Siwe w這sy s moim przekle雟twem - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2019-08-26, 20:00   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 412

Siwe w這sy s moim przekle雟twem

Witajcie,
Wiem, 瞠 m鎩 "problem" dosy banalny i b豉hy w por闚naniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma du篡 wp造w na moj pewno嗆 siebie.. Kilka razy wspomina豉m o tym na w徠ku w這sowym, ale nie by這 specjalnego odzewu, wi璚 zdecydowa豉m, si opisa swoje w徠pliwo軼i w豉郾ie tutaj. Ot騜 mam 31 lat i bardzo du穎 siwych w這s闚. Pojawia si ich coraz wi璚ej, wygl康aj koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobi. Og鏊nie czuj si dosy m這do, lubi m這dzie穎wy styl ubioru, itd., ale te w這sy... psuj ca造 image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacj, trudno mi pokocha siebie - ale nawet je瞠li trafi mi si lepszy dzie, to siwe w這sy zawsze psuj mi nastr鎩. Obecnie mo瞠 nie jest tak 幢e, jako 瞠 mam w這sy ufarbowane henn i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy w這sy odrosn, to b璠 wygl康a豉 jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupe軟ie nie wiem sk康 u mnie w tak m這dym wieku tyle siwych w這s闚. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia mia豉 80 lat i praktycznie zero siwych w這s闚 (a dodam, 瞠 by豉 chorowita i dosy nerwow osob, przejmuj帷 si wszystkim wok馧), mama ma 60 lat i zero siwk闚, tata 61 - 1/2 siwych w這s闚.
Nie wiem co zrobi z tymi w這sami, farbowanie nie wchodzi u mnie w gr, poniewa nie chc pakowa chemii na w這sy, (farbowa豉m, ale wyp逝kiwa豉 si szybko i nie chwyta豉 siwych w這s闚) a zale篡 mi na uzyskaniu ch這dnego ciemno - jasnego br您u - henna r闚nie si u mnie nie sprawdzi豉.. wyp逝kuje si do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe w這sy wygl康aj tragicznie, czuj si przez nie staro i fatalnie, kto co poradzi?
Stary 2019-08-26, 21:04   #2
Mija62
uparta chmura

Wiadomo軼i: 3 903
Dot.: Siwe w這sy s moim przekle雟twem

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Poka wiadomo嗆
Witajcie,
Wiem, 瞠 m鎩 "problem" dosy banalny i b豉hy w por闚naniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma du篡 wp造w na moj pewno嗆 siebie.. Kilka razy wspomina豉m o tym na w徠ku w這sowym, ale nie by這 specjalnego odzewu, wi璚 zdecydowa豉m, si opisa swoje w徠pliwo軼i w豉郾ie tutaj. Ot騜 mam 31 lat i bardzo du穎 siwych w這s闚. Pojawia si ich coraz wi璚ej, wygl康aj koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobi. Og鏊nie czuj si dosy m這do, lubi m這dzie穎wy styl ubioru, itd., ale te w這sy... psuj ca造 image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacj, trudno mi pokocha siebie - ale nawet je瞠li trafi mi si lepszy dzie, to siwe w這sy zawsze psuj mi nastr鎩. Obecnie mo瞠 nie jest tak 幢e, jako 瞠 mam w這sy ufarbowane henn i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy w這sy odrosn, to b璠 wygl康a豉 jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupe軟ie nie wiem sk康 u mnie w tak m這dym wieku tyle siwych w這s闚. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia mia豉 80 lat i praktycznie zero siwych w這s闚 (a dodam, 瞠 by豉 chorowita i dosy nerwow osob, przejmuj帷 si wszystkim wok馧), mama ma 60 lat i zero siwk闚, tata 61 - 1/2 siwych w這s闚.
Nie wiem co zrobi z tymi w這sami, farbowanie nie wchodzi u mnie w gr, poniewa nie chc pakowa chemii na w這sy, (farbowa豉m, ale wyp逝kiwa豉 si szybko i nie chwyta豉 siwych w這s闚) a zale篡 mi na uzyskaniu ch這dnego ciemno - jasnego br您u - henna r闚nie si u mnie nie sprawdzi豉.. wyp逝kuje si do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe w這sy wygl康aj tragicznie, czuj si przez nie staro i fatalnie, kto co poradzi?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego ile nawet m這dszych os鏏 od ciebie ma siwe w這sy.
Niestety nie pozostaje Ci nic innego jak farbowac, lub odsiwia w這sy.
Mija62 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 21:18   #3
green way
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 958

