Kobiece ciało - będę wdzięczna za Waszą opinię. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 11:17   #1
karolka_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3

Kobiece ciało - będę wdzięczna za Waszą opinię.


Hej Dziewczyny. Piszę pracę o kobiecym ciele i będę wdzięczna, jeśli napiszecie mi, co dla Was znaczy takie sformułowanie: „Czuć się dobrze w swoim ciele”? Jak to czytacie, co Wam się pojawia wtedy w głowie? Czy to wyrażenie obejmuje dla Was tylko ciało czy coś więcej? Czy ma ono dla Was pozytywne znaczenie? Bardzo mi pomożecie – z góry dziękuję za odpowiedzi. Trzymajcie się ciepło.
karolka_w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 12:43   #2
Jaspise
Raczkowanie
 
Avatar Jaspise
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Kobiece ciało - będę wdzięczna za Waszą opinię.

Autorko, oczywiście że nie odnosi się to tylko do ciała. "Czuć się dobrze w swoim ciele" to według mnie być pewną siebie, nie mieć jakichś obsesyjnych kompleksów, czuć się atrakcyjnie, umieć akceptować siebie taką, jaką się urodziłaś, jaka jesteś. Jasne że to ma pozytywne znaczenie a to co oprócz tego pojawia mi się w głowie to też fakt, że kiedy czujesz się na pewno dobrze w swoim ciele, nie odczuwasz wstydu przed nagością np w obecności osoby Ci bliskiej, osoby ukochanej, że nie masz oporów, nie zżerają Cię kompleksy, lubisz siebie i jest Ci z tym dobrze
__________________
"A dog is the only creature on earth, that loves you more than he loves himself..."
Josh Billings
Jaspise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 09:05   #3
hoacynka
Raczkowanie
 
Avatar hoacynka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 430
Dot.: Kobiece ciało - będę wdzięczna za Waszą opinię.

Cytat:
Napisane przez karolka_w Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny. Piszę pracę o kobiecym ciele i będę wdzięczna, jeśli napiszecie mi, co dla Was znaczy takie sformułowanie: „Czuć się dobrze w swoim ciele”? Jak to czytacie, co Wam się pojawia wtedy w głowie? Czy to wyrażenie obejmuje dla Was tylko ciało czy coś więcej? Czy ma ono dla Was pozytywne znaczenie? Bardzo mi pomożecie – z góry dziękuję za odpowiedzi. Trzymajcie się ciepło.
Wg mnie oznacza to swobodne czucie się będąc 'sobą'.
Odnosi się to zarówno do sfery psychicznej, jak i fizycznej.
'Czuć się dobrze w swoim ciele' oznacza brak potrzeby udawania kogoś innego, czy też modyfikacji swojego zachowania, jestestwa i czucie się dobrze w swojej skórze.

Bez psychicznej swobody trudno będzie zaakceptować własne ciało.
Tak samo brak akceptacji własnego ciała niekorzystnie wpłynie na komfort psychiczny.

Nie można oddzielić tych dwóch sfer .
__________________

hoacynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 21:56   #4
malalemka
Przyczajenie
 
Avatar malalemka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kobiece ciało - będę wdzięczna za Waszą opinię.

Dla mnie to ładna figura, znanie swoich możliwości powiedzmy adaptacyjnych czy chociażby znajomość z maksymalną bezpieczną dawką alkoholu.

Ogólnie dla mnie bardzo ciężko czuć się w 100% dobrze we własnym ciele :P
malalemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 15:39   #5
ania755
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 61
Dot.: Kobiece ciało - będę wdzięczna za Waszą opinię.

Jak dla mnie to oznacza nie tyle mieć ładną figurę, co czuć się atrakcyjną z taką figurą jak się ma. Niezależnie od tego czy ktoś jest chudy, czy gruby, niski, wysoki, czuć się dobrze to po prostu akceptować siebie i nie starać za wszelką cenę coś zmieniać
ania755 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.