LISTOPAD - Gdzie na wczasy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 21:31   #1
miodzia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 157

LISTOPAD - Gdzie na wczasy?


Dobry wieczór

Jak w temacie - gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę na okres początek listopada żeby było CIEPŁOOO ? Na pewno termin tygodniowy. Przeglądam biura podróży ale nic nie zadowala pogodą, jedynie Egipt. Ale czytałam wiele wypowiedzi, to jedni trafili jeszcze na ładną pogodę a drudzy już na silne wiatry i deszcze. W naszym sezonie zimowym wszyscy polecają jechać do egzotyków, tylko czemu tam wczasy są min. 2 tyg? A może złe biura podróży przeglądam i jest gdzieś, gdzie można spędzić tydzień np. na dominikanie?
miodzia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:53   #2
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Warto pojechać na dłużej bo sam lot zajmuje czasem kilkanaście godzin... w tym czasie tutaj bliżej to jeszcze Teneryfa, Gran Canaria (choć tam może bardziej wiać) i Lanzarote
Neckerman na pewno ma w swojej ofercie 7-dniowe wczasy na dominikane
Moi znajomi byli w tamtym roku w Egipcie w listopadzie i pogoda była super - wrocili opaleni, ale szybko robi się ciemno. Opady w Egipcie a w jakiej cześci?? chyba że gdzieś w rejonach Aleksandrii, ale też raczej to chyba był jakiś pojedynczy przypadek

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Listopad to dobry miesiąc np. na Tajlandię - wybieram się 8-mego listopada, ale tydzień to byłoby bardzo mało.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2012-09-16 o 21:52
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 22:16   #3
Pheandra
Raczkowanie
 
Avatar Pheandra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kraina mlekiem i miodem płynąca ... mazowsze
Wiadomości: 320
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Na Mauritiusie będzie już ładnie w listopadzie. Tydzień wystarczy ... Nie ma zbyt dużo do zwiedzania. Ja byłam 2 miesiące i po tyg już się nudziłam. Tyle że tam słońce zawsze zachodzi o 18.
__________________
Pheandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 07:58   #4
miodzia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 157
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

A no właśnie.. i ja się zastanawiałam dlaczego te wczasy w bardziej znanych biurach są dostępne po 2 tygodnie, jak 2 dni trzeba na lot przeznaczyć. W podróż samolotem wybieram się dopiero pierwszy raz, także jestem troszkę nieobeznana w tym temacie.
Ale znalazłam wczasy z super pogodą która mnie szczególnie interesuje - kierunek Kenia na 8dni. Był ktoś tam? Jak wrażenia? Bo prawie wszystkie opinie jakie czytałam to każdemu oczy się świeciły z zachwytu

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

A do Tajlandii to pewnie już na 2 tygodnie trzeba jechać?
miodzia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 09:19   #5
Pheandra
Raczkowanie
 
Avatar Pheandra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kraina mlekiem i miodem płynąca ... mazowsze
Wiadomości: 320
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Cytat:
Napisane przez miodzia9 Pokaż wiadomość
A no właśnie.. i ja się zastanawiałam dlaczego te wczasy w bardziej znanych biurach są dostępne po 2 tygodnie, jak 2 dni trzeba na lot przeznaczyć. W podróż samolotem wybieram się dopiero pierwszy raz, także jestem troszkę nieobeznana w tym temacie.
Ale znalazłam wczasy z super pogodą która mnie szczególnie interesuje - kierunek Kenia na 8dni. Był ktoś tam? Jak wrażenia? Bo prawie wszystkie opinie jakie czytałam to każdemu oczy się świeciły z zachwytu

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

A do Tajlandii to pewnie już na 2 tygodnie trzeba jechać?
W znanych biurach są też oferty tygodniowe ... tu np masz Itakę

http://www.traveligo.pl/hotel/Tajlan...l?d=2012-11-02

Co do Kenii, ja nie byłam ale znajoma z mężem w podróż poślubną tam polecieli i nie byli zbytnio zadowoleni. Podobało im się tylko Safari w Parku Narodowym Tsavo. Coś co trzeba przeżyć choć raz w życiu. Plaże też są ładne ale nagabywanie tamtejszych na każdym kroku jest podobno nie do zniesienia. Plaże hotelowe są oddzielone od morza i chodzi strażnik pilnujący spokoju turystów ale żeby wejść do morza trzeba opuścić tą strefę bezpieczeństwa i komfortu psychicznego^^
__________________
Pheandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:45   #6
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Nie wiem o co chodzi z tym ze wszędzie niby są oferty na 2 tygodnie tylko- np. w Itace wszystkie kierunki egzotyczne dostępne są w opcji 8 dniowej- Kenia, Wenezuela, Tajlandia, Dominikana...
Tyle że jednak sporo czasu zajmuje tam lot... Z bliższych kierunków na listopad zostają chyba jedynie Kanary i Egipt.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 13:15   #7
Pheandra
Raczkowanie
 
