Jakie ćwiczenia na brzuch? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-12, 11:24   #1
NieWiemCoDalej999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 13

Jakie ćwiczenia na brzuch?


Cześć, nie wiem czy piszę na dobrym forum, ale mam parę pytań do Was.
Chciałabym zacząć ćwiczyć w domu regularnie tylko tak naprawdę nie wiem od czego zacząć. Gruba nie jestem tylko brzuch:/ wiecie o co chodzi.
Czasem robiłam brzuszki odwrócone, zwykłe, deski itp, ale dwa, trzy dni i odpuszczałam. Teraz mam postanowienie noworoczne naprawdę wziąść się za siebie i od wiosny iść na fitness, ale najpierw chcę zacząć ćwiczyć w domu.
Powiedźcie co ile dni najlepiej ćwiczyć i ile czasu?
Jakie ćwiczenia aby wyrzeźbić brzuch, ujędrnić pupę itp?
Czy dobrze jest ćwiczyć wieczorami? np ok 21? wcześniej nie mam możliwości dopiero wieczorem
Czy muszę mieć jakąś specjalną dietę?
Tak jak wspomniałam nie uważam się za grubą tylko chciałabym się lepiej poczuć, umięśnić brzuch no schudnąć może też, ale przedewszystkim dobrze wyglądać.
Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak:
rano-śniadanie ( ciemne pieczywo, razowe, błonnikowe itp zależy od dnia)
obiad normalny fakt zdarza się często smażone czy czasem fast-foody, ale też często warzywa na parze itp
kolacja też ciemne pieczywo, czasem smażona kiełbasa czy coś, ale bardzo rzadko. Głównie szynka drobiowa, ser topiony lub sałatki.
Jak macie jakieś sprawdzone ćwiczenia napiszcie proszę. I jak ktoś z Was odpowie na moje pytania będę wdzięczna
NieWiemCoDalej999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 21:10   #2
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Brzuszki nie spalają tłuszczu a budują mięśnie. Tłuszcz nie spala się z jednej części ciała a z całego w miarę równomiernie, nie da się spalić tylko jednej partii. Jeśli chcesz spalić tłuszcz, musisz robić zwykłe cardio, interwały.
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 08:22   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Cytat:
Napisane przez NieWiemCoDalej999 Pokaż wiadomość
Cześć, nie wiem czy piszę na dobrym forum, ale mam parę pytań do Was.
Chciałabym zacząć ćwiczyć w domu regularnie tylko tak naprawdę nie wiem od czego zacząć. Gruba nie jestem tylko brzuch:/ wiecie o co chodzi.
Czasem robiłam brzuszki odwrócone, zwykłe, deski itp, ale dwa, trzy dni i odpuszczałam. Teraz mam postanowienie noworoczne naprawdę wziąść się za siebie i od wiosny iść na fitness, ale najpierw chcę zacząć ćwiczyć w domu.
Powiedźcie co ile dni najlepiej ćwiczyć i ile czasu?
Jakie ćwiczenia aby wyrzeźbić brzuch, ujędrnić pupę itp?
Czy dobrze jest ćwiczyć wieczorami? np ok 21? wcześniej nie mam możliwości dopiero wieczorem
Czy muszę mieć jakąś specjalną dietę?
Tak jak wspomniałam nie uważam się za grubą tylko chciałabym się lepiej poczuć, umięśnić brzuch no schudnąć może też, ale przedewszystkim dobrze wyglądać.
Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak:
rano-śniadanie ( ciemne pieczywo, razowe, błonnikowe itp zależy od dnia)
obiad normalny fakt zdarza się często smażone czy czasem fast-foody, ale też często warzywa na parze itp
kolacja też ciemne pieczywo, czasem smażona kiełbasa czy coś, ale bardzo rzadko. Głównie szynka drobiowa, ser topiony lub sałatki.
Jak macie jakieś sprawdzone ćwiczenia napiszcie proszę. I jak ktoś z Was odpowie na moje pytania będę wdzięczna

Jadłospis jest bardzo słaby,
idz popopdglądaj jadłospisy na podforum Dietetyka na watku NCJ (nasze codzienne jadłospisy), a moze sama tam powrzucaj swoje z prośba o ocenę i korektę.

