju i nabywania nowej wiedzy...takie jest moje zdanie w tym temacie a jeśli obecne szeciolatki, które przez rok były przygotowywane i uczone pod katem nauki w szkole zostaną w przedszkolu, to nie dość,że będą robić drugi rok to samo, to będą się uwsteczniać trochę...nad tym nasi rządzący nie pomyśleli, nie mówiąc już o stracie pracy przez nauczycieli i zamykania drzwi przed maluszkami...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 10:20   #2232
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Ja dostałam dwie deklaracje. Jedna do zerówki, druga do przedszkola i teraz nie wiem którą wypełnić. Wiem, że Lena dałaby sobie radę jako 6-latka w pierwszej klasie. Z drugiej strony jak to mój mąż mówi "jest to odbieranie dziecku dzieciństwa".
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 11:00   #2233
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
No u nas tez właśnie była deklaracja o kontynuacji ale w miedzy czasie zrobili zamieszanie bo wywieźli kartkę czy zapisujemy dziecko do zerówki. .. i wszyscy się wpisali po czym wychowawczyni zbierała deklaracje o kontynuacji przedszkola. .zamieszanie mega zrobili. Ja Zuzi raczej też nie puszcze wcześniej. Ona nawet się literek niw chce uczyć. Nie wspomnę już o tym ze nie chce iść do szkoły
no to faktycznie zamieszanie narobili

moja chce się uczyć literek, dużo już zna, umie napisać parę wyrazów i mówi, ze chciałaby już czytać...no to coś tam jej pokazuję widzę, że Panie w przedszkolu też jak widzą, ze dziecko chce to uczą ale do szkoły temu daleko

Olga też mówi, że nie chce isć do szkoły


Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
mam zajęcia w szkołach i z obserwacji nauczycieli i dzieci to jest różnie, niektóre dzieciaki się świetnie odnajdują, są rządne wiedzy, chcą się uczyć i nie mają z tym żadnych problemów a są takie, którym jeszcze by się przydał rok w przedszkolu..poza tym jeśli dziecko dobrze się rozwija, jest inteligentne, ma umiejętności i jest rozwinięte emocjonalnie i psychicznie to nie ma sensu trzymać go w przedszkolu i hamować jego chęci rozwoju i nabywania nowej wiedzy...takie jest moje zdanie w tym temacie a jeśli obecne szeciolatki, które przez rok były przygotowywane i uczone pod katem nauki w szkole zostaną w przedszkolu, to nie dość,że będą robić drugi rok to samo, to będą się uwsteczniać trochę...nad tym nasi rządzący nie pomyśleli, nie mówiąc już o stracie pracy przez nauczycieli i zamykania drzwi przed maluszkami...
ja nie jestem nauczycielem i się nie znam ale się wypowiem

uważam, że moja o wiele więcej nauczy się w przedszkolu niż w szkole. ja jestem codziennie zaskakiwana tym ile oni robią i ile się uczą. bardzo dużo prac plastycznych, rysowanie, wycinanie, klejenie, kredą, farbami różne cuda. Ćwiczenia z grafomotoryki. Od jakiegoś czasu już dodają na konkretach. mają zajęcia - eksperymenty z biologii, chemii, fizyki; zajęcia muzyczne; tańce, rytmikę, uprawiają ogródek, zajęcia kulinarne mają i z dietetykiem; do tego sporo sie ruszają i basen mają. Nie widzę możliwości, żeby w szkole (mówie o zwykłej państwowej, nie prywatnej) była możliwość takiego rozwoju - przecież lekcje trwają 4-5 godzin i głównie skupiają sie na nauce literek i cyferek. Plus przedszkole jest integracyjne więc mają też "szkołę życia" - uczą się, ze ludzie są różni co jest bardzo cenne.
a jeszcze mają zajecia raz w miesiacu z taką panią podróżniczką o dzieciach świata, tyle wiedzy z geografii co tam jest przekazywane to szok! i misjonarze przyjeżdżają czasem
młoda mnie zaskakuje taką wiedzą czasem, ze aż nie wiem co powiedzieć

absolutnie nie sądzę, żeby jakiś z naszych sześciolatków się uwstecznił, prędzej w szkole klepiąc szlaczki i literki.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Ja dostałam dwie deklaracje. Jedna do zerówki, druga do przedszkola i teraz nie wiem którą wypełnić. Wiem, że Lena dałaby sobie radę jako 6-latka w pierwszej klasie. Z drugiej strony jak to mój mąż mówi "jest to odbieranie dziecku dzieciństwa".
ale ta zerówka jest w szkole czy w przedszkolu?
jak w przedszkolu to czym się to różni?

