Przebarwienia nad ustami - laser czy krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-20, 14:59   #1
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7

Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?


Dziewczyny, pomocy :/

Nad ustami mam przebarwienia, które wyglądają jak wąsik, nie wiem jak się z tym uporać. Mam 32 lata, długo mi to nie przeszkadzało, wręcz prawie tego nie zauważałam, po usłyszeniu od paru osób, że mam wąsik zaczęłam go depilować kremem, raz na miesiąc-dwa, ale zauważyłam, że to tylko bardzo lekko pomaga, bo sam wąsik jest jasny, a poblemem jest ciemniejsza skóra nad górną wargą. Latem problem się nasila.

Używałam już zimą przez ok 4-5 mcy kwas azelainowy z The Ordinary, niestety nie pomogło. Czy ktoś miał podobne przebarwienie i poradził sobie z nim jakimś innym kwasem?

Zastanawiam się nad skorzystaniem z jakiejś usługi laserem, mieszkam w Warszawie, może któraś z Was uporała się z takim przebawieniem i poleci jakiś gabinet? (Kontom z kilkoma komentarzami za polecenie od razu podziękuję )

Wolałabym poradzić sobie z tym kwasem itp., ale martwię się, że znów parę mcy będę kremować i nic z tego nie wyjdzie
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 15:08   #2
Bonestella
Raczkowanie
 
Avatar Bonestella
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 50
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Jeśli przebarwienia są spore, pomoże raczej jedynie laser. Kwasy mogą pomóć jedynie w przypadku mniejszych przebarwień. Najlepiej będzie skonsultować się jednak z kosmetologiem, ktory oceni jak duże są przebarwienia oraz doradzi co będzie najlepsze.

W Krakowie polecam Instytut Bielendy na Biskupiej.

Edytowane przez Bonestella
Czas edycji: 2020-07-20 o 15:09
Bonestella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 16:20   #3
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

To raczej nie jest takie przebarwienie, którego raz na zawsze da się pozbyć, tylko stała tendencja do powstawania przebarwień w tym miejscu. Sama zauważasz, że latem się nasila, tak może zostać. Prawdopodobnie nawet jak uda się uzyskać rezultat, który cię zadowoli, to przebarwienie można z powrotem wywołać. Przydałoby się też ograniczyć czynniki wywołujące, szczególnie wpływ słońca - bez tego trudno będzie uzyskać coś i łatwo będzie o powroty przebarwienia.

Jak często stosowałaś azelainowy?

Używasz filtrów przeciwsłonecznych?

Z rzeczy, które można uzyskać pielęgnacją w domu, to polecam zacząć czytać u Ani @inti_skin na instagramie. Wertuje sporo badań naukowych, protokołów dermatologicznych, niedługo zamierza wydać ebooka o przebarwieniach. W instastory też czasem podrzuca ciekawe produkty i przydatne informacje, więcej tego w story się przewija niż w postach. Tylko story się ulatnia po 24h, psikus

Coś pamiętam w razie czego. Ale u siebie miałam tylko piegi, z tym poszło gładko.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 12:01   #4
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88011404]
Jak często stosowałaś azelainowy?

Używasz filtrów przeciwsłonecznych?
[/QUOTE]

Używałam kwasu raz dziennie wieczorem, a rano smarowałam to miejsce kremem z filtrem 30 SPF.
Na co dzień nie używam kremu z filtrem, wiem, powinnam, zacznę używać, I promise

Przebarwienie nie jest jakieś bardzo intensywne, ale jest na tyle widoczne, że wygląda to jakbym miała wąsik, być może uda się zniwelować je kwasami, spróbuję jeszcze tej jesieni czegoś mocniejszego.
Czy kwasy można stosować na opaloną skórę? Wiem, że trzeba poczekać na mniej słoneczne dni, np. październik, ale mam dość mocno opalający się typ skóry, czy powinnam czekać aż zblednie?
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 13:19   #5
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Ogólnie to na przebarwienia azelainowy ma udowodnione działanie przy stosowaniu 2 razy dziennie, przy 1 raz dziennie tak nie bardzo. Eucerin ma serum na przebarwienia z obiecującą substancją (Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol), tę substancję z kolei dobrze by było stosować z 4 razy dziennie. Czasami nie wiadomo jak często się powinno i że częstość robi tak sporą różnicę. Dlatego oprócz konkretnych produktów, substancji przydatne są też protokoły używania uwzględniające częstość, połączenia.

