Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-05, 14:58   #2881
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja mam androgenowe, ale od miesięcy wypadają mi bardzo, wcześniej w ogóle nie było tego problemu
Dziękuję za odpowiedź
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 17:04   #2882
nattc_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez AgaG1990 Pokaż wiadomość
nattc,
moglabys napisac skad zamawialas topper i peruke? Ja powoli dochodze do wniosku ze nie chce sie juz dluzej leczyc, i takze rozwazam kupno toppera
Jasne, ja zamiałam z highlinewigs: https://www.instagram.com/highlinewigs/?hl=pl

Plusy: bardzo dobra jakość, modne i fajne fryzury oraz kolory, rozsądna cena (jak na te usługi)
Minusy: to chyba najpopularniejsza tego typu firma, więc wszystkie topery i peruki rozchodzą się dosłownie z prędkością światła szczególnie teraz, kiedy ich produkcja jest spowolniona przez Covid. Dodatkowo nie przyjmują też spersonalizowanych zamówień. No i fakt, że firma jest w Stanach, więc trzeba doliczyć cło (w Polsce zapewnie niemałe).

Inne strony, które obserwuję i poważnie biorę pod uwagę przy kolejnym zakupie:

hairalicious: https://www.instagram.com/hairaliciouscom/?hl=pl - to chyba nowa firma na rynku, ale bardzo mnie zaciekawiła i napisałam do nich - okazuje się, że mają siedzibę na Litwie, także można odliczyć koszty cła ceny mają też okej, tym bardziej że peruki i topery są robione z włosów europejskich wyglądają cudownie

MadisonWigs: https://www.instagram.com/madisonhaircollection/ - również wydają się super
nattc_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 00:42   #2883
AgaG1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

nattc, bardzo dziekuje!
AgaG1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 11:53   #2884
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Załamałam się, odkryłam, że łysieję już nie tylko na szczycie głowy, ale i z tyłu Nie mam już siły na to wszystko, nie wierzę już, że będzie lepiej. Zastanawiam się, czy nie ogolić się na łyso...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Bez☠tytułu.png (48,5 KB, 87 załadowań)
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 12:08   #2885
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Załamałam się, odkryłam, że łysieję już nie tylko na szczycie głowy, ale i z tyłu Nie mam już siły na to wszystko, nie wierzę już, że będzie lepiej. Zastanawiam się, czy nie ogolić się na łyso...
Też tak mam. Zaczęłam brać leki rok temu i udało się to odwrócić. Głowa do góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 12:36   #2886
monisia9334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 10
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Witam. Chciałam się Was zapytać czy któraś z Was poddała się terapii łączonej karboksyterapii z fibryną na włosy i czy jakieś są efekty???
Jestem w sumie zdecydowana na terapię jednak chciałam się podpytac jak u Was z efektami i po jakim czasie zaczeły pojawiać się pierwsze efekty?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
monisia9334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 15:33   #2887
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez nattc_ Pokaż wiadomość
Jasne, ja zamiałam z highlinewigs: https://www.instagram.com/highlinewigs/?hl=pl

Plusy: bardzo dobra jakość, modne i fajne fryzury oraz kolory, rozsądna cena (jak na te usługi)
Minusy: to chyba najpopularniejsza tego typu firma, więc wszystkie topery i peruki rozchodzą się dosłownie z prędkością światła szczególnie teraz, kiedy ich produkcja jest spowolniona przez Covid. Dodatkowo nie przyjmują też spersonalizowanych zamówień. No i fakt, że firma jest w Stanach, więc trzeba doliczyć cło (w Polsce zapewnie niemałe).