Avatar Pheandra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kraina mlekiem i miodem płynąca ... mazowsze
Wiadomości: 320
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Niekoniecznie tylko Kanary i Egipt .. jeśli początek listopada to także Dubai ( ZEA ) i Ejlat w południowym Izrealu ^^
__________________
Pheandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 14:07   #8
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Co do Kenii to najpierw poczytaj troszkę na jej temat, a potem zdecyduj czy taki kraj ci odpowiada. Nie zapominaj że dobrze by było zrobić kilka szczepień. Ja akurat znam osobę, która była w Kenii i jest zachwycona, to zależy od osoby która leci i w jakiej części się znajduje. Warto śledzić wiadomości - gdzieś widziałam taką stronkę, gdzie podają jaka sytuacja jest w jakim kraju. Ostatnio chyba było dość niespokojnie w Kenii...

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

tak ogólnie rzecz biorąc to listopad jest dobrym miesiącem na podróże w odleglejsze zakątki, bo często jest to po porze deszczowej, gdzie jest ciepło i sucho więc nie ma tej wilgoci w powietrzu, która nie sprzyja dobremu samopoczuciu.
Można dodać jeszcze Singapur, Malediwy, południe Brazylii...

Co do tej oferty, którą podrzuciła Pheandra to jest okropnie droga, za tą cenę to ja spędzam tam 2,5 tyg w kilku różnych miejscach, przelotem tam i przelotami samolotem na miejscu, wycieczkami itd.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2012-09-17 o 14:10
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 18:32   #9
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Ecco poleca w listopadzie Costa del Sol i Cypr, plus Egipt, Teneryfe i pozostałe wyspy Kanaryjskie, nie wiem niestety jak z pogodą na tych dwóch pierwszych ofertach, Egipt wydaje się dużo pewniejszy w piękną pogodę
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 18:44   #10
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Costa del Sol i Cypr na listopad nie są dobrym kierunkiem, jest tam już dużo chłodniej. Na Cyprze większość miejsc zamyka się końcem października (pracowałam tam 2 razy po pół roku i wyjeżdżałam 1 listopada), można spotkać więcej dni deszczowych... pewnie dałoby się kilka dni poplażować, ale na upały bym się nie nastawiała.... Wybrzeże hiszpańskie będzie fajne ale również do zwiedzania a nie plażowania... piękne tereny ale nie w listopadzie - chyba że będziesz jedynie zwiedzać to czemu nie.
Egipt czy Teneryfa, Kanary (raczej oprócz Fuerty - bo może być konkretny wiatr co daje w kość i sypie piachem po oczach, więc leżenie na plaży nie jest najprzyjemniejsze) - masz piekną pogodę nawet w listopadzie.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:57   #11
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Zaczęłabym od określenia budżetu. Jeżeli dysponujecie większą sumą i wolnym czasem można pokusić się o dalsze destynacje.

Jeżeli Wasz budżet ma mniejszy zakres, a macie ochotę na ciepłe miejsce to zdecydowanie Egipt.

Ja bym zaczęła od określenia wysokości budżetu, a potem dopasowała możliwe opcje.

Można skorzystać z wycieczek zorganizowanych albo indywidalnej opcji podróży.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 20:41   #12
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Polecam Kenię (byłam tam w listopadzie 2011) , Tajlandię (w listopadzie nie miałam okazji tam byc) oraz Goa w Indiach (byłam w listopadzie 2010), pogoda jest ok, nie ma już monsunu, to początek sezonu, więc nie ma jeszcze skwaru a i tłumu turystów też nie ma.
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:40   #13
lillyblack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 62
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

A może Kuba?
Z pewnością da się w tym okresie załapać na jakiś tańszy lot. Znajoma rok temu zdecydowała się na podróż do tego odległego kraju i była bardzo, bardzo zadowolona. Egzotycznie, klimatycznie, piekna pogoda...warto poznać ten piękny kraj, mimo reżimu jaki tam panuje dla turysty mogą to być wakacje marzeń. Gorąco Wam polecam
lillyblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:43   #14
gosssiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Jeśli faktycznie chcesz lecieć tylko na tydzień, a nie dłużej, to polecam Teneryfę (południe wyspy, bo jest zdecydowanie cieplej niż na północy).
Wyspa nie jest duża, ale jest co oglądać, jeśli nie chcesz spędzić całego czasu na plaży. Polecam wypożyczyć sobie samochód na miejscu (ceny są naprawdę korzystne) w 2/3 dni objeździć najważniejsze rzeczy, teide, loro park, stolice, los gigantos i kilka innych "przewodnikowych atrakcji". Resztę czasu spędzić na plaży na czarnym wulkanicznym piasku!!
gosssiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 09:56   #15
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Na tydzień to faktycznie, żeby odpocząć tylko Egipt będzie dobry - ja byłam w listopadzie i było super - opaliłam się, ale zwiedzać także mogłam, bo nieziemskich upałów nie było. Chociaż jak wyjeżdżałam to już trochę wiało - pod sam koniec listopada.
Totalna egzotyka na 7 dni to trochę mało, bo 2 dni to samolot.
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 21:11   #16
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

