Niepewna typu kolorystycznego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 23:35   #1
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145

Niepewna typu kolorystycznego


Witam wszystkie wizażanki. Zgłaszam się z pomocą do was, gdyż od dawna próbowałam określić swój typ urody i nic z tego nie wychodziło, mam nadzieję że chociaż troszkę mi pomożecie a więc:

1.Opalam się na czerwono- brązowy kolor, nie jestem na początku tylko czerwona tylko wychodzi taki kolor jak napisałam wyżej
2.Oczy- zielone, obwódka ciemniejsza ale tylko troche niż reszta oka i ciemniejsza zieleń znowu wokół źrenicy, oprawa oczu ciemna, czarne nawet gęste brwi i czarne nawet długie i gęste rzęsy
3.Piegi- nigdy nie miałam
4.Odcień mojej skóry ciężko jest mi ocenić gdyż przechodzę kuracje retinoidami i moja skóra ma zupełnie inny odcień niż wcześniej i się czerwieni, patrząc na zdjęcia z dzieciństwa, wydaje mi się że kolor mojej cery jest taki brzoskwiniowy jak się opalę, a zimą jestem blada w chłodnym odcieniu . Nie rumienie się. Podkłady zawsze kupuję w kolorach żółci bo takie mi najbardziej pasują.
5.Włosy- naturalne jasny brąz, teraz pofarbowane na ciemny brąz co daje efekt czerni przez co trudno określić dokładnie mój naturalny kolor włosów
6.Usta- jasne różowe
7. Lubię nosić kolory- czarne,szare,białe, nie za ciemne ani za jasne różowe, fioletowe,(mówiono mi, że dobrze wyglądam w chabrowym kolorze) pomarańczowe ale w kierunku koloru brzoskwini (źle wyglądam w bardzo rażącej pomarańczy)
Nie lubię- błękitnego,brązu, beżu, nasyconej żółci

Wydaje mi się że jestem zimą, ale to chyba tylko przez te pofarbowane włosy,nie mam pojęcia i załaczam zdjęcia

1.Fotografia sprzed 5lat, ale widać na niej naturalny kolor moich włosów,latem robił się troszkę jaśniejszy.
2. Jeszcze podczas chodzenia do solarium, zdjęcie bez makijażu w sztucznyn świetle
3. Lekki makijaż, w świetle dziennym
4.Zdjęcie robione niedawno
5.Makijaż oczu

Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś zdjęcia, proszę piszcie a postaram się coś znaleźć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jpg23.jpg (32,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpg24.jpg (21,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpg25.jpg (19,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpg26.jpg (24,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpg27.jpg (34,6 KB, 38 załadowań)
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 00:44   #2
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Stawiam albo na zimę, albo na intensywniejsze lato (typ pośredni lato-zima).
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 16:01   #3
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki. Zgłaszam się z pomocą do was, gdyż od dawna próbowałam określić swój typ urody i nic z tego nie wychodziło, mam nadzieję że chociaż troszkę mi pomożecie a więc:

1.Opalam się na czerwono- brązowy kolor, nie jestem na początku tylko czerwona tylko wychodzi taki kolor jak napisałam wyżej
2.Oczy- zielone, obwódka ciemniejsza ale tylko troche niż reszta oka i ciemniejsza zieleń znowu wokół źrenicy, oprawa oczu ciemna, czarne nawet gęste brwi i czarne nawet długie i gęste rzęsy
3.Piegi- nigdy nie miałam
4.Odcień mojej skóry ciężko jest mi ocenić gdyż przechodzę kuracje retinoidami i moja skóra ma zupełnie inny odcień niż wcześniej i się czerwieni, patrząc na zdjęcia z dzieciństwa, wydaje mi się że kolor mojej cery jest taki brzoskwiniowy jak się opalę, a zimą jestem blada w chłodnym odcieniu . Nie rumienie się. Podkłady zawsze kupuję w kolorach żółci bo takie mi najbardziej pasują.
5.Włosy- naturalne jasny brąz, teraz pofarbowane na ciemny brąz co daje efekt czerni przez co trudno określić dokładnie mój naturalny kolor włosów
6.Usta- jasne różowe
7. Lubię nosić kolory- czarne,szare,białe, nie za ciemne ani za jasne różowe, fioletowe,(mówiono mi, że dobrze wyglądam w chabrowym kolorze) pomarańczowe ale w kierunku koloru brzoskwini (źle wyglądam w bardzo rażącej pomarańczy)
Nie lubię- błękitnego,brązu, beżu, nasyconej żółci

