Mamy LUTOWE 2020 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-20, 10:08   #391
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Ja też tak niecierpliwie czekałam na święta (od poprzednich świąt! ), ale przez pandemię w ogóle nie czuję tej magii. Na szczęście Laura chyba tak, bo ona wręcz kocha bożonarodzeniowe dekoracje - na widok bombek, światełek, choinek aż drży ze szczęścia! Ostatnio byłyśmy razem w galerii to nie mogła się napatrzeć na te wszystkie ozdoby.

U nas też jest chodzenie na krótkie dystanse (ale nadal chwiejnym krokiem ). Albo raczej dystans, bo nasza stała trasa wiedzie z salonu do łazienki, do pralki. Pralka to ulubiony element wyposażenia mojej córki, dlatego zawsze razem wstawiamy pranie, potem długo je obserwujemy i razem wyciągamy. A z mówieniem też trochę się u nas poprawiło jakieś 2 miesiące temu, bo do tego czasu w ogóle mało się odzywała. Teraz sporo mówi, chociaż chyba więcej śpiewa. Nie wiem czy mówi coś świadomie, ale zawsze, gdy jest szczęśliwa powtarza "tata", a jak marudzi albo się na coś skarży (np. za długo nie wyciągnie jej się z łóżeczka) to "mama"! Jak jest niezadowolona to często mówi też "nie", a jak szczęśliwa to "tak" i macha przy tym głową na tak, więc może akurat to rozumie? Zdarzyło się nam kilka razy też "da", gdy coś trzymałam w ręku, a ona to chciała, ale to chyba jej się akurat jakoś udało przypadkowo. Chętnie uczy się też nowych rzeczy, robienie "papa", "brawo" i "taaaaka duża" mamy już opanowane, a jak pokazuję jej coś nowego to z uwagą się przygląda. Żałuję tylko, że całkowicie straciła zainteresowanie książeczkami, ale mam nadzieję, że jeszcze nam to wróci!

My też nie robiliśmy bilansu, ale u nas chyba zostały one odwołane. Nikt do mnie nie dzwoni z przychodni. Myślę, że Laura też ma około 70 cm (jakieś 2 miesiące temu miała 69) i waży 8,1 kg, także to dalej drobnica. Z jedzeniem dalej jest jak było, nowością jest tylko to, że jakiś czas temu wreszcie odważyłam się podawać jej jedzenie do ręki. No ale z jedzeniem nie ma to wiele wspólnego, bo kawałki albo są gniecione w pięści, albo lądują na podłodze, a gdy trafiają do buzi to są natychmiast wypluwane. Niestety Laura nie toleruje żadnych grudek w jedzeniu, a jedynie gładkie papki, do których ją przyzwyczaiłam. No ale pracujemy nad tym, choć bałagan robimy przy tym kosmiczny.

Pozdrawiam Was gorąco dziewczyny i z niecierpliwością czekam na nowe wieści od Was i Waszych maluchów!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 20:56   #392
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Ja też tylko tutaj i również zaglądam czy coś piszecie. Fajnie, że się odezwałyście. Cieszę się, że tyle pozytywów u Was!

Mój synek w końcu zaczął więcej jeść Przez ostatnie tygodnie różnie to wyglądało, ale od jakiegoś czasu zje choćby kilka łyżeczek nawet tego co ewidentnie nie bardzo mu smakuje, więc raczej nie mogę narzekać. Najchętniej je jedzenie, które dostaje do ręki, bałagan jest przy tym ogromny, ale większość trafia jednak do brzuszka Ta chęć do jedzenia przejawia się w jego wadze, przybrał kilogram w dwa miesiące. Tydzień temu ważył 8,400 przy 74 cm. Codziennie dziwię się jaki już ciężki jest mój maluch