Skoro od zawsze masz problem z samoakceptacj, to pozbycie si siwych w這s闚 niewiele zmieni - zawsze sobie znajdziesz jaki wyimaginowany problem. Moim zdaniem za bardzo si wkr璚asz tym jak Ci inni oceni, a nie bierzesz pod uwag pozytywnych stron ca貫j sytuacji. Jeste stosunkowo m這da, ubierasz si w stylu m這dzie穎wym, wi璚 jakim cudem kto mia豚y Ci wzi望 za 60, 70-latk? Podejrzewam, 瞠 tylko Ty siebie tak oceniasz, a na dodatek uwa瘸sz, 瞠 to co negatywnego i dyskredytuj帷e go Ci ju na pierwszy rzut oka. I w tym jest w豉郾ie problem, a nie w siwych w這sach jako takich. Jak na m鎩 gust to lepiej wygl康aj zadbane, dobrze ostrzy穎ne i wypiel璕nowane siwe w這sy (aktualnie kosmetyk闚 do tego rodzaju w這s闚 jest w brud) ni wyp這wia貫 lub z odrostami. Ale co kto woli...
green way jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 21:31   #4
amillia
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 631

Mi si siwe w這sy zacz窸y pojawia przed 25tym rokiem 篡cia, teraz z ka盥ym rokiem jest ich coraz wi璚ej. Nadal w wi瘯szo軼i s "przykryte" ciemnymi, ale jak wiatr zawieje to wida. Takie geny, nie lubi ich, psuj m鎩 wygl康, wi璚 farbuj od kilku lat, teraz jest du篡 wyb鏎 farb i nikt z rodziny czy znajomych nawet nie wie, 瞠 farbuj, bo dobra豉m kolor taki sam jak naturalny.
amillia jest teraz online   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 21:41   #5
Mijanou
Kot-intymnyMOD

Wiadomo軼i: 16 366

Mi te si pojawi造 w 26 roku 篡cia i jest ich coraz wi璚ej. No co zrobisz? Takie geny i nic na to nie poradzisz. Po prostu zafarbuj w這sy u fryzjera, p騧niej kup od篡wk koloryzuj帷 na ewentualne odrosty, lub root retoucher i jako przetrwasz.

Niestety- w這sy mam po tacie (bardzo wcze郾ie zacz掖 siwie) a kolor i struktur po mamie. No co mam zrobi i po co to rozkminia, skoro 豉two mo積a temu zaradzi?

Id do dobrego fryzjera, wsp鏊nie ustalcie kolor ( zbli穎ny do Twojego naturalnego) albo zupe軟ie inny (ja ostatnio pokocha豉m sombre w naturalnych rudo軼iach z blondem i ciemniejsz miedzi). Teraz s naprawd dobre farby fryzjerskie, nieagresywne. Wiec albo id do fryzjera, albo utyskuj dalej. Cud闚 nie ma i nagle sama z siebie nie odsiwiejesz.

Zanim za這篡sz w徠ek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209

Warto ws逝cha si w S這wo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw
mikroREKLAMA
Sukces na Twoim egzaminie
Postaw na sprawdzone przygotowanie do Twojego egzaminu: Matura 2020, Matura 2021, Egzamin 茳moklasisty 2020.

