Czy warto brać projektanta wnętrz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-24, 15:09   #1
karuta
Raczkowanie
 
Avatar karuta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 67

Czy warto brać projektanta wnętrz?


Tak jak w temacie, czy brałyście kogoś do urządzania swojego mieszkania/domu czy zdałyście się same na siebie?
Jeśli tak to czy jesteście zadowolone czy raczej nie?
I może macie kogoś do polecenia z Warszawy?
karuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 06:30   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Nie, tylko do kuchni była projektantka ( ale w cenie kuchni ).

Wszystko sama urządzałam z mężem ( udało się pozbyć drugich drzwi w sypialni i postawić więcej szaf, projektowałam garderobę, salon, łazienka zmiana wanna na prysznic i dobór materiałów i barw).

Jak ktoś nie ma do tego drygu i lubi ultra nowoczesne wnętrza (bo nie spotkałam się z projektantem, który nie wciskałby modnych akcentów) to pewnie warto.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 10:29   #3
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Jak nie masz wyobraźni przestrzennej, nie masz pomysłów, czasu to warto, profesjonalista lepiej wykorzysta przestrzeń i nie narobi kosztownych błędów.
Największym problemem przy urządzaniu mieszkania jest to jak ludzie się do tego zabierają. Zwykle odbywa się to na zasadzie, ok jakoś to będzie, tu wstawi się szafkę, tu będzie pralka itd. a potem jest problem, bo nie mieści się komoda, meble do siebie nie pasują, nie ma gdzie rzeczy trzymać i jest bardzo nijak a pomysły się skończyły. Od początku trzeba mieć plan, zrobić projekt, pochylić się nad problemami i je przeanalizować.
Ludzie często oszczędzają na projekcie i próbują sami urządzić mieszkanie, chociaż kompletnie nie mają na nie pomysłu, brak im wyobraźni i potem się męczą w nieładnych, źle urządzonych pokojach z niefunkcjonalną kuchnią i ciężką do utrzymania w czystości łazienką.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 13:19   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Wg mnie warto znaleźć kogoś, kto poza tym, że skupia się na wnętrzach, potrafi także doradzić w kwestiach technicznych. Często nie pomyśli się o czymś, bo po prostu nie ma się w tym doświadczenia. Wiele spraw na etapie urządzania domu/ mieszkania umyka i tylko osoby, które "siedzą" w tym na co dzień, mogą wyłapać pewne niedociągnięcia. Dodatkowo taki projektant robi projekt z zachowaniem skali i realnych wymiarów pomieszczenia, dzięki czemu prościej oszacować czy coś się zmieści czy też nie itp.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 13:19   #5
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Jeśli samemu nie ma się zmysłu, czasu i wiedzy, to WARTO!

Ja wzięłam projektanta, ale nie na kompletny projekt, tylko tzw. poradę dekoracyjną. Jestem MEGA zadowolona .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 14:45   #6
kolonkowy
Przyczajenie
 
Avatar kolonkowy
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Moim zdaniem warto też spróbować samemu. Nasza kreatywność nie zna granic Super sa też takie tapety 3d
__________________
Argumenty, reklamy, kalkulacje albo jakieś -izmy czy teorie są dla ludzi, którzy nie potrafią zobaczyć większości rzeczy na własne oczy.

Edytowane przez kolonkowy
Czas edycji: 2017-11-20 o 10:12
kolonkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:24   #7
karoncia
Przyczajenie
 
Avatar karoncia
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 17
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Warto, bo projektant najczęściej myśli całościowo, przestawi nawet ściany, cośtam wyburzy, cośtam dobuduje i robi mieszkanie bardziej funkcjonalne.
karoncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-02, 20:19   #8
jowita_kubiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Oczywiście, że warto! Ale trzeba się na tym znać i wiedzieć co się robi i jak doradzić klientowi, nawet najbardziej marudnemu... Ja miałam 5 lat temu projektanta wnętrz - tragedia, nie umiałam się z nim dogadać, zrobił mi wstrętny projekt. A w tym roku postanowiłam z mężem, że znowu chcemy odmienić mieszkanie i nawiązaliśmy współpracę z xxx. No i kompletnie inna bajka., przekonali mnie do siebie swoją nietuzinkową osobowością, piękną wizualizacją i znajomosćią trendów

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-09-02 o 20:52 Powód: reklama
jowita_kubiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 07:26   #9
sanols
Przyczajenie
 
Avatar sanols
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Z doświadczenia wiem, że projektanci rzadko myślą o tym jak się będzie sprzątało
sanols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 06:26   #10
sBoryss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