Na podrażnioną skórę od opalania kwasy na pewno nie. Kolor nie ma znaczenia, raczej kondycja skóry, wrażliwość, oparzenia. I lepiej nie używać jak nie potrafisz się nie opalać, zachować naturalnego koloru skóry. Używanie filtrów nie jest takie proste na początku, dobrze jest się nauczyć najpierw w filtry przeciwsłoneczne a później w aktywne a nie we wszystko na raz - bo zwyczajnie może się nie udać i pod wpływem słońca kwasy wyjdą bokiem. Dlatego często przesuwa się takie kuracje na mniej słoneczne miesiące, bo ochrona przeciwsłoneczna nie każdemu wychodzi. Ochrona przydałaby się cały czas podczas kuracji i parę tygodni po również, po prostu łatwiej o to zimą. I też szkoda, żeby słońce od razu niszczyło budowane efekty zanim jeszcze będą widoczne
Sama opalenizna nasila też przebarwienia i tak w przyszłych latach przebarwienie może w słoneczne miesiące powracać od słońca...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 13:56   #6
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Jezeli po takim czasie nadal masz przebarwienia to jednak poszlabym z tym do jakiegos kosmetologa na chociaz konsultacje.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 11:24   #7
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88013228] Czasami nie wiadomo jak często się powinno i że częstość robi tak sporą różnicę. Dlatego oprócz konkretnych produktów, substancji przydatne są też protokoły używania uwzględniające częstość, połączenia.
[/QUOTE]

Cenna uwaga, nie wiedziałam o tym, zasłyszałam jedynie w filmach na YT, że najlepiej używać kwasu wieczorem, a rano nałożyć jedynie filtr i tak też robiłam.

Moja skóra generalnie nie jest uszkodzona, oparzona (chyba że traktujemy opaleniznę jako pewnego stopnia uszkodzenie). Po prostu dość szybko się opalam, opalenizna szybko brązowieje i dość długo się trzyma, więc jeśli teraz jestem opalona, to skóra zblednie gdzieś ok. stycznia, więc do tego czasu nie powinnam używać kwasów, dobrze rozumiem?

Widzę, że dość mocno skomplikowana jest kwestia używania kwasów, może lepiej będzie faktycznie jeśli udam się do kosmetologa, który oceni to przebarwienie...
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 11:57   #8
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Po ocenę przebarwień najlepiej do dobrego dermatologa
Kosmetolog może (pewnie całkiem słusznie) obstawiać ostudę. Niektórzy dermatolodzy (nie mówię, że to standardowe wyposażenie i że każdy dermatolog to zrobi) mogą jeszcze dodatkowo ocenić głębokość przebarwienia lampą Wooda. Dermatolodzy też się zajmują przebarwieniami, niestety lokalnie w Polsce jest bardziej okrojony zakres leków na receptę niż za zachodnią granicą...

Nie, nie trzeba czekać aż skóra będzie blada. Na takie rzeczy można czekać latami, do kolejnego lata czasu nie starczy
Ale w tym momencie, jak jest lato, jak cały czas się opalasz (nawet "biernie", chodząc po mieście, nie chodzi mi o opalanie z premedytacją leżąc na plaży ) to nie jest dobry moment. Co innego jakby wychodziła ci lepiej ochrona przeciwsłoneczna, bo sama pora roku nie jest przeciwskazaniem.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 10:51   #9
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88015208]Po ocenę przebarwień najlepiej do dobrego dermatologa
Kosmetolog może (pewnie całkiem słusznie) obstawiać ostudę (...)[/QUOTE]

