Pytanie do Pani Beatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-11, 11:39   #1
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27

Pytanie do Pani Beatki


Pani Beatko, od czego trzeba zacząć chcąc otworzyć gabinet? Wiem, że lokal, Sanepid, ale co i wjakiej kolejności? I jak wybrać płyny do dezynfekcji, czy Sanepid je narzuca, czy samemu się wybiera? Bardzo proszę o odpowiedź.
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 17:40   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pytanie do Pani Beatki

Musisz znaleźć lokal (lub pomieszczenie na gabinet np. przy salonie fryzjerskim , w przychodni lekarskiej itp.)- najlepiej w miejscu gdzie nie ma w pobliżu innego gabinetu.
Musisz przystosować lokal do potrzeb gabinetu (wymagania bywają kosmiczne - spotkałam się np. z wymaganiami aby na powierzchni 35 m2 było 5 (ujęć wody) umywalek! O szczegółowe wymagania musisz zapytać w Sanepidzie , zwykle aby zgłosić lokal do odbioru przez Sanepid trzeba mieć zrobiony projekt adaptacji i przeprowadzone badanie wody.Sanepid wymaga również abyś miała podpisaną umowę ze spalarnią odpadów medycznych.Co do płynów do dezynfekcji to też lepiej dowiedz się jakie są wymagania (zdarzają sie rozbierzności pomiędzy stacjami Sanepidu a nawet inspektorami) - ja stosuję San Clear Med 22 , Spitaderm, Skinmann i nie było zastrzeżeń. Musisz kupić Książkę Kontroli Sanitarnej i zrobić sobie Książeczkę Pracowniczą (z wpisanymi wynikami badań i opinią lekarza ,że jesteś zdolna do pracy).Jak już to wszystko załatwisz to dalej czeka Cię parę urzędowych spraw - musisz dostać pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej , potem nr.REGON, musisz zgłosić się do ZUS-u i do Urzędu Skarbowego - to wszystko trwa,trwa,trwa (nie wiem jak to jest z tym oczekiwaniem teraz , ale kilka lat temu czekałam na te wszystkie pozwolenia ok. miesiąca).I to chyba wszystko jeśli chodzi o urzędowe sprawy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.