Ta reklama pokazywana jest pod 16 366 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 21:56   #6
la'Mbria
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 990

Po pierwsze- ZAZDRO! Marz o naturalnych siwych w這sach. Mam na razie dwa...i nie zanosi si na zmian (A naturalne za ciemne 瞠by zafarbowac na siwo).

Ale...po latach eksperyment闚 uda這 mi si znale潭 mo磧iwie tani i nie szkodliwy dla w這s闚 spos鏏 na uzyskanie zimnego odcienia br您u. Polecam ci, mo磧iwe 瞠 zadzia豉 na twoje siwki.

Czarny szampon z Joanny dla m篹czyzn. Myje nim co 2-3 mycie, trzymam pian najd逝瞠j jak si da na w這sach. Po spotkaniu w這sy s do嗆 suche wi璚 olejuje je olejem z avocado wymieszanym z odrobin 瞠lu aloesowego (no.holika-holika). Super sprawa dla w這s闚.
Szampon kosztuje jakie 7pln. Sprawd sobie czy zadzia豉.

Wys豉ne z mojego SM-J710F przy u篡ciu Tapatalka

jak ch這pu zale篡, to 瞠by ska造 sra造, a mury p瘯a造, to znajdzie czas i spos鏏, 瞠by si z Tob skontaktowa...
la'Mbria jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 22:01   #7
Fubizka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 897

31 lat to nie jest super wczesny wiek na siwienie
Pozostaje farbowanie albo hennowanie z indygo. Nic lepszego nie wymyslili.
Czasami przedwczesne (w stosunku do rodzicow) siwienie moze byc spowodowane niedoborami witamin z grupy B ale zauwazylam, ze ogolnie ludzie teraz wczesniej siwieja niz ich rodzice, wiec nie liczylabym na cud.
Fubizka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 22:39   #8
xfrida
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 130

ja caly czas farbuje wlosy jesli mam jakies siwe wlosy to nic o nich nie wiem
poprostu zacznij je farbowac i po problemie

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2019-08-27 o 03:48 Pow鏚: zdublowany post
xfrida jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 23:04   #9
cava
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 16 188

Jak sobie zrobi problem z niczego.
Oto i recepta: rozkminia kwesti siwych w這s闚 w czasach pierdyliarda odmian farb do w這s闚 w kilkudziesi璚iu pierdyliardach kolor闚.

Jak si ma odrost ju 2 cm, to si nawet wcze郾iej k豉dzie zn闚 farb. Nie chcesz „chemii” to po堯 jak捷 eko.

Zreszt ludzie i tak nie interesuj si a tak bardzo twoim odrostami, 瞠by lup tam kilka siwk闚 wypatrywa i rozmy鄂a czy masz w zwi您ku z tym 70 lat czy tylko 55.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Poka wiadomo嗆
Po pierwsze- ZAZDRO! Marz o naturalnych siwych w這sach. Mam na razie dwa...i nie zanosi si na zmian (A naturalne za ciemne 瞠by zafarbowac na siwo).

Ale...po latach eksperyment闚 uda這 mi si znale潭 mo磧iwie tani i nie szkodliwy dla w這s闚 spos鏏 na uzyskanie zimnego odcienia br您u. Polecam ci, mo磧iwe 瞠 zadzia豉 na twoje siwki.

Czarny szampon z Joanny dla m篹czyzn. Myje nim co 2-3 mycie, trzymam pian najd逝瞠j jak si da na w這sach. Po spotkaniu w這sy s do嗆 suche wi璚 olejuje je olejem z avocado wymieszanym z odrobin 瞠lu aloesowego (no.holika-holika). Super sprawa dla w這s闚.
Szampon kosztuje jakie 7pln. Sprawd sobie czy zadzia豉.

Wys豉ne z mojego SM-J710F przy u篡ciu Tapatalka
Ja zaobserwowa豉m, ze olejowanie szybciej 軼i庵a kolor z w這s闚 i przestaje on by 鈍ie篡 i zimny. Te u篡wam zimnych br您闚.
Ale farbuje normalnie raz w miesi帷u farb, wiec mo瞠 przy Twojej metodzie kiedy cz窷ciej nak豉dasz barwnik to nie ma znaczenia.

