Wybór mleka modyfikowanego - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 11:24   #61
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Jesteś pewna? Mnie się wydaje że na opakowaniu jest w składzie mleko modyfikowane....
Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
kaszki Bobovita do 5 m-ca na mleku modyfikowanym typu Bebiko
kaszki po 5 m-cu -mleko pełne extra ( )
(...)nie mialam w rece opakowania kaszki ze 2,5 roku kiedys szukalam kaszek bez mm i dzwonilam na infolinie,uzyskalam takie informacje
Eeee w internecie na stronie bobovita można poczytać etykiety wszystkich ich kaszek i jest zapis w składzie: "mleko modyfikowane".
Osobiście sama kupuje kaszki po 4, 6, 9 miesiącu i żadnego mleka pełnego nie widziałam.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 15:35   #62
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Eeee w internecie na stronie bobovita można poczytać etykiety wszystkich ich kaszek i jest zapis w składzie: "mleko modyfikowane".
Osobiście sama kupuje kaszki po 4, 6, 9 miesiącu i żadnego mleka pełnego nie widziałam.
możliwe tak jak pisałam,takiej informacji udzieliła mi pani na infolinii jakieś 2 lata temu
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 07:48   #63
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

zdecydowałam się jednak na Bebiko bo znalazłam 600 g w promocji za 19,90.Sporawdziłam składy oby mleczek i w sumie są bnardzo podobne, tyle, że Bebiko nie ma probiotyków. Mam pytanie- czy mogę zacząć mieszać mleczka Bebilon ( zostało mi 600 g ) z bebiko juz teraz kiedy mała kończy 11 miesiecy, czyli miesiąc przed zalecanym czasem? Pytam ze względów ekonomicznych bo jestem spłukana a bebiko akurat mam
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 08:37   #64
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
zdecydowałam się jednak na Bebiko bo znalazłam 600 g w promocji za 19,90.Sporawdziłam składy oby mleczek i w sumie są bnardzo podobne, tyle, że Bebiko nie ma probiotyków. Mam pytanie- czy mogę zacząć mieszać mleczka Bebilon ( zostało mi 600 g ) z bebiko juz teraz kiedy mała kończy 11 miesiecy, czyli miesiąc przed zalecanym czasem? Pytam ze względów ekonomicznych bo jestem spłukana a bebiko akurat mam
Ja bym wcześniej nie dawała. Kup po prostu bebiko 2 w tej samej cenie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 10:51   #65
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
zdecydowałam się jednak na Bebiko bo znalazłam 600 g w promocji za 19,90.Sporawdziłam składy oby mleczek i w sumie są bnardzo podobne, tyle, że Bebiko nie ma probiotyków. Mam pytanie- czy mogę zacząć mieszać mleczka Bebilon ( zostało mi 600 g ) z bebiko juz teraz kiedy mała kończy 11 miesiecy, czyli miesiąc przed zalecanym czasem? Pytam ze względów ekonomicznych bo jestem spłukana a bebiko akurat mam
Gdzie znalazłaś w takiej cenie?


Chodzi o to że chcesz podać już 3? Pewnie nic się nie stanie jak dasz wcześniej, chociaż ja tak nigdy nie robiłam...
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 12:17   #66
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
zdecydowałam się jednak na Bebiko bo znalazłam 600 g w promocji za 19,90.Sporawdziłam składy oby mleczek i w sumie są bnardzo podobne, tyle, że Bebiko nie ma probiotyków. Mam pytanie- czy mogę zacząć mieszać mleczka Bebilon ( zostało mi 600 g ) z bebiko juz teraz kiedy mała kończy 11 miesiecy, czyli miesiąc przed zalecanym czasem? Pytam ze względów ekonomicznych bo jestem spłukana a bebiko akurat mam
ja akurat wolę w drugą stronę, przetrzymać na mleku dla młodszych jeśli mam zapas niż zbyt wcześnie dawać to dla starszych, ale co kto woli, chociaż u Ciebie to nie tylko kwestia kolejnego numeru, ale i innego mleka jednocześnie.. niektóre dzieci wszystko przetrwają, zwłaszcza jak nie mają żadnych problemów z jedzeniem, nowymi produktami, czy bólami brzuszka.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 13:19   #67
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Mleczko znalazłam w tesco , jest promocja wszystkie mleczka bebiko 600 g za 19,90 zł.