Synek jest bardzo aktywny, zmiana pampersa czy ubieranie to nie lada wyczyn. Mały nie potrafi się niestety skupić dłużej na jednej czynności czy zabawce. Na dłużej zajmuje go tylko obserwowanie naszych działań w kuchni, podążanie za piłką, "gra" na gitarze i książeczki, które uwielbia niszczyć Słabo idzie nam nauka nowości, bo synek często nie skupia się też na nas. Potrafi podać rękę na przywitanie i pomachać na pożegnanie, co robi z wielką radością Chodzi przy meblach, ale jeszcze nie odważył się samodzielnego chodu. Aktualnie jest niemal nieodkladalny, manifestuje swoją złość kiedy odkładam go do łóżeczka poprzez wyrzucanie z łóżeczka zabawek. W ogóle bardzo się denerwuje, gdy mu coś nie wychodzi, czasem myślę, że jest odbiciem mnie
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 22:44   #393
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Ale fajnie poczytać co u Was.
Moja R. lubi bawić się duplo i zabawkową kuchnią ze starszą siostrą. Jestem w szoku jak ładnie się potrafią razem bawić i jak się lubią
Mamy 8 zębów, przez chwilę było śmiesznie, bo miała dolne jedynki i lewą górną dwójkę potem doszła prawa górna jedynka teraz już nudy, wszystkie obok siebie
Ostatnio ważenie było 10.11 i miała 9 kg przy 73 cm
Parę dni temu zaczęła wstawać
Z jedzeniem jest dość wybredna, uwielbia kaszki, frytki z batata, zielone ogórki, chleb i ostatnio mandarynki ogólnie muszę kombinować, żeby zjadła warzywa, bo większością gardzi.
Ogólnie jest bardzo pogodnym i słodkim maluchem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-24, 09:43   #394
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Super dziewczyny, że się odzywacie!! Ależ te nasze maluchy szybko rosną...

Razem z Laurą życzymy Wam zdrowych, wesołych świąt!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 14:05   #395
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cudownie jest móc poczytać, co u Was słychać! Cieszę się, że maluchy dobrze się rozwijają i dają nam dużo radości.



Staś też uwielbia nastawiać pranie! Codziennie rano krzyczy, żebym otworzyła mu drzwi do łazienki i jeśli tylko znajdzie na podłodze jakieś ubrania, wkłada je do bębna. Siedzenie przed pioracą pralką to mój sposób na wypicie ciepłej kawy.



Mieliśmy pewne trudności po drodze. Kolejna wizyta u neurologopedy wykazała, że po pionizacji synka i ćwiczeniach wyszła dalsza część wędzidełka, które znowu trzeba podciąć...Bardzo mnie to podłamało, ale już oswoiłam się z tą myślą. Na razie musimy odwrażliwić jamę ustną, bo po poprzednim zabiegu Staś ma dużą nadwrażliwość. Przez to miał spory problem z nauką jedzenia kawałków. Ale jest już coraz lepiej. Uwielbiam patrzeć na niego, jak je to, co my.



Synek maszeruje przy meblach i coraz częściej wstaje bez podparcia, ale jeszcze nie zrobił pierwszych kroczków. Uwielbia zasypiać w nosidle, dalej zajada się mlekiem z piersi, ma sześć zębów i kolejne w natarciu. Jest bardzo pogodny, ciągle się śmieje. Sporo mówi, oczywiście po swojemu, ale intencjonalnie nazywa już mieszkańców naszego domu. Codziennie rano woła na schodach "babę" i "dziadzia".



W Święta spotkaliśmy się z moją siostrą i rodzeństwem mojego męża, i jego rodzicami. Trochę się obawiałam, jak tyle wrażeń wpłynie na Stasia, ale był zachwycony, gdy śpiewaliśmy kolędy, a mój mąż grał na skrzypcach. Uwielbia się bawić ze swoimi kuzynami i kuzynkami, więc to też ułatwiło sprawę u pomogło w oswojeniu się z nową sytuacją, że byli tam obecni.