Wydaje mi się że jestem zimą, ale to chyba tylko przez te pofarbowane włosy,nie mam pojęcia i załaczam zdjęcia

1.Fotografia sprzed 5lat, ale widać na niej naturalny kolor moich włosów,latem robił się troszkę jaśniejszy.
2. Jeszcze podczas chodzenia do solarium, zdjęcie bez makijażu w sztucznyn świetle
3. Lekki makijaż, w świetle dziennym
4.Zdjęcie robione niedawno
5.Makijaż oczu

Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś zdjęcia, proszę piszcie a postaram się coś znaleźć

Cały obraz zniekształca fakt nienaturalnej opalenzizny z solarium i farbowanych na czarno włosów. Zrobiłaś sobie misz-masz- pomieszanie ciepłego typu urody z zimnym. Możesz wkleic jakies zdjęcie z czasów kiedy byłaś naturalna? Bez pofarbowanych włosów, bez makijazu i z widocznym kolorem oczu. Moga być to zdjcia nawet z dzieciństwa ?Najlepoej z opalenizna i bez. Waham sie pomiędzy wiosną a zimą z przewagą pierwszego Nie od dzisiaj wiadomo, że można oziębić swój wizerunek i stać się panią zimą. Tylko nie pasuje mi tutaj kolor tęczówki- zbyt ciepły odcień i plamki w ciepłych odcieniach, karnacja na pewno nie ta i broskwiniowe rumieńce, które ja widze, pomimo tego, że twierdzisz, że ich nie ma kolor ust zbyt różowy jak na królewne snieżke, bo ta posiada czerwone usta. Umówmy się, że jezeli byłabyś zimą, to napewno nie typem południowy o ciemnej karnacji- tylko własnie królweną śnieżka, na która nie wyglądasz. Nie pasuje mi równiez odcień podkładu- zima ma skóre w chłodnym odcieniu, nawet wtedy, gdy posiada opalenizne. Zima posiada również bardzo ciemne, prawie czarne włosy - Twoje mają ciepły odcień. Jeszcze jedno zastrzeżenie. Pani wiona nie powinna przyciemniac koloru włosów, bo wychodza własnie taki zagadki zwiazane z okresleniem typu urody. Istnieje mozliwośc, że jestes typem mieszanym, ale jest to mało prawdopodobne. wydaje mi sie, że po prostu wybrałas nieodpowiedni odcień włosów, do którego musisz dostosować ubrania w chłodnej tonacji i dlatego całośc nie gra, bo jestes innym typem urody. Skłaniam sie ku wiosnie. Prosze o naturalne zdjęcia

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Aha i jeszcze jedno.

Jeżeli na prawdę jestes wiosną i chcesz, żeby wszysto grało konieczna byłaby zmiana koloru włosów. Tak czy owak ten nie gra z Twoim typem urody. I sama sie utwierdzam w tym, że jestes wiosną:/
Tak się zastanawiam i jestem pewna na 95 %, że nie jestes zimą.
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 16:16   #4
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Dla przykładu wkleję tutaj zdjęcia tych 2 typó urody- wiosny i królewny snieżki


1. Wiosna z brązowym kolorem włosów i jasną karnacją w odcieniu brzoskwiniowym.

2. Zima z jasną karnacją, nie biorę pod uwagę południowego typu-czyli murzynek, latynosek i wszystkich innych odłamów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fjs%3B.jpg (15,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Gucci_large.jpg (22,8 KB, 14 załadowań)
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 16:24   #5
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

No to jeszcze dwie panie zimy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15405_nicole_kidman_czarne_wlosy.jpg (119,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16173_liv_tyler_niebieskie_oczy_czarne_wlosy.jpg (97,8 KB, 11 załadowań)
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 16:28   #6
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