I u mnie te w u篡ciu jest aloes i olej. Tylko ja daje do wi瘯szej ilo軼i 瞠lu aloesowego kilkana軼ie kropli olejku rycynowego i tym nacieram w這sy i skore g這wy na noc. Oraz do od篡wki splukiwalnej po myciu, dodaje 3-4 krople jakiego l瞠jszego oleju lub mieszanki olej闚 np z Rossmana i wtedy w這sy kt鏎e mam naturalnie cienkie i pierzace, s g豉dkie i lepiej si uk豉daj.
Nie mam cierpliwo軼i do normalnego olejowania.

sklerotnik funkcjonalny

Z salamandr w d這ni szed貫m przez powierzchni komety.
Liz Williams
cava jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 23:18   #10
SoFanny
not funny

Wiadomo軼i: 3 254

Cytat:
Napisane przez cava Poka wiadomo嗆
I u mnie te w u篡ciu jest aloes i olej. Tylko ja daje do wi瘯szej ilo軼i 瞠lu aloesowego kilkana軼ie kropli olejku rycynowego i tym nacieram w這sy i skore g這wy na noc. Oraz do od篡wki splukiwalnej po myciu, dodaje 3-4 krople jakiego l瞠jszego oleju lub mieszanki olej闚 np z Rossmana i wtedy w這sy kt鏎e mam naturalnie cienkie i pierzace, s g豉dkie i lepiej si uk豉daj.
Nie mam cierpliwo軼i do normalnego olejowania.
Oo a podzieli豉by si, jak dok豉dniej dzia豉 takie nak豉danie na noc? Nak豉dasz na mokre i one sobie schn przez noc, czy zmywasz to rano, czy samo jako znika? Lubi aloes, na w這sy nie pr鏏owa豉m, ale mam kr璚one w這sy i musia豉bym si zastanowi, jak mog豉bym w陰czy tak metod, 瞠by jeszcze loki jako wygl康a造. Klasyczne olejowanie te mi nie podchodzi.
SoFanny jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-26, 23:54   #11
daisydoo
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 168

Niekoniecznie wiem na jakie liczysz rady skoro nie chcesz farbowa w這s闚. Mamy ci kaza je sobie wyrywa?
daisydoo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 05:11   #12
ukladlimbiczny
miss twin peaks

Wiadomo軼i: 202

Autorko, mam 25 lat, a pierwszy siwy w這s pojawi si u mnie, kiedy mia豉m 20 Od tamtej pory posiwia造 mi mo瞠 ze 3-4 dodatkowe w這sy, ale s na tyle widoczne, 瞠 od 2 lat si farbuj. Troch nie rozumiem Twojego argumentu, 瞠 farby szybko Ci si sp逝kuj. Ja farbuj w這sy farb bez amoniaku (L'Oreal Prodigy) i robi to co ok. 2 miesi帷e, bo wybra豉m kolor na tyle zbli穎ny do mojego naturalnego, 瞠 nie wida prawie odrost闚 (ewentualnie w豉郾ie tych kilka siwych).
ukladlimbiczny jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 06:02   #13
yuy90
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 925
Siwe w這sy s moim przekle雟twem

Farbuj w這sy dobra henna, np typu BAQ, w這sy zyskaj na grubo軼i dodatkowa.

Jest sporo os鏏, kt鏎e siwiej nawet po 20 roku 篡cia. Dbaj o siebie, sprawd poziom witamin i spr鏏uj minimalizowa stres. Pracuj nad samoocena!