Tak, chodzi o to, że chcę wprowadzić mleko nr 3 miesiac wcześniej bo nie mam juz zapasów Bebilonu, a kupiłam to Bebiko 3 bo akurat było tanie. Może lepiej by było tak jak radzi Głodomorek kupić jeszcze Bebiko 2 za 20 zł i mieszać do tego 12 miesiaca?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 13:30   #68
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Mleczko znalazłam w tesco , jest promocja wszystkie mleczka bebiko 600 g za 19,90 zł.

Tak, chodzi o to, że chcę wprowadzić mleko nr 3 miesiac wcześniej bo nie mam juz zapasów Bebilonu, a kupiłam to Bebiko 3 bo akurat było tanie. Może lepiej by było tak jak radzi Głodomorek kupić jeszcze Bebiko 2 za 20 zł i mieszać do tego 12 miesiaca?
Moja 3 latka nadal pija mm 3, mimo że bez problemu mogłaby dostawać 4. Pytanie inne: czy 5 miesięcznemu dziecku dałabyś do picia 2 czy jednak 1? I dlaczego?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 13:39   #69
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Penie dałabym 1 ze strachu przed rewolucją brzuszkową chociażby dlatego, że dziecko moze sobie nie poradzić z trawieniem zbyt dużej ilości róznych składowych mleka. Nie wiem czy to można porównywać bo układ pokarmowy 11-miesięczniaka jest na pewno lepiej rozwinięty niz 5-miesieczniaka, ale chyba jednak kupie to Bebiko 2 i będę mieszała przez miesiac z Bebilonem bo trochę się boję.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 13:46   #70
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Penie dałabym 1 ze strachu przed rewolucją brzuszkową chociażby dlatego, że dziecko moze sobie nie poradzić z trawieniem zbyt dużej ilości róznych składowych mleka. Nie wiem czy to można porównywać bo układ pokarmowy 11-miesięczniaka jest na pewno lepiej rozwinięty niz 5-miesieczniaka, ale chyba jednak kupie to Bebiko 2 i będę mieszała przez miesiac z Bebilonem bo trochę się boję.
Ale nie porównuj 5miesiączniaka z 11 tylko 5 z 6 i 11 z 12. A miesiąc dla malucha to dużo. Jednemu nie zaszkodzi jak w wieku 7 czy 10 mcu dostanie krowie, a inne będzie umierać z bólu. Mleko jest wyraźnie oznaczone: po 6 i po 12 mcu, więc nie ma co kombinować. Obiadku ze słoiczka też nie dajesz wcześniej tylko zgodnie z oznaczeniami.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 15:26   #71
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

masz rację, ale obiadki akurat podaję od czasu do czasu 1-3 i nic sie złego nie dzieje: )

Pojechałam dziś do tesco po mleko za 19,90 i d.upa, koniec promocji: /

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-06-20 o 10:39
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 11:51   #72
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
masz rację, ale obiadki akurat podaję od czasu do czasu 1-3 i nic sie złego nie dzieje: )
to po co pytasz o zdanie
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 13:00   #73
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Jak to po co? Przecież prosiłam o poradę odnośnie mleka a nie obiadków tak?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 15:04   #74
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
(...)
Do założenie wątku skłoniła mnie ostatnia rozmowa ze znajomą, która zasugerowała mi, że powinnam zmienić mleko na Bebilon, bo jest najlepszy. Czemu najlepszy nie umiała już odpowiedzieć, ale kilkanaście razy powtórzyła, że wszyscy lekarze polecają to mleko
My od początku jesteśmy na Beblionie (a raczej Aptamilu, na wyspach Beblion ma inną nazwę) i nie mam do tego mleka żadnych zastrzerzeń. Dopóki mały był karmiony mieszanie kupka była idealna, jak skończył 2 miesiące przeszliśmy całkowicie na mm i od tej pory kupa jest raz na 3-4 dni, zero problemów trawiennych, bączki puszcza jak armata - toteż u nas to mleko się sprawdziło, żadnych tańszych nie próbowałam.


Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
(...)
Orientujecie sie do tych kaszek mleczno-zbozowych Bobovita to jakie mleko jest dodawane?
Jest dodawane mleko modyfikowane i mleko krowie. I cukier, kilogramy cukru. Ja tych kaszek nie zamierzam kupiować właśnie ze względu na to krowie mleko w kaszce z oznaczniem wiekowym "po 4-tym miesiącu".

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Eeee w internecie na stronie bobovita można poczytać etykiety wszystkich ich kaszek i jest zapis w składzie: "mleko modyfikowane".
Osobiście sama kupuje kaszki po 4, 6, 9 miesiącu i żadnego mleka pełnego nie widziałam.
Sprawdziłam na ich stronie:
BoboVita Kaszka mleczno-ryżowa o smaku malinowym po 4. miesiącu, w składzie m.in. mm, dwa rodzaje cukru i odtłuszczone mleko w proszku (z mleka).
BoboVita Kaszka mleczno-ryżowa o smaku waniliowym po 4. miesiącu, w składzie tak samo jak powyżej: mm, dwa rodzaje cukru i odtłuszczone mleko w proszku (z mleka).
Tak samo tragiczny skład mają kaszki: BoboVita Kaszka mleczno-wielożbożowa „Owsiane Śniadanko” po 6. miesiącu życia, BoboVita Kaszka mleczno-wielozbożowa o smaku gruszkowo-sucharkowym po 6. miesiącu. Wszystkie mają w składzie oprócz mleka modyfikowanego zwykłe krowie mleko. Dalej nie sprawdzałam, bo po takim składzie dla 4-miesięczniaka strach patrzeć czym producent chciałby np. dziecko 9 miesięczne karmić.
m.a.r.t.a nie wiem jakim cudem tego mleka w składach tych kaszek nie dopatrzyłaś
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 17:50   #75
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
My od początku jesteśmy na Beblionie (a raczej Aptamilu, na wyspach Beblion ma inną nazwę) i nie mam do tego mleka żadnych zastrzerzeń. Dopóki mały był karmiony mieszanie kupka była idealna, jak skończył 2 miesiące przeszliśmy całkowicie na mm i od tej pory kupa jest raz na 3-4 dni, zero problemów trawiennych, bączki puszcza jak armata - toteż u nas to mleko się sprawdziło, żadnych tańszych nie próbowałam.



Jest dodawane mleko modyfikowane i mleko krowie. I cukier, kilogramy cukru. Ja tych kaszek nie zamierzam kupiować właśnie ze względu na to krowie mleko w kaszce z oznaczniem wiekowym "po 4-tym miesiącu".


