Problem z laptopem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-20, 13:39   #1
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463

Problem z laptopem.


Od jakiegoś czasu mam dwa problemy:
1. Dźwięk. Czasem nie słychać dźwięku a WMP nie chce się odpalić twierdząc, ze ma za mało pamięci operacyjnej. Film jak włączę też jest niemy. W uruchomionych procesach nie widać nic podejrzanego, ale też ja znam się jak koza na szydełkowaniu. Restart komputera rozwiązuje problem, lecz jest to jest irytujące. Dźwięki systemowe wtedy działają.
2. Czasem laptop się zawiesza. Przeglądarka robi się czasem mleczna, kółeczka ładowania przerywają, myszka zamiera, lecz dźwięk leci dalej. Chwilę się pozwiesza i wszystko jest w porządku. Na początku jak stosowałam starą metodę maniakalnego klikania w celu naprawy się oraz stukania w klawisze zwieszał się na amen. Święta trójca zawieszenia (CTRL+ALT+Del) odmawiała pomocy.

To dzieję się jak korzystam w WIFI. Po połączeniu się z internetem mobilnym nic takiego się nie działo, ale to były zbyt krótkie sesje. Myślałam na początku, ze to Chrome, w chwili obecnej mam Mozillę i nic nie jest lepiej. Nie mam dodatków zainstalowanych, żadnych podejrzanych programow działających w tle (gg i czasem poczta Windows). Anty to darmowe AVG, nigdy nic mi nie wykryło, ale tez nie ściągam nic z neta, nie wchodze na żadne dziwne strony, nie dostaję poczty z załącznikami od obcych. Nie wiem co jeszcze może być.
Reinstalacja systemu (mam Win7) nic nie poprawiła. Czyszczę średnio raz w tygodniu CCleanerem.

Zdaję sobie, że to netbook i jego dni się kończą (gwarancję dawno już pożegnałam) i się zastanawiam co to może być i czy warto go naprawiać, czy lepiej zbierać na coś nowego.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 16:30   #2
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Problem z laptopem.

Nie warto chyba naprawiać w żaden inny sposób niż reinstall systemu. Możesz ściągnąć jakiegoś innego antywirusa, AVG nie jest najlepszym wyborem.
Spróbuj zrobić jeszcze skan housecallem i napisz czy nic nie wykrył.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 17:43   #3
Ecoreggie73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z laptopem.

Dziewczyny ja miałam kilka darmowych antywirusów i niestety po każdym (avast, avg) kończyło mi się systemem. Mój brat się trochę zna na komputerach zainstalował mi Noda 32 płatnego wszystko się poprawiło. Pamiętam kiedyś czyścił mi laptopa programem - Kaspersky Rescue Disk..Znam nazwę ale później to już magia co on robił :P
Ecoreggie73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 18:14   #4
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Nie warto chyba naprawiać w żaden inny sposób niż reinstall systemu. Możesz ściągnąć jakiegoś innego antywirusa, AVG nie jest najlepszym wyborem.
Spróbuj zrobić jeszcze skan housecallem i napisz czy nic nie wykrył.
Nic nie wykrył. Dlaczego AVG nie jest dobry?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 22:11   #5
SmialyPrawiczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 193
Dot.: Problem z laptopem.

Może to dysk umiera
Ściągnij program Crystal Disk Info i zapostuj screena.
SmialyPrawiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 23:22   #6
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Prosze bardzo. W tej chwili nie działa mi dźwięk ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-05-21 001849.bmp.jpg (117,5 KB, 13 załadowań)
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 11:08   #7
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Problem z laptopem.

AVG swego czasu puszczał bardzo dużo wirusów bokiem, bo miał kiepske bazy. Fakt, było to ze dwa lata temu, ale zraziłam się wtedy do niego bardzo.

