Czy po pierwszym razie okres się spóźnia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 20:34   #31
Barbie18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

.

Edytowane przez Barbie18
Czas edycji: 2016-08-10 o 23:46
Barbie18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:42   #32
niepewna1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

mam do was pytanie kochalam sie z moim chlopakiem z którym jestem prawie rok. to było spontaniczne kochalismy sie bez zabezpieczenia ok.2 tyg przem okresem powinnam go dostac 3 dni temu czyli 1 sierpnia a dzis jest 3 martwie sie czy moge byc w ciązy bo był to mój pierwszy raz a mój chłopak doszedł przed stosunkiem a potem chodzi do lazienki czy mozliwe ze zostalo w nim jakies nasienie bo stosunek trwal krotko i nie wchodzil we mnie gleboko. poradzcie mi czy powinnam sie martwic bo po za lekimi bolami brzucha i zachciankami i lekkimi nudnosciami
niepewna1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:52   #33
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Mozesz byc w ciazy, kochalas sie bez zabiezpieczenia, zrob test 14 dni od stosunku.
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:59   #34
niepewna1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

w tym momenie jak sb policze jest już 18 dni od stosunku bo mdłości jakie miałam były nie wielkie momentami poprostu robiło mi sie nie dobrze czy mimo ze mój chłopak nie doszedł w trakcie jak był we mnie jest duże prawdo podobienstwo ze jestem w ciązy? bo staram sie tłumaczyć spuźniony okres tym ze po pierwszym razie podobno sie spuźnia ale mimo to sie martwie i mam wątpliwości
niepewna1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 13:22   #35
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Cytat:
Napisane przez niepewna1234 Pokaż wiadomość
w tym momenie jak sb policze jest już 18 dni od stosunku bo mdłości jakie miałam były nie wielkie momentami poprostu robiło mi sie nie dobrze czy mimo ze mój chłopak nie doszedł w trakcie jak był we mnie jest duże prawdo podobienstwo ze jestem w ciązy? bo staram sie tłumaczyć spuźniony okres tym ze po pierwszym razie podobno sie spuźnia ale mimo to sie martwie i mam wątpliwości
2 tyg. przed okresem to u większości kobiet akurat dni płodne, więc prawdopodobieństwo jest i to spore, u mężczyzn przed wytryskiem wydziela się preejukat, w którym mogą być żywe plemniki (jeśli preejukat wydziela się po stosunku to raczej były w nim żywe plemniki), czemu nie użyliście prezerwatywy?
A to ze okres spóźnia się po 1 razie to jakaś legenda ludowa
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-08-04 o 13:24
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 13:37   #36
Ezria
Przyczajenie
 
Avatar Ezria
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Mam tak samo, wypowiadałam się już w innym temacie. Przeżyłam pierwszy raz w dni niepłodne, z prezerwatywą w dodatku stosunek był przerywany, bo tak się stresowałam. Gumka nie pękła, chłopak nie dochodził we mnie, a mimo wszystko okres się spóźnia. Wiadomo, obawy jakieś są, ale wyczytałam, że spóźniony okres może być wynikiem stresu i tak też to sobie teraz tłumaczę. Mimo to zrobię test, dla własnego spokoju
Ezria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 18:35   #37
niepewna1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Dokładnie dzieki za rade i wgl a nie uzylismy gumki bo nawet nie bylismy przygotowani na to ze nas tak poniesie. Zrobilam test i wyszlo ze nie jestem w ciazy ale okresu nadal nie mam test był "pink test" i wiarygodnosc byla 99,9% czy mimo to powinnam miec nadal obawy co do ciązy?
niepewna1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 18:43   #38
niepewna1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