Pamietam jak na profilu ladypasztet na insta by豉 „miniaferka” czemu nie farbuje w這s闚, jak ma siwe prawie ca貫 XD bo mo瞠? Ludzie sobie nak豉daj tylko ograniczenia.
yuy90 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 06:11   #14
Mijanou
Kot-intymnyMOD

Wiadomo軼i: 16 366

Jak widzisz, Autorko- gen闚 nie przeskoczysz. Pozostaje Ci farba (serdecznie radz zrobi to profesjonalnie, w dobrym, sprawdzonym salonie i wysokiej klasy farbami fryzjerskimi a nie sposobem cha逝pniczym, zaznaczam, 瞠 nie chc nikogo urazi, kto farbuje sam w domu) lub odsiwianie (ostatnio widzia豉m bardzo m這d kobiet, na oko dwadzie軼ia kilka lat, kt鏎a w豉郾ie poddawa豉 si temu zabiegowi). Siwe w這sy to nie jest 瘸dne przekle雟two. Bardzo wielu ludzi siwieje bardzo wcze郾ie. To nie tragedia, to ogromna szansa na zmiany lub poprawienie natury- sp鎩rz na to z tej strony.

Ja kocham swojego fryzjera. Jestem z natury ruda, on wyczarowuje na moich w這sach co, co jest "podrasowaniem" naturalnego koloru a sombre w jego wykonaniu jest mistrzostwem 鈍iata, w這sy naprawd wygl康aj jakby s這鎍e wykona這 wspania陰 robot. Wszystko razem wygl康a tak naturalnie i delikatnie, 瞠 do z逝dzenia na郵aduje natur. Facet jest prawdziwym wizjonerem koloru i ci璚ia ( chyba jedyny przypadek, 瞠 jak powiesz, 瞠 nie chcesz tracic nic z d逝go軼i to nie stracisz). Fakt, tanio nie jest ale ja osobi軼ie nie 瘸逝j ani z這t闚ki. Po prostu- od pewnego wieku nale篡 zacz望 inwestowa we w這sy troch wi璚ej i to te jest chyba jaki fakt 篡cia. Zawsze nale篡 inestowa w piel璕nacj, wiadomo ale nadchodzi taki czas, 瞠 trzeba te i w kolor....

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

Cytat:
Napisane przez yuy90 Poka wiadomo嗆
Pamietam jak na profilu ladypasztet na insta by豉 „miniaferka” czemu nie farbuje w這s闚, jak ma siwe prawie ca貫 XD bo mo瞠? Ludzie sobie nak豉daj tylko ograniczenia.
Nie znam ladypasztet, ale oczywi軼ie, 瞠 je郵i dobrze si czuje z siwymi to dlaczego nie?

Tyle tylko, 瞠 dla Autorki w徠ku siwe w這sy urastaj do rangi tragedii i przekle雟twa, wi璚 w takim wypadku nale篡 jednak co z tym zrobi bo sam lament nic nie pomo瞠.

Zanim za這篡sz w徠ek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209

Warto ws逝cha si w S這wo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw
mikroREKLAMA
Sukces na Twoim egzaminie
Postaw na sprawdzone przygotowanie do Twojego egzaminu: Matura 2020, Matura 2021, Egzamin 茳moklasisty 2020.

Ta reklama pokazywana jest pod 16 366 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 06:22   #15
cava
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 16 188

Cytat:
Napisane przez SoFanny Poka wiadomo嗆
Oo a podzieli豉by si, jak dok豉dniej dzia豉 takie nak豉danie na noc? Nak豉dasz na mokre i one sobie schn przez noc, czy zmywasz to rano, czy samo jako znika? Lubi aloes, na w這sy nie pr鏏owa豉m, ale mam kr璚one w這sy i musia豉bym si zastanowi, jak mog豉bym w陰czy tak metod, 瞠by jeszcze loki jako wygl康a造. Klasyczne olejowanie te mi nie podchodzi.
Nak豉dam wieczorem na suche nie umyte, rano myj.
Jak pisa豉m, wcieram w sk鏎 g這wy i wgniatam we w這sy 瞠l aloesowy wymieszany z olejkiem rycynowym- ten olejek jest mega ci篹ki, no raczej nie nadaje si 瞠by go nie zmy.