Jak Wasze plany zawodowe dziewczyny?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 14:10   #396
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

[mention]harmattan [/mention] super, że tak ładnie mówi z wedzidelkiem problemów nie miałam, ale na pewno lepiej że teraz to wyszło niż później

A planów zawodowych brak będę siedzieć w domu przynajmniej do 3 urodzi Rozalki aż do przedszkola pójdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 15:28   #397
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

My byliśmy na święta u jednych i drugich dziadków. Rozalka była trochę zdezorientowana i nie chciała się sama bawić. U drugich dziadków było lepiej. Wydaje mi się, że u pierwszych nie podobał jej się wzorzysty dywan w salonie

Z planów zawodowych to chyba wrócę na 7/8 etatu jeśli będzie 100% zdalnie, a do R. poszukamy nianię. Chętnie bym została na wychowawczym, ale mamy rozgrzebany remont domu i kasa się przyda.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-04, 10:38   #398
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

U mnie plany zawodowe na razie zamrożone. Na stałe wrócę do pracy pewnie dopiero za kilka lat jak zamknę już etap powiększania rodziny. Jak będzie taka możliwość to będę robić jakieś zlecenia w międzyczasie (zdalnie), ale to wszystko wyjdzie w praniu.

Właśnie zaczynam planować urodziny małej. Chyba zdecyduję się na dwie imprezy, oddzielnie dla rodziny z mojej i męża strony. Chciałabym zrobić wielką imprezę, ale obostrzenia i zdrowy rozsądek mi na to nie pozwalają. Miałam nadzieję, że pandemia już do tego czasu odpuści, ale chyba jeszcze się na to nie zapowiada. Wy macie już coś zaplanowane?
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-04, 17:43   #399
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
U mnie plany zawodowe na razie zamrożone. Na stałe wrócę do pracy pewnie dopiero za kilka lat jak zamknę już etap powiększania rodziny. Jak będzie taka możliwość to będę robić jakieś zlecenia w międzyczasie (zdalnie), ale to wszystko wyjdzie w praniu.

Właśnie zaczynam planować urodziny małej. Chyba zdecyduję się na dwie imprezy, oddzielnie dla rodziny z mojej i męża strony. Chciałabym zrobić wielką imprezę, ale obostrzenia i zdrowy rozsądek mi na to nie pozwalają. Miałam nadzieję, że pandemia już do tego czasu odpuści, ale chyba jeszcze się na to nie zapowiada. Wy macie już coś zaplanowane?

Mam zaplanowany motyw przewodni, mam zdjęcie na zaproszenie i mam inspiracje na tort. Miejsca nie mam i ciągle się waham czy jedna czy dwie imprezy a u mnie to już zaraz
Ale zobaczcie jakie zdjęcie zrobiłam Młodej IMG_4270.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-05, 17:37   #400
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

gazelamon, super, bardzo pomysłowe! Rozumiem, że balon to motyw przewodni? Ja na razie wiem tylko tyle, że chcę dużo balonów. Tort chciałam sama zrobić, ale z racji, że będą to dwie imprezy, dzień po dniu, to raczej odpuszczę, bo musiałabym piec aż dwa.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-05, 19:19   #401
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

gazelamon, pięknie córeczka zapozowała 😊 super, że masz już pomysł na imprezę. Ja jeszcze nic nie planuję, wiem na pewno, że zrobimy dwa spotkania dla każdej z rodzin.

Co do planów zawodowych, to raczej odkładam je na kilka miesięcy. Nie wyobrażam sobie mojego malucha w żłobku,więc chcę odwlec ten moment w czasie.
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-17, 10:56   #402
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Rewelacyjne zdjęcie! Pochwal się później koniecznie dekoracjami, jestem ich bardzo ciekawa!

My planujemy zrobić roczek w takim gronie jak chrzest. Powoli zaczynam się zastanawiać nad tym, jak powinien wyglądać. Śmieję się, że na pewno muszę zaserwować ulubioną zupę-krem synka 😅 Marchewkową z mlekiem kokosowym.



Również nie wracam do pracy - póki co przewiduję, że do września. Ale prawdę mówiąc, jeśli moje wyniki badań genetycznych w końcu się pojawią i będzie wiadomo jak prowadzić kolejną ciążę, bardzo chcielibyśmy powiększyć rodzinę.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 11:09   #403
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Rewelacyjne zdjęcie! Pochwal się później koniecznie dekoracjami, jestem ich bardzo ciekawa!

