Kremy do twarzy z filtrami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-29, 14:18   #1
joannabyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 7

Kremy do twarzy z filtrami


Hej dziewczyny! Nwm jak wy ale ja jestem uprzedzona do codziennego stosowania kremów z filtrami na twarz, mam wrażenie że to kolejny chwyt marketingowy, kolejny trend zaczerpnięty od Koreanek. Niemal każda infuencerka reklamuje drogie kremy do twarzy z filtrami, których ideą ma być powstrzymanie fotostarzenia cery. Wszyscy powinniśmy używać conajmniej spf 50, bo spfów 30 i 20 trzeba by było nałożyć grubą warstwę, żeby wgl działały i koniecznością jest nakładanie spf 50 CODZIENNIE niezależnie od pory roku i to latem i zimą, nawet jak siedzimy w domu, bo przecież promieniowanie słoneczne przenika przez okna. Ponadto nie warto kupować tych z drogerii za 30 zł bo składy są wypchane zapychaczami, jak już się decydować to lepiej te z droższej półki cenowej. Ale czy to faktycznie chroni? Z tego co się naczytałam to kremy z filtrami nie mają takiej mocy żeby po nałożeniu jednej warstwy rano chroniły nas przez całe kolejne 12 godzin od rana do wieczora. Trzeba by było nakładać świeżą warstwę co kilka godzin żeby ta ochrona działała, co oznacza że jeśli chcę mieć makijaż, musiałabym kilka razy dziennie go zmywać i nakładać. Poza tym takie kremy często nie współpracują z podkładem. Rozumiem używanie takiego filtra latem kiedy idziemy się opalać i bezpośrednio narażamy skórę na promieniowanie, wówczas i tak nie mamy makijażu więc nałożenie świeżej warstwy za kilka godzin to nie problem, ale czy jest sens kupować drogi krem z filtrem jeśli się malujemy i nakładać go pod makijaż na cały dzień, jeśli wtedy wiemy że nie chroni? Czy jest sens nakładać go pod makijaż i co kilka godzin zmywać i nakładać ponownie, bo wtedy faktycznie chroni ale tyle z tym męczenia się? Czy jest sens rezygnować całkiem z makijażu żeby wygodnie było nakładać świeżą warstwę i chronić skórę, ale nie czuć się tak pięknie jak w makijażu? Dla mnie to wszystko nie ma sensu, dlatego nie mogę się przekonać do kremów z filtrami do twarzy na codzień, chociaż idea zapobiegania starzeniu skóry jest zachęcająca. Jakie jest wasze nastawienie do kremów w filtrami do twarzy?
joannabyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 18:49   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

To nie jest chwyt marketingowy tylko fakty potwierdzone badaniami, promieniowanie słoneczne powoduje starzenie się skóry. Z tym nie ma co dyskutować.
Faktem jest też, że nie w każdej pielęgnacji znajdzie się miejsce dla 1 ml filtra na twarz, zwłaszcza cery tłuste i skłonne do przetluszczania mogą mieć z tym problem.
Każdy sobie sam musi odpowiedzieć na pytanie, czy w jego przypadku da się włączyć filtry dzień w dzień przez cały rok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 04:15   #3
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Uzywam filtra spf50 codziennie, ogolnie raczej unikam slonca, a latem wychodzac na zewnatrz poza uzyciem kremu z filtrem spf zakladam tez kapelusze i okulary z filtrem.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 06:18   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

A jakich firm te filtry? W jakiej formie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 14:48   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A jakich firm te filtry? W jakiej formie?
Uzywam koreanskich (bo zazwyczaj sa lekkie w konsystencji i niezapychajace porow) a z bardziej mainstreamowych marek lubie La Roche Posay Anthelios w wersji do skory tradzikowej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 19:52   #6
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Obecnie makijaż już nie jest u mnie takim problemem jak zaczęłam do reaplikacji używać gąbeczek do koreańskich podkładów typu "cushion". Jak lubisz się malować i nie chcesz z tego rezygnować, to warto zainteresować się tematem i poszukać cushiona lub samej gąbeczki


Myślę, że podstawowym problemem jest brak społecznej świadomości o tym jak promieniowanie słoneczne jest szkodliwe i że filtry przeciwsłoneczne naprawdę mają na to wpływ.