W internecie można znaleźć darmowe programy do projektowania wnętrz i się pobawić jak nic nie wyjdzie to wtedy można wziąć projektanta
sBoryss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 21:30   #11
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Cytat:
Napisane przez sanols Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że projektanci rzadko myślą o tym jak się będzie sprzątało
A tu się nie zgodzę. Urządzam już drugie mieszkanie z projektantem i widzę, że dziewczyny szukają jak najwygodniejszych rozwiązań. Dla mnie- warto, ponieważ sama nie byłam w stanie tak rozplanować mieszkania, nie znałam się na przyłączach itp.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 22:02   #12
Iavender
 
Avatar Iavender
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 245
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

na pewno skorzystałabym z takich usług, gdybym miała urządzić mieszkanie w starym budownictwie, z nieustawnymi pokojami, albo gdybym planowała przeniesienie ścian.
ale mówię tu o architekcie, który weźmie pod uwagę też aspekty techniczne, bo życie to nie gra w simsy
natomiast uważam, że zawsze warto zrobić projekt z wizualizacją łazienki i kuchni
__________________
Iavender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 11:34   #13
Julia2231
Przyczajenie
 
Avatar Julia2231
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 21
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Wszystko zależy od tego kto jakie ma oczekiwania i potrzeby. Co na pewno, to większa frajda jest z samodzielnego urządzania
__________________
Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi.
Julia2231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 10:53   #14
Aurora10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Cytat:
Napisane przez Iavender Pokaż wiadomość
na pewno skorzystałabym z takich usług, gdybym miała urządzić mieszkanie w starym budownictwie, z nieustawnymi pokojami, albo gdybym planowała przeniesienie ścian.
ale mówię tu o architekcie, który weźmie pod uwagę też aspekty techniczne, bo życie to nie gra w simsy
natomiast uważam, że zawsze warto zrobić projekt z wizualizacją łazienki i kuchni
Ja jestem z miasta kamienic (Łodzi), więc fakt że często takie stare mieszkania które niekiedy mają ponad 3 metry wysokości, potrzebują profesjonalnej ręki przy wystroju.
Aurora10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 19:18   #15
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Cytat:
Napisane przez Julia2231 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego kto jakie ma oczekiwania i potrzeby. Co na pewno, to większa frajda jest z samodzielnego urządzania
to zależy od człowieka mam klientów, którzy maja koszmary związane z urządzaniem mieszkania samodzielnie i są przeszczesliwi, ze mogą to zrzucić na mnie
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 08:58   #16
MaRttaO
Przyczajenie
 
Avatar MaRttaO
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Frajda może i jest na początku Jeżeli włożymy w projekt mnóstwo serca i czasu to rzeczywiście można uzyskać niebanalny efekt, który przez długie lata będzie cieszyć nasze i innych oko. Wszystko jednak się psuje, gdy albo przesadzimy, albo niedoszacujemy, albo zrobimy to byle jak.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że miałam mnóstwo klientów, którzy chcąc zaoszczędzić na początkowym etapie inwestycji w nowe lokum, decydowali się na zrezygnowanie z pomocy architekta & projektanta. Po kilku latach (prawdopodobnie też z tego względu, że fundusze na to pozwalały), następował zwrot w podejściu i kontakt ze specjalistą - właśnie w celu zaprojektowania i poprowadzenia remontu. Bo to co uzyskali, wcale nie było tak wspaniałe jak im się z początku podobało
MaRttaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 09:15   #17
zwinka055
Raczkowanie
 
Avatar zwinka055
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 49
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

ja samodzielnie robiłam projekt w jednym z darmowych programów, ekipa dostała wydrukowane rzuty i wyszło genialnie
zwinka055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 23:14   #18
peszkowa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 3
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Jeżeli tylko nie mamy zmysłu przestrzennego i smykałki do projektowania to uważam, że jak najbardziej warto, oszczędzi nam to czas i nerwy, a może i pieniądze, bo nie wydamy na coś niepotrzebnie. Poza tym zawsze przeprowadza z nami wywiad i najczęściej przedstawia kilka propozycji aranżacji do wyboru. Kolejna sprawa tak pomoc pomoże nam jak najbardziej efektywnie i ergonomicznie zagospodarować naszą domową przestrzeń. Ja na pewno na skorzystam w przypadku kuchni i łazienek.
peszkowa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 16:00   #19
damianmuszyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 10
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Generalnie warto zapisać się najpierw do grup na Facebooku i tam szukać inspiracji. Jeśli coś wpadnie w oko, można zapytać o konkretne sklepy i samemu zaimplementować to u siebie Projektant często jest zbędny.
damianmuszyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 23:06   #20
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Zależy od projektanta.
Zdarza się, że wciska klientowi koszmarne pomysły, okropne materiały wykończeniowe konkretnego producenta itp.
Kiedyś przekonywałam kogoś, aby nie ustąpił architektowi wnętrz i nie zgadzał się na zasłonkę nad wanną, a projekt musi uwzględnić montaż szkła- kilka tygodni to trwało, zanim zmieniono projekt.
Pomysły architekta typu różnokolorowe płytki wciskane osobie, która chce minimalistyczny wystrój- sama zmieniła je na kamienne itp.

