Kreatywne CV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Kreatywne CV - warto, czy nie?
Tak 4 33,33%
Nie 8 66,67%
Głosujący: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-07, 21:39   #1
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa

Kreatywne CV


Bardzo zdziwiło mnie, że na Wizażu nie ma jeszcze takiego wątku. Wydawało mi się, że to dość szeroko dyskutowany temat, a tu proszę...

W każdym razie, ciekawi mnie, jakie są Wasze opinie o tzw. 'kreatywnych CV'. Czy one w ogóle są akceptowane u polskich pracodawców?

Czy któraś z Was stworzyła oryginalne CV, czy raczej opieracie się na tradycyjnym czarno-białym schemacie?

Oto zestawienia najbardziej kreatywnych CV:
http://applicant.com/20-more-mind-bl...ative-resumes/
http://www.cvnawymiar.pl/blog/dokume...j-kreatywne-cv

Zapraszam do dyskusji
A jeśli jednak jakimś cudem taki temat już gdzieś wisi, poproszę o link, bom bardzo ciekawa!
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 22:17   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Kreatywne CV

niektóre według mnie są kompletnie nieczytelne i na miejscu pracodawcy wyrzuciłabym je do kosza :X

podoba mi się za to inny trend - cv w formie video
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 22:20   #3
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Kreatywne CV

Ciekawe, przykuwające wzrok, acz niekoniecznie czytelne Nie wszystkie, ale niektóre zaskoczyły mnie dużą ilością wzorów i kolorów, aż ciężko było wyłapać interesujące informacje.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 23:49   #4
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kreatywne CV

Może i by sie sprawdziły dla kandydata do agencji reklamowej lub na podobne kreatywne stanowisko, nie sadze zeby inni pracodawcy byli zachwyceni.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:53   #5
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Kreatywne CV

szczerze - jestem w szoku, że ktoś w ogóle ma taką wyobraźnię natomiast jeżeli do mnie do sklepu by ktoś takie CV przyniósł, to raczej bym miała wrażenie, że sobie ze mnie robi jaja
ale myślę, że, tak jak wcześniej napisała Lea, takie CV są czy byłyby przydatne właśnie tam, gdzie głównie się liczy kreatywność - agencje reklamowe, itd.
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 12:48   #6
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Kreatywne CV

A mnie się one bardzo podobają
Przecież nasze CV ma zainteresować potencjalnego pracodawcę. I takie kreatywne CV sprawi, że pracodawca nasz zapamięta.
Ja sama zastanawiam się nad stworzeniem takiego CV, wiadomo nie aż tak bardzo kreatywne, ale jakieś które będzie się wyróżniać.
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 12:54   #7
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Kreatywne CV

Ja przy moim też pokusiłam się o trochę koloru. Problem jedynie leży w tym, że przygotowałam go w pdf, a nie każda firma sobie takowego życzy Mogłabym to wkleić do .doc jako plik graficzny, ale nie wygląda to już tak atrakcyjnie. No, ale zobaczymy, jak to będzie... Za trzy tygodnie zaczynam szukać pracy i przekonam się, czy mniej schematyczne CV się sprawdzi.

Oczywiście, nie jest ono nawet w 1/10 tak odstrzelone jak te przykłady. Jakoś nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek potraktował takie poważnie. Ale któż to wie...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 13:57   #8
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Kreatywne CV

Mnie sie bardzo podobaja takie kreatywne CV, ale byla juz o tym mowa, ciagle ten temat sie tutaj przewijal...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 16:35   #9
Agacia175
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 29
Dot.: Kreatywne CV

Na pewno jest to świetna sprawa jeśli można przy tym pokazać swoje umiejętności przydatne w pracy o którą sie staramy np. grafik komputerowy może pochwalić się swoimi zdolnościami tworząc takie oryginalne CV. Jednak w innej sytuacji moze się to okazać zbyt odjechane.
Agacia175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 16:35   #10
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Kreatywne CV

Szukałam, nie znalazłam
Ani pod 'kreatywne', ani pod 'oryginalne', 'inne' i 'ciekawe' Więc nie wiem pod jakim jeszcze hasłem mogłabym szukać tego zagadnienia.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:30   #11
plustek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 33
Dot.: Kreatywne CV

Cv na Facebooku mnie nie dziwi. Często w serwisach typu Goldenline ludzie mają stworzone CV i załaczają link do niego w stopce mail.

Kiedyś widziałam, ale nie moge teraz znaleźć CV stworzone z linków:
zamiast zdjęcia link do fotki, zamiast wykształcenia link do Naszej Klasy, zamiast doświadczenia zawodowego link do Goldenline. W sumie ciekawie to wyglądało - tak nie realistycznie
plustek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 21:50   #12
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Kreatywne CV

Futbolowa, nic nie szkodzi, chodzi o to, ze juz wiele dyskusji na ten temat bylo w roznych watkach Dobrze jest jednak uporzadkowac te opinie.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 01:45   #13
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Kreatywne CV

Pewnie, że dobrze, chociaż - jak widać - zbyt wiele na ten temat Wizażanki do powiedzenia nie mają
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 08:20   #14
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Kreatywne CV

czyli myslicie, ze takie kreatywne cv jest przydatne jedynie w zawodzie grafika? czy moze nie az tak odjechane, ale jednak inne niz te "wzorcowe cv" (typu- inny uklad), mozna wysylac na kazde stanowisko? biurowe, bankowe
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 09:55   #15
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Kreatywne CV

Inny układ, dodanie odrobiny koloru - już nawet nie wzbudza sensacji, a przynajmniej wyróżnia
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 19:43   #16
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Kreatywne CV

Znalazłam w necie informacje na temat kreatywnych CV ale sa tylko robione na płatne zamówienia ja niestety nie jestem na tyle obeznana aby samemu takie cv zrobić. Nie chodzi mi o az tak bardzo ekstremalne CV jak w linkach Ale jednak wyróżniające się. Może sa w necie jakies szablony jak krok po kroku to wykonać samemu?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 13:08   #17
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Kreatywne CV

Tak jak dziewczyny wspominały - fajna sprawa przy staraniu się kreatywne stanowisko. Wtedy faktycznie dowodzi umiejętności i pracodawca nie musi polegać na samych suchych faktach widząc że coś tam taki delikwent zrobić potrafi.
W przypadku 'niekreatywnej' pracy to chyba jednak trochę bez sensu i nie na miejscu, bo pracodawca nie ma oceniać rysuneczków i artystycznego bajzlu, tylko doświadczenie.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 19:13   #18
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Kreatywne CV

kreatyne CV zdają egzamin w branży reklamowej lub w mediach. Jakoś nie widzę żeby do banku, korporacji, urzędu kreatywne CV spotkało się z pozytywnym przyjęciem.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 11:22   #19
jaco4503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Exclamation CV - wasze rady!

Cześć wszystkim! Zaczynają się wakacje, dla wielu osób to czas picia i imprezowania. Ja jednak chcę złapać już trochę doświadczenia zawodowego i interesuje się stworzeniem fajnego CV. Mój wujek prowadzi własną działalność i podpowiedział mi, że moje CV (jakie by nie było) powinno się wyróżniać pośród innych. Macie na to jakieś rozwiązanie?
jaco4503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 11:44   #20
Otter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: CV - wasze rady!

Musisz na pewno napisać kilka zdań o sobie. tzw personal profile. W zależności jakiej pracy szukasz, w taki sposób powinnaś dopasować swoje CV. Gdy ja szukałam pracy to miałam kilka cv (praca w sklepie, w restauracji itd itp). I w każdym tym CV dopasowywałam cechy i umiejętności wymagane na te stanowisko. Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego to powinieneś zamieścić jakieś informacje ze szkoły. W jakich projektach brałeś udział, czego nauczyłeś się na lekcjach przedsiębiorczości, a może byłeś skarbnikiem? więc masz doświadczenie z obrotem gotówką. A jeśli masz doświadczenie to nie zapomnij wypisać jakie miałeś obowiązki (szczegółowo, ale nie za długo).

Edytowane przez Otter
Czas edycji: 2015-06-24 o 11:45
Otter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 21:36   #21
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: CV - wasze rady!

Cytat:
Napisane przez jaco4503 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Zaczynają się wakacje, dla wielu osób to czas picia i imprezowania. Ja jednak chcę złapać już trochę doświadczenia zawodowego i interesuje się stworzeniem fajnego CV. Mój wujek prowadzi własną działalność i podpowiedział mi, że moje CV (jakie by nie było) powinno się wyróżniać pośród innych. Macie na to jakieś rozwiązanie?
Nie wiem czym może wyróżniać się CV młodej osoby (dopiero po maturze czy na początku studiów). Chyba w tym przypadku warto postawić na opis umiejętności miękkich (motywacja, kreatywność, itd.)
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 22:21   #22
Magda0087xxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Kreatywne CV

CV zaczyna być przeżytkiem i wspomnieniem starych czasów, pracodawcy coraz częściej rezygnują z niego lub nie zwracają specjalnej uwagi na nie. Są nowoczesne metody szybkiej weryfikacji (nie w każdym przypadku wymiernej) przynajmniej podstawowego poziomu "przydatności" jako potencjalny pracownik - szczególnie dotyczy to branży kreatywnej. Zresztą, sektor biurowy i korpo też powoli przekonują się do rekrutacji odwróconej (poszukajcie i poczytajcie). Istotniejsza dla znalezienia pracy wydaje się być rozmowa, a i jej forma mocno się zmienia (są na tym forum wątki z 2003 roku, gdzie dziewczyna pyta, czy rozmowa kwalifikacyjna powinna odbywać się w kawiarni ). Oczywiście, najpierw musi dojść do zaproszenia na rozmowę, ale osobiście uważam, że lepiej wysłać zajawkową (z umiarem) ofertę w PDF niż kolejne CV. A tu fajny tekst blogowy w temacie rozmów o pracę i ogółem sytuacji pierwszego kontaktu, może się niektórym wydać nieco kontrowersyjny: emplocity.pl/blog/rozmowa-o-prace/jestes_produktem_ale_nie_ panikuj Pozdrowienia!
Magda0087xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 10:10   #23
Anulka921
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Kreatywne CV - testowałyście?

Hej wszystkim
Na wakacje zamierzam załapać się do jakiejś roboty. Muszę złapać coś na szybko, gdyż w październiku rozpoczynają się studia.
I otóż mam do Was pytanie!
Czy takie graficzne CV zwiększy szanse na otrzymanie pracy? Macie jakieś doświadczenia z takim CV? Polecicie jakieś narzędzie polskie/zagraniczne do stworzenia na szybko "ładnego CV"?

Warto? Nie warto?

Z góry zaznaczę że nie chodzi mi o żadne motylki, szlaczki i gradienty na CV

PS. Praca w marketingu.
Anulka921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 12:05   #24
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Kreatywne CV - testowałyście?

Chyba nie ma na to jednej rady. Niektórzy mówią, że to jest super. Z kolei moja koleżanka, która pracuje w mediach, mówi, że jak otwiera fikuśne CV to nie traktuje tego poważnie i od razu zamyka... Nie wiesz na kogo trafisz.
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 02:54   #25
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kreatywne CV - testowałyście?

Cytat:
Napisane przez Anulka921 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Na wakacje zamierzam załapać się do jakiejś roboty. Muszę złapać coś na szybko, gdyż w październiku rozpoczynają się studia.
I otóż mam do Was pytanie!
Czy takie graficzne CV zwiększy szanse na otrzymanie pracy? Macie jakieś doświadczenia z takim CV? Polecicie jakieś narzędzie polskie/zagraniczne do stworzenia na szybko "ładnego CV"?

Warto? Nie warto?

Z góry zaznaczę że nie chodzi mi o żadne motylki, szlaczki i gradienty na CV

PS. Praca w marketingu.
W mojej obecnej pracy wlasnie w marketingu prowadzimy właśnie rekrutacje. I w większości przychodzą CV bardzo standardowe, proste. Jasne, ludzie aplikujący maja doświadczenie, ale jakoś nasze wymagania (podstawy programów graficznych, bezbłędne pisanie i redagowanie) bardzo się kłócą z takim przeciętnym CV, gdzie myśleniki nawet nie są w jednej linii...

A wiec dopracowane i wybijajace się z tłumu CV zawsze wiąże się z naszym zainteresowaniem i z dużą dozą prawdopodobieństwa taka osobę się rozpatruje jako poważnego kandydata.

P.S. Literówki w CV są niedopuszczalne! Prawie w każdym CV mogę znaleźć coś takiego. A do tej branży niedbalosc w pisaniu jest od razu dyskalifikujaca.

(a teraz sama pisałam bez polskich znaków bo na telefonie )
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 17:55   #26
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Kreatywne CV

Zrobiłam sobie cv nieco bardziej naciapane niż klasyczne gdzie jest sam tekst.
Coś w tym stylu:

https://img.ivme.pl/881a20c4-554a-48...bd77bb945d.jpg
Na wielu rozmowach ludzie mieli problem ze znalezieniem tam czegokolwiek, mimo że moim zdaniem wszystko było ładnie wyszczególnione i od linijki.
Teraz mam sam tekst. Nawet darowałam sobie zdjęcie - nie jest obowiązkowe. I ludzie jakoś już nie pytają gdzie co jest.

Ale przyznam, że się wyróżniało. Na tle kupki cv konkurencji moje było jedyne takie.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
W mojej obecnej pracy wlasnie w marketingu prowadzimy właśnie rekrutacje. I w większości przychodzą CV bardzo standardowe, proste. Jasne, ludzie aplikujący maja doświadczenie, ale jakoś nasze wymagania (podstawy programów graficznych, bezbłędne pisanie i redagowanie) bardzo się kłócą z takim przeciętnym CV, gdzie myśleniki nawet nie są w jednej linii...

A wiec dopracowane i wybijajace się z tłumu CV zawsze wiąże się z naszym zainteresowaniem i z dużą dozą prawdopodobieństwa taka osobę się rozpatruje jako poważnego kandydata.

P.S. Literówki w CV są niedopuszczalne! Prawie w każdym CV mogę znaleźć coś takiego. A do tej branży niedbalosc w pisaniu jest od razu dyskalifikujaca.

(a teraz sama pisałam bez polskich znaków bo na telefonie )
O tym pisałam kiedyś na innym wątku gdy jeszcze pracowałam w agencji zatrudnienia i pamiętam, że niektóre dziewczyny się oburzały na to, że tak dokładnie się sprawdza cv od strony estetycznej.
Tylko, że to świadczy właśnie o niedokładności i nie znajomości programu Word. Potem taka osoba miała pisać podanie do jakiegoś prezesa? Tworzyć umowy, skierowania, pisać jakieś formalne listy? Jak? Jak nawet równo akapitów nie ma w swoim cv, literówki a zdjęcie gdzieś na środku strony zamiast równo w jakimś konkretnym miejscu.

Wiadomo, jak ktoś zgłaszał się na budowlańca czy do innej pracy fizycznej, to było już nieistotne, choć raziło po oczach i sprawiało np. problemy przy wydruku bo cv które mogłoby mieć max 2 strony oni sformatowali na kilka.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2016-07-02 o 17:57
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 20:57   #27
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kreatywne CV

SweetHusky, zgadzam się. Jeśli ktoś ma ogromne problemy z brakiem odzewu na swoje CV, mimo że spełnia większość wymagań, to naprawdę radzę się przyjrzeć temu dokumentowi pod kątem błędów. Sprawdzić każde słowo (nawet błędy w nazwie ulicy, na której się mieszka się zdarzają), dać nawet do sprawdzenia innej osobie i upewnić się, że to co tam napisaliśmy jest poprawne.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-02 21:57:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.