Ciekawą rzeczą jest to, że to starzenie się skóry bardziej zachęca ludzi niż wizja potencjalnego nowotworu. Starzenie w końcu dotyczy każdego bez wyjątku, przy nowotworze można się jeszcze łudzić, że to nie będę ja albo ktoś z najbliższej rodziny, że to może nie jest takie częste.


Zostawię z dwoma statystykami od Amerykańskiej Akademii Dermatologii:
1. W USA najczęstsze nowotwory to właśnie nowotwory skóry. Może to nie jest tak imponujące jak się nie zna bliższych statystyk, jak to wypada procentowo. Może jedna osoba na 100? Może na 1000?
2. Szacuje się, że 1 na 5 osób dorobi się nowotworu skóry w ciągu życia.


Link: https://www.aad.org/media/stats-skin-cancer
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 03:17   #7
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Jak dla mnie krem z filtrem to najlepszy krem przeciwzarszczlowy. Obecnie używam skin79 sun gel, ale jak mi się skończy to chyba kupię coś innego bo ten jest za mało nawilżający jak dla mnie.

Widzę ogromna różnice w mojej skórze odkąd stosuje spf.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 08:27   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Życie jak zwykle nie jest sprawiedliwe Wiele kobiet ma cerę, na której filtry dobrze by leżały i nadawały się do noszenia na co dzień, ale mają to gdzieś. Ja bym bardzo chciała się filtrować, ale moja cera mi na to nie pozwala. Więc w sumie zazdroszczę rozterek takich jak w pierwszym poście
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 09:49   #9
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Teraz wiadomo łatwiej się używa, większość zrezygnowała z makijażu w czasie lockdownu. Mam spf 50 do twarzy i osobno mgiełkę do ciała. Jak idę na dłuższy spacer zawsze krem do twarzy przy sobie i reaplikuje co kilka godzin. Pełny makijaż nakładam praktycznie tylko w dni, kiedy idę do pracy. Wychodzę wcześnie rano i wracam wieczorem, raczej nie mam dużego kontaktu ze słońcem, wiec mogę sobie spf odpuścić/ograniczyć tylko do porannej aplikacji.
Opalac się w ogóle nie opalam, wole zafiltrowac się z góry na dół i nakładam sztuczna opaleniznę po prysznicu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 10:49   #10
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Cytat:
Napisane przez joannabyy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Nwm jak wy ale ja jestem uprzedzona do codziennego stosowania kremów z filtrami na twarz, mam wrażenie że to kolejny chwyt marketingowy, kolejny trend zaczerpnięty od Koreanek. Niemal każda infuencerka reklamuje drogie kremy do twarzy z filtrami, których ideą ma być powstrzymanie fotostarzenia cery. Wszyscy powinniśmy używać conajmniej spf 50, bo spfów 30 i 20 trzeba by było nałożyć grubą warstwę, żeby wgl działały i koniecznością jest nakładanie spf 50 CODZIENNIE niezależnie od pory roku i to latem i zimą, nawet jak siedzimy w domu, bo przecież promieniowanie słoneczne przenika przez okna. Ponadto nie warto kupować tych z drogerii za 30 zł bo składy są wypchane zapychaczami, jak już się decydować to lepiej te z droższej półki cenowej. Ale czy to faktycznie chroni? Z tego co się naczytałam to kremy z filtrami nie mają takiej mocy żeby po nałożeniu jednej warstwy rano chroniły nas przez całe kolejne 12 godzin od rana do wieczora. Trzeba by było nakładać świeżą warstwę co kilka godzin żeby ta ochrona działała, co oznacza że jeśli chcę mieć makijaż, musiałabym kilka razy dziennie go zmywać i nakładać. Poza tym takie kremy często nie współpracują z podkładem. Rozumiem używanie takiego filtra latem kiedy idziemy się opalać i bezpośrednio narażamy skórę na promieniowanie, wówczas i tak nie mamy makijażu więc nałożenie świeżej warstwy za kilka godzin to nie problem, ale czy jest sens kupować drogi krem z filtrem jeśli się malujemy i nakładać go pod makijaż na cały dzień, jeśli wtedy wiemy że nie chroni? Czy jest sens nakładać go pod makijaż i co kilka godzin zmywać i nakładać ponownie, bo wtedy faktycznie chroni ale tyle z tym męczenia się? Czy jest sens rezygnować całkiem z makijażu żeby wygodnie było nakładać świeżą warstwę i chronić skórę, ale nie czuć się tak pięknie jak w makijażu? Dla mnie to wszystko nie ma sensu, dlatego nie mogę się przekonać do kremów z filtrami do twarzy na codzień, chociaż idea zapobiegania starzeniu skóry jest zachęcająca. Jakie jest wasze nastawienie do kremów w filtrami do twarzy?
Cały wątek o filtrach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576105
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 14:43   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Teraz uzywam l'oreal laser z filtrem 20, ale na lato chyba powinnam wybrac jakis wyzszy filtr. Cos polecicie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Uzywam koreanskich (bo zazwyczaj sa lekkie w konsystencji i niezapychajace porow) a z bardziej mainstreamowych marek lubie La Roche Posay Anthelios w wersji do skory tradzikowej.
La Roche Posay znam, ale cere mam sucha i wrazliwa, nie mam tradzikowej.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...m-spf-50-.html