Edytowane przez danika
Czas edycji: 2016-03-09 o 11:02
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 11:38   #2234
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
no to faktycznie zamieszanie narobili

moja chce się uczyć literek, dużo już zna, umie napisać parę wyrazów i mówi, ze chciałaby już czytać...no to coś tam jej pokazuję widzę, że Panie w przedszkolu też jak widzą, ze dziecko chce to uczą ale do szkoły temu daleko

Olga też mówi, że nie chce isć do szkoły




ja nie jestem nauczycielem i się nie znam ale się wypowiem

uważam, że moja o wiele więcej nauczy się w przedszkolu niż w szkole. ja jestem codziennie zaskakiwana tym ile oni robią i ile się uczą. bardzo dużo prac plastycznych, rysowanie, wycinanie, klejenie, kredą, farbami różne cuda. Ćwiczenia z grafomotoryki. Od jakiegoś czasu już dodają na konkretach. mają zajęcia - eksperymenty z biologii, chemii, fizyki; zajęcia muzyczne; tańce, rytmikę, uprawiają ogródek, zajęcia kulinarne mają i z dietetykiem; do tego sporo sie ruszają i basen mają. Nie widzę możliwości, żeby w szkole (mówie o zwykłej państwowej, nie prywatnej) była możliwość takiego rozwoju - przecież lekcje trwają 4-5 godzin i głównie skupiają sie na nauce literek i cyferek. Plus przedszkole jest integracyjne więc mają też "szkołę życia" - uczą się, ze ludzie są różni co jest bardzo cenne.
a jeszcze mają zajecia raz w miesiacu z taką panią podróżniczką o dzieciach świata, tyle wiedzy z geografii co tam jest przekazywane to szok! i misjonarze przyjeżdżają czasem
młoda mnie zaskakuje taką wiedzą czasem, ze aż nie wiem co powiedzieć

absolutnie nie sądzę, żeby jakiś z naszych sześciolatków się uwstecznił, prędzej w szkole klepiąc szlaczki i literki.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------



ale ta zerówka jest w szkole czy w przedszkolu?
jak w przedszkolu to czym się to różni?
Wow to super to przedszkole Olgi jest
Zuzia tez umie napisać kilka wyrazów, policzyć do 30 prawie. Czasem jej się uda coś dodać odjąć ale nie widzę z jej strony jakiegoś większego zainteresowania nauka wiec ten rok przedszkola tez jej wyjdzie na plus na pewno
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 11:43   #2235
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Wow to super to przedszkole Olgi jest
Zuzia tez umie napisać kilka wyrazów, policzyć do 30 prawie. Czasem jej się uda coś dodać odjąć ale nie widzę z jej strony jakiegoś większego zainteresowania nauka wiec ten rok przedszkola tez jej wyjdzie na plus na pewno
no przedszkole jest mega, jestem strasznie zadowolona

bo najlepsza taka nauka, że dziecko nie wie, że się uczy
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 11:50   #2236
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
no przedszkole jest mega, jestem strasznie zadowolona

bo najlepsza taka nauka, że dziecko nie wie, że się uczy
Dokładnie
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 20:13   #2237
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Ja dostałam dwie deklaracje. Jedna do zerówki, druga do przedszkola i teraz nie wiem którą wypełnić. Wiem, że Lena dałaby sobie radę jako 6-latka w pierwszej klasie. Z drugiej strony jak to mój mąż mówi "jest to odbieranie dziecku dzieciństwa".
ta do zerówki to jest pewnie deklarująca, że zapisujecie dziecko na roczne przygotowanie przed szkołą, a po niej dziecko idzie do szkoły, czyli za rok, a do przedszkola to na podstawę programową dla pięciolatków, jaką to jeszcze nikt nie wie...
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
no to faktycznie zamieszanie narobili

moja chce się uczyć literek, dużo już zna, umie napisać parę wyrazów i mówi, ze chciałaby już czytać...no to coś tam jej pokazuję widzę, że Panie w przedszkolu też jak widzą, ze dziecko chce to uczą ale do szkoły temu daleko