Racja, zacznę od poszukiwań dobrego dermatologa
Natknęłam się również w internecie na pojęcie ostudy, ale wydaje mi się, że to raczej nie to, u mnie nie wygląda to przebarwienie aż tak intensywnie (chociaż na tyle, żebym nie mogła na to nie zwracać uwagi). Ale nie do mnie oczywyście należy kwestia stawiania diagnozy w tej dziedzinie

Dziękuję za rzeczowe porady, szczególnie dzikie_wino i życzę miłego dnia!
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 23:02   #10
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Jeżeli chodzi o przebarwienia, to chyba moge już zacząć pisać doktorat . Zaatakowały mi głównie czoło wczesną wiosną tego roku. Kolejne 2 miesiące spędziłam na wertowaniu papierów medycznych, artykułów, czytaniu książek... Mam to szczęście, że ukończyłam anglistyke, a na stronach anglo-języcznych jest dużo więcej wartościowych informacji niż na polskich. W dodatku dołączyłam do grupy na FB, która działa od ponad 10 lat, jest tam ponad 13 tysięcy użytkowniczek, które stosują niemalże wszystko co możliwe, więc można się wiele od nich dowiedzieć.

Przede wszystkim: zapomnij o laserach... W 99% przypadków pogarszają przebarwienia. Zazwyczaj albo nie robią nic, albo wychodzi po nich jeszcze więcej przebarwień, albo... znikają na jakiś czas, po czym wracają jak bumerang (przeważnie więcej i gorsze niż przed zabiegiem). To czysty marketing, na który łapie się mnóstwo kobiet.

Musisz zrozumieć, że melazma (a prawdopodobnie na to cierpisz na co wskazuje umiejscowienie tego przebarwienia u Ciebie, tj. nad wargą), to problem wewnątrz organizmu - głównie problemy endokrynologiczne/hormonalne. Nie wiem czy byłaś w ciąży, ale u większości kobiet te przebarwienia wychodzą w ciąży lub po urodzeniu dziecka, ale są też inne przyczyny - jak np. stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Najgorsze jak pojawiają się znikąd (tak bylo u mnie), bo musisz szukać źródła ich powstawania. Niestety, melazmy nie można wyleczyć - już z Tobą zostanie, ale możesz ją kontrolować i/lub znacznie rozjaśnić te przebarwienia. I oczywiście postarać się znaleźć źródło ich występowania - tj. udać się do dobrego endokrynologa i ginekologa - zbadać sobie tarczyce, jajniki, i podstawowe hormony żeńskie (w szczególności estradiol) - o ile nie byłaś w ciąży, i nie przyjmujesz antykoncepcji, to z całą pewnością coś Ci tam będzie szwankować.

Bardzo pomaga suplementacja MSM. Można również do tego dorzucić witamine C, cynk, i pycnogenol. Dieta również może mieć na nie wpływ, tzn. bardziej: szkodząca Tobie dieta wpływa na gospodarke hormonalną, która z kolei przyczynia się do powstawania przebarwień. Tu można pomóc eliminacja nabiału i glutenu - można testować i obserwować skóre.

Bardzo ważne: unikaj agresywnych kremów, maści, i zabiegów - niestety, to schorzenie skórne ma to do siebie, że każde podrażnienie skóry może pogorszyć to przebarwienie - stąd stanowcze NIE laserom.

I bez dwóch zdań powinnaś codziennie nakładać SPF na twarz (najlepiej mineralny z zinc oxide w składzie, i uważaj na te chemiczne, bo również mogą pogorszyć sytuacje). No i zakaz opalania, twarzy, i jak wychodzisz na słońce, to musowo kapelusz.

