Niedoleczona infekcja i okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-02, 22:13   #1
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759

Niedoleczona infekcja i okres


Cześć,


Na początku grudnia miałam zapalenie gardła i dostałam na 7 dni antybiotyk dwa razy dziennie. Zaraz po wybraniu leku dostałam dużego świądu w okolicach intymnych. W aptece polecono mi Zanelle, ale niestety nic nie pomogło, problem się nasilał. Świąd, ogromne pieczenie, upławy ciemno żółte, ale bez nieprzyjemnego zapachu.

Z racji Świąt nie mogłam dostać się do lekarza. Zaczęłam stosować Clotrimazolum w maści i Trivagin, tak jak mi znowu polecono w aptece.


Dostałam potem okres i problem jakby prawie zaniknął. Teraz kończy mi się powoli krwawienie i odczuwam cały dzień tępy ból i ucisk w podbrzuszu. Mam silne bóle miesiączkowe ale przez pierwszy dzień lub dwa, potem mija. Teraz nie wiem z czym ten ból jest związany, nigdy tak nie miałam, jest inny niż zawsze, jakby coś tam było i uciskało.



Czy ta infekcja niedoleczona mogła mi się przenieść dalej? Dodam, że stosowałam tampony bo nie potrafię się bez nich obejść przez pierwsze dni.
Lekarza mam dopiero za tydzień.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 07:02   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoleczona infekcja i okres

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Cześć,


Na początku grudnia miałam zapalenie gardła i dostałam na 7 dni antybiotyk dwa razy dziennie. Zaraz po wybraniu leku dostałam dużego świądu w okolicach intymnych. W aptece polecono mi Zanelle, ale niestety nic nie pomogło, problem się nasilał. Świąd, ogromne pieczenie, upławy ciemno żółte, ale bez nieprzyjemnego zapachu.

Z racji Świąt nie mogłam dostać się do lekarza. Zaczęłam stosować Clotrimazolum w maści i Trivagin, tak jak mi znowu polecono w aptece.


Dostałam potem okres i problem jakby prawie zaniknął. Teraz kończy mi się powoli krwawienie i odczuwam cały dzień tępy ból i ucisk w podbrzuszu. Mam silne bóle miesiączkowe ale przez pierwszy dzień lub dwa, potem mija. Teraz nie wiem z czym ten ból jest związany, nigdy tak nie miałam, jest inny niż zawsze, jakby coś tam było i uciskało.



Czy ta infekcja niedoleczona mogła mi się przenieść dalej? Dodam, że stosowałam tampony bo nie potrafię się bez nich obejść przez pierwsze dni.
Lekarza mam dopiero za tydzień.
Maść itd. Uspily trochę problem, ale infekcja dalej jest, więc jak najszybciej do lekarza. Jedz probiotyki, ogranicz cukier.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 09:54   #3
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Niedoleczona infekcja i okres

Dosyć często antybiotykoterapia kończy się grzybicą, bo zaburza naturalną równowagę bakterie-grzyby. Prawdopodobnie nie doleczyłaś się, sam okres też może trochę wyciszyć sprawę, bo jednak zmienia się wtedy środowisko pochwy. Najlepiej żebyś wybrała się do ginekologa, bo na receptę możesz dostać znacznie skuteczniejsze leki niż te z polecenia w aptece. Nie zaszkodzi też dalej brać Trivagin i tak jak wspomniała Adrianna - cukier z diety out, a wprowadź prebiotyki i probiotyki, żeby wspomóc dobre bakterie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 14:15   #4
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Niedoleczona infekcja i okres

Dzięki za pomoc
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-05 15:15:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.