Olga też mówi, że nie chce isć do szkoły




ja nie jestem nauczycielem i się nie znam ale się wypowiem

uważam, że moja o wiele więcej nauczy się w przedszkolu niż w szkole. ja jestem codziennie zaskakiwana tym ile oni robią i ile się uczą. bardzo dużo prac plastycznych, rysowanie, wycinanie, klejenie, kredą, farbami różne cuda. Ćwiczenia z grafomotoryki. Od jakiegoś czasu już dodają na konkretach. mają zajęcia - eksperymenty z biologii, chemii, fizyki; zajęcia muzyczne; tańce, rytmikę, uprawiają ogródek, zajęcia kulinarne mają i z dietetykiem; do tego sporo sie ruszają i basen mają. Nie widzę możliwości, żeby w szkole (mówie o zwykłej państwowej, nie prywatnej) była możliwość takiego rozwoju - przecież lekcje trwają 4-5 godzin i głównie skupiają sie na nauce literek i cyferek. Plus przedszkole jest integracyjne więc mają też "szkołę życia" - uczą się, ze ludzie są różni co jest bardzo cenne.
a jeszcze mają zajecia raz w miesiacu z taką panią podróżniczką o dzieciach świata, tyle wiedzy z geografii co tam jest przekazywane to szok! i misjonarze przyjeżdżają czasem
młoda mnie zaskakuje taką wiedzą czasem, ze aż nie wiem co powiedzieć

absolutnie nie sądzę, żeby jakiś z naszych sześciolatków się uwstecznił, prędzej w szkole klepiąc szlaczki i literki.





ale ta zerówka jest w szkole czy w przedszkolu?
jak w przedszkolu to czym się to różni?
fajne macie to przedszkole...dużo daje dzieciom przedszkole Michasi jest trochę, sorki za określenie, dupiate...mało tam robią, mało wychodzą, panie jakies takie mało ambitne mi się wydają, patrząc na uroczystości przedszkolne...od września np proponuję pani, że mogę przychodzić i robić dzieciakom zajęcia taneczne, pani oczywiście bardzo chętna ale jakoś jeszcze nie określiła się, co i jak...dobrze, że Misia tańczy u mnie w zespole, przynajmniej ruchowo, wokalnie i pamięciowo się rozwija a ja też w miarę możliwości dbam o jej rozwój...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 12:36   #2238
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Hej


ale Wam się temat rozwinął- ja jestem w jakiejś słodkiej nieświadomości- myślałam, że nasze dzieci tak czy siak jeszcze min rok w przedszkolu będą , a tu u Was już poważne dec zapadają!!!


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość

uważam, że moja o wiele więcej nauczy się w przedszkolu niż w szkole. ja jestem codziennie zaskakiwana tym ile oni robią i ile się uczą. bardzo dużo prac plastycznych, rysowanie, wycinanie, klejenie, kredą, farbami różne cuda. Ćwiczenia z grafomotoryki. Od jakiegoś czasu już dodają na konkretach. mają zajęcia - eksperymenty z biologii, chemii, fizyki; zajęcia muzyczne; tańce, rytmikę, uprawiają ogródek, zajęcia kulinarne mają i z dietetykiem; do tego sporo sie ruszają i basen mają. Nie widzę możliwości, żeby w szkole (mówie o zwykłej państwowej, nie prywatnej) była możliwość takiego rozwoju - przecież lekcje trwają 4-5 godzin i głównie skupiają sie na nauce literek i cyferek. Plus przedszkole jest integracyjne więc mają też "szkołę życia" - uczą się, ze ludzie są różni co jest bardzo cenne.
a jeszcze mają zajecia raz w miesiacu z taką panią podróżniczką o dzieciach świata, tyle wiedzy z geografii co tam jest przekazywane to szok! i misjonarze przyjeżdżają czasem
młoda mnie zaskakuje taką wiedzą czasem, ze aż nie wiem co powiedzieć
Wy to macie CUD a nie przedszkole!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Zuzia tez umie napisać kilka wyrazów, policzyć do 30 prawie. Czasem jej się uda coś dodać odjąć ale nie widzę z jej strony jakiegoś większego zainteresowania nauka wiec ten rok przedszkola tez jej wyjdzie na plus na pewno
zdolniacha
- mój ancymon nie chce ani literek ani cyferek- cos tam go czasem podłapię i zauważę ,że kuma ale nie chce powtarzać czy pisać
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
przedszkole Michasi jest trochę, sorki za określenie, dupiate...
hihi- to tak jak nasze