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek kosmetyki, to skuteczne są kwasy - głównie migdałowy, i mlekowy. Jest również zabieg o nazwie Cosmelan, który wiele osób sobie chwali. Ale tego typu kuracje można zaczynać dopiero po lecie (najwcześniej koncem wrzesnia). Unikaj hydroquinone.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-07-29 o 23:07
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 08:03   #11
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Suplementacja MSM ma cokolwiek potwierdzone?
Ale tak ogólnie dużo racji, z kwasami czy laserami nie agresywnie.

Chyba taki moment, kiedy trzeba sobie zdać sprawę, że nie można mieć wszystkiego na raz - i opalenizny, i braku przebarwień. Albo nawet jak nie opalania się to lenia do ochrony przeciwsłonecznej. Takie zasadnicze pytanie co przeszkadza bardziej - używanie kremu z filtrem czy przebarwienie?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-30, 12:42   #12
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Wow, Cinderella Girl, dziękuję bardzo za obszerne info

W sumie cieszę się w takim razie, że laser lepiej odpuścić, bo bałam się tego podświadomie.

Nie byłam w ciąży, ale na pewno mam jakieś problemy hormonalne, od lat, ale jeśli takowe również miewacie, to wiecie, że ciężko je zidentyfikować czasami. Moja mama i siostra mają wycięte tarczyce, u mnie z tarczycą ok, ale jak widać jestem genetycznie obciążona komplikacjami endokrynologicznymi itd. Takie podstawowe badania robiłam nie raz (TSH, FT3, FT4 itp), wszystko jest teoretycznie ok, ale od lat wypadają mi włosy na górze głowy, próbowałam wszelkich suplementacji, diety, wcierek - bez skutku, więc to muszą być hormony. Brałam kiedyś przez 7 lat tabletki antykoncepcyjne, może to mi coś namieszało też w organizmie. Estradiolu nigdy nie sprawdzałam, zrobię to!

Moja dieta jest raczej w porządku, czasem zdarzy się, że podjem czekolady czy czipsów, lecz na co dzień dbam o to co jem.

Kosmetyków staram się używać naturalnych, wręcz hipoalergicznych, pomimo tego, że żadnej alergii nie mam

Tak jak piszecie Dziewczyny - muszę zacząć stosować regularnie filtr SPF, po prostu muszę wyrobić taki nawyk. Naprawdę nie opalam się, leżąc plackiem, po prostu szybko łapię cała słońce, jeżdżę dużo na rowerze, wtedy też na pewno intensywnie się opalam.
Przy okazji mam do Was pytanie - jaki w miarę naturalny filtr polecacie? Przewertowałam pół internetu w poszukiwaniu dobrego filtra w miarę normalnej cenie i ostatecznie kupiłam krem z Alterry dla dzieci SPF 30. Po czym okazało się, że ten krem składa się głównie z dwutlenku tytanu i to w nano cząsteczkach, a czytałam, że są badania wskazujące szkodliwość nano cząsteczek tego związku Macie jakiś wypróbowany kremik?
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 13:28   #13
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Naturalne czy hipoalergiczne rzeczy nie mają większego znaczenia przy przebarwieniach. Ani sam taki status kosmetyku nie pomaga, ani nie świadczy o tym, że będzie ok przy melazmie - np. alkohol jako konserwant to tak nie bardzo jak w Alterra na przykład...

Czemu tak bardzo chcesz naturalny? Nie lepiej skuteczny?

Tak może doprecyzuję o co mi chodzi - nie za bardzo jest coś takiego jak naturalny krem z filtrem, naturalne filtry przeciwsłoneczne. Nawet substancje takie jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku nie są zbyt naturalne - owszem, występują w przyrodzie, ale bez wielu procesów chemicznych, przy użyciu środków, które za naturalne na pewno nie uchodzą, nie da się takich surowców dostosować do użytku kosmetycznego. "Naturalność" tych tlenków można raczej traktować jako marketing...

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-07-30 o 13:41
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 17:50   #14
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88033273]Suplementacja MSM ma cokolwiek potwierdzone?
Ale tak ogólnie dużo racji, z kwasami czy laserami nie agresywnie.[/QUOTE]

Tak. Chociażby nawet ta książka w zupełności poświęcona melazmie i MSM: https://books.google.pl/books?id=7ko...page&q&f=false

Oprócz tej książki jest też sporo artykułów, badań, i papierów medycznych na ten temat. Mogę podesłać inne linki jeżeli jesteś zainteresowana.

Jeszcze taka ciekawostka... Na YT są filmy Afroamerykanek, które stosują MSM do... wybielania skóry, bo m.in. takie właściwości ma ten minerał. Ja biore już od ok. 3 miesięcy, moje przebarwienia się rozjaśniły, ale jeszcze więcej zyskały na tej suplementacji moje włosy - jest niezwykła poprawa, a to była jedyna rzecz, którą zmieniłam/wprowadziłam.

O opalaniu twarzy trzeba, oczywiście, zapomnieć... Filtr i kapelusz, to niezbędniki - teraz masz nad wargą, a jak nie będziesz ostrożna, to Ci się może pojawić w innych częsciach twarzy, bo tak z tym jest. Twarz zasłaniać, ale też nie ma sensu zupełnie chować całego ciała przed słońcem i żyć jak wampir, bo w dłuższej perspektywie można od tego nabawić się wielu problemów zdrowotnych.

Aha, jeszcze jedno... Czytając co te Amerykanki na tej grupie mają do powiedzenia, które przetestowały wszystkie możliwe zabiegi i kosmetyki, to zabiegi jak kwasy/Cosmelan - pomagają, jak najbardziej. Jedyny kosmetyk, który daje świetne i zadowalające rezultaty, to linia Anti Pigment firmy Eucerin - glównie ich spot corrector i dual serum. Widziałam sporo fotek przed i po używaniu tych kosmetyków i efekty są świetne! Sama mam od nich ten spot corrector i zdecydowanie pomógł. Planuje dokupić serum po lecie. Ta linia ma w składzie opatentowany składnik o nazwie "thiamidol", i to chyba on robi taką robote, ALE... no właśnie: wielu kobietom bardzo pomagają te kosmetyki, ale są też takie, które miały zero efektów, nie wiem dokładnie od czego to zależy.

eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 18:42   #15
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Też tu już wspominałam o tym serum Eucerin, bardzo ciekawe

Poczytam o MSM, bo wstępnie jedna książka może mnie jeszcze nie przekonywać
Tak ogólnie nie widziałam specjalnie dobrych badań o wpływie MSM na cokolwiek, nie mówię tylko o przebarwieniach. Sama "ćpię" 1,5 g MSM od kilku miesięcy, bo akurat tyle jest w moim suplemencie od czego innego i trochę czytałam różnych rzeczy, a na temat przebarwień jeszcze w ogóle nie trafiłam.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Sprawdziłam, MSM jem od połowy kwietnia. Chciałabym zobaczyć wpływ na jaśniejszy odcień skóry czy na przebarwienia, ale nie widzę nawet malutkiego
Akurat mamy lato, ale ja nie jestem typem opalającym się. Raczej typem uzależnionym od SPF
U siebie w kwestii włosów też zmian nie widzę, cały czas to samo. Tak samo paznokcie, już tu gdzieś po forum śmigały opinie o paznokciach.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-07-30 o 18:44
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 19:34   #16
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88034799]Też tu już wspominałam o tym serum Eucerin, bardzo ciekawe

Poczytam o MSM, bo wstępnie jedna książka może mnie jeszcze nie przekonywać
Tak ogólnie nie widziałam specjalnie dobrych badań o wpływie MSM na cokolwiek, nie mówię tylko o przebarwieniach. Sama "ćpię" 1,5 g MSM od kilku miesięcy, bo akurat tyle jest w moim suplemencie od czego innego i trochę czytałam różnych rzeczy, a na temat przebarwień jeszcze w ogóle nie trafiłam.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Sprawdziłam, MSM jem od połowy kwietnia. Chciałabym zobaczyć wpływ na jaśniejszy odcień skóry czy na przebarwienia, ale nie widzę nawet malutkiego
Akurat mamy lato, ale ja nie jestem typem opalającym się. Raczej typem uzależnionym od SPF
U siebie w kwestii włosów też zmian nie widzę, cały czas to samo. Tak samo paznokcie, już tu gdzieś po forum śmigały opinie o paznokciach.[/QUOTE]

A gdzie szukałaś - na polskich stronach czy na anglo-języcznych również? Bo na polskich nie ma o tym nic.

1,5g to za mało. Ja biore od 3 do 4g na dzień. No i MSM najlepiej działa jak suplementuje się go z witaminą C - najlepiej 1-2g na dzień.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 22:26   #17
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Po polsku nie szukam, szkoda czasu
Szukam angielsko i hiszpańskojęzycznych
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 13:44   #18
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Moim zdaniem jesli rzeczywiście przebarwienia są spore to żaden krem nie pomoże i trzeba wprowadzić leczenie laserowe.
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 14:42   #19
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88034031]Naturalne czy hipoalergiczne rzeczy nie mają większego znaczenia przy przebarwieniach. Ani sam taki status kosmetyku nie pomaga, ani nie świadczy o tym, że będzie ok (...)
Czemu tak bardzo chcesz naturalny? Nie lepiej skuteczny?
[/QUOTE]
Troszkę źle to sformułowałam - zależy mi na składach, które nie są szkodliwe, nie pod kątem samych przebarwień, ale ogólnie, po prostu nie lubię tablicy Mendelejewa w składzie A o szkodliwości nanocząsteczek dwutlenku tytanu czytałam w kilku miejscach i szukam jakiegoś filtru bez tego składnika. Zauważyłam, że Chodakowska wypuściła jakieś kremy z filtrem bez nanocząsteczek, może tym się zainteresuję

CO do MSM też to suplementowałam przez miesiąc, ale jako składnik takiego zestawu na stawy, więc za krótko, żeby miałoby to przynieść efekty w kwestii przebarwień.

Ten zabieg Cosmelan jest nieco drogi, ale przyjrzę się kosmetykom Eucerin, chociaż cały czas ciągnie mnie, żeby wypróbować na jesień i zimę jeszcze jakiś kwas od tak chwalonego The Ordinary.

Tobiszka, to przebarwienie nie jest intensywne i rozległe (wrzucę niedługo fotkę dla jasności ), więc będę próbowała jednak z kosmetykami, po prostu jest na tyle drażniące, żeby coś z tym robić, ale na tyle do niego przywykłam, że jeśli dziewczyny tutaj mówią, że może się po laserze pogorszyć, to jednak nie będę ryzykować.
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-04, 15:09   #20
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Wróć do MSM (nie gwarantuje, że pomoże, ale nic nie tracisz, i pamiętaj, że dla efektów dawka ok. 4-6g na dzień).

Filtr i kapelusz - to MUS!!! Od siebie polecam ten SPF50 w 100% mineralny od Avene. Będziesz wyglądać jak geisha z Kyoto, ale jest mega skuteczny i nieszkodliwy - ja wychodze z założenia, że wszystkiego mieć nie moge, a testować pierdyliona filtrów mi się nie chce. Użerać z pryszczami po nich - również. Avene jest genialny, gdyby nie ta biała poświata, no ale już trudno.

Lasery - absolutnie NIE! I poświadczy Ci to kilka tysięcy kobiet cierpiących na przebarwienia z grupy, w której aktywnie się udzielam. Poszły na zabiegi laserowe, a teraz plują sobie w brode, i jak tylko pada pytanie o lasery, to jest wysyp odpowiedzi, typu: "broń boshe - nie!".

Zabieg Cosmelan - jeszcze nie... spróbuj może najpierw kwas mlekowy, ale to dopiero końcem lata/początkiem jesieni (koniec września/pazdziernik).

