Mamy luty 2020 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 06:57   #1531
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

mi sie wydaje ze wieczorem czuje ruchy jakies w brzuchu wiec to chyba t0 i znowu mam twarde nabrzmiale cyce i zaczyna sie wkoncu pojawiac brzuchol
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:46   #1532
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie było, wpadłam w wir pracy
Przestałam jakoś „czuć” tę ciążę, energia powoli wraca, żadnych objawów. Dzisiaj kontrola u lekarza, może costam podejrze na USG. Znowu mi się śniło, że dziewczynka...

Dziewczyny, czujecie już kopanie? Motylka w brzuchu? Jakiekolwiek powiększenie brzucha? Zmiany w piersiach? Wypływanie siary? Zmiana koloru linii na brzuchu?

Bo u mnie nic
Zaczyna się dziś 17tc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja pierwszego "motylka" poczułam w 15+5. Ciągle się wahałam, bo myślałam, że to za wcześnie, ale od tej pory czuję ruchy codziennie. Może to kwestia tego, że jestem szczupła, a dzidziuś większy niż wynikałoby to z OM? Nie wiem, ale lekarka nie była zdziwiona, jak jej powiedziałam. A świadomość ruchów jest cudowna Ja czuję je najwyraźniej w pozycji półleżącej albo leżąc na plecach, najlepiej wieczorem w łóżku.
Prawdę mówiąc nie mam innych objawów. Nieco już przybrałam na wadze i brzuch jest widoczny. Ale to była kwestia jednego dnia, obudziłam się o nagle odkryłam, że nie mkgebuz tego ukryć Ja dziś kończę 18tc.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 09:01   #1533
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, planujecie się szczepić przeciw grypie w ciąży?
Ja się waham, bo nigdy się nie szczepiłam sama z siebie i nie miałam grypy (chyba), w ogól rzadko choruję. Położna mnie namawia, ale sama nie wiem... Nie, że jestem przeciw szczepionkom, absolutnie nie, po prostu nie wiem, czy akurat ta jest mi potrzebna?
Na krztusiec się oczywiście zaszczepię, przy grypie nie mogę znaleźć informacji, jakie to ma korzyści dla dziecka?


Podczas mojej wizyty wczorajszej u położnej okazało się, że NIE zrobiono badania na toksoplazmozę z mojej pierwszej krwi Jetem zła, bo mogłam zrobić w polsce i mieć spokój, ale zapewniała mnie, że zrobią. I jeszcze się mnie pyta, czy chcę zrobić teraz, że skoro przestrzegam higieny i nie sprzątam po swoich kotach, to ryzyko jest małe. Jak mam ufać takim osobom ze swoim zdrowiem i życiem dziecka? Przecież ja pracuję ze zwierzętami, od 3 lat, mam ciągły kontakt z chorymi i martwymi, czasami nie było czasu na rękawiczki, czasami zdarzają się wypadki, gdzie zwierzę zrobić na ciebie, ale nie, przecież od 4 miesięcy nie dotykam kociej kuwety, więc ryzyko jest małe.....: mur: (żeby nie było, byłam u niej przedpracą w moim uniformie, więc wiedziała gdzie pracuję, tokso mogłam się zarazić w każdym momencie tych 3lat pracy, dodatkowo koty nie są jedynymi źródłami zakażenia bezpośredniego, wystarczy jedzenie niedomytych warzyw czy owoców, albo niedomyte ręce po pracy w ogródku)
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:36   #1534
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Ja po wizycie. Dziewczynka potwierdzona. Spełnił się mój sen ktory miałam 13 lat temu. Pamiętam jak dziś jak mi się śniło, że mam 3 dzieci. Dwóch chłopców i mała dziewczynka. Pamiętam, że się obudziłam i się śmiałam bo ogólnie kiedyś nie planowałam dzieci ( ojjj nieee)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 15:48   #1535
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Dziewczynka potwierdzona. Spełnił się mój sen ktory miałam 13 lat temu. Pamiętam jak dziś jak mi się śniło, że mam 3 dzieci. Dwóch chłopców i mała dziewczynka. Pamiętam, że się obudziłam i się śmiałam bo ogólnie kiedyś nie planowałam dzieci ( ojjj nieee)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne! Wzruszyło mnie, to co napisałaś! Wyśniłaś sobie rodzinę, która jest Twoją rzeczywistością, to cudowne

bezpaniki, na grypę nie zamierzam się szczepić, bo nigdy się nie szczepiłam przed ciążą, więc nawet nie wiem, jakby mój organizm zareagował. Na krztusiec raczej też nie planuję, te 6 tygodni przed szczepieniem dziecka pewnie spędzimy w domu, bez odwiedzin małych dzieci, a swoich nie mamy, więc ryzyko jest niewielkie. Muszę za to zaszczepić się na żółtaczkę, bo wyniki pokazały, że nie mam przeciwciał (mimo trzech szczepień w życiu...).

