Wiek średni - opowiedz swoją historię. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-26, 07:53   #1
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647

Wiek średni - opowiedz swoją historię.


Mam na imię Monika i postanowiłam założyć ten wątek na stronie Wizaż ponieważ jest ona w pełni dedykowana kobietom.

Pracuje nad książką dla kobiet i o kobietach wchodzacych w tzn wiek średni. Chciałabym pożegnać stereotyp kobiety, której w pewnym wieku coś już nie wypada lub na coś jest za późno.

Chciałabym żeby wiek średni nie był już postrzegany jako punkt kryzysowy kiedy żegnamy sie z młodością ale jako długie dziesięciolecia życia wypełnione wieloma różnymi etapami w których doświadczamy mnóstwa nowych szans i wyzwań.
Kobiety wchodząc w wiek średni doświadczają wielu zmian; wchodzą w menopauze, ich dzieci dorastaja a one same mogą odczuwać poczucie niespełnienia.

Wpadłam na pomysł umieszczenia w mojej książce opowieści kobiet które wchodząc w wiek średni pokonały fizyczne i emocjonalne trudności związane z tym etapem. Historie kobiet które być może przygnębione zmianami które zachodzą w tym czasie: we własnym samopoczuciu, wyglądzie lub dotyczące sytuacji rodzinnej potrafiły pokonać kryzys wieku średniego.

Czy Ty jesteś tą kobietą? Może wtedy zapisałaś sie na studia? Zaczęłaś nowy biznes? Może zaczęłaś ćwiczyć lub przebiegłaś maraton? Zrobiłaś tatuaż o którym zawsze marzyłaś? Może znalazłaś nowa pasje lub nowe ciekawe znajomości ? Moze zaczełaś podróżowac, a może zakochałaś sie i zaczęłaś wspolne życie? Lub być może wtedy całkowicie zmieniłaś kurs swojego życiowego okrętu?
A może nie zrobiłaś żadnej z wyżej wymienionych rzeczy, bo wcale nie musiałaś. Może właśnie stała się rzecz odwrotna ....zwolniłaś, wyluzowałaś, zaopiekowałaś się sobą. A może znalazłaś radość w codziennym życiu, z rodzna i przyjaciółmi delektujac sie wolnym czasem.
Jesli jesteś jedną z takich kobiet, i chciałabyś aby ktoś mógł poznać twoją historie odezwij sie tu na forum.
A może Tą kobietą jest Twoja mama, siostra, przyjaciółka lub znajoma? Może one chciałyby opowiedzieć swoją historie?

Odezwij się również jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości.

Żadna historia nie jest mało znacząca lub niewarta opowiedzenia. Twoja historia może być całkowicie anonimowa. A jeśli zdecyduję się umieścić ją w swojej książce, każdą edycje Twojego tekstu wyślę do Twojej akceptacji.

Odważ sie!! Pomyśl że to właśnie Twoja historia może dać komuś nadzieje, wyciągnąć z dołka lub popchnąć do działania . W kobietach siła!

Nie mogę się doczekać żeby Cię poznać.
Monika
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 16:06   #2
Malwina344
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 14
Dot.: Wiek średni - opowiedź swoją historię.

"Chciałabym żeby wiek średni nie był już postrzegany jako punkt kryzysowy"


Z punktu biologicznego jest to taka "ściana" u kobiet, które jak chcą mieć dzieci to ostatni dzwonek, bo im później tym mogą pojawić się komplikacje/słaby płód.
A także panowie w tym wieku i okolicach nie są za bardzo chętni do stworzenia relacji przez młodsze koleżanki. Również przez facetów gdzie większość jest bez jakości.

I dlatego się mówi że kobieta lat 30+ to taka słabsza jakość według społeczeństwa, odrzut którego nikt nie chciał/słabo rokująca partnerka.


A tak poza biologią to jak najbardziej książka była by świetna jeśli bedą w niej zawarte jakieś tipy do zdrowia, biznesu, samorozwoju, czy nie wypada? zależy, bo w pewnym wieku wychodzi się z piaskownicy.
Myślę że książke możesz pokierować bardziej w strone kobiet które chcą się rozwijać jak rozporządzać czasem, jak poprawiać zdrowie bo z wiekiem coraz słabiej.

Ja zaczełam biznes w wieku 31 lat bo miałam już sporo oszczędzonych pieniezy i sporo czasu, także warto ruszyć do przodu
Malwina344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 19:49   #3
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Wiek średni - opowiedź swoją historię.

Dziękuję za Twoja odpowiedź i przemyślenia.

Niestety, tak jak piszesz, w społeczeństwie od lat panuje opinia że kobiety w wieku średnim to już gorszy sort, przestarzała wizja kobiety która utraciła swoja seksualność i status.

A to nie jest prawda!!!

Nie chciałabym zeby ksiazka stała sie "typowym" poradnikiem. Chciałabym usłyszec historie prawdziwych kobiet. Ale dzieki za pomysł wprowadzenia rad do rozwoju i dbania o zdrowie bo sama od jakiegos czasu ćwiczę.

I tak, jak najbardziej , chciałabym , jak również wspominasz , żeby ksiązka trafiła do kobiet którym da ona lekkiego kopa , jeśli jeszcze sie wahaja przed wprowadzeniem w zyciu zmian których pragną.

mam nadzieje że ktoś jeszcze sie odważy i mi ja opowie.

życzę sukcesow w biznesie i pozdrawiam
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-05, 05:52   #4
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Wiek średni - opowiedź swoją historię.

Wybacz, ale cały pomysł na książkę opisującą jak to kobiety wchodzą w wiek średni i żegnają się z młodością i mają trudności jest dla mnie utrwalaniem właśnie tego stereotypu.

Ja mam 46 lat, póki co nie pożegnałam się z młodością i nie dotykają mnie żadne kryzysy. Chodzę w krótkich spodenkach i eksponuję ładny biust. Spotykam się z mężczyznami kilka lat młodszymi, bo Ci w moim wieku to są już zdziadziali na maksa. I to raczej nie przypadek, że wokół siebie widzę dużo fajnych, zadbanych kobiet po 40, a takich 40-letnich facetów to raczej nie uświadczysz, żeby oko zawiesić.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-06, 18:18   #5
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Wiek średni - opowiedź swoją historię.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Wybacz, ale cały pomysł na książkę opisującą jak to kobiety wchodzą w wiek średni i żegnają się z młodością i mają trudności jest dla mnie utrwalaniem właśnie tego stereotypu.

Ja mam 46 lat, póki co nie pożegnałam się z młodością i nie dotykają mnie żadne kryzysy. Chodzę w krótkich spodenkach i eksponuję ładny biust. Spotykam się z mężczyznami kilka lat młodszymi, bo Ci w moim wieku to są już zdziadziali na maksa. I to raczej nie przypadek, że wokół siebie widzę dużo fajnych, zadbanych kobiet po 40, a takich 40-letnich facetów to raczej nie uświadczysz, żeby oko zawiesić.

Hej

Dziękuję za twoją opinie ale (również wybacz) kompletnie nie zrozumiałaś tego co napisałam.

Świetnie że wraz z upływającym czasem nie tracisz świadomości swoich zalet i wiary w siebie, sama zamierzam nosić krótkie sukienki do 90tki 😊

Ja nie szukam kobiet które zechcą opisac mi swoje trudności związane z wchodzeniem w wiek średni ...tylko calkiem przeciwnie......

Są kobiety które wchodząc w okres menopauzy są przygnębione zmianami, martwią sie przemijającym czasem lub mają poczucie niespełnienia. Ale są również takie które pokonały te emocjonalne lub fizyczne trudności . Szukam kobiet które POMIMO tzw kryzysu , potrafiły odnależć radość w życiu lub zrobiły coś co kompletnie je odmieniło. Własnie w okresie życia kiedy nasze społeczeństwo uważa (stereotypowo) że już jest za póżno.

Ja bardzo chciałabym je usłyszeć.Wiek średni jeszcze przede mną i troche jestem ciekawa a trochę się boję 😊
Pozdrawiam
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-06 19:18:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.