Zapisz się na fitnes DZISIAJ i idz tam od razu a nie na wiosne czy za 5 lat.
Cykanie brzuszków na dywanie w domu jest bez sensu, w ogóle robienie brzuszków jest najmniej efektywna formą ćwiczeń na kształtowanie tej partii ciała i ogólnie ciała.
Strata czasu i szkoda kręgosłupa bo jest due ryzyko uszkodzenia go.

Na kobiety najlepiej działają i dają najszybsze efekty, złożone ćwiczenia wielostawowe z obciążeniem + interwałowy tryb wysiłku.
Zapisz się do klubu fitnes ze zorganizowanymi zajęciami i idz na trening typu: funkcjonalny, body pump, TBC, zajecia typu HIIT/tabata, crossfit.

Na wiosne zobaczysz pierwsze efekty, za rok ci zacznie oczko bieleć, za 2 lata będziesz wyglądac jak bogini i mieć taką moc że sama siebie zdziwisz.
Tylko musisz do kompletu zacząc lepiej jeść (i wcale mi nie chodzi o siedzenie na jakiejś smętnej fit dietce typu: ryżyk z kurczaczkiem, warzywka na parze i banie się fastfooda i słodycza)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 12:14   #4
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jadłospis jest bardzo słaby,
idz popopdglądaj jadłospisy na podforum Dietetyka na watku NCJ (nasze codzienne jadłospisy), a moze sama tam powrzucaj swoje z prośba o ocenę i korektę.

Zapisz się na fitnes DZISIAJ i idz tam od razu a nie na wiosne czy za 5 lat.
Cykanie brzuszków na dywanie w domu jest bez sensu, w ogóle robienie brzuszków jest najmniej efektywna formą ćwiczeń na kształtowanie tej partii ciała i ogólnie ciała.
Strata czasu i szkoda kręgosłupa bo jest due ryzyko uszkodzenia go.

Na kobiety najlepiej działają i dają najszybsze efekty, złożone ćwiczenia wielostawowe z obciążeniem + interwałowy tryb wysiłku.
Zapisz się do klubu fitnes ze zorganizowanymi zajęciami i idz na trening typu: funkcjonalny, body pump, TBC, zajecia typu HIIT/tabata, crossfit.

Na wiosne zobaczysz pierwsze efekty, za rok ci zacznie oczko bieleć, za 2 lata będziesz wyglądac jak bogini i mieć taką moc że sama siebie zdziwisz.
Tylko musisz do kompletu zacząc lepiej jeść (i wcale mi nie chodzi o siedzenie na jakiejś smętnej fit dietce typu: ryżyk z kurczaczkiem, warzywka na parze i banie się fastfooda i słodycza)
Podpisuję się pod postem.

cava, jak to dobrze, że Cię tu mamy! Robisz naprawdę dobrą robotę i zawsze czytam Twoje posty, tak trzymać.
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 21:59   #5
micha_w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jadłospis jest bardzo słaby,
idz popopdglądaj jadłospisy na podforum Dietetyka na watku NCJ (nasze codzienne jadłospisy), a moze sama tam powrzucaj swoje z prośba o ocenę i korektę.

Zapisz się na fitnes DZISIAJ i idz tam od razu a nie na wiosne czy za 5 lat.
Cykanie brzuszków na dywanie w domu jest bez sensu, w ogóle robienie brzuszków jest najmniej efektywna formą ćwiczeń na kształtowanie tej partii ciała i ogólnie ciała.
Strata czasu i szkoda kręgosłupa bo jest due ryzyko uszkodzenia go.

Na kobiety najlepiej działają i dają najszybsze efekty, złożone ćwiczenia wielostawowe z obciążeniem + interwałowy tryb wysiłku.
Zapisz się do klubu fitnes ze zorganizowanymi zajęciami i idz na trening typu: funkcjonalny, body pump, TBC, zajecia typu HIIT/tabata, crossfit.