Sprawdzałaś sterowniki dźwięku? Jak tak patrzę to mogą być też problemy z ramem. Jak kości się zaczynają psuć to bardzo często też się wiesza system. Jeszcze pytanie - jakiej przeglądarki używasz? Jak nie masz dźwięku spróbuj jeszcze, zamiast restartować komputer, zamknąć proces explorer.exe i uruchomić go ponownie.
Problemy opisujesz jednak dość typowe dla zużytego sprzętu po prostu. Może faktycznie już padać ze starości. Spróbowałam bym pewnie zrobić jeszcze format i przeinstalowac system, ale jeśli pada dysk może to sie okazać zabójcze. Niestety tego screena powyżej niezbyt potrafie odczytać, nie bawiłam się nigdy w to sprawdzanie.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 11:32   #8
hieroglifka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 40
Dot.: Problem z laptopem.

wygooglaj sobie "zwiększanie pamięci wirtualnej systemu". chyba w rejestrze się to zmienia. jak zwiększysz to problem powinien minąć. robiłam to kiedyś na starym komputerze, szybciej działał.

ile masz ram i jaką masz kartę graficzną (zintegrowana czy jakaś inna)?
hieroglifka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 13:36   #9
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
AVG swego czasu puszczał bardzo dużo wirusów bokiem, bo miał kiepske bazy. Fakt, było to ze dwa lata temu, ale zraziłam się wtedy do niego bardzo.

Sprawdzałaś sterowniki dźwięku? Jak tak patrzę to mogą być też problemy z ramem. Jak kości się zaczynają psuć to bardzo często też się wiesza system. Jeszcze pytanie - jakiej przeglądarki używasz? Jak nie masz dźwięku spróbuj jeszcze, zamiast restartować komputer, zamknąć proces explorer.exe i uruchomić go ponownie.
Problemy opisujesz jednak dość typowe dla zużytego sprzętu po prostu. Może faktycznie już padać ze starości. Spróbowałam bym pewnie zrobić jeszcze format i przeinstalowac system, ale jeśli pada dysk może to sie okazać zabójcze. Niestety tego screena powyżej niezbyt potrafie odczytać, nie bawiłam się nigdy w to sprawdzanie.
Ostatnio przeinstalowałam cały system i sterowniki. Nic nie pomogło. Chwilowo Mozilli, ostatnio Chrome - nic sie nie zmieniło. Tak myślę, że po woli odchodzi na emeryturę. Netbook ma dopiero 3 lata. Raz miał zmieniamy dysk. Poprzedni (znacznie gorszy i mniejszy) wytrzymał 5 bez żadnej naprawy. No cóż. Teraz robi się rzeczy na rok, czy dwa a potem nowy. Screen na prośbę ŚmiałegoPrawiczka. Może on coś z tego rozumie
Ale dzięki za pomoc

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez hieroglifka Pokaż wiadomość
wygooglaj sobie "zwiększanie pamięci wirtualnej systemu". chyba w rejestrze się to zmienia. jak zwiększysz to problem powinien minąć. robiłam to kiedyś na starym komputerze, szybciej działał.

ile masz ram i jaką masz kartę graficzną (zintegrowana czy jakaś inna)?
Spróbuję tego co piszesz wieczorem. Ramy: 4, karta graficzna - zintegrowana.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 14:00   #10
SmialyPrawiczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 193
Dot.: Problem z laptopem.

Dysk jest ok.A co to w ogóle za laptop jest?
Czy próbowałaś skanować adwcleanerem?
SmialyPrawiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 14:08   #11
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez SmialyPrawiczek Pokaż wiadomość
Dysk jest ok.A co to w ogóle za laptop jest?
Czy próbowałaś skanować adwcleanerem?
Aspire One 722. Skanuję ADWCleanerem regularnie
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 18:59   #12
lawr19
Przyczajenie
 
Avatar lawr19
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Problem z laptopem.

Z darmowych antywirusów to jednak Avast -sporo blokuje i nie zacina kompa.
A jak potrzeba czasem przeskanować to polecam Malwarebytes Anti-Malware. Też darmowy.

Tylko jeśli format nie pomógł nic, pomyślałabym, że awaria ma raczej fizyczne podłoże niż systemowe.
lawr19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 22:42   #13
SmialyPrawiczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 193
Dot.: Problem z laptopem.

to może zapostuj jeszcze screen z ctrl alt delete i pokaż wszystkie procesy kiedy laptop ci zamula
SmialyPrawiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 15:38   #14
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Problem z laptopem.

Autorko, kup jeszcze jakiegoś pendrive'a najtańszego ze 4/8 GB i spróbuj jeszcze go przekształcić w readyboost'a, może to coś pomoże.