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;8789477]Zostawię z dwoma statystykami od Amerykańskiej Akademii Dermatologii:
1. W USA najczęstsze nowotwory to właśnie nowotwory skóry. Może to nie jest tak imponujące jak się nie zna bliższych statystyk, jak to wypada procentowo. Może jedna osoba na 100? Może na 1000?
2. Szacuje się, że 1 na 5 osób dorobi się nowotworu skóry w ciągu życia.


Link: https://www.aad.org/media/stats-skin-cancer[/QUOTE]
A czy istnieja jakies europejskie statystyki na ten temat?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 15:36   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A czy istnieja jakies europejskie statystyki na ten temat?
Mogą wyglądać inaczej, bo i nasz rynek filtrów wygląda lepiej w porównaniu z amerykańskim, zwłaszcza w kwestii ochrony przed UVA.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 16:44   #13
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A czy istnieja jakies europejskie statystyki na ten temat?
AAD trochę bardziej wychodzi z kampaniami społecznymi i łatwiej znaleźć coś ciekawego. I w jednym miejscu.

Np. pod WHO działa coś takiego jak International Agency for Research on Cancer i na stronie mają dane na rok 2018:
https://gco.iarc.fr/today/data/facts...fact-sheet.pdf
https://gco.iarc.fr/today/data/facts...fact-sheet.pdf
Osobno dla czerniaka i osobno dla pozostałych nowotworów skóry.

Polska pewnie podpada pod kategorię Central and Eastern Europe i tu odpowiednio jest 5.3 i 5.9 zachorowań w 2018 na czerniaka i na inne niż czerniak nowotwory skóry w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców, łącznie 11.2. Dla porównania najczęstszy nowotwór to nowotwór płuc i tu zachorowalność jest 27.3 na 100.000 mieszkańców.

W Europie Zachodniej i w Północnej te statystyki są wyższe, w przypadku czerniaka nawet wyższe niż w USA.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 18:34   #14
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Teraz uzywam l'oreal laser z filtrem 20, ale na lato chyba powinnam wybrac jakis wyzszy filtr. Cos polecicie?


La Roche Posay znam, ale cere mam sucha i wrazliwa, nie mam tradzikowej.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...m-spf-50-.html


A czy istnieja jakies europejskie statystyki na ten temat?
Klasyczny Anthelios tez jest bardzo dobry
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 19:21   #15
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kremy do twarzy z filtrami

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
La Roche Posay znam, ale cere mam sucha i wrazliwa, nie mam tradzikowej.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...m-spf-50-.html
Mógłby być ok, zależy jak bardzo wrażliwa skóra. Ja jestem na niego za wrażliwa, a jeszcze później miałam wyszła mi alergia przy jego używaniu...
On też (moim zdaniem) niezbyt dobrze wygląda z makijażem, mnie wychodzi taka ciastolina, pod okiem zwłaszcza dużo załamań się robi, takie podłużne pęknięcia w skorupce, kaniony
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-31 20:21:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.