My planujemy zrobić roczek w takim gronie jak chrzest. Powoli zaczynam się zastanawiać nad tym, jak powinien wyglądać. Śmieję się, że na pewno muszę zaserwować ulubioną zupę-krem synka Marchewkową z mlekiem kokosowym.



Również nie wracam do pracy - póki co przewiduję, że do września. Ale prawdę mówiąc, jeśli moje wyniki badań genetycznych w końcu się pojawią i będzie wiadomo jak prowadzić kolejną ciążę, bardzo chcielibyśmy powiększyć rodzinę.

Zdjęcie w ogóle nie w temacie dekoracji bo motywem przewodnim będzie podwody świat, syrenki itp tort z wyspą więc ewentualnie można podciągnąć historyjkę, że Rozalka leciała balonem i rozbiła się na bezludnej wyspie i spędza urodziny wśród morskich stworzeń

Bardzo mocno trzymam kciuki żeby udało się Wam powiększyć rodzinę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 08:18   #404
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Też planowałam wykorzystać motyw syrenek, ale ostatecznie uznałam, że tematyczne urodziny będziemy organizować jak mała będzie trochę starsza i będzie już więcej ogarniać. A tak będzie po prostu różowo.

A w temacie powiększania rodziny... Przyznam Wam się, że zrobiłam dziś test ciążowy. No i mam drugą bladą kreskę... Jeszcze nie ochłonęłam, totalne szaleństwo! Za Was harmattan też trzymam kciuki!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 09:24   #405
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Też planowałam wykorzystać motyw syrenek, ale ostatecznie uznałam, że tematyczne urodziny będziemy organizować jak mała będzie trochę starsza i będzie już więcej ogarniać. A tak będzie po prostu różowo.

A w temacie powiększania rodziny... Przyznam Wam się, że zrobiłam dziś test ciążowy. No i mam drugą bladą kreskę... Jeszcze nie ochłonęłam, totalne szaleństwo! Za Was harmattan też trzymam kciuki!

Ogromne gratulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:15   #406
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Dziękuję. Jest jeszcze bardzo wcześnie, więc trochę boję się już cieszyć. Ale dobrze, że przynajmniej tu mogę o tym komuś powiedzieć, bo na razie tylko mąż wie i jeszcze przez jakiś czas się to raczej nie zmieni.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 16:01   #407
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Też planowałam wykorzystać motyw syrenek, ale ostatecznie uznałam, że tematyczne urodziny będziemy organizować jak mała będzie trochę starsza i będzie już więcej ogarniać. A tak będzie po prostu różowo.

A w temacie powiększania rodziny... Przyznam Wam się, że zrobiłam dziś test ciążowy. No i mam drugą bladą kreskę... Jeszcze nie ochłonęłam, totalne szaleństwo! Za Was harmattan też trzymam kciuki!
Gratulacje! Trzymam kciuki za prawidłowy przebieg ciąży i spokojne dalsze miesiące! Jak Twoje samopoczucie fizyczne?

harmattan, życzę żeby Wasze pragnienie powiększenia rodziny wkrótce stało się rzeczywistością

U nas na roczek planuję jedynie niebieskie balony i okazjonalne body, to tyle z dekoracji
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 10:13   #408
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez pokamina Pokaż wiadomość
Gratulacje! Trzymam kciuki za prawidłowy przebieg ciąży i spokojne dalsze miesiące! Jak Twoje samopoczucie fizyczne?

harmattan, życzę żeby Wasze pragnienie powiększenia rodziny wkrótce stało się rzeczywistością

U nas na roczek planuję jedynie niebieskie balony i okazjonalne body, to tyle z dekoracji

Dziękuję, to dopiero 4 tydzień, więc fizycznie jeszcze nic mi nie dolega. Trochę gorzej psychicznie, bo ciągle towarzyszy mi jakiś niepokój zarówno o dziecko (w końcu jestem po cc, od której minął dopiero niecały rok), jak i o to jak to będzie. W pierwszej ciąży cały pierwszy trymestr przeleżałam na kanapie, na zmianę śpiąc i oglądając "Przyjaciół" i czekałam aż mąż przyjdzie z pracy zrobić mi jedzenie, bo odrzucało mnie od lodówki. Teraz z rocznym dzieckiem to się raczej nie uda. No ale mam nadzieję, że jakoś to będzie.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 10:16   #409
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