Jeśli ktoś interesuje się urządzaniem wnętrz, ogląda dużo realizacji projektów z konkretnymi rozwiązaniami przestrzennymi (lepiej wykorzystującymi potencjał domu) oraz ten ktoś sam wie, czego chce (bo wiele osób ma problem z decyzyjnością)- to oczywiście sobie poradzi bez architekta.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2020-06-05 o 23:08
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 12:00   #21
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 84
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Zależy.

Moja znajoma nie była zadowolona. Projekt super, podobał jej się, jednak potem miała problemy z realizacją. Projektant miał wizję ale nie była ona dopasowana do pomieszczenia i bardzo trudno było to wprowadzić w rzeczywistośc. Niestety.
elennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 12:10   #22
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Cytat:
Napisane przez elennna Pokaż wiadomość
Zależy.

Moja znajoma nie była zadowolona. Projekt super, podobał jej się, jednak potem miała problemy z realizacją. Projektant miał wizję ale nie była ona dopasowana do pomieszczenia i bardzo trudno było to wprowadzić w rzeczywistośc. Niestety.
nie rozumiem - w jakim sensie wizja nie była dopasowana do pomieszczenia? Na czym polegały trudności z realizacją? Niestety, jeśli bierze się projektanta po kursie i kierując się kryterium ceny, a nie architekta, to potem tak się zdarza...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 10:03   #23
Zimmi
Przyczajenie
 
Avatar Zimmi
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 16
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Moim zdaniem jedyny sens decydowania sie na projektanta wnętrz jest w sytuacji, w ktorej projektant kupuje wszystko i prowadzi nadzór nad remontem.
Zimmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 14:31   #24
justynagryzon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 11
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Dużo zależy od tego czy mamy wyobraźnie do projektowania.
justynagryzon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 16:43   #25
Wunmifd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Myślę, że wystarczy spojrzeć na przykłady popularnych projektów. I na tej podstawie zamów meble do swojego mieszkania.
Wunmifd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 21:56   #26
justynagryzon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 11
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

To czy brać projektanta wnętrz czy nie to kwestia indywidualna. Są ludzie, którzy nie mają czasu na zabawy w szukanie inspiracji, a są tacy lubiący wyzwanie i oszczędności. Jeśli jesteśmy z tej drugiej grupy to z pewnością mamy jedną przewagę - świadomość tego co jest aktualnie dostępne na rynku, w jakiej konkretnie cenie. Projektant często może wciskać na siłe rozwiązania z jakich ma najwyższą prowizję i tyle. Co do szczegółów na jakie możemy zdecydować się w kuchni to mogą być to blaty kuchenne na wymiar z takich materiałów jak granit czy marmur. Na tej stronie jest obszerny artykuł - https://krakstone.com/oferta/blaty-kuchenne/ poruszający wszystkie związane z nim zagadnienia. Największym plusem moim zdaniem jest trwałość połączona z ponadczasowym wyglądem.

Edytowane przez justynagryzon
Czas edycji: 2020-09-27 o 15:11
justynagryzon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 11:20   #27
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Zalezy. Ja nie chcialam bo uwielbiam sama urzadzac wnetrza. Mam tez znajomych co korzystali bo twierdza ze nie maja takiego zmyslu, czasu lub checi. Sama musisz wiedziec to.

Obecnie jest bardzo swiele stron, na których mozna poszukać inspiracji, polecam szczególnie pinterest. Dla mnie serwis był totalna kopalnią pomysłow, można zobaczyć czesto naprawdę ciekawe propozycje na dodatki oraz meble.

Poza tym nie wiem czy widziałaś ale niektóre sklepy wnętrzarskie dają możliwość zaprojektowania kuchni czy łazienki. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-22 o 09:02 Powód: zmiana treści i dopisanie reklamy
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-17, 09:34   #28
Debski
Raczkowanie
 
Avatar Debski
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 36
Dot.: Czy warto brać projektanta wnętrz?