Sprawdziłam na ich stronie:
BoboVita Kaszka mleczno-ryżowa o smaku malinowym po 4. miesiącu, w składzie m.in. mm, dwa rodzaje cukru i odtłuszczone mleko w proszku (z mleka).
BoboVita Kaszka mleczno-ryżowa o smaku waniliowym po 4. miesiącu, w składzie tak samo jak powyżej: mm, dwa rodzaje cukru i odtłuszczone mleko w proszku (z mleka).
Tak samo tragiczny skład mają kaszki: BoboVita Kaszka mleczno-wielożbożowa „Owsiane Śniadanko” po 6. miesiącu życia, BoboVita Kaszka mleczno-wielozbożowa o smaku gruszkowo-sucharkowym po 6. miesiącu. Wszystkie mają w składzie oprócz mleka modyfikowanego zwykłe krowie mleko. Dalej nie sprawdzałam, bo po takim składzie dla 4-miesięczniaka strach patrzeć czym producent chciałby np. dziecko 9 miesięczne karmić.
m.a.r.t.a nie wiem jakim cudem tego mleka w składach tych kaszek nie dopatrzyłaś
Kurczę, to kupka raz na 3-4 dni to normalne? Nie pytam złośliwie, moja córka jak miała 2 miesiące była tylko na piersi i robiła kilka razy dziennie.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 19:13   #76
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Kurczę, to kupka raz na 3-4 dni to normalne? Nie pytam złośliwie, moja córka jak miała 2 miesiące była tylko na piersi i robiła kilka razy dziennie.
Zależy od dziecka. Mój robi co 3-4 dni, kupka jest miękka i półpłynna, robi ja bez problemu, nie widać po nim żeby z wysiłkiem "cisnął" - więc ja uznaję to za normalne.
Jak był na piersi to też robił codziennie
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 20:49   #77
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Dziecko na piersi robi kupę duzo częściej niż na mm, moja pediatra uważa, że na mm kupa raz na 2-3 dni to norma. Nie wiem co o tym myslec, bo moja jest na mm i robi kupy codziennie.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 20:55   #78
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Dziecko na piersi robi kupę duzo częściej niż na mm, moja pediatra uważa, że na mm kupa raz na 2-3 dni to norma. Nie wiem co o tym myslec, bo moja jest na mm i robi kupy codziennie.
na piersi ta norma jest bardzo szeroka,od wypróżnień kilka razy a dobę do braku kupy przez tydzień na mm chyba normą jest codzienna kupa,z resztą jesli dziecko nie je wyłącznie mleka to i tak bez sensu takie gdybanie,bo na wydalenie wpływa całokształt pożywienia
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 20:59   #79
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Być może, krótko karmiłam piersią więc się nie znam : )

Co myślicie na temat mleka Babydream? Czy któraś z mam stosuje? Na kwc ma bardzo dobre opinie ale jest ich niewiele dlatego chciałabym się jeszcze dopytać co sądzicie.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 21:28   #80
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Być może, krótko karmiłam piersią więc się nie znam : )

Co myślicie na temat mleka Babydream? Czy któraś z mam stosuje? Na kwc ma bardzo dobre opinie ale jest ich niewiele dlatego chciałabym się jeszcze dopytać co sądzicie.
nie u swego dziecka,ale miewam do czynienia trochę sie grudkuje przy mieszaniu z wodą,ale chyba jest ok,małemu służy
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 00:22   #81
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Kiedy moja córa przechodziła z nutramigenu na zwykłe mm nałogowo porównywałam składy i wybrałam w końcu hippa. W kaufladzie płaciłam około 40 (czy 35 nie pamiętam) zł za 800 g. Bebiko jakoś mnie składem nie przekonało.

CO do kaszek, dla mnie wszelkie bobovity to syf straszny. Kupowałam na all niemieckie babydream. Czasami nestle zdrowy brzuszek. raz kupiłam sinlac, ale też syfiasty skład ma.
Zresztą co to za kaszki? Ryż sam, to już lepiej ryżu nagotowa dodać owoce. Taniej i zdrowiej
Z tym, że prawie roczniak to spokojnie zwykłą kaszę może jeść.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 07:14   #82
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Kiedy moja córa przechodziła z nutramigenu na zwykłe mm nałogowo porównywałam składy i wybrałam w końcu hippa. W kaufladzie płaciłam około 40 (czy 35 nie pamiętam) zł za 800 g. Bebiko jakoś mnie składem nie przekonało.