The Ordinary - coś mogą pomóc, ale z reguły wymagają czasu, i są za słabe. Eucerin może zadziałać szybciej i dużo lepiej. Kup sam ten "spot corrector" i możesz się zaskoczyć.

Ten tonik z kwasem mlekowym 10% jest również bardzo interesujący: https://sklep.jadwiga.eu/pl/p/Seria-...ik-Mlekowy/287 - kwas mlekowy bardzo dobrze działa na przebarwienia.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-08-04 o 15:13
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 16:04   #21
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

O matko, końskie dawki tego MSM. Mam nadzieję, że okaże to się bezpieczne. W tym momencie maksymalna dawka dzienna jest ustawiona na jakieś 2 g chyba i z pewnych powodów zaleca się jej nieprzekraczanie. Trochę mało jest badań o bezpieczeństwie na ludziach jeszcze, na zwierzakach wychodziły nieciekawe rzeczy. Ale to wiadomo, inne warunki, ogromne dawki. Tym bardziej muszę poszukać info o MSM czy były jakieś badania mające ręce i nogi uzasadniające aż takie dawki... Teraz to mnie zaciekawiłaś

Cytat:
Napisane przez paulanawizazu Pokaż wiadomość
Troszkę źle to sformułowałam - zależy mi na składach, które nie są szkodliwe, nie pod kątem samych przebarwień, ale ogólnie, po prostu nie lubię tablicy Mendelejewa w składzie A o szkodliwości nanocząsteczek dwutlenku tytanu czytałam w kilku miejscach i szukam jakiegoś filtru bez tego składnika. Zauważyłam, że Chodakowska wypuściła jakieś kremy z filtrem bez nanocząsteczek, może tym się zainteresuję
Tak jak 90% rzeczy wypisywanych o szkodliwości filtrów uważam za bzdury okrutne, ludzie powielają mity nie rozumiejąc co powtwarzają, tak obawy przed nanotlenkami jestem w stanie zrozumieć

Ja bym mogła wypracowanie napisać o tym jak kiepskim filtrem jest ten od Chodakowskiej, ciśnienie mi podnosi istnienie czegoś takiego. I że komuś nie jest wstyd wypuszczać to na rynek i jeszcze podpisywać się pod tym własnym nazwiskiem. Nie chodzi mi o wykończenie, tłustość, w rękach go nie miałam. Takie rzeczy to byłyby jeszcze duperele. Po prostu to nie jest filtr dający przynajmniej tę standardową ochronę przeciwsłoneczną uznawaną w UE za przyzwoite minimum. Nawet tego nie osiąga. A jeszcze na opakowaniu znajduje się symbol, który jest podobny do standardowej ochrony przed UVA, ale tylko podobny - może akurat ktoś się nie zna i da się nabrać na podobny znaczek. To już podwójny wstyd - i wypuszczenie filtru mającego niższą ochroną niż zalecany minimalny standard przez Komisję Europejską, i podszywanie się pod spełnianie tego standardu.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 15:44   #22
paulanawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Cinderella Girl,

ten Eucerin mnie zaciekawił, ale nie wiem czy nie lepiej kupić serum z tej serii, bo korektor jest punktowy, a czytałam w opiniach, że jest dość nieekonomiczny, więc jak będę nim traktować całe przebarwienie to może starczyć na króciutko, jak myślisz? Załączam fotki w dwóch rodzajach oświetlenia, widać dość dobrze przebarwienie.

A jako filtr chyba wypróbuję faktycznie ten krem od Avene. Co do koloru skóry jak u gejszy - wiem jak jest, jak posmaruję się tym z Alterry jest to samo, dopiero po parunastu min. lekko się wchłania i nie ma AŻ TAK białego śladu

dzikie_wino,
jestem zaskoczona tą historią z filtrem Chodakowskiej.... Nigdy za nią nie przepadałam, ale myślałam, że kosmetyki ma naprawdę niezłe, krótkie składy itd. Szok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200805_215924.jpg (56,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200805_215953.jpg (50,6 KB, 8 załadowań)
paulanawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 16:12   #23
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Jeśli nie lubisz efektu bielenia to można poszukać czegoś bez filtrów mineralnych, Tinosorb M. Albo wziąć wersję barwioną, żeby była bardziej jak BB niż bieląca.