Jeśli zaś chodzi o toksoplazmozę to jestem w szoku, że tak to bagatelizują! Ja teraz mam zalecenie zbadać się po raz drugi, bo nie mam przeciwciał. A w Twojej sytuacji, hm, naprawdę dziwię się takiemu zachowaniu personelu, który ma zapewnić Ci bezpieczeństwo i spokój w ciąży.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 16:08   #1536
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Dziewczynka potwierdzona. Spełnił się mój sen ktory miałam 13 lat temu. Pamiętam jak dziś jak mi się śniło, że mam 3 dzieci. Dwóch chłopców i mała dziewczynka. Pamiętam, że się obudziłam i się śmiałam bo ogólnie kiedyś nie planowałam dzieci ( ojjj nieee)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję córeczki będą sukienki i kiteczki

Nie będę się szczepic na nic. Tokso mam jeszcze sprawdzić pod koniec ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:55   #1537
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Dziewczynka potwierdzona. Spełnił się mój sen ktory miałam 13 lat temu. Pamiętam jak dziś jak mi się śniło, że mam 3 dzieci. Dwóch chłopców i mała dziewczynka. Pamiętam, że się obudziłam i się śmiałam bo ogólnie kiedyś nie planowałam dzieci ( ojjj nieee)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja miałam mieć na imię Karolina albo Patrycja, ale mojej mamie wyśniło się, że miała córkę Agatę. No i jestem
Tak samo ja miałam jakieś 3 lata temu sen, że miałam dwie córki - starsza Adela młodsza Matylda. Przynajmniej wybór imion mam z głowy a imiona nie wiem skąd się takie wzięły, ale już nie chcę zmieniać. Widocznie to rodzinne.
Połówkowe mam 7.10 na razie trzech lekarzy mówi, że raczej dziewczynka. Nie mogę się doczekać jak będzie pewnik ale może i dobrze że nie wiem jeszcze, chcę żeby się potwierdziło jak będzie ze mną mój chłopak (on też bardzo przeżywa jak chodze do gina w godzinach jego pracy i on nie może być )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-14, 09:05   #1538
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Ja miałam mieć na imię Karolina albo Patrycja, ale mojej mamie wyśniło się, że miała córkę Agatę. No i jestem
Tak samo ja miałam jakieś 3 lata temu sen, że miałam dwie córki - starsza Adela młodsza Matylda. Przynajmniej wybór imion mam z głowy a imiona nie wiem skąd się takie wzięły, ale już nie chcę zmieniać. Widocznie to rodzinne.
Połówkowe mam 7.10 na razie trzech lekarzy mówi, że raczej dziewczynka. Nie mogę się doczekać jak będzie pewnik ale może i dobrze że nie wiem jeszcze, chcę żeby się potwierdziło jak będzie ze mną mój chłopak (on też bardzo przeżywa jak chodze do gina w godzinach jego pracy i on nie może być )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też nie dowierzam, że to dziewczynka u mnie. Mimo, że widziałam wczoraj, że nie ma dzyndzla to tyle się naczytalam o tych zmianach płci Też przyjelam sobie, że jak na polowkowych w 3d mi potwierdzi babe to już tak zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 09:24   #1539
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Gratuluje dziewczynki! I zycze dziewczynek/chlopakow wszystkim zgodnie z zyczeniem oczywiscie kazde bez wyjatkow zdrowe i silne, niezaleznie od plci

Mnie wczoraj dwie osoby powiedzialy, ze nawet w pracowym uniformie juz widac brzuszek
Potem kupilam pierwsze ciuszki dla dzidziusia (dostalismy rzeczy / prezenty od znajomych i rodziny, ale sami nic nie kupilismy jeszcze) w Lidlu, takie slodkie! I jedyne unisex w tym rzucie, bo myslalam jeszcze o spiworku ale albo rozowe albo blekitne :/ i oferta ciazowa tez niezbyt ciekawa. Ale mysle, ze bedzie event conajmniej jeden przed lutym to nadrobie (mowie o UK Lidlu).