Inne strony, które obserwuję i poważnie biorę pod uwagę przy kolejnym zakupie:

hairalicious: https://www.instagram.com/hairaliciouscom/?hl=pl - to chyba nowa firma na rynku, ale bardzo mnie zaciekawiła i napisałam do nich - okazuje się, że mają siedzibę na Litwie, także można odliczyć koszty cła ceny mają też okej, tym bardziej że peruki i topery są robione z włosów europejskich wyglądają cudownie

MadisonWigs: https://www.instagram.com/madisonhaircollection/ - również wydają się super
Napisz proszę coś więcej jak się nosi i trzyma na włosach taki toper, ja swoje włosy mam tak bardzo cienkie, że żadne wsuwki, spinki i inne nie wchodzą w grę bo nie ma się czego trzymać. I jak swoje naturalne włosy pod nim się mają?
Niby mam sporą poprawę w ilości włosów ale przez to, że są takie cieniutkie trudno mi zrobić jakąkolwiek fryzurę. Kręcę na papiloty na noc. Czasami utrzymje się cały dzień ładna fryzurka, ale jak jest wilgoć to niestey włosy zmieniają się w smętne pióra
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-15, 20:31   #2888
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Toper nie osłabia naszych włosów. Miałam roczną przygodę z tym cudem. Nie polecam, jezeli ktoś ma łojotok. Ogólnie efekt jest Wow, gdy się to nosi. To są włosy na takiej siatce ze spinkami. Łatwe zakładanie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 20:36   #2889
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja w toperze z 10 lat temu 20200815_203458.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 11:05   #2890
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Ja w toperze z 10 lat temu Załącznik 7724975

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, robiłaś w PL? Te spinki się trzymają? Nie przesuwa się nic?
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 12:44   #2891
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wchodzi w grę uprawianie w nich sportu...?
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-16, 12:58   #2892
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Tak. Fryzjerka mi zamówiła i dopasowała do moich ubytków. Mocno się trzymają, nie przesuwa się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Wchodzi w grę uprawianie w nich sportu...?
Tak, chyba że myślisz o pływaniu i skokach z samolotu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 20:31   #2893
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Wiecie co?
Dzisiaj sobie przypomniałam o tym wątku
To ja go założyłam, 10 lat temu.
Naprawdę tyle czasu zleciało? Szok
Pozdrawia matka założycielka, teraz już 50-tka
Niestety, moje włosy mają się średnio, ale ciągle je mam
Na zdjęciu jestem w topperze. Czasami muszę poczuć się WOW.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_569.jpg (166,7 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 117195754_337658937267638_920818194138637496_n.jpg (75,5 KB, 97 załadowań)
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 20:52   #2894
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
Wiecie co?
Dzisiaj sobie przypomniałam o tym wątku
To ja go założyłam, 10 lat temu.
Naprawdę tyle czasu zleciało? Szok
Pozdrawia matka założycielka, teraz już 50-tka
Niestety, moje włosy mają się średnio, ale ciągle je mam
Na zdjęciu jestem w topperze. Czasami muszę poczuć się WOW.
Wow, super geny młodości Piękna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 12:20   #2895
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Załamałam się, odkryłam, że łysieję już nie tylko na szczycie głowy, ale i z tyłu Nie mam już siły na to wszystko, nie wierzę już, że będzie lepiej. Zastanawiam się, czy nie ogolić się na łyso...
OMG ile masz włosów, co ja bym dała za takie gęste...

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Też tak mam. Zaczęłam brać leki rok temu i udało się to odwrócić. Głowa do góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U kogo się leczysz i jakie leki Ci przypisano?
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 12:55   #2896
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 390
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
OMG ile masz włosów, co ja bym dała za takie gęste...

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------



U kogo się leczysz i jakie leki Ci przypisano?
Dr Rakowska ; loxon, spiro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-22, 16:05   #2897
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć dziewczyny! Co u Was słychać? Jak Wasza walka o włosy? U mnie właściwie wielka niewiadoma Czekam na okres, który się spóźnia kilka dni...Mam nadzieję, że pójdę do szpitala w końcu i dowiem się, co mi jest. Przez to nawet się nie leczę...jutro minie tydzień jak odstawiłam minoxydyl. Teraz tylko biorę żelazo...Włosy mi nie wypadają właściwie, ale czuję i widzę, że stają się coraz cieńsze i marniejsze.
Miłego weekendu!
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 21:32   #2898
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
OMG ile masz włosów, co ja bym dała za takie gęste...

Wierz mi, że tak to tylko wygląda na zdjęciu i nie ma czego zazdrosić, może dlatego, że były po myciu i się napuszyły jakoś. Mój kucyk ma obwód 4cm i ciągle lecą mi włosy : |
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 09:37   #2899
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Wierz mi, że tak to tylko wygląda na zdjęciu i nie ma czego zazdrosić, może dlatego, że były po myciu i się napuszyły jakoś. Mój kucyk ma obwód 4cm i ciągle lecą mi włosy : |
ja mam jeszcze mniej... nie ma gumki czy spinki która byłaby w stanie się utrzymac na tym "pędzleku", wszystko się zsuwa

niedługo idę na wizytę po 3 miesiącach leczenia (finasteryd, dermovate i pianka foligain), jestem ciekawa co powie lekarz
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-01, 22:44   #2900
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze mniej... nie ma gumki czy spinki która byłaby w stanie się utrzymac na tym "pędzleku", wszystko się zsuwa

Może jeszcze nam się polepszy
A jak Twoje odczucia po takiej 3miesięcznej kuracji? Pomógł dermovate?
Pozdrawiam, trzymaj się
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 12:28   #2901
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Może jeszcze nam się polepszy
A jak Twoje odczucia po takiej 3miesięcznej kuracji? Pomógł dermovate?
Pozdrawiam, trzymaj się
Ciężko powiedzieć, chyba coś zadziałało...
Najlepiej włosy wyglądały przez kilka tygodni od farbowania, potem jak pojawia się ciemny odrot zaczyna być widać skórę głowy bardziej
Chyba bardziej powinien pomóc finasteryd i minoxidil jak dermovate? Dermovate chyba ma oczyszczać skórę głowy bardziej?
Generalnie jestem bardziej zadowolona odkąd się zdecydowałam na kurację, przynajmniej mam poczucie że z tym aktywnie walczę.
Dziękuję
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 14:32   #2902
arabeska5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć Dziewczyny,
Jestem tu nowa tzn. zdarzało się, że Was podczytywałam w fazach wzmożonego wypadania, ale teraz od lutego borykam się z prawdziwym łysienie. Podczas mycia i czesania wypada mi ok. 300-400 włosów. Dr Kurzeja najpierw stwierdziła łysienie telogenowe z początkiem androgenowego, teraz już same androgenowe. Stosuję Spironol 25mg, Hairgen z Lumiganem. Wcześniej jeszcze używałam Dermovate, ale wydawało mi się, że mam po nim pieczenie skóry głowy i odstawiłam. Zaczęłam myć włosy Stieproxem i przestało mnie swędzieć. Były nawet dwa mycia kiedy wypadło mi 170 i 200 włosów, więc miałam nadzieję, że idzie poprawa. Niestety potem znów było ok. 300. Teraz kilka tygodni po odstawieniu Dermovate znów odczuwam pieczenie, więc to nie on jest przyczyną. Gdy sięgnę pamięcią to gdy w przeszłości wypadały mi włosy to gdy miałam lekkie swędzenie skory głowy to wypadało mi wtedy więcej włosów. Dziś będę musiała umyć włosy i w pracy tylko o tym myślę. Temat włosów wypełnia cały mój czas, jestem już tym zmęczona.

Proszę powiedzcie mi jedną rzecz... wszędzie czytam, że przy łysieniu androgenowym włosy wypadają w ilości nie przekraczającej normy dziennej, raczej jest problem z odrostem i miniaturyzacją mieszków włosowych, to dlaczego u mnie w tak ogromnej ilości wypadają włosy ?
Ile włosów Wam wypada jeśli mogę spytać. Pozdrawiam. A.
arabeska5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 21:30   #2903
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez arabeska5 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Jestem tu nowa tzn. zdarzało się, że Was podczytywałam w fazach wzmożonego wypadania, ale teraz od lutego borykam się z prawdziwym łysienie. Podczas mycia i czesania wypada mi ok. 300-400 włosów. Dr Kurzeja najpierw stwierdziła łysienie telogenowe z początkiem androgenowego, teraz już same androgenowe. Stosuję Spironol 25mg, Hairgen z Lumiganem. Wcześniej jeszcze używałam Dermovate, ale wydawało mi się, że mam po nim pieczenie skóry głowy i odstawiłam. Zaczęłam myć włosy Stieproxem i przestało mnie swędzieć. Były nawet dwa mycia kiedy wypadło mi 170 i 200 włosów, więc miałam nadzieję, że idzie poprawa. Niestety potem znów było ok. 300. Teraz kilka tygodni po odstawieniu Dermovate znów odczuwam pieczenie, więc to nie on jest przyczyną. Gdy sięgnę pamięcią to gdy w przeszłości wypadały mi włosy to gdy miałam lekkie swędzenie skory głowy to wypadało mi wtedy więcej włosów. Dziś będę musiała umyć włosy i w pracy tylko o tym myślę. Temat włosów wypełnia cały mój czas, jestem już tym zmęczona.

Proszę powiedzcie mi jedną rzecz... wszędzie czytam, że przy łysieniu androgenowym włosy wypadają w ilości nie przekraczającej normy dziennej, raczej jest problem z odrostem i miniaturyzacją mieszków włosowych, to dlaczego u mnie w tak ogromnej ilości wypadają włosy ?
Ile włosów Wam wypada jeśli mogę spytać. Pozdrawiam. A.
Hej, czy mogłabyś mi wysłać (lub wstawić tutaj) swoje zdjęcie? Ja tez miałam diagnozę telogen ale zastanawiam się czy to już nie androgenowe ... Zaprzestałam kuracji spironolem w maju i w sumie to nie widzę różnicy ...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 20:32   #2904
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez arabeska5 Pokaż wiadomość
Proszę powiedzcie mi jedną rzecz... wszędzie czytam, że przy łysieniu androgenowym włosy wypadają w ilości nie przekraczającej normy dziennej, raczej jest problem z odrostem i miniaturyzacją mieszków włosowych, to dlaczego u mnie w tak ogromnej ilości wypadają włosy ?
Ile włosów Wam wypada jeśli mogę spytać. Pozdrawiam. A.

Zasadniczo w androgenowy największy problem jest z odrostem, ale falowo przychodzi intensywne wypadanie. Przynajmniej u mnie tak jest, a jestem zdiagnozowana od jakichś 9 lat. U mnie w najgorszym czasie to było 100-150 włosów. Ale ja mam mało włosów, gdyby wypadało mi więcej to bym wyłysiała całkiem w kilka miesięcy.
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 00:20   #2905
AgaG1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej dziewczyny! Czy ktoras z Was miala problem z nadmiernym owlosieniem w czasie stosowania loxonu? Pytam bo mam wrazenie, ze u mnie cos niedobrego sie dzieje...
AgaG1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 10:49   #2906
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej, na wypadanie nie mam niestety porady, ale jesli chodzi o pieczenie i swedzenie skory, to u mnie mega mega pomogl olejek z czarnuszki. Wcieralam go w skore wieczorem i zostawialam na noc
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 11:42   #2907
Evitka31
Przyczajenie
 
Avatar Evitka31
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć kochane! tu dawna AndroB…
zmieniłam nick, bo poprzedni wydawał mi się jakiś taki smutny

arabeska5 jeśli chodzi o wypadanie, to faktycznie, włosy mi praktycznie w ogóle nie lecą, przy myciu raptem do 10 sztuk, a czasem i mniej…więcej wypada przy suszeniu i szczotkowaniu, ale to też parę sztuk…niestety widzę jednak, że włosy są cienkie i jest ich mniej właśnie z tyłu głowy, na tzw. koronie i to jest właśnie cecha AGA. Jak na razie rzut telogenowy się u mnie nie uaktywnił, choć dermatolog na początku myślał, że to telogen, później stwierdził początek androgenowego, ech…sama już nie wiem, co o tym myśleć…