W tej serii Eucerin Pigment nie ma podanych stężeń tak naprawdę i nie wiadomo w którym kosmetyku jest więcej lub mniej tej substancji aktywnej. Można się domyślać, że w korektorze ciut więcej, ale pewności nie ma
Dużo osób chwali sobie efekty po serum.


Co do Chodakowskiej - w filtrach są ważniejsze rzeczy niż krótki skład, naturalne składniki. Rozprzestrzenianie się takich trendów na filtry przeciwsłoneczne jest po prostu niebezpieczne... Inaczej można wylądować z bublem o niskiej ochronie, a tak jakby to właśnie ochrona przeciwsłoneczna jest całym pointem tych kosmetyków.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-08-06 o 16:15
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 19:58   #24
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88050360]Jeśli nie lubisz efektu bielenia to można poszukać czegoś bez filtrów mineralnych, Tinosorb M. Albo wziąć wersję barwioną, żeby była bardziej jak BB niż bieląca.[/QUOTE]

Tyle, że używanie filtrów mineralnych jest przy melazmie krytyczne.

http://www.melasmadiaries.com/10-bes...creens-melasma

https://www.vivawoman.net/2013/08/ch...8Ajik_FSilOGNw

Co do Eucerin, to uważam, że "spot corrector" byłby akurat dla Ciebie idealny, bo masz niewielkie te przebarwienia i jedynie nad wargą. Są kobiety, które mają tego typu podobne przebarwienia na całej twarzy, więc wtedy owszem, taki korektor wydaje się mało ekonomiczną opcją. Wybór zresztą należy do Ciebie.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 20:31   #25
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Wiem, że są takie zalecenia ze stosowaniem filtrów chemicznych i mineralnych. Widziałam trochę badań, protokołów, czuję z czego to wynika

Są też osoby, które mają pod górkę z mineralnymi ze względu na wysuszanie przy suchej skórze i jakoś sobie radzą omijając mineralne. Ciężko oceniać na ile to dobre wyjście pod kątem przebarwień, ale jestem w stanie to zrozumieć jako osoba z suchą skórą - sucha skóra potrafi mocno dokuczać, aż boleć i ciężko się zmusić do krzywdzenia takiej skóry. Podglądałam blogi osób z melazmą i z suchą skórą i widziałam próby szukania filtru z cynkiem dla siebie kończące się fiaskiem. Jak sobie radzą bez tego, to nic tylko się cieszyć

Tu sytuacja nie jest chyba aż tak napięta i to kwestia kosmetyczna, powiedzmy wygody. Taki barwiony mineralny byłby może nawet ciekawszy niż sam mineralny ze względu na tlenki żelaza (pigmenty), one coś tam podwyższają ochronę przed promieniowaniem słonecznym jak się patrzy nie tylko na samo promieniowanie UV tylko na szerszą ochronę.


Wielu dermatologów (jednak raczej nie widziałam tego u amerykańskich, tam jest straszna posucha z filtrami chemicznymi, ciężko się dziwić) poleca stosowanie filtru chemicznego z wyższą ochroną przed UVA i dodatkowo mineralnego, takie połączenie. Bo mineralne niestety nie mają możliwości mieć wysokiego PPD, mają dość ograniczone możliwości ochrony przed UVA.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 16:33   #26
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Przebarwienie symulujace wąsik chyba najlepiej smarowac czyms z duza iloscia witaminy c.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 16:46   #27
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Przebarwienia nad ustami - laser czy krem?

Za dużo wiary w witaminki... Co to znaczy chyba najlepiej? Najlepiej wg kogo i czemu tylko chyba?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 16:46:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.