I jestem niemal pewna, ze wczoraj wyraznie poczulam ruchy! Takie dziwne, jakby fikolki w plynie w brzuchu mi ktos robil, na pewno nie biegunka ani gazy, czy tak to sie powinno czuc? Kilka razy sie powtorzylo, jak przyszlam do domu i rozmawialam ze swoim plus niemal wszystkie zwierzeta wydawaly jakies odglosy IMG_4420.jpgIMG_4419.jpg
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 12:35   #1540
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Gratuluje dziewczynki! I zycze dziewczynek/chlopakow wszystkim zgodnie z zyczeniem oczywiscie kazde bez wyjatkow zdrowe i silne, niezaleznie od plci

Mnie wczoraj dwie osoby powiedzialy, ze nawet w pracowym uniformie juz widac brzuszek
Potem kupilam pierwsze ciuszki dla dzidziusia (dostalismy rzeczy / prezenty od znajomych i rodziny, ale sami nic nie kupilismy jeszcze) w Lidlu, takie slodkie! I jedyne unisex w tym rzucie, bo myslalam jeszcze o spiworku ale albo rozowe albo blekitne :/ i oferta ciazowa tez niezbyt ciekawa. Ale mysle, ze bedzie event conajmniej jeden przed lutym to nadrobie (mowie o UK Lidlu).

I jestem niemal pewna, ze wczoraj wyraznie poczulam ruchy! Takie dziwne, jakby fikolki w plynie w brzuchu mi ktos robil, na pewno nie biegunka ani gazy, czy tak to sie powinno czuc? Kilka razy sie powtorzylo, jak przyszlam do domu i rozmawialam ze swoim plus niemal wszystkie zwierzeta wydawaly jakies odglosy Załącznik 7691043Załącznik 7691042
Świetne body! Uwielbiam ten kolor i gdybym miała robić wyprawkę od A do Z sama to pewnie bym się zdecydowała na jego nadmiar Ale dostaliśmy masę ubranek, ten dzidziuś ma już wszystko, ale pewnie coś kupię, bo ciężko się powstrzymać!

Ciężko powiedzieć, czy to co czujesz to ruchy - ale skoro się zastanawiasz, to pewnie są one! Jest to zupełnie coś innego niż praca jelit itp. Ja pierwsze ruchy czułam nisko pod pępkiem, delikatne puknięcia, jakby mała rybka. A teraz są już wyraźne kopniaki, wyczuwam je nawet ręką. Na samym początku czułam je najlepiej leżąc na płasko po jedzeniu, albo w łóżku wieczorem - może tak spróbuj. Teraz spaceruję godzinę dziennie i dzidzia najbardziej szaleje po spacerze, jak się kładę na odpoczynek Niech się przyzwyczaja do spacerów w wózku haha

Wczoraj mąż powiedział teściom jakie imię wybraliśmy dla synka i teść bardzo się cieszył - to imię jego zmarłego taty, więc trochę się bałam reakcji, czy nie będzie to dla niego przykre, ale odebrał to pozytywnie, więc kamień z serca

Dziewczyny, macie nawilżacz powietrza, albo planujecie kupić? Zastanawiam się nad tym, bo luty i sezon grzewczy = suche powietrze. Myślicie, że warto?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 13:28   #1541
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Ja czuję ruchy dziewczyny nareszcie ️ póki co jakieś pukniecia Max 5 /6 razy dziennie, ale zawsze coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-14, 13:43   #1542
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja czuję ruchy dziewczyny nareszcie ️ póki co jakieś pukniecia Max 5 /6 razy dziennie, ale zawsze coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super! Widzisz nastawienie też ma znaczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

A nawilżacz mam, u nas bardzo sucho było w poprzednim mieszkaniu. Teraz nie wiem jak będzie, ale myślę, że kilka razy włączymy czy tak czy tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 14:02   #1543
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Ja nie kupuję nawilżacza po mam ok powietrze w pokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 15:13   #1544
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny patrzcie jaka bryka 😍, ale bym wozila Zuzie moja w niej 😁 Kurcze mam wózek, ale teraz zaczynam się zastanawiać. Nie jestem fanką 2 w 1, ale ten jest kompaktowy i lekki 8,6 kg wiec jak na gondole to prawie nic 😊 Ahh się rozmarzyłam 😉
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg babyactive_mommy_peony.jpg (202,6 KB, 53 załadowań)
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 15:19   #1545
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Super! Widzisz nastawienie też ma znaczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

A nawilżacz mam, u nas bardzo sucho było w poprzednim mieszkaniu. Teraz nie wiem jak będzie, ale myślę, że kilka razy włączymy czy tak czy tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Masz rację, ale wiecie jak to jest człowiek zawsze zakłada najgorsze nie wiem czemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 08:25   #1546
GreenyYogini
Raczkowanie
 
Avatar GreenyYogini
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 52
Dot.: Mamy luty 2020

Czujecie kopnięcia?? Jak?? Czy to nie za wcześnie? Ja jestem w 19 tyg i chyba wciąż jedyne ruchy jakie czuję to jelita. Chociaż czasem takie puk jest ale nie wiem czy to też nie jelito. Hmmm.... Dziwna sprawa. Jutro mam gina w końcu, posłucham serca Detektora nie kupuję, bo będę bardziej schizować znając siebie.
Zakupy w listopadzie, jeszcze dla mnie nadal za wcześnie, taki przesąd mam

Cieszycie się, że w końcu jesień? Ja ogromnie! Powietrze takie przyjemne, klimatyczne wieczory... Można w płaszczyk wskoczyć
A brzuch to ja już mam że hoho!
W październiku zaczynam szkołę rodzenia, na kurs ceramiki się zapisałam... Nie wiem co robić z wolnym czasem ��
GreenyYogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 09:00   #1547
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez GreenyYogini Pokaż wiadomość
Czujecie kopnięcia?? Jak?? Czy to nie za wcześnie? Ja jestem w 19 tyg i chyba wciąż jedyne ruchy jakie czuję to jelita. Chociaż czasem takie puk jest ale nie wiem czy to też nie jelito. Hmmm.... Dziwna sprawa. Jutro mam gina w końcu, posłucham serca Detektora nie kupuję, bo będę bardziej schizować znając siebie.
Zakupy w listopadzie, jeszcze dla mnie nadal za wcześnie, taki przesąd mam

Cieszycie się, że w końcu jesień? Ja ogromnie! Powietrze takie przyjemne, klimatyczne wieczory... Można w płaszczyk wskoczyć
A brzuch to ja już mam że hoho!
W październiku zaczynam szkołę rodzenia, na kurs ceramiki się zapisałam... Nie wiem co robić z wolnym czasem ��
To bardziej pukniecia niż kopniecia. U mnie są po lewej stronie blizny po cieciu cesarskim więc to chyba nie jelito Chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 09:04   #1548
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez GreenyYogini Pokaż wiadomość
Czujecie kopnięcia?? Jak?? Czy to nie za wcześnie? Ja jestem w 19 tyg i chyba wciąż jedyne ruchy jakie czuję to jelita. Chociaż czasem takie puk jest ale nie wiem czy to też nie jelito. Hmmm.... Dziwna sprawa. Jutro mam gina w końcu, posłucham serca Detektora nie kupuję, bo będę bardziej schizować znając siebie.
Zakupy w listopadzie, jeszcze dla mnie nadal za wcześnie, taki przesąd mam

Cieszycie się, że w końcu jesień? Ja ogromnie! Powietrze takie przyjemne, klimatyczne wieczory... Można w płaszczyk wskoczyć
A brzuch to ja już mam że hoho!
W październiku zaczynam szkołę rodzenia, na kurs ceramiki się zapisałam... Nie wiem co robić z wolnym czasem ��


Ja czuję od 16 tygodnia i to właśnie bardziej puknięcia niż mocne kopniaki, ale ostatnio aż zaczęłam je widzieć tak już brzuch mi podskakuje
A z jesieni cieszę się ogromnie. To moja ulubiona pora roku. Najlepiej się wtedy czuję i też lubię te długie wieczory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 10:09   #1549
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Ja nie, że nie lubię, ale dla mnie sezon chorobowo przeziebieniowy Ja bardzo lubię wiosnę i lato

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 10:13   #1550
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Ja czuję od 16 tygodnia i to właśnie bardziej puknięcia niż mocne kopniaki, ale ostatnio aż zaczęłam je widzieć tak już brzuch mi podskakuje
A z jesieni cieszę się ogromnie. To moja ulubiona pora roku. Najlepiej się wtedy czuję i też lubię te długie wieczory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też od 16tc, delikatne puknięcia Mam wrażenie, że w tym tygodniu maluch rusza się mniej, ale nie panikuję, byłam na USG niedawno, koniec z tym zamartwianiem się na zapas. Najwazniejsze, ze ruchy są codziennie I cieszą coraz bardziej!

Ja zabrałam się dzisiaj za segregowanie ostatniej porcji ubranek, jakie dostałam od rodziny i bliskich. Chciałabym mieć to już w głowy, zorientować się, czego ewentualnie brakuje. Także spędzam przedpołudnie oglądając mini ciuszki

Kocham jesień! Wilgotne poranki, z mgłą nad pobliskim polami, łąki pełne nawłoci i coraz krótsze dni! Odświeżyłam ostatnio jesienny koc i uskuteczniam wieczorne czytanie książek i oglądanie seriali. Żadna pora roku nie jest tak korzystna do takiego spędzania czasu, jak jesień! I czekam na grzyby! Nie lubię ich jeść, ale uwielbiam zbierać.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 10:15   #1551
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Ja też od 16tc, delikatne puknięcia Mam wrażenie, że w tym tygodniu maluch rusza się mniej, ale nie panikuję, byłam na USG niedawno, koniec z tym zamartwianiem się na zapas. Najwazniejsze, ze ruchy są codziennie I cieszą coraz bardziej!

Ja zabrałam się dzisiaj za segregowanie ostatniej porcji ubranek, jakie dostałam od rodziny i bliskich. Chciałabym mieć to już w głowy, zorientować się, czego ewentualnie brakuje. Także spędzam przedpołudnie oglądając mini ciuszki

Kocham jesień! Wilgotne poranki, z mgłą nad pobliskim polami, łąki pełne nawłoci i coraz krótsze dni! Odświeżyłam ostatnio jesienny koc i uskuteczniam wieczorne czytanie książek i oglądanie seriali. Żadna pora roku nie jest tak korzystna do takiego spędzania czasu, jak jesień! I czekam na grzyby! Nie lubię ich jeść, ale uwielbiam zbierać.
A nie boisz się o kleszcze? Powiem szczerze że sama.bym poszła ale rodzina boi się że złapie jakiegoś kleszcza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 10:34   #1552
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja nie, że nie lubię, ale dla mnie sezon chorobowo przeziebieniowy Ja bardzo lubię wiosnę i lato

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jeszcze długo nie bedzie widać ruchów bo bardzo bardzo muszę się skupić żeby je czuć , ale zawsze coś biorąc pod uwagę, że ostatnio nawet bulgotow nie czułam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 11:44   #1553
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Ja koncze 16tydz, mysle ze czulam/czuje jakies pukniecia czy nie jelitowe ruchy ale bardzo delikatnie. Natomiast przedwczoraj i wczoraj czulam taka wirowke, pod pepkiem i na pewno nie byly to gazy czy inne rzeczy

Kiedy mowie do brzuszka, wszystkie moje zwierzeta (2koty i pies) przybiegaja i mialcza albo piszcza, mysle ze dlatego, ze uzywam ‚baby’ albo ‚baby Q’ wiec zadnego imienia, ktore one znaja, a ton taki, jakbym mowila do ktoregos z nich i wszystkie sa zdezorientowane przy czym jeden z kotow normalnie sie tak nie zachowuje, wiec tez sie zastanawiam, czy moze one wiedza i po prostu sa zazdrosne oczywiscie poswiecam wszystkim tyle samo czasu i czulosci jak przedtem i poki co w ich zyciu nic sie nie zmienilo (poza tym, ze ktos inny sprzata im kuwetki).
Przy okazji zwierzat, zawsze jak mowie tutaj komus o wstawieniu siatkowych drzwi do pokoiku dziecka i trzymaniu kotow z daleka w nocy/kiedy nie bedziemy z dzieckiem w pokoju, kazdy sugeruje siatkowa nakladke na dziecięca kolyske zamiast drzwi. No i teraz mam zagwostke, choc nie specjalnie jestem przekonana do trzymania dziecka ‚w klatce’....

W przyszlym mies kupuje poduszke, bo mi juz niewygodnie i siagle sie przekrecam na plecy albo brzuch pod dziwnym katem. Do tego farby i naklejki do ozdobienia pokoiku. Juz przegladam tez strony komisow meblowych i fb jesli zobacze meble w odpowiednim kolorze tez chyba juz nie bede sie powstrzymywac.
Patrze tez juz konkretniej na wozek i chyba ostatecznie bedzie 3w1, wtedy fotelik kupimy dopiero jak luska bedzie za mala. Nasz wozek musi byc ok na lesna sciezke, a inne elementy (waga/wielkosc) nie sa tak ogromna przeszkoda. No i wtedy bedzie musial byc nowy, bo juz widzialam kilka uzywanych w ‚super kondycji’ powyginanych pod dziwnym katem
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 14:45   #1554
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
A nie boisz się o kleszcze? Powiem szczerze że sama.bym poszła ale rodzina boi się że złapie jakiegoś kleszcza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, że się boję Ale ten strach mnie nie może ograniczać, kocham las i codziennie do niego spaceruję (mam 20 minut drogi polną ścieżką). Po prostu staram się nie zagłębiać w wysoką trawę, a po powrocie ze spaceru zawsze ściągam ubranie i oglądam się. To nieraz uchroniło mnie od kleszcza. Trzeba odczarować temat lasu Tam jest samo dobro, spokój, najpiękniejszy rodzaj ciszy. A kleszcza niestety można złapać nawet na podwórku
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 16:26   #1555
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Harmattan ja dzisiaj byłam na grzybach 😍 piękne prawdziwki już się pokazują. Byliśmy całą rodziną,też się boje o kleszcze ale przecież nawet "za płotem" można złapać. Zawsze się oglądam i rozbieram jak wrócę. Kocham las,grzyby i tą ekscytację jak znajdę grzybki 😊

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Ania super,że czujesz ruchy 😍 tak bardzo na nie czekałaś i są 😀 wózek piękny dla Zuzki

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Wczoraj się dowiedziałam,że moja koleżanka jest w ciąży i ma termin na kwiecień. Super bo bardzo długo się starali i poronienie za sobą też miała. No bardzo im kibicuję 😀
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 06:38   #1556
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

u nas ledwo sie przedszkole zaczelo corka mi przyniosla do domu jelitowke ;p potem ja sie zarazilam a teraz obie mamy katar taki paskudny ..a na 12 ide do ginekologa odebrac wyniki mam nadzieje ze nie bedzie mial nic przeciwko ze ide do niego a nie do tamtego ciula
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 09:12   #1557
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez GreenyYogini Pokaż wiadomość
Czujecie kopnięcia?? Jak?? Czy to nie za wcześnie? Ja jestem w 19 tyg i chyba wciąż jedyne ruchy jakie czuję to jelita. Chociaż czasem takie puk jest ale nie wiem czy to też nie jelito. Hmmm.... Dziwna sprawa. Jutro mam gina w końcu, posłucham serca Detektora nie kupuję, bo będę bardziej schizować znając siebie.
Zakupy w listopadzie, jeszcze dla mnie nadal za wcześnie, taki przesąd mam

Cieszycie się, że w końcu jesień? Ja ogromnie! Powietrze takie przyjemne, klimatyczne wieczory... Można w płaszczyk wskoczyć
A brzuch to ja już mam że hoho!
W październiku zaczynam szkołę rodzenia, na kurs ceramiki się zapisałam... Nie wiem co robić z wolnym czasem ��
Mój ukochany płaszczyk może ma 65 w talii, więc mnie nie pocieszylas tymi opowieściami o klimatycznych jesiennych wieczorach. Aczkolwiek jesień bez deszczu i przerazliwego zimna ma dla mnie swój urok
Ja też jeszcze nie kupuje. Mam wprawdzie coś z lidla ale kumpela ma termin na sobotę i specjalnie nie rozpakowuje tych ciuszkow. Zależy jaki rozmiar chłopca z niej wyskoczy A nie kupