Demakijaz a prysznic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-26, 19:42   #1
olamastfora
Raczkowanie
 
Avatar olamastfora
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 241

Demakijaz a prysznic


Hej, ostatnio mam rozkmine, jakoiz chce zacząć się malować ( nie robilam tego od kilku lat ) naszly mnie myśli kiedy powinno się robić demakijaz, czy przed prysznicem czy po ?

Wiem, ze to może z pozoru głupie pytanie, ale jestem ciekawa jak robią inni niektórzy zmywaja makijaż pod prysznicem ale mnie ta forma nie przekonuje, wole przed lustrem porządnie.

Jak jest u was ?
olamastfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 21:07   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Demakijaz a prysznic

Cytat:
Napisane przez olamastfora Pokaż wiadomość
Hej, ostatnio mam rozkmine, jakoiz chce zacząć się malować ( nie robilam tego od kilku lat ) naszly mnie myśli kiedy powinno się robić demakijaz, czy przed prysznicem czy po ?

Wiem, ze to może z pozoru głupie pytanie, ale jestem ciekawa jak robią inni niektórzy zmywaja makijaż pod prysznicem ale mnie ta forma nie przekonuje, wole przed lustrem porządnie.

Jak jest u was ?
Przed. Demakijaż to krok przed myciem twarzy. Czyli przed wejściem pod prysznic demakijaż olejkiem, micelem lub mleczkiem albo gadżetami typu rękawiczka z mikrofibry. Pod prysznicem mycie żelem lub pianką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 01:13   #3
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Demakijaz a prysznic

U mnie to zalezy, mam i zel do mycia twarzy i balsam do demakijazu pod prysznicem, wiec czasami obydwa kroki oczyszczania twarzy wykonuje w czasie wieczornego prysznica, a czasami zmywam makijaz micelem przed wejsciem pod prysznic. Zalezy to glownie od tego, czy planuje przed prysznicem nakladac na twarz jakies maski.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 15:55   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Demakijaz a prysznic

Najpierw robię demakijaż, a w trakcie kąpieli myję twarz żelem.

Generalnie sam demakijaż daje mi uczucie nie do końca oczyszczonej skóry i muszę ją jeszcze umyć żelem.
Ta kolejność też jest dla mnie logiczna i intuicyjna, bo najpierw zdejmujemy warstwę, która jest położona na skórę, a potem myjemy i oczyszczamy samą skórę. Najpierw kąpiel, a potem demakijaż to jak wejście pod prysznic w ciuchach, a po umyciu się zdjęcie ich. No bez sensu
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:55   #5
olamastfora
Raczkowanie
 
Avatar olamastfora
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 241
Dot.: Demakijaz a prysznic

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Najpierw robię demakijaż, a w trakcie kąpieli myję twarz żelem.

Generalnie sam demakijaż daje mi uczucie nie do końca oczyszczonej skóry i muszę ją jeszcze umyć żelem.
Ta kolejność też jest dla mnie logiczna i intuicyjna, bo najpierw zdejmujemy warstwę, która jest położona na skórę, a potem myjemy i oczyszczamy samą skórę. Najpierw kąpiel, a potem demakijaż to jak wejście pod prysznic w ciuchach, a po umyciu się zdjęcie ich. No bez sensu
Mądrze powiedziane
olamastfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 21:36   #6
Grace_j0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Demakijaz a prysznic

Cytat:
Napisane przez olamastfora Pokaż wiadomość
Hej, ostatnio mam rozkmine, jakoiz chce zacząć się malować ( nie robilam tego od kilku lat ) naszly mnie myśli kiedy powinno się robić demakijaz, czy przed prysznicem czy po ?

Wiem, ze to może z pozoru głupie pytanie, ale jestem ciekawa jak robią inni niektórzy zmywaja makijaż pod prysznicem ale mnie ta forma nie przekonuje, wole przed lustrem porządnie.

Jak jest u was ?
Ja zainspirowana pielęgnacją Czarszki stosuję demakijaż wieloetapowy: najpierw olejem, który zmywam za pomocą ciepłej wody i ściereczki bambusowej, a potem żelem/pianką do mycia twarzy (raz lub dwa razy). A ten drugi etap czasem kończę przy umywalce, a ostatnio z pianą na twarzy wchodzę pod prysznic i zmywam to chłodną wodą, która zawsze leci na początku. Oszczędość czasu i wody
Grace_j0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 06:51   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Demakijaz a prysznic

W czasie epidemii przestalam sie malowac. Bo albo w domu, albo w masce, albo na rower. A wczesniej plyn micelarny vichy. Nie wiem kiedy wroce do makijazu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-30, 14:12   #8
Grace_j0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Demakijaz a prysznic

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W czasie epidemii przestalam sie malowac. Bo albo w domu, albo w masce, albo na rower. A wczesniej plyn micelarny vichy. Nie wiem kiedy wroce do makijazu.
Może wcale? Liczę na to, że po pandemii jak wyjdziemy na ulice to bez pełnego makijażu. Moja skóra zdecydowanie lepiej czuje się bez niego...
Grace_j0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 18:17   #9
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Demakijaz a prysznic

Demakijaż przed prysznicem robi większy sens

Tusze czy eyelinery od wody czy zbyt słabych płynów do demakijażu potrafią mi się na twarzy tylko rozmazać, zrobić pandę, a częściowo nadal pozostać na miejscu. Żele też nie radzą sobie z takimi kosmetykami dobrze. Później takiej pandy jest mi jeszcze ciężej się pozbyć, to już nie jest tak krótki i łatwy demakijaż jak mógłby być
Więc domyślam się, jaki dramat z demakijażem bym przechodziła po prysznicu.

Sama też nie wyobrażam sobie oczyszczania twarzy (z makijażem czy bez makijażu) bez tłustych produktów. Przez lata przewijały mi się mleczka, olejki, balsamy, płyny dwufazowe. Jakieś resztki takich tłuściochów zostają przy linii włosów czy gdzieś tam ściekną sobie na szyję, pod prysznicem łatwiej to ogarnąć niż po
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 19:17:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.