No to jeszcze 2 zdjęcia: typ zima "opalona" królewna snieżka plus naturalna południowa zima
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 450megan.jpg (36,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 450kim.jpg (45,1 KB, 14 załadowań)
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:19   #7
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Na razie nie mam żadnego zdjęcia z dzieciństwa ale czarnych włosów próbuje się już od dawna pozbyć bo męczy mnie farbowanie, też podejrzewałam wiosnę ale w ogóle nie podobają mi się te kolory w których ona powinna się nosić, piegów też nie posiadam i dziwie się bo wszyscy mówią że bardzo pasują mi ciemne włosy i przez to taki dylemat.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 20:28   #8
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Jak na wiosnę masz zbyt wyrazistą oprawę oczu (brwi). Ja bym wiosny nie podejrzewała Opalanie na czerwonawy kolor wskazywało by jednak ciepły typ urody, koloryt karnacji również. Hmmm...
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 03:54   #9
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Nie opalam się na czerwony kolor, on tylko przez chwilę jest taki buraczano-brązowy dość ciemny, ładny, brązowy,najbardziej mnie zastanawia właśnie ta oprawa oczu bo jakoś tak nie pasuje do tej wiosny no i kolory które jej powinny pasować mi się w ogole nie podobają i ich nie widze na sobie. Tak myślałam, że ciężko będzie coś wywnioskować z tego mojego typu


dodaje zdjęcie robione jakieś 5 lat temu, na zdjęciu po bokach widać jasne beznadziejne pasemka- to farba blond, od spodu i na czubku głowy mój naturalny kolor włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jpg28.jpg (66,5 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez marina06
Czas edycji: 2009-07-13 o 04:03
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:30   #10
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Cytat:
Napisane przez szyna Pokaż wiadomość
Jak na wiosnę masz zbyt wyrazistą oprawę oczu (brwi). Ja bym wiosny nie podejrzewała Opalanie na czerwonawy kolor wskazywało by jednak ciepły typ urody, koloryt karnacji również. Hmmm...

Nie zgodzę się:

Wiosna posiada włosy o ciepłym odcieniu- od blondu po brąz. Przy czym posiada znacznie ciemniejsza oprawę oczu czaami bardzo ciemny brąz. To takie własnie jedna z głównych cech tego typu.
Opalanie na czerwono nie wskazuje ciepłego typu urody! Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy Czerwona może być zarówno zima- jasniejsza wersja, lato-bardzo czesto i zauważ, że ok.80 %polaków jest typem lata, jesień- to oczywiste, bo te osoby praktycznie się nie opalają, podobnie wiosna Wszystko zalezy od fototypu skóry. nie mozna stwierdzić, że jeżeli opalam się na czerwono to moge wykluczyć jeden z typów urody.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Nie opalam się na czerwony kolor, on tylko przez chwilę jest taki buraczano-brązowy dość ciemny, ładny, brązowy,najbardziej mnie zastanawia właśnie ta oprawa oczu bo jakoś tak nie pasuje do tej wiosny no i kolory które jej powinny pasować mi się w ogole nie podobają i ich nie widze na sobie. Tak myślałam, że ciężko będzie coś wywnioskować z tego mojego typu


dodaje zdjęcie robione jakieś 5 lat temu, na zdjęciu po bokach widać jasne beznadziejne pasemka- to farba blond, od spodu i na czubku głowy mój naturalny kolor włosów


PO tym ostatnim zdjęciu jestem pewna na 100%, że jesteś wiosną. I tu taka ironia, bo Tobie się to nie podoba, a ja uwielbiam kolorystyke tego typu i żałuje, że nim nie będę, bo niestety jestem zimmą:/ Wkleję Ci później palete barw wiosny. Masz piekne oczy, typowo wiosenne w oryginalnym kolorze, które bym podkresliła ciepłymi odcieniami. Ładny odcień ust, który idealnie pasuje do takiego świetlistego makijażu.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Palety barw i zdjęcia kilku "gwiazd" w różnych kolorach - może którejś styl Cie zainteresuje

Edytowane przez S1oneczko
Czas edycji: 2009-07-13 o 12:41
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:47   #11
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiosnahn8.jpg (10,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wios..jpg (32,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rihanna.jpg (25,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg leona-lewis-19-10-8.jpg (26,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jessica_alba_1.jpg (106,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesica_alba%20tattoo.jpg (20,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg eeeee.jpg (33,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d90a5675bc.jpg (61,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bleeding-Love--Leona-Lewis.jpg (17,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alba-jessica-photo-xl-jessica-alba-6234072.jpg (29,6 KB, 4 załadowań)
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 13:54   #12
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1220014408.jpg (33,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1614.jpg (25,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 869f2dc800253b9d4a4e9eb9.jpg (38,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg victoria_secret_very_sexy_launch_148.jpg (155,8 KB, 9 załadowań)
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:25   #13
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Niepewna typu kolorystycznego

Czyli jednak jestem wiosną, dziękuje dziewczyny za odpowiedź
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.