sklerotnik funkcjonalny

Z salamandr w d這ni szed貫m przez powierzchni komety.
Liz Williams
cava jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 08:58   #16
travis
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 385
GG do travis

Szampony koloryzujace ekologiczne/ naturalne nie beda wieksza chemia niz Szampony czy odzywki ktore uzywamy na co dzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
Stary 2019-08-27, 09:42   #17
Jogurtowe_love
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 267

Albo farbuj albo zaakceptuj. Ja tam pokocha豉m moje siwiej帷e w這sy. Przypominaj mi o tym jak drog zribilam w 篡ciu i ile zdoby豉m do鈍iadcze.
Jogurtowe_love jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 10:08   #18
Magmag0194
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 437

Ja wiem, 瞠 to 幢e zabrzmi, ale chcia豚ym mie siwe w這sy Mo積a je tak pi瘯nie zafarbowa, farby z siwawym, zimnym kolorem to moja wielka mi這嗆. Jak tylko moje blond zaczn siwie to od razu si za to zabior, teraz si boj, 瞠 wypadn jak je rozja郾i do bia貫go i zafarbuj siwo.
Najlepsza rada tutaj to farbowanie.. Cz這wiek si starzeje, to normalne. I nie pociesz Ci, ale b璠zie ich jeszcze wi璚ej.

Wys豉ne z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 10:24   #19
Ava_
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 913

Jasne, ze jak kupisz farbe w drogerii to albo kolor bedzie nie taki, albo szybko sie wyplucze. Znajdz dobra fryzjerke (specjalizujaca sie w farbowaniu) i niech Ci zasugeruje najlepsze rozwiazanie. Chlodne kolory najtrudniej utrzymac, bo niebieski barwnik najszybciej sie wyplukuje. Musialabys zainwestowac w odpowiednie fioletowe szampony i odzywki. Jeden drugiemu nierowny, wiec troche trzeba ich przerobic. Przy dobrej, zblizonej do naturalnego koloru koloryzacji nie trzeba latac do fryzjera co 2 miesiace. Na Twoim miejscu bym sie nie wahala, bo jednak wlosy potrafia byc wielka ozdoba i szkoda by bylo z tego rezygnowac.
Ava_ jest teraz online   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 10:48   #20
megamag
BAN sta造

Wiadomo軼i: 7 503

Cytat:
Witajcie,
Sama robisz sobie problem. Albo je zafarbuj, albo zaakceptuj siwe. Z naturalnych henna to nie jedyna opcja, na rynku jest du穎 mieszanek zio這wych z dodatkiem henny lub nawet bez, kt鏎e daj br您owe odcienie. Poza tym s formy po鈔ednie pomi璠zy farbami chemicznymi a ro郵innymi, typu Color&Soin, Biokap, w kt鏎ych tych chemicznych sk豉dnik闚 jest naprawd niewiele.

A tak na marginesie to przedwczesne siwienie cz瘰to jest skutkiem niedobor闚 witamin i minera堯w.
megamag jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 11:18   #21
Mon_Cherry
secret.

Wiadomo軼i: 19 949

Te mam siwe w這sy i opierdzieli豉m fryzjerk kt鏎a zauwa瘸j帷 siwego w這sa mi go obci窸a! Bo to tak brzydko jej wygl康a這...
farbowa nie chce. Lubi sw鎩 kolor w這s闚 ale zauwa篡豉m, 瞠 pigment ju si traci powolutku. Ju nie jest taki ciemny jak wcze郾iej.

Chc jak najd逝瞠j si nim nacieszy.

Autorko nie pozostaje Ci nic innego jak zaakceptowa albo farbowa.
Zycie takie jest i ju. Gen闚 nie zmienisz.
Chyba mo積a kupi szampon do siwych w這s闚. Ale nie wiem czy one pielegnuja siwe wlosy czy jakim cudem spowalniaja siwienie.
Stary 2019-08-27, 11:34   #22
Azhaar
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 346

Taki pewnie Tw鎩 urok.
Profilaktycznie zawsze mo瞠sz i嗆 zrobi badania na niedobory witamin i minera堯w i skonsultowa z jakim lekarzem.