Zastanawiałam się ale poradziłam sobie bez niego.
Uniwersalne kolory podłóg, żeby zmieniając wystrój nie kombinować z dopasowaniem, gres ze szlifem lappato, fajnie się prezentuje, dobrze czyści i nie widać mocno zarysowań w porównaniu do gładkiego szlifu, nie wiem jak sprawdza się mat, ale podobno też ok. Podłogi z tego samego komponentu na całej powierzchni, bez wszelkich progów. My mamy płytki i ogrzewanie podlogowe na dole, co polecam. W utrzymaniu czystości polecam białe dobrej jakości farby zmywalne najlepiej hydrofobowe, wszystko schodzi, a zawsze można poważniejsze ślady między gruntownym malowaniem pomieszczeń pociągnąć doraźnie wałeczkiem i nie będzie widać wyraźniej różnicy, jak w przypadku poprawek przy ciemniejszych odcieniach. Wypoczynek polecam w dobrej tkaninie a'la welur my mamy palladium tkaninę z Agata Meble i jest dobra w utrzymaniu czystości, szczególnie przy psie. Dobre panele (u nas na górze) np. z classena w uniwersalnym kolorze, o wysokiej klasie ścieralności, najlepiej matowe, bo są super w utrzymaniu czystości. Porządne listwy przypodłogowe, żadne plastiki czy drewnosklejki, tylko poliuretanowe, które się klei, nie nasiąkną wodą, dobrze zamontowane będą trwałe i na lata, a zwykłe marketowe plastiki bez klejenia przy każdym odkurzaniu odpadają, koszmar. Mamy porównanie góra i dół. Warto tu zainwestować. Meble pod zabudowę najlepiej od stolarza. Solidne drzwi marek DRE, Voster lub Porta, żadnych marketowych promek, jakość nieporównywalna, nawet jeśli nie są drewniane czy lakierowane, a z okleiny, to jest ona bardzo wysokiej jakości, trwała. Drzwi bez zbędnej ilości szczelin, okropnie się to czyści, my mamy akurat miejscowe prześwity, żeby w korytarzu było jaśniej, ale reszta to prosta forma i jest ok. W kuchni dużo szuflad, półki narożne bez wysuwanych tzw. nerek strata miejsca, lepiej głębokie całe półki na sprzęty używane rzadziej i garnki, stolarz mi odradzał, nie posłuchałam i miał rację. Jedną szafkę dolną narożną mam z półkami, drugą z wysuwaną nerką i korzystam głównie z półek, więc nerka to strata pieniędzy i miejsca. Polcam dobrze przemyśleć kuchnię, np. żeby zmywarka po otwarciu nie kolidowała z żadnymi szufladami, łatwiej wypakowywać tak bezpośrednio rzeczy. Szafki po sam sufit i żadnych szczelin, żeby nie zbierał się tam brud, szczeliny wykończyć blendami maskującymi lub silikonem jeśli są cieniutkie. Blat szary matowy z lekkim wzorem doskonale się sprawdza pod kątem utrzymania czystości, podobnie jak białe meble zatem polecam. Wiem, że białe wychodzi nieco z mody, ale ja osobiście stawiam na uniwersalną bazę, a zawsze dodatkami można iść za czasem �� wszystko, co proste do sprzątania i nie ujawniające tak brudu, bo przy zwierzaku to pomocne. Także jaśniejsza podłoga mniej ujawnia jasną sierść psa i wszelki pył, piasek, kurz. Co do mebli kuchennych, my mamy lakierowane, dziś wzięłabym akryl, bo jest odporniejszy na zarysowania i odpryski. Uderzyłam czajnikiem górną półkę i od razu odprysk. Potem jak się tego nie zabezpieczy, może podchodzić wilgocią. Poza tym u nas ciekawski pies opiera łapki na szafkach i są na nich już zarysowania na lakierze, chociaż przy bieli są one widoczne jedynie pod światło i pod odpowiednim kątem. Przy czworonogach warto wziąć to pod uwagę. Inne meble lakierowane, szczególnie o nieregularnych stałych kształtach sugeruję kupować w sklepach stacjonarnych z dowozem z pobliskiego magazynu, nie przez internet, bo my ławę o geometrycznym wzorze wymienialiśmy 3 razy. Zawsze powstawały odpryski i pęknięcia lakieru w wyniku transportu (stała w pionie widocznie). W końcu po trzeciej reklamacji firma z drugiego końca kraju sama przywiozła ławę swoim transportem. Myślę że zamiast zarobić 1200 zł - stracili, a my czekaliśmy na odpowiednią ławę 2 miesiące. Ogólnie jeśli mogę poradzić, to lakierowany stół polecam kupić zabezpieczony na górze szkłem, ławę również, bo lakier na takich płaszczyznach bardzo się rysuje. Ponadto polecam tubę w ścianie na kable od tv. Warto dobrze wymierzyć wysokość tuby do wysokości tv. Ważne, żeby nie była za długa do góry i nie wymuszała ustawienia tv za wysoko. No i robiąc tubę ważna jest (!) wysokość szafki rtv, a właściwie dość nisko zakończona tuba. Zadbajmy, by tuba nie kończyła się nad szafką, bo szafki nie raz mają 30-40 cm i jej nie przykryją. Będzie dziura w ścianie i wygląda to fatalnie. Polecam też możliwie jak najwięcej mebli (wypoczynek, szafka, kwietniki nawet) na nóżkach, łatwiej o porządek i brak zakurzonych zakamarków, a urządzenie sprzątające nie utknie i dobrze sobie poradzi z kurzem pod meblami (ważne dla alergików). W łazience jeśli chodzi o płytki uważać na jednolite kolory jasne (widać każdy włos) i ciemne, a także błyszczące szlify na gładko. Mat na podłodze łatwo obtłuścić kremami i oliwkami, niejednolite lappato sprawdzi się znakomicie. No i mając dom, w oknach warto zamontować moskitierę. Przymierzamy się do tego, bo sezon na muchy trwa od 7 do 19, a od 19 do 7 na komary �� Polecam również przy psie suszarkę bębnową, koniecznie osobno z pralką, cudowna sprawa, wygoda i wspaniale czyści tkaniny z sierści i kłaczków. Zmywarkę polecam z górną szufladą na sztućce z osobnym kołowrotkiem obrotowym u góry (lepiej doczyści) oraz koszami o ustawianiu talerzy bokiem, a nie frontem (przy zamykaniu często spadają na siebie). Płytki przy ganku, schodach wejściowych czy tarasie najlepiej mało poślizgowe, czasem lepszy chropowaty gres niż te płytki specjalnie dedykowane na schody czy tarasy, gdyż bywają śliskie. W łazience dużej jeden mocny grzejnik może nie wystarczyć. Warto przed płytkowaniem pomyśleć o macie grzewczej na podłogę, którą można w zimie ładnie dogrzać pomieszczenie zasilając prądem. A jeśli nie ma potrzeby, to nie uruchamiamy. Same zalety, a koszt nie taki duży. Mam też dobrej jakości armature https://lazienka-rea.com.pl/sluchawk...sne-zloto.html Do doraźnych ogrzewań nie trzeba nawet sterownika, można ją uruchamiać zwykłym włącznikiem. Polecam również półkę łazienkową obudować płytkami/gresem lub blatem będzie trwała na lata i unikniemy wybrzuszeń od wilgoci. Bidet też super sprawa dla każdego. W lato odświeżymy się po kilka razy, umyjemy nóżki, dzieci rączki, a dla kobiety w ciąży super wygoda w trosce o higienę. Robiąc łazienkę, jeśli tylko jest miejsce zdecydowałabym się zawsze na bidet. I nie w opcji z wc. Nie ma nic przyjemnego w myciu się nad wc, ale to moje zdanie. W kuchni jeszcze polecam zlew dwukomorowy lub duży jednokomorowy. Ja wybrałam jednokomorowy ale niewielki z ociekaczem, jest troszkę za mały, myjąc większy garnek czy warzywa jest ciasno i mocno pryska. Ociekacz z kolei bym całkowicie odpuściła, suszarki rzadko się tam mieszczą lub stoją nierówno i widać wszystkie graty, a są super suszarki umieszczane wewnątrz komory. Dyskretna i wygodna opcja. Bateria koniecznie elastyczna (z elastyczną, giętką rurką), żeby swobodnie opłukać zlew, podnieść lub opuścić w razie potrzeby. Polecam też rolety zewnętrzne. Chronią, utrzymują chłodne pomieszczenie, w dzień opuszczając je całkowicie jest ciemno, jak w środku nocy, co sprzyja spaniu np. po nocnej zmianie. Polecam też ciemne ramy okienne, mamy antracyt i jest super. To moje przemyślenia w temacie polecajek, bo sprawdziły się u mnie i część u znajomych

Edytowane przez Debski
Czas edycji: 2022-06-30 o 10:02
Debski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-17 10:34:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.