dzieki za rady. zrobilam test wyszlo ze nie jestem w ciazy test robiłam "pink test" który ma 99,9% wiarygodnosci ale nadal nie mam okresu czy powinnam nadal sie martwic tematem ciązy?
niepewna1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 15:48   #39
Ruda3102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Cytat:
Napisane przez niepewna1234 Pokaż wiadomość
dzieki za rady. zrobilam test wyszlo ze nie jestem w ciazy test robiłam "pink test" który ma 99,9% wiarygodnosci ale nadal nie mam okresu czy powinnam nadal sie martwic tematem ciązy?
Dla pewności zrób jeszcze jeden test. Jak wyjdzie negatywny to musisz się wyluzować i czekać (po paru dniach możesz jeszcze jeden, tak dla pewności).
Też miałam przypadek podobny do twojego i (chyba przez stres) okres spóźnił mi się prawie 2 tygodnie.
Ruda3102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:25   #40
aniusiazalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiadomości: 7
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Tak czytając posty podziwiam dziewczyny, zwłaszcza te, który mają przygodne związki z mężczyznami i się nie zabezpieczają - przecież zawsze można się zarazić jakimiś chorobami wenerycznymi oraz AIDS.
stosunek przerywany nie jest żadna metoda antykoncepcyjna, ponieważ bez świadomości i woli mężczyzny przed wytryskiem na członku, pojawia się preejakulant, który zawiera ileś tam tysięcy żwawych i ruchliwych plemników, nie ma dni bezpiecznych jeśli sie nie zna swojego organizmu, najlepiej się zabezpieczać chociażby prezerwatywą, chyba że godzi to w nasze jakieś wyznania religijne itp., a okres ma prawo sie spóźnieć i nie ma co panikowac, tylko zrobić test jak sie nie jest pewnym czy bedzie on za dwa dni, tydzien czy za 9mce
aniusiazalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:57   #41
agusienka1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

dziewczyny piszcie jak tam u was ? jesteście ?

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cześć dziewczyny. U mnie sytuacja wygląda tak, że kochałam się z moim chłopakiem w dwa dni przed okresem (według moich obliczeń) problem w tym, że mam nieregularny okres a to był mój pierwszy raz. Narazie nie dostałam miesiączki, cierpliwie czekam. Robiliśmy to od połowy bez zabezpieczeń. Teraz boję się, że mogę być w ciąży. Mogę tylko odczekać te 14 dni i zrobić test, mam nadzieje, że wynik będzie negatywny. Od kilku dni bardzo się zamartwiam tą ciąża. Czy możliwe jest, że spóźniający się okres jest spowodowany stresem ?
agusienka1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 10:37   #42
aniusiazalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiadomości: 7
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

okres może się spóźniać z różnych przyczyn i miedzy innymi ze stresu, zmiany pogody, choroby itp, radzę poczekać cierpliwie bo dziewczyna jest płodna (z tego co słyszałam 24 -48 godz, jednakże biorąc pod uwagę żywotność plemników średnio 70 godz nie warto ryzykować) i może zajść w ciąże, zatem następnym razem warto się zabezpieczać. by się później nie denerwować (ponieważ produktem ubocznym seksu jest bobo).
aniusiazalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 00:43   #43
MuniMuni
Raczkowanie
 
Avatar MuniMuni
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 327
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Jestem tutaj nowa ale potrzebuję porady. Po pierwszym razie z moim chłopakiem lekko krwawiłam, po kilku dniach zrobiliśmy to ponownie i wtedy krwawienie było obfitsze i utrzymywało się ok 3 dni. Czy to może być przyczyną opóźnienia okresu? Zawsze używaliśmy gumki a na test jest za wcześnie od ostatniego razu. Po drugim razie robiłam test i był negatywny. Teraz to już chyba wpadam w paranoję odnośnie ciąży xD
MuniMuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 01:02   #44
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Cytat:
Napisane przez MuniMuni Pokaż wiadomość
Jestem tutaj nowa ale potrzebuję porady. Po pierwszym razie z moim chłopakiem lekko krwawiłam, po kilku dniach zrobiliśmy to ponownie i wtedy krwawienie było obfitsze i utrzymywało się ok 3 dni. Czy to może być przyczyną opóźnienia okresu? Zawsze używaliśmy gumki a na test jest za wcześnie od ostatniego razu. Po drugim razie robiłam test i był negatywny. Teraz to już chyba wpadam w paranoję odnośnie ciąży xD
To na pewno przyczyną nie jest. Raczej Twoja błona, która nie do końca się jeszcze wygoiła.
Niepotrzebnie się nakręcasz, stąd pewnie to spóźnienie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 01:09   #45
JayPrzybylska
Przyczajenie
 