edit-aaa miaam napisać moje 3 grosze odnośnie puszczania do szkoły wcześniej- dużym minusem jest ilość wolnych dni .... ja odraczałabym ile się da byleby dziecko miało zapewnione zajęcia jak w przedszkolu.
Oczywiście sa półkolonie ( z tego co slysze to płatne) czy jakieś tam cos w szkole- ale ileż dzieci one przyjmą na te świetlice? Co zorganizują jak przedział mają od 1 do 6 klasy?

Edytowane przez archinta
Czas edycji: 2016-03-16 o 12:39
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 20:28   #2239
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Hej


ale Wam się temat rozwinął- ja jestem w jakiejś słodkiej nieświadomości- myślałam, że nasze dzieci tak czy siak jeszcze min rok w przedszkolu będą , a tu u Was już poważne dec zapadają!!!
czas zdecydowanie za szybko leci....





zdolniacha
- mój ancymon nie chce ani literek ani cyferek- cos tam go czasem podłapię i zauważę ,że kuma ale nie chce powtarzać czy pisać
Misia ma wielkie chęci nauki pisania i literek ale ona to jest taka mała mamusia...my jej chcemy w domu cos pokazać czy nauczyć albo jej coś napiszemy z prośbą o przepisanie to ta robi focha, że ona wie lepiej i pisze po swojemu jakieś tam hieroglify



edit-aaa miaam napisać moje 3 grosze odnośnie puszczania do szkoły wcześniej- dużym minusem jest ilość wolnych dni .... ja odraczałabym ile się da byleby dziecko miało zapewnione zajęcia jak w przedszkolu.
Oczywiście sa półkolonie ( z tego co slysze to płatne) czy jakieś tam cos w szkole- ale ileż dzieci one przyjmą na te świetlice? Co zorganizują jak przedział mają od 1 do 6 klasy?
dzieci mają opieke zorganizowaną w szkole, jeśli jest taka potrzeba w dniach, kiedy nie ma lekcji..ale fakt, ze często nie ma obiadu...a pólkolonie to płatne w zależności od tego, co się dzieje w trakcie nich...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 20:59   #2240
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Dziewczyny Wesołych Spokojnych Radosnych Świąt Wielkanocnych, Bogatego Zajączka zwłaszcza dla naszych maluchów i mokrusieńskiego Dyngusa
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 11:41   #2241
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

"o kurcze popatrz to ja w nieświadomości żyję
u nas rozdali deklaracje, że dziecko będzie kontynuować, już miesiąc temu złożyłam. O zerówce nikt nic nie mówił. Zresztą tu w szkole chyba nawet nie ma takiej zerówki dla pięciolatków to może dlatego"


ej no patrz, ja też nic mi o takim cudzie nie wiadomo

"fajne macie to przedszkole...dużo daje dzieciom przedszkole Michasi jest trochę, sorki za określenie, dupiate...mało tam robią, mało wychodzą, panie jakies takie mało ambitne mi się wydają, patrząc na uroczystości przedszkolne...od września np proponuję pani, że mogę przychodzić i robić dzieciakom zajęcia taneczne, pani oczywiście bardzo chętna ale jakoś jeszcze nie określiła się, co i jak...dobrze, że Misia tańczy u mnie w zespole, przynajmniej ruchowo, wokalnie i pamięciowo się rozwija a ja też w miarę możliwości dbam o jej rozwój..."
ona chodzi do 17? Jak tam pani nie chce to ja do siebie zapraszam :P
my teraz co chwilę wychodzimy gdzieś, ostatnio byliśmy w teatrze na spektaklu, w Nadleśnictwie, potem znów w teatrze zwiedzać kulisy i w ten czwartek znów idziemy na festiwal teatralny. Potem planuję kino jeszcze. No i wycieczki autokarem dwie.