Na wiosne zobaczysz pierwsze efekty, za rok ci zacznie oczko bieleć, za 2 lata będziesz wyglądac jak bogini i mieć taką moc że sama siebie zdziwisz.
Tylko musisz do kompletu zacząc lepiej jeść (i wcale mi nie chodzi o siedzenie na jakiejś smętnej fit dietce typu: ryżyk z kurczaczkiem, warzywka na parze i banie się fastfooda i słodycza)
Prawda w 100%. Zapisz się na ćwiczenia gdzie jest angażowane wile mięśni. Ćwiczenie samych mięśni brzucha nie wiele daje.
micha_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 22:39   #6
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Co do jadłospisu, okropny. Nigdy bym Ci takiego nie ułożyła, jeżeli czegoś potrzebujesz napisz na priv bo piszę jadłospisy dla ludzi. Co do ćwiczeń, napewno nie brzuszki - okropnie niszczą kark i odcinek górny kręgosłupa. Spięcia brzucha, plank, hula hop (dużo zabawy i bardzo ładnie modeluje brzuszek), napinanie, skosy. Jest wiele fajnych ćwiczeń, ale kazde musi być dopasowane do predyspozycji ćwiczącego, bo niedobrane odpowiednio mogę wiele zniszczyć zdrowia
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 08:42   #7
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Nie wiem dlaczego tak wiele kobiet sądzi,że wykonywanie brzuszków pozwoli im schudnąć... Trzeba zadbać kompleksowo o całe ciało,a nie jego jedną partię. Obojętnie - czy będzie to trening w domu czy na siłowni,musi być ułożony z głową i adekwatnie do wyznaczonego celu

Odżywianie wymaga rewolucji. Chodzi o regularne spożywanie posiłków w odpowiednich odstępach i powinny to być produkty,które dadzą Ci energii do treningu i nie spowodują przyrostu tkanki tłuszczowej

Godzina 21.00 jest OK,jeżeli chodzisz późno spać.Jeżeli chcesz się położyć od razu po treningu,możesz mieć problemy z zaśnięciem
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 10:53   #8
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Brzuszki nie spalą tłuszczu z samego brzucha ale mogą go chociaż ładnie wymodelować i ujędrnić.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 16:03   #9
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Ale by wymodelowały, mięśnie muszą być widoczne Jeżeli są ukryte pod warstwą tłuszczyku to nawet najpiękniej wymodelowanych mięśni zwyczajnie nie będzie widać
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 08:33   #10
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Crossfit jest bardzo fajny tylko dość wyczerpujący.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 16:00   #11
VeganDay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 32
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Próbowałam kilka razy treningów z youtube np. z Natalią Gacką albo z Chodakowską i są całkiem spoko i takie ABS workout 10 minutes

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Kyriana Pokaż wiadomość
Ale by wymodelowały, mięśnie muszą być widoczne Jeżeli są ukryte pod warstwą tłuszczyku to nawet najpiękniej wymodelowanych mięśni zwyczajnie nie będzie widać
Masz rację, dlatego najlepiej połączyć ćwiczenia na modelowanie (np. brzuszki, sztangę) z cardio (spinning, trampoliny itp.)
VeganDay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 13:00   #12
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Mi sporo dały ćwiczenia z Mel B. I raz przymierzałam się do A6W, ale już po tygodniu czy dwóch bolał mnie kręgosłup.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 14:16   #13
Jolka_88
Przyczajenie
 
Avatar Jolka_88
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Przede wszystkim musisz bardziej urozmaicić swoją dietę . Więcej warzyw, owsianek, zup, twarożku, orzechów itd.
Mi również pomogły ćwiczenia z mel B i nie bolał mnie po nich kręgosłup, a to dobrze bo nie mogę robić normalnych brzuszków. Najlepiej działa hulahop i bieganie
__________________
Jeżeli spodziewasz się po ludziach najgorszego, dostaniesz od nich to, co najgorsze
Jolka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 10:13   #14
misialinaola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

ja stosuje się do cwiczen z Mel B i jestem zachwycona, codziennie 10 minut wystarczy, zeby brzuch stal sie plaski i a miesnie wyraznie napiete :P
misialinaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 12:10   #15
effkkaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie ćwiczenia na brzuch?

Z tego co mi wiadomo to warto na przykład robić plank - można o tym poczytać na Internecie . jest to taki program , który musi być wykonywany przez kilkadziesiąt dni , z każdym kolejnym dniem intensywnośść się zwiększa . Nie trzeba do tego żadnego sprzętu itp a podobno efekty są dobre , ktoś już może to próbował?
effkkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-10 13:10:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.