Avatar JayPrzybylska
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Headford
Wiadomości: 8
GG do JayPrzybylska
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Ja pamiętam, że po moim pierwszym razie miałam krwawienia przez 4 dni, ale miesiączkę dostałam o czasie pomimo, na Twoim miejscu bym się jednak nie zamartwiała na zapas, często przez różne sytuacje stresujące może się opóźnić wszystko, pamiętam, jak raz podczas stosunku pękła mi prezerwatywa, ale się wystraszyłam i okres mi się spóźnił chyba 4 dni to na 5 nie wytrzymałam i rano test zrobiłam, a tego samego dnia tylko, że wieczorem dostałam okres, tak więc uszy do góry, jak się zabezpieczyłaś to nie masz co się martwić
JayPrzybylska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:10   #46
MuniMuni
Raczkowanie
 
Avatar MuniMuni
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 327
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Dzięki dziewczyny. Fakt ostatnio żyję w wielkim stresie i to nie z powodu ciąży. Poczekam jeszcze kilka dni i jak nic nie będzie to pójdę do lekarza.
MuniMuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 12:07   #47
ewciak18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Uprawiałam sex 5.08 troche krwawiłam, 8.08 dostałam okres (ostatni okres 14.07) okres mam co 28-30 dni, teraz własnie powinnam dostac ale jeszcze nie ma, a czuje sie tak jakbym go miala. Czy mogę byc w ciązy?? Prosze o szybka odpowiedz.
ewciak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 17:25   #48
linkaa_
Przyczajenie
 
Avatar linkaa_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

hej, chcę się z wami podzieli swoją historią ...

Na swój pierwszy raz zdecydowałam się 2 listopada ( 19 października miałam ostatnią miesiaczke, występuje ona co 25-28 dni i jest regularna), nie używaliśmy zabezpieczenie, chłopak w odpowiednim czasie wyjął swojego członka ,więc raczej nie dostało się do mnie co nie co... na tym skończyliśmy. Krwawiłam przez 2-3 dni, krwawienia nie były obfite..
dzisiaj mija 28 dni i powinnam powoli dostac okres , zobaczymy co to będzie, troche bolał mnie w poprzednie dni brzuch, myślałam, że już za dnia dostane, ale jeszcze nic...
linkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 05:22   #49
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Cytat:
Napisane przez linkaa_ Pokaż wiadomość
hej, chcę się z wami podzieli swoją historią ...

Na swój pierwszy raz zdecydowałam się 2 listopada ( 19 października miałam ostatnią miesiaczke, występuje ona co 25-28 dni i jest regularna), nie używaliśmy zabezpieczenie, chłopak w odpowiednim czasie wyjął swojego członka ,więc raczej nie dostało się do mnie co nie co... na tym skończyliśmy. Krwawiłam przez 2-3 dni, krwawienia nie były obfite..
dzisiaj mija 28 dni i powinnam powoli dostac okres , zobaczymy co to będzie, troche bolał mnie w poprzednie dni brzuch, myślałam, że już za dnia dostane, ale jeszcze nic...
STOSUNEK PRZERYWANY NIE JEST ŻADNĄ FORMĄ ZABEZPIECZENIA!

Istnieje coś takiego jak preejakulat, w którym znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia, zatem Twoje stwierdzenie, że "raczej nie dostało się co nie co" jest zwyczajnie śmieszne.

Edytowane przez babie_lato
Czas edycji: 2012-11-17 o 05:24
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 11:12   #50
linkaa_
Przyczajenie
 
Avatar linkaa_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

[QUOTE=babie_lato;37663945]STOSUNEK PRZERYWANY NIE JEST ŻADNĄ FORMĄ ZABEZPIECZENIA!
[B]


a więc mogłabym byc w ciążY, gdybym nie dostałam okresu( bo tak się składa,że wczoraj dostałam)...
linkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 11:15   #51
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Cytat:
Napisane przez linkaa_ Pokaż wiadomość
a więc mogłabym byc w ciążY, gdybym nie dostałam okresu( bo tak się składa,że wczoraj dostałam)...
Mogłabyś być, ale miałaś szczęście. Następnym razem już nie musi tak pójść
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 11:49   #52
linkaa_
Przyczajenie
 
Avatar linkaa_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

cudowniee
linkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 15:55   #53
Barbie18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

.

Edytowane przez Barbie18
Czas edycji: 2016-08-10 o 23:46
Barbie18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 18:21   #54
Aggggg955
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Hej. Mam pytanie. Robilam to po raz pierwszy z chlopakiem. Czy jesli mu gumka spadala a nie skonczyl we mbie moge byc w ciazy?
Aggggg955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 22:43   #55
Roki_san
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 17
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Witam halo!!

Jest tu ktoś?!

Mam pewien problem... Kochałam sie z moim chłopakiem juz kilka razy. Zawsze było to w dni niepłodne, z prezerwatywa i nie kończył we mnie tzw stosunek przerywany. Na sam koniec sprawdzaliśmy prezerwatywę czy nic nie ucieka, czy nie pękła. Dopiero za 5 razem jak sie wyluzowalismy, była wolna chata, a seks był intensywny zaczęłam krwawić (byłam wtedy dwa dni przed okresem) oboje byliśmy pewni ze to okres, lecz na drugi dzien NIC. Najwyraźniej naruszył mi błonę. Dzis juz 5 dzien spoznia mi sie okres. Miałam dość regularne cykle w odchylach Max 2 dni. Stresować zaczęłam sie od 2 dni... Czy możliwe ze okres spoznia sie po przerwaniu błony? Zaczynam juz nawet świrować ze to ciąża, chociaz antykoncepcja była prawie 100%owa! POMOCY DZIEWCZYNY
Roki_san jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 04:25   #56
Roki_san
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 17
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Juz wszystko okej ! Jakby przybyła tu jakas zabłąkana dusza szukająca wspracia to ja mowie ze okres jest z 7dniowym opóźnieniem. Moge rownież powiedzieć ze troche próbowałam go wywołać : zrobiłam dwa bardzo gorące okłady na brzuch, a dodatkowo 2 polopiryny i od razu do gorącej wanny. Działa polecam !
Roki_san jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 15:56   #57
Tysiek17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Witam

A więc tak. 11 listopada postanowiłam z chłopakiem zrobić to po raz pierwszy, miałam dni niepłodne (aby to sprawdzić zrobiłam test owulacyjny, wynik był negatywny). Ten pierwszy raz nie był wymarzony, dość bolało i nie wszedł do końca i z racji tego że bolało zakończyliśmy nasza pierwsza próbę. Oczywiście mimo dni niepłodnych i tak używaliśmy prezerwatywy. Dodam że nie doszło do ejakulacji we mnie. 18 listopada miałam dostać miesiączkę. Dziś mija półtorej tygodnia od czasu gdy miałam dostać okres a nadal go nie mam. Przedwczoraj i wczoraj robiłam testy ciążowe (jeden popołudniu i jeden następnego dnia rano) oba wyszły negatywnie. Jaka może być przyczyną opóźnienia miesiaczki ? Kiedy zawsze miałam regularnie (+- 3 dni). Proszę o pomoc, o uspokojenie. Czy może być jakakolwiek szansa że jestem w ciąży ?
Tysiek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 17:23   #58
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy po pierwszym razie okres się spóźnia?

Cytat:
Napisane przez Tysiek17 Pokaż wiadomość
Witam

A więc tak. 11 listopada postanowiłam z chłopakiem zrobić to po raz pierwszy, miałam dni niepłodne (aby to sprawdzić zrobiłam test owulacyjny, wynik był negatywny). Ten pierwszy raz nie był wymarzony, dość bolało i nie wszedł do końca i z racji tego że bolało zakończyliśmy nasza pierwsza próbę. Oczywiście mimo dni niepłodnych i tak używaliśmy prezerwatywy. Dodam że nie doszło do ejakulacji we mnie. 18 listopada miałam dostać miesiączkę. Dziś mija półtorej tygodnia od czasu gdy miałam dostać okres a nadal go nie mam. Przedwczoraj i wczoraj robiłam testy ciążowe (jeden popołudniu i jeden następnego dnia rano) oba wyszły negatywnie. Jaka może być przyczyną opóźnienia miesiaczki ? Kiedy zawsze miałam regularnie (+- 3 dni). Proszę o pomoc, o uspokojenie. Czy może być jakakolwiek szansa że jestem w ciąży ?
Szansy na ciąże nie ma. Zabezpieczać się warto za każdym razem.

Miesiączka może spóźniać się przez stres, emocje związane z pierwszym razem, osłabienie organizmu itp. Itd.

Jeśli okres nie przyjdzie w przeciągu paru dni, warto wybrać się do ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-28 18:23:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.