Nie wiem, strzelam, bo si nie znam, ale mo瞠sz poszuka informacji czy s jakie inne czynniki - opr鏂z tak瞠 wymienionego stresu oraz genetyki, na kt鏎 nie masz wp造wu - kt鏎e mog przyspiesza proces siwienia.

Natomiast generalnie pozostaje Ci farbowanie i tyle.
Ile razy pr鏏owa豉 farbowa? Raz? Sama?
To mo瞠 p鎩d do jakie dobrej fryzjerki, 瞠by Ci to porzadnie zrobi豉. B璠zie dro瞠j, ale pewnie warto (pisz ,,pewnie", bo jak wsz璠zie mo積a trafi na kogo s豉bego, warto wcze郾iej popyta).

No niestety ludzie czasami maj jakie takie wady kt鏎ym musz po鈍i璚i wi璚ej czasu i pieni璠zy. Innej opcji w sumie nie masz. Zak豉daj帷, 瞠 faktycznie ich nie lubisz i nie akceptujesz.
Azhaar jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 11:41   #23
pempek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 300

ja siwieje od 20 roku 篡cia, teraz jestem po 30tce i mam bardzo du穎 siwych w這s闚, na czubku g這wy, skroniach - wydaje mi si, 瞠 po這wa spokojnie jest siwa...
nie wyobra瘸m sobie, 瞠 bym mia豉 nie farbowa nie podobaj mi si siwe w這sy, nie akceptuj ich, wi璚 si ich pozbywam
Ty masz dwa wyj軼ia, albo zaakcetpowa albo farbowa
pempek jest teraz online   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 12:00   #24
mariola_rudakowska
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 120

Aj waj siwe w這sy.Mam lat 49 i od 21 roku 篡cia mocno siwiej.Ale to chyba w moim przypadku genetyczne.Mama te w tym wieku zacz窸a siwie.Akceptuj to i w這sy farbuj regularnie henn.
mariola_rudakowska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 12:02   #25
pseudofeministka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 434

Cytat:
Witajcie,
A w jakim stopniu masz siwe wlosy?

Wiesz co no te siwe wlosy juz sa, wiec tego nie cofniesz w zaden sposob. Udaj sie do dobrego fryzjera, ktory wie jak farbowac siwe wlosy (one sa bardziej wymagajace, trzeba wiedziec jak je zafarbowac) , wtedy kolor nie bedzie sie tak szybko wyplukiwal. Moze musisz bardziej zadbac o wlosy? Moze fryzjer jakos fajnie Ci je obetnie? W jakim one sa stanie?

A jak nie chcesz farbowac to pozostaje Ci akceptacja tego. No nic innego nikt Ci tutaj raczej nie wymysli.

Mi podobaja sie siwe wlosy u kobiet, zreszta teraz to bardzo modny kolor.

Dok豉dka: Perfumy, minera造, podk豉dy, hybrydy, kosmetyki do w這s闚:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 12:06   #26
PoPoo
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 201

Dawno wi瘯szej g逝poty nie czyta豉m.. siwe w這sy przekle雟twem ... ale niekt鏎zy lubi sobie utrudnia 篡cie.

Spr鏏uj dwuetapowego farbowania henna i indygo
PoPoo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 12:55   #27
Kelecka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 613

Jak nie chcesz farbowac (pakowac chemii na wlosy ) to nie wiem, chyba tylko siedz i narzekaj...
Kelecka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 13:09   #28
Maggie Q
Dramatic/BW