Niestety, skoro ostatnio robiłaś format, wirusów na nim nie ma to jednak coś sprzętowego. I obstawiam ten nieszczęsny ram. Zorientuj się jaki masz w tym netbooku i sprawdź czy opłaca Ci się wymiana tego ramu.


Niestety, te acery z serii aspire nie są jakoś szczególnie.. wytrzymałe. Wiem, też mam, trochę wyższą wersję niż Twój. I też zamula bez powodu.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 15:55   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
AVG swego czasu puszczał bardzo dużo wirusów bokiem, bo miał kiepske bazy. Fakt, było to ze dwa lata temu, ale zraziłam się wtedy do niego bardzo.

Sprawdzałaś sterowniki dźwięku? Jak tak patrzę to mogą być też problemy z ramem. Jak kości się zaczynają psuć to bardzo często też się wiesza system. Jeszcze pytanie - jakiej przeglądarki używasz? Jak nie masz dźwięku spróbuj jeszcze, zamiast restartować komputer, zamknąć proces explorer.exe i uruchomić go ponownie.
Problemy opisujesz jednak dość typowe dla zużytego sprzętu po prostu. Może faktycznie już padać ze starości. Spróbowałam bym pewnie zrobić jeszcze format i przeinstalowac system, ale jeśli pada dysk może to sie okazać zabójcze. Niestety tego screena powyżej niezbyt potrafie odczytać, nie bawiłam się nigdy w to sprawdzanie.
W tej chwili avg jest o niebo lepszy od chociażby avasta. zjada mniej ram-u a ma lepszą bazę wirusów.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Autorko, kup jeszcze jakiegoś pendrive'a najtańszego ze 4/8 GB i spróbuj jeszcze go przekształcić w readyboost'a, może to coś pomoże.

Niestety, skoro ostatnio robiłaś format, wirusów na nim nie ma to jednak coś sprzętowego. I obstawiam ten nieszczęsny ram. Zorientuj się jaki masz w tym netbooku i sprawdź czy opłaca Ci się wymiana tego ramu.


Niestety, te acery z serii aspire nie są jakoś szczególnie.. wytrzymałe. Wiem, też mam, trochę wyższą wersję niż Twój. I też zamula bez powodu.
też mam aspire trochę wyższy model niż autorka, od 3 lat i nigdy nie miałam z nim problemów a ram w nich jest lutowany więc wymiana nei ma sensu, cena będzie taka, że już lepiej zacząć odkładać na nowy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 20:51   #16
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Sam AVG nie zamula komputera i dla mnie to jest najważniejsze. Nie wchodzę na podejrzane strony, nic nie ściągam. Czasem zeskanuję czymś innym. Spróbuję ten pendrive, ale także myślę, że coś w sprzęcie nie gra. Myślę czy na diagnozę oddać do informatyka, ale już powoli zbieram na cos nowego Nie sądzę aby naprawa była opłacalna Dziękuję za pomoc.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 08:04   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Sam AVG nie zamula komputera i dla mnie to jest najważniejsze. Nie wchodzę na podejrzane strony, nic nie ściągam. Czasem zeskanuję czymś innym. Spróbuję ten pendrive, ale także myślę, że coś w sprzęcie nie gra. Myślę czy na diagnozę oddać do informatyka, ale już powoli zbieram na cos nowego Nie sądzę aby naprawa była opłacalna Dziękuję za pomoc.
No naprawa nie będzie opłacalna przy tak tanim laptopie to pewnie kupiłabyś drugiego takiego samego
Także zbieraj na coś nowego a z tym się przemęcz, w końcu to nie jest jakaś wielka tragedia czasem go zresetować, mogło być gorzej
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 13:34   #18
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No naprawa nie będzie opłacalna przy tak tanim laptopie to pewnie kupiłabyś drugiego takiego samego
Także zbieraj na coś nowego a z tym się przemęcz, w końcu to nie jest jakaś wielka tragedia czasem go zresetować, mogło być gorzej
I tak właśnie zrobię!
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 14:49   #19
SmialyPrawiczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 193
Dot.: Problem z laptopem.

Autorko ty robiłaś format czy tylko reinstal systemu?
SmialyPrawiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 18:07   #20
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Problem z laptopem.

Reinstal.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 18:24   #21
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem z laptopem.

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Reinstal.
ej, no to za mało. Zrób pełen format dysku. Wtedy będzie wiadomo czy to nie wirusy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-24 19:24:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.