AgaG1990 stosuję minoksydyl od jakiś 3-ech miesięcy, choć w sierpniu odstawiłam go na tydzień, ale teraz znów wróciłam i psikam co drugi dzień, ale wrócę do codziennego stosowania, stosuje 5%. Powiem tak, zauważyłam nad górną wargą jakby więcej włosków i trochę na brodzie, taki jakby meszek, nie jest on ciemny i włoski też nie. Poza tym nie zarastam (chyba)

Dziewczyny, nie dostałam się na badania do szpitala w tym miesiącu, więc muszę próbować w następnym Moje obecne leczenie to: minoksydyl 5% od dzisiaj codziennie do końca miesiąca + Sorbifer Durules (żelazo) i tyle…

Pozdrawiam Was ciepło
Evitka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 23:59   #2908
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez edipapek Pokaż wiadomość
Hej, byłam u dr M. Kurzej. Bardzo pozytywna kobieta, przynajmniej wszystko mi wyjaśniła i stwierdziła, że muszę uregulować żelazo i widzi początek adrogenowego łysienie ale nasilone telogenowe. Dlatego pamiętajcie, stres i przejmowanie się włosami nam bardzo nie sprzyja! Zaleciła leczenie zewnętrze ponieważ podobno w początkach łysienia jest bardziej efektywne ( dermovate, minovivax, i krople z bimatoprostem). Oczywiście solidna dawka żelaza. Po 3 MSC dopiero ocena co dalej. A i pamiętajcie, że przed przyjmowaniem spironolu trzeba zrobić badania krwi, oznaczyć sód i potas. Bo ten lek silnie obciąża nasze nerki. Polecam dr Kurzej.
Jakie wymagania przed wizytą? Trzeba odpuścić mycie włosów? Przynieść jakieś badania? Bo też muszę się wybrać i zastanawiam się, co będzie potrzebne.
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 14:15   #2909
Joanka_Joanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 25
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej dziewczyny. Wracam z relacją po 1,5 roku starań o włosy.

Nie zdiagnozowałam się do końca bo tyle już kasy wydałam, i tylu lekarzy niewiele wiedziało lub się przejmowało że dałam sobie spokój. Najprawdopodobniej w wyniku cyst na jajnikach zaczęło się u mnie androgenowe.

Po ponad pół roku wariacji z lekarzami, suplementami diety, wierzbownicą, cudacznymi wcierkami przeprosiłam się z minoksydylem. Zaczęłam w lipcu 2019.

Wtedy i tak leciało 200-300 dziennie i było mi wszystko jedno.

Dziś po ponad roku :
- minoksydyl to była najlepsza decyzja, stopniowo zahamował wypadanie, chociaż nie tak bardzo jak liczyłam ( 100-150 dziennie) , ale to też coś
- pobudził się odrost. Efekt faktycznie widoczny jest po roku, gdy te nowe włosy osiągają już jakąś długość. Nie jest to normalny zdrowy włos - są cieńsze, sztywne, jakby puchowe, ale są ! I zagęszczają to co mam na głowie. Dopiero teraz wyraźnie to widzę.

- nowe odkrycie : przeanalizowałam wnikliwie wyniki badań krwi i doszłam do wniosku że zmierzam w kierunku anemii megaloblastycznej. Lekarz zbagatelizował of course, bo wszystkie parametry mieściły sie jeszcze w normach. Ja jednak zaczęłam miesiąc temu brać kwas foliowy i wit. B12 . I stał się cud ! Wypadanie zmniejszyło się radykalnie. Przestałam zbierać kłęby z wanny i z dywanów. Wypada do maks 50 włosów dziennie. Nie mogę być pewna korelacji w 100% , ale jednak piszę Wam o tym, bo wiem jak trudno wpaść na właściwy trop, i może komuś się przyda ta wskazówka.

Pozdrawiam serdecznie.
Joanka_Joanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 21:10   #2910
AgaG1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Super, dajesz iinym dziewczynom nadzieje! Ja wlasnie przelamalam sie 3 miesiace temu i zaczelam stosowac loxon. Wlosy praktycznie przestaly mi wypadac!
AgaG1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-16 17:31:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.