danika, super to Olgi przedszkole niestety chęci to jedno, ale mnie np bardzo ogranicza kasa. Jak kupię dzieciakom coś super na zajęcia plastyczna z pieniążków rady rodziców, to potem znów nie będzie na wycieczkę czy coś. Na szczęście akurat moja grupa jest ok i jak trzeba dodatkowo zebrać na bilet do teatru czy autokar to nie ma problemu

hej! wieki mnie tu nie było. Już nawet zapomniałam co się wpisuje żeby wskoczyło jako cytat

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2016-04-05 o 11:49
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 21:18   #2242
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
"o kurcze popatrz to ja w nieświadomości żyję
u nas rozdali deklaracje, że dziecko będzie kontynuować, już miesiąc temu złożyłam. O zerówce nikt nic nie mówił. Zresztą tu w szkole chyba nawet nie ma takiej zerówki dla pięciolatków to może dlatego"


ej no patrz, ja też nic mi o takim cudzie nie wiadomo

"fajne macie to przedszkole...dużo daje dzieciom przedszkole Michasi jest trochę, sorki za określenie, dupiate...mało tam robią, mało wychodzą, panie jakies takie mało ambitne mi się wydają, patrząc na uroczystości przedszkolne...od września np proponuję pani, że mogę przychodzić i robić dzieciakom zajęcia taneczne, pani oczywiście bardzo chętna ale jakoś jeszcze nie określiła się, co i jak...dobrze, że Misia tańczy u mnie w zespole, przynajmniej ruchowo, wokalnie i pamięciowo się rozwija a ja też w miarę możliwości dbam o jej rozwój..."
ona chodzi do 17? Jak tam pani nie chce to ja do siebie zapraszam :P
my teraz co chwilę wychodzimy gdzieś, ostatnio byliśmy w teatrze na spektaklu, w Nadleśnictwie, potem znów w teatrze zwiedzać kulisy i w ten czwartek znów idziemy na festiwal teatralny. Potem planuję kino jeszcze. No i wycieczki autokarem dwie.

danika, super to Olgi przedszkole niestety chęci to jedno, ale mnie np bardzo ogranicza kasa. Jak kupię dzieciakom coś super na zajęcia plastyczna z pieniążków rady rodziców, to potem znów nie będzie na wycieczkę czy coś. Na szczęście akurat moja grupa jest ok i jak trzeba dodatkowo zebrać na bilet do teatru czy autokar to nie ma problemu

hej! wieki mnie tu nie było. Już nawet zapomniałam co się wpisuje żeby wskoczyło jako cytat
hej Cysia normalnie swieto, ze tu znowu zawitalas hihi...pracujesz znowu w przedszkolu? no jakos panie malo ambitne w przedszkolu..ja juz nawet nie wychodze z propozycjami wyjsc czy wycieczek bo jak slysze, ze one by nawet chcialy ale dyrekcja sie nie zgadza to mnie cos bierze..ja teraz zabieram moje pieciolatki na festiwal do Czech i jakos nie mam obaw..tym hardziej, ze rodzice sie zgodzili.. jak tam dziewczyny? pewnie szaleja na maksa trza znowu jakies spotkanko uskutecznic..
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 15:27   #2243
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

dobry jak tam dzieciaczki? moja Misia jest już po usunięciu trzeciego migdałka i podcięciu bocznych...w piątek miała zabieg, dziś nas do domu wypuścili..ogólnie czuje się dobrze, tylko jeszcze gardło czasem pobolewa...mam nadzieje, ze przyniesie to jakiś efekt
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 04:51   #2244
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
hej Cysia normalnie swieto, ze tu znowu zawitalas hihi...pracujesz znowu w przedszkolu? no jakos panie malo ambitne w przedszkolu..ja juz nawet nie wychodze z propozycjami wyjsc czy wycieczek bo jak slysze, ze one by nawet chcialy ale dyrekcja sie nie zgadza to mnie cos bierze..ja teraz zabieram moje pieciolatki na festiwal do Czech i jakos nie mam obaw..tym hardziej, ze rodzice sie zgodzili.. jak tam dziewczyny? pewnie szaleja na maksa trza znowu jakies spotkanko uskutecznic..
cały czas pracuję w przedszkolu trudno mi kurcze uwierzyć w to, że dyrekcja się nie zgadza, niby czemu? Takie wyjście i wycieczki są jakby ujęte w podstawie programowej, tylko zależy kto jak to zinterpretuje u nas to tylko maluchy prawie nie wychodzą, a średniaki i starszaki co chwilę nawet Lenka ma wycieczki ze żłobka, fakt że ostatnio się w autokarze rozryczała i w końcu została w żłobku, ale wycieczka była
spotkanko koniecznie, myślałam ostatnio o tym Stodoły czekają :P tylko pogody nie ma

jak Misia po zabiegu? Pewnie już 100% zdrowa, jak to dziecko
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 18:49   #2245
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Hej. Nie dalam Leny do zerówki, będzie jeszcze rok w przedszkolu.



Szukam okulisty dziecięcego. Lena mruży prawe oczko i dziś powiedziała, że przez jedno oczko 'dziwnie widzi'. Pójdę prywatnie, bo nie chce czekać. Bawiliśmy się gdzie ja jedno oczko zakrywałam jej i mi mówiła co widzi na obrazku i z drugim tak samo, ale moim zdaniem jest ok.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 20:45   #2246
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
cały czas pracuję w przedszkolu trudno mi kurcze uwierzyć w to, że dyrekcja się nie zgadza, niby czemu? Takie wyjście i wycieczki są jakby ujęte w podstawie programowej, tylko zależy kto jak to zinterpretuje u nas to tylko maluchy prawie nie wychodzą, a średniaki i starszaki co chwilę nawet Lenka ma wycieczki ze żłobka, fakt że ostatnio się w autokarze rozryczała i w końcu została w żłobku, ale wycieczka była
spotkanko koniecznie, myślałam ostatnio o tym Stodoły czekają :P tylko pogody nie ma

jak Misia po zabiegu? Pewnie już 100% zdrowa, jak to dziecko
hej..dziś był pierwszy dzień, a mamy dokładnie tydzień po zabiegu, że Misia nie chciała nic p/bólowego..mam nadzieję, że już tak będzie..no i trzy miski barszczu zjedzone to przedszkole jest specyficzne..jak cały rok praktycznie siedzą w przedszkolu, jak coś to spacer a najczęściej plac zabaw, tak teraz maja i wyjścia i wycieczkę....
a spotkanko to najlepiej, jak będzie ładna pogoda, co by dzieciaki na plac zabaw a my na ławeczce



Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Hej. Nie dalam Leny do zerówki, będzie jeszcze rok w przedszkolu.
i dobrze


Szukam okulisty dziecięcego. Lena mruży prawe oczko i dziś powiedziała, że przez jedno oczko 'dziwnie widzi'. Pójdę prywatnie, bo nie chce czekać. Bawiliśmy się gdzie ja jedno oczko zakrywałam jej i mi mówiła co widzi na obrazku i z drugim tak samo, ale moim zdaniem jest ok.
Moja Misia nosi okulary od dwóch lat. a poszłam z nią w zasadzie tak kontrolnie, bo mi oczy mrużyła i tarla czasami i aż okulista (zwykły, w przychodni) był zdziwiony, jak mu wyszło na aparatach +3. szkła ma od początku +2 i teraz jest poprawa ale jeszcze musi nosić okulary. a bez nich też dobrze widzi...oczy dzieci są bardzo plastyczne, dają radę w każdej sytuacji no ale jeśli jest jakaś wada to lepiej ją przeleczyć
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 21:31   #2247
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Dzielna Misia

Lena też trze oczko, w pon. zadzwonie się umówić.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 21:35   #2248
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Dzielna Misia

Lena też trze oczko, w pon. zadzwonie się umówić.
no dzwon dzwon, lepiej szybciej zapobiegac i leczyc...u nas w przychodni nie ma okulisty dzieciecego, jest ogolny, wczesciej Misia musiala mowic, jakie obrazki na tablicy widzi, teraz to juz normalnie cyferki mowila, a terminy na szczescie dzieciaczki maja szybciej niz dorosli
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 21:06   #2249
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

hej kobitki jak tam dzieciaczki?
Uaoo byłaś już z córką u okulisty?
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 21:12   #2250
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Bunt dwulatka na tapecie,zanim wątek skończymy urodzinki będą trzecie. Mamy IX-

Ja się chyba jeszcze nie chwalilam że 6.05 urodziłam Tymka duży z niego chłopiec 3880g i 60 cm
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-30 22:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.