CO do kaszek, dla mnie wszelkie bobovity to syf straszny. Kupowałam na all niemieckie babydream. Czasami nestle zdrowy brzuszek. raz kupiłam sinlac, ale też syfiasty skład ma.
Zresztą co to za kaszki? Ryż sam, to już lepiej ryżu nagotowa dodać owoce. Taniej i zdrowiej
Z tym, że prawie roczniak to spokojnie zwykłą kaszę może jeść.
Jeśli ktoś ma dostęp polecam holenderskie kaszki Bambix (nie wszystkie,ale większość ma fajny skład,szczególnie te bezmleczne) ,są wielozbożowe,orkiszowe,ja glane,z nastoma procentami suszu owocowego,bez aromatu i mają dużo mniej cukru niż nasze.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 08:16   #83
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Wystarczy posmakować te popularne kaszki, słodki ulepek w smaku podobny do niczego. A u wielu znajomych widziałam dosłownie półki w kuchni całe zastawione tym ustrojstwem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 11:40   #84
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wystarczy posmakować te popularne kaszki, słodki ulepek w smaku podobny do niczego. A u wielu znajomych widziałam dosłownie półki w kuchni całe zastawione tym ustrojstwem.
Ja raz kupiłam taką bobovitę i myślałam, że zwymiotuję. Serio, już słodki sinlac był smaczniejszy
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 14:54   #85
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

W ogóle nazwa kaszki jest myląca. Jak moja córka była niemowlakiem, znalezienie czego innego niż ryzu było mega trudne. A płacić 7-8 zł za małą torebeczkę ryzu, starczającą na kilka razy
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 15:52   #86
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Kiedy moja córa przechodziła z nutramigenu na zwykłe mm nałogowo porównywałam składy i wybrałam w końcu hippa. W kaufladzie płaciłam około 40 (czy 35 nie pamiętam) zł za 800 g. Bebiko jakoś mnie składem nie przekonało.

CO do kaszek, dla mnie wszelkie bobovity to syf straszny. Kupowałam na all niemieckie babydream. Czasami nestle zdrowy brzuszek. raz kupiłam sinlac, ale też syfiasty skład ma.
Zresztą co to za kaszki? Ryż sam, to już lepiej ryżu nagotowa dodać owoce. Taniej i zdrowiej
Z tym, że prawie roczniak to spokojnie zwykłą kaszę może jeść.
niedawno ceny hippa poszły w górę, moje dziecko jeszcze pije mm, więc jestem na bieżąco, ale w promocji można kupić 800g za ok 34zł. skład ma dobry.

ja jedyną bobovitę jaką kupiłam to tą bez cukru (baaardzo różni się składem od tych z cukrem), tych najzwyklejszych ani ja ani moje dziecko nigdy nie próbowaliśmy nawet. generalnie moje dziecko jadło bezmleczne kaszki: holle, niemieckie bd, o których piszesz, niemieckie hippa, zdrowy brzuszek kiedyś kupiłam, ale kiepsko mi się rozprowadzał, jeszcze z naszego hippa któreś mleczne były dobre, bez cukru i maltodekstryny. no i kupowałam wszystkie tylko nie ryżowe.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 16:17   #87
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Apropo kaszek, polecam poczytać:

Kaszki dla niemowląt bez dodatku cukru i mleka
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:51   #88
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Byłam dziś w Biedronce i pooglądałam sobie kaszki i każda (Bobovita i Nestle) w składzie miały mleko modyfikowane lub następne. Nie wiem gdzie wy wyczytałyście że jest dodawane krowie (tak, wiem że mm jest z krowiego, ale jednak po odpowiednim przetworzeniu).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:08   #89
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Biedronce i pooglądałam sobie kaszki i każda (Bobovita i Nestle) w składzie miały mleko modyfikowane lub następne. Nie wiem gdzie wy wyczytałyście że jest dodawane krowie (tak, wiem że mm jest z krowiego, ale jednak po odpowiednim przetworzeniu).
Ja tak wyczytałam na stronie Bobovity. Zamieszczone są tam etykiety kaszek i na tych które wymieniłam poprzednio jest jasno napisane, że produkty zawierają mleko modyfikowane oraz zwykłe niezmodyfikowane mleko. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem te kilka linijek składu
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:29   #90
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Wybór mleka modyfikowanego

Roane, nie masz racji. Właśnie mam kaszkę bobovity w reku, nie ma tam słowa o zwykłym mleku.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-04 19:22:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.