A_Lios92, jaka cudowna wiadomość!!! Życzę Wam wszystkiego, co najlepsze. Aby ułożyło się po Twojej myśli, ciąża przebiegała bez żądnych wyzwań I oby to był naprawdę piękny czas ❤
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-20, 10:22   #410
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dziękuję, to dopiero 4 tydzień, więc fizycznie jeszcze nic mi nie dolega. Trochę gorzej psychicznie, bo ciągle towarzyszy mi jakiś niepokój zarówno o dziecko (w końcu jestem po cc, od której minął dopiero niecały rok), jak i o to jak to będzie. W pierwszej ciąży cały pierwszy trymestr przeleżałam na kanapie, na zmianę śpiąc i oglądając "Przyjaciół" i czekałam aż mąż przyjdzie z pracy zrobić mi jedzenie, bo odrzucało mnie od lodówki. Teraz z rocznym dzieckiem to się raczej nie uda. No ale mam nadzieję, że jakoś to będzie.

Co do cesarki to nie martw się lekarz na pewno sprawdzi czy wszystko z blizną jest ok. Ja w ciążę z lutowa zaszłam 8,5 miesiąca po pierwszej cesarce i żadnych problemów z tym związanych nie miałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 11:16   #411
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

A_Lios92 gratulacje trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze
Z tym odpoczynkiem w ciąży to tylko w pierwszej jest wykonalne niestety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 08:51   #412
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Dziękuję dziewczyny za wszystkie ciepłe słowa! <3 Wiem, że pewnie nie będzie łatwo, ale sama się na to zdecydowałam, więc nie narzekam. Mam też nadzieję, że po wizycie u lekarza trochę się uspokoję. Co prawda byłam na wizycie w grudniu i dostałam zielone światło, zrobiłam też badania z krwi, ale odetchnę z ulgą dopiero jak zobaczę serduszko.

A co tam u Waszych maluchów? Laura znudziła się już chodzeniem i teraz woli biegać. Muszę za nią cały czas chodzić krok w krok, bo nie zwraca uwagi na przeszkody i ścina zakręty. Zdarza się jej też nie mieścić w drzwiach. Jakiś czas temu zrobiłam jej dodatkowe badania (serce, usg brzucha), bo dalej ciężko u nas z jedzeniem i przybieraniem na wadze. Ale wszystko wyszło ok, lekarz też mnie zapewnił, że wszystko jest dobrze, więc odpuściłam sobie nocne dokarmianie, już nawet nie liczę ile zjada. Tylko czasem widok wagi mnie strasznie przygnębia. Mam nadzieję, że moje drugie dziecko będzie bardziej jedzące.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 07:24   #413
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Witam się po urodzinowym weekendzie
Równo rok temu byłam już w szpitalu a o 11:01 urodziła się Rozalia
Ma cztery zęby, chodzi, dużo mówi, dużo je i jest przesłodkim dzieckiem IMG_5479.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 07:49   #414
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Gratuluję!!! Wszystkiego najlepszego dla małej jubilatki! Kolejnych cudownych dni spędzonych wśród kochających bliskich, zdrowia i powodów do uśmiechu. A Tobie jeszcze raz serdecznie gratuluję! To był na pewno rok pełen wielu wyzwań. Jesteś cudowną mamą i Twoja córeczka niebawem pewnie sama Ci to powie.



PS Tort zachwycający!!! Jak się jubiltace podobało urodzinowe zamieszanie?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 10:55   #415
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Gratuluję!!! Wszystkiego najlepszego dla małej jubilatki! Kolejnych cudownych dni spędzonych wśród kochających bliskich, zdrowia i powodów do uśmiechu. A Tobie jeszcze raz serdecznie gratuluję! To był na pewno rok pełen wielu wyzwań. Jesteś cudowną mamą i Twoja córeczka niebawem pewnie sama Ci to powie.