Wiadomo軼i: 4 260

Cytat:
Witajcie,
Obejrzyj sobie kana 砰cie pod Palmami, tam jest du穎 materia堯w na temat zwi您k闚 mi璠zy diet, a pigmentacj w這s闚
(materia造 s g堯wnie o weganach, nie m闚i, 瞠 Ty jeste wegank, ale jest wzmianka o tym, jakie konkretnie niedobory odpowiadaj za zanik pigmentu we w這sach).
https://www.youtube.com/watch?v=69o2feXReok&t=590s
https://www.youtube.com/watch?v=5sx3ieABQBQ&t=1605s
https://www.youtube.com/watch?v=H1VNERuZnTg&t=3180s
Polecam nabardziej ten materia, praktycznie masz wy這穎n kaw na 豉w, co je嗆, aby przywr鏂i naturalny kolor w這s闚:
https://www.youtube.com/watch?v=UHWfPSliOGo
Reszta komentuj帷ych je郵i 鈍ietnie czuje si ze swoj siwizn, to spoko, ale niech nie wymaga tego samego od Autorki

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2019-08-27 o 13:11
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 15:24   #29
megamag
BAN sta造

Wiadomo軼i: 7 503

Najcz窷ciej w wypadku przedwczesnego siwnienia m闚i si o niedoborach witamin z grupy B, witamin antyoksydacyjnych i niekt鏎ych minera堯w (zw豉szcza miedzi). Generalnie jak kto 幢e si od篡wia, pije i pali, to ma spore szanse sobie ten proces przyspieszy. Nawet wiza pope軟i kiedy w tej sprawie artyku: Sposoby na spowolnienie siwienia w這s闚.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-08-27 o 15:28
megamag jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-27, 15:48   #30
Anonimka1988
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 412

Bardzo dzi瘯uj za wszystkie przytoczone rady i pomys造
W這s闚 siwych mam ju sporo, mniej wi璚ej jest to prawie po這wa tego co mam na g這wie. Pojedyncze siwki pojawia造 si u mnie ju gdy by豉m nastolatk, ale w闚czas si tym nie przejmowa豉m. Od jakiego czasu zauwa篡豉m, 瞠 z ka盥ym rokiem systematycznie przybywa ich coraz wi璚ej.U mnie nie jest to sprawa genetyczna, niedawno mama dziwi豉 si widz帷 moj g這w, bo sama nie ma ani jednego siwego w這sa ...
One kompletnie mi nie pasuj, wygl康aj koszmarnie, a w dodatku mam przet逝szczaj帷y si skalp i w闚czas te pozbawione barwnika kosmyki sprawiaj wra瞠nie zaniedbanych i brudnych.
Od d逝窺zego czasu k豉d豉m farby drogeryjne w odcieniach zimnego br您u, niestety nie chwyta造 w og鏊e moich siwych w這s闚 - a na pozosta造ch kolor wyp逝kiwa si do rudo軼i w przeci庵u dw鏂h tygodni. Zainwestowa豉m nawet w specjalny profesjonalny szampon, kt鏎y podobno mia niwelowa miedziane odcienie br您u.. niestety bez jakichkolwiek efekt闚 (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...e-shampoo.html)
Zdesperowana spr鏏owa豉m henny Khadi w nadziei, 瞠 pokryje siwki i dzi瘯i niej uzyskam w ko鎍u ch這dny br您 (https://kosmetykinatura.pl/product-p...Braz-100g.html). Niestety wyszed mi miedziany br您, a zamiast siwych mam z這to - 鄴速e..
Po prostu farby chemiczne kompletnie nie chwytaj moich w這s闚 (zw豉szcza siwych) plus bardzo szybko si wyp逝kuj do rudo軼i. Henna podobnie.
Szczerze w徠pi, aby spo篡wanie konkretnych pokarm闚 mia這 mie wp造w na siwienie... ale oczywi軼ie filmik obejrz, co mi szkodzi. Co do farb fryzjerskich/profesjonalnych - czyta豉m artyku造 na ten temat i podobnie jak te drogeryjne, one r闚nie si wyp逝kuj.
Zaciekawi這 mnie dosy odsiwianie - na czym polega ten proces i czy faktycznie dzia豉?

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2019-10-15 00:46:25

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.