wlasnie wrocilam z teneryfy, coprawa autorka szuka czegos na listopad, ale mysle ze skoro w pazdzierniku bylo 30 stopni, i opalilam sie pieknie, to w litsopadzie sniegiem nie zawieje, a bedzie pogoda w sam raz na zwiedzanie i lezakowanie na plazy
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 16:36   #17
carin_io
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
wakacje 2015

hej

a ja zastanawiam się nad wakacjami w tym sezonie i znalazłam (ciach-reklama) jest dużo ciekawych ofert, zdjęcia i opisy. ktoś zna
widze, że są z wrocławia, to bym miała biuro na miejscu

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2015-07-05 o 10:53
carin_io jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 08:15   #18
annastee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Tanie i sprawdzone biuro podróży - travelist.pl Polecam .Kompetentna szybka obsługa.Dokumenty podróży w terminie.Informacja o zmianie terminy lotu podana odpowiednio szybko. Rezydentka na miejscu, miła kompetentna. Transfer bez spóźnienia. Opieka rezydenta na lotnisku przy wylocie. Dzięki dobrej obsłudze ,urlop minął sympatycznie i spokojnie.

Edytowane przez annastee
Czas edycji: 2019-11-23 o 13:10
annastee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 14:59   #19
ms_hilda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Filipiny są fajne na listopad - byłam dwa lata i rok temu. Dokładniej, to jechaliśmy końcem listopada, początkiem grudnia, bo wtedy kończy się pora deszczowa. Pogoda nie jest co prawda jeszcze taka "tropikalna" jak w środku sezonu, ale za to jest stosunkowo niewiele turystów. Taka dwutygodniowa wycieczka Filipiny wystarczy żeby fajnie pozwiedzać, a jak się wybierze odpowiedni plan to minimalizuje się ryzyko wpadania w pułapki na turystów - co dla nas było akurat dość ważne No i tak - raz wyjazd był przez xxxx raz podpieliśmy się do znajomych, którzy sami organizowali. Jakoś pewniej się czułam, jadąc przez biuro, ale to już pewnie kwestia gustu, kto jak woli podróżować

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-19 o 09:03 Powód: reklama
ms_hilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 16:29   #20
izabela_trz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Polecamy Fuerteventurę - pogoda stabilna przez cały rok. Warto wynająć auto, żeby zobaczyć całą wyspę, zwłaszcza wulkan Hondo.
Hotel najlepiej wynająć na południu wyspy z uwagi na najładniejsze plaże (Jandia)
Nakręciliśmy relacje z naszych wakacji i gorąco polecamy tę wyspę:


https://www.youtube.com/watch?v=mz5TIPdl_7Q

https://www.youtube.com/watch?v=6NUX4RYBe_8
izabela_trz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 18:31   #21
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Mi się marzą Filipininy

Cytat:
Napisane przez ms_hilda Pokaż wiadomość
Filipiny są fajne na listopad - byłam dwa lata i rok temu. Dokładniej, to jechaliśmy końcem listopada, początkiem grudnia, bo wtedy kończy się pora deszczowa. Pogoda nie jest co prawda jeszcze taka "tropikalna" jak w środku sezonu, ale za to jest stosunkowo niewiele turystów. Taka dwutygodniowa wycieczka Filipiny wystarczy żeby fajnie pozwiedzać, a jak się wybierze odpowiedni plan to minimalizuje się ryzyko wpadania w pułapki na turystów - co dla nas było akurat dość ważne No i tak - raz wyjazd był przez xxxx raz podpieliśmy się do znajomych, którzy sami organizowali. Jakoś pewniej się czułam, jadąc przez biuro, ale to już pewnie kwestia gustu, kto jak woli podróżować
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 12:25   #22
tadeusztraktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Talking Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Zawsze jak byłem mały jeździłem z rodzicami do różnych hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Jednak odkąd pracuję przestałem jeździć, mimo że możliwości miałem, aż do zeszłego roku, gdzie znalazłem last minute xxx Normalnie bym tam nie pojechał mimo, że zarabiam dosyć sporo (jestem operatorem żurawia). Po prostu szkoda mi wydać pieniądze na coś, co minie. Ale dzięki temu, że to było last minute pozwoliłem sobie na ten wydatek i nie żałuję. Polecam poszukać takich ofert, może znajdziesz coś, o czym nie wiedziałeś że chcesz zwiedzić? Ja planuję jeszcze zwiedzić Tajlandię w ten sam sposób, ale to może za rok, albo dwa

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-08-21 o 13:30 Powód: reklama
tadeusztraktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 08:43   #23
lisamorris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: LISTOPAD - Gdzie na wczasy?

Na całym świecie każdy kraj ma swoje najlepsze naturalne miejsca. Nie, mogę zaproponować Ci Kubę, Patagonię, Myanmar (Birmę), Etiopię.
lisamorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:43:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.