PS Tort zachwycający!!! Jak się jubiltace podobało urodzinowe zamieszanie?

Bardzo dziękuję
Jubilatka jest otwarta na ludzi więc nie było źle. Początkowo lekki stres i chciała na ręce tylko do mnie, ale później już się chętnie bawiła ze wszystkimi. Gości mieliśmy tylko 6 osób bo na dwie tury podzieliliśmy ciężko by się było nam zmieścić w naszym mieszkaniu
Tort w wersji dla dorosłych. Dzisiaj dostała bez cukru cały dla niej No prawie cały, bo siostra jej IMG_5562.jpg
podjadała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 11:14   #416
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

gazelamon, ale super - tort, dekoracje i stylizacja Rozalki! <3 Wszystkiego najlepszego dla małej! Nie mogę uwierzyć, że to już rok!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 19:48   #417
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

gazelamon, wszystkiego najlepszego dla Rozalki! Dużo zdrowia i wielu powodów do radości 😊 Widać, że małej posmakował urodzinowy tort
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 11:42   #418
GreenyYogini
Raczkowanie
 
Avatar GreenyYogini
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 52
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Gratulacje!

Hej dziewczyny Boże nie pisałam tutaj od narodzin córki czyli 15.02.2020...masakra

Możecie dodać nas do listy? Blanka 15.02.2021 3310 g



Gratuluję wszystkim!!!!



Wyśle szybko moją córkę która ma już 14 miesięcy.

Pamiętacie jak miałam problemy z szyjką- miałam szew interwencyjny w 26 TC i 50% szans że urodzę po operacji.

Urodziłam w 41 TC 💪
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210426_183815.jpg (121,7 KB, 36 załadowań)
GreenyYogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 12:52   #419
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Oj dziewczyny, bardzo długo mnie nie było, ale też jakaś cisza tutaj, prawie żadnych zdjęć urodzinowych


Przede wszystkim A_Lios92 gratulacje! Jak się czujesz?


Ja unikałam wątku, ponieważ musiałam sobie jakoś poukładać i ogarnąć wszystko, nie wiedziałam nawet, czy kiedykolwiek będę mogła wrócić (i mniej lub bardziej świadomie porównywać Nuggeta i swoje doświadczenia do innych dzieci). Ale chyba udało mi się wszystko zaakceptować, przynajmniej na tyle, żeby móc czytać i oglądać innych bez zazdrości.


Gdy ostatnio się odzywałam, walczyliśmy z nawrotem i ignorancją lekarzy, którzy albo uważali, że przesadzam, albo nie do końca słuchali i nie chcieli wysyłać na konieczne badania, żeby dobrać odpowiednie leki, a nie używać przypadkowych (tak jak to robili) i nie słuchali, gdy mówiliśmy o efektach ubocznych tych leków. W końcu zrobiłam małą aferę, zrobili badanie, które tylko potwierdziło, że miałam rację od początku i wprowadzili leki (sterydy), które powinni wprowadzić na samym początku... Niestety, sterydy również nie pomogły i po liście innych leków, epilepsja Nuggeta została zakwalifikowana, jako lekooporna. To oznaczało, że skierowano nas na listy oczekujących do alternatywnych klinik (np. diety), w międzyczasie próbując ostatni lek z innej grupy (i odstawiając inne).
Dodatkowo wróciły badania genetyczne, wykazując pewną anomalię. W skrócie takie badanie sprawdza ileś (chyba 50) genów, które mogą byc odpowiedzialne za epilepsję we wczesnym dzieciństwie. Każdy z nas ma ok 200 genów, w których są jakieś anomalie, ale nie powoduje to żadnych problemów w funkcjonowaniu organizmu. Anomalia, którą znaleźli u Nuggeta wystąpiła tylko w 1 chromosomie, czyli wyszła od jednego z nas, w genie, gdzie muszą wystąpić zmiany w obu, aby stwierdzić znany (bardzo, bardzo rzadki) syndrom. Dodatkowo tego rodzaju zmiana nie została wykryta wcześniej u nikogo (kilka znanych przypadków tego rzadkiego syndromu miało zmiany sekwencyjne w innych częściach chromosomów). Także, nie wiemy czy i w jaki sposób ta zmiana jest za chorobę Nuggeta odpowiedzialna.
Oczywiście, jeśli jest, mamy bardzo małe szanse na kontrolę ataków lekami. Straciliśmy nadzieję. Jeszcze kuracja sterydami zmienia dziecko w zombie, które tylko śpi i je, przy czym lekarze uważali, że to nie sterydy, ale postępująca choroba.
I wydarzył się cud: ten ostatni, nowy lek zadziałał! Od grudnia nie mieliśmy napadów! A Nugget wystrzelił i nadrabia z rozwojem. Na pewno przyczyniło się do tego również odstawianie innych leków.
Nadal prze do przodu. Ja 'lubię' myśleć o jego opóźnieniu, że jest trochę jak z wcześniakami: straciliśmy ok 4 mies na niekontrolowane ataki i zle leki, więc teraz mimo 14 kalendarzowych miesięcy, jesteśmy na poziomie 10-11 mies rozwoju. Zaraz zacznie raczkować (przemieszcza się przewrotami, obrotami i do tyłu), gaworzy, zaczyna łapać przyczynę-efekt, same wiecie, jak to było. Oczywiście widzę i zdaję sobie sprawę już teraz, że mamy kilka problemów, które sugerują poważniejsze opóźnienia, ale jeszcze nie panikuję.
Planujemy ostawić go do żłobka na jeden poranek w tygodniu, żeby miał kontakt z innymi dziećmi, bo nawet bardziej niż inne maluchy z lockdownu, jest po prostu dzikusem Ale ostatnio będąc na basenie ze znajomymi, bardzo patrzył na innego chłopca w podobnym wieku i próbował go naśladować.
To tak w skrócie u nas.
Piszcie, co z wami dziewczyny!
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-28, 13:32   #420
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

Cudownie, że się odzywacie dziewczyny!! Straciłam już nadzieję, że cokolwiek się wydarzy na tym wątku. Bardzo się cieszę, że się myliłam a tak w ogóle to nie dostałam żadnego powiadomienia, że pojawiła się nowa wiadomość, po prostu intuicja kazała mi tu zajrzeć

GreenyYogini, prześliczna, duża panna

bezpaniki , wspaniałe wieści, aż się wzruszyłam! Oby tak dalej, jestem przekonana, że Nugget szybko nadrobi stracony błędnym leczeniem czas! Myślę, że skoro Wasza reakcja pojawiła się bardzo szybko, to niebawem nie będziesz dostrzegać już żadnych różnic między nim a rówieśnikami. W końcu 14-15-miesięczne dzieci są jeszcze bardzo małe i każde rozwija się się w swoim tempie. Najważniejsze, że mały już wyczuł co to ruch i na pewno będzie chciał mocno przeć teraz do przodu Dużo zdrowia i wytrwałości dla Was!!

Jeśli chodzi o mnie to jestem już w 5 miesiącu ciąży (dziś dokładnie 18+0). Aż trudno mi uwierzyć, że ten czas tak szybko leci. Ogólnie już na 99% wiemy, że Laura będzie miała siostrę Takie też miałam przeczucie od początku. Ta ciąża jest dla mnie łaskawsza, nie mam tak uporczywych zgag, nie męczą mnie infekcje, nie jestem aż tak senna. Ale fakt ciąża z 15 miesięcznym maluchem u boku potrafi dać się mocno we znaki. Czasem trudno mi się wyrobić. Moja córka to też straszny dzikus, jest ruchliwa i nerwowa, bardzo szybko traci cierpliwość i głośno manifestuje swoje niezadowolenie. Oprócz tego jest przesłodka i nie mogę się doczekać jak sprawdzi się w roli starszej siostry

Ślę uściski!!

Edytowane przez A_Lios92
Czas edycji: 2021-04-28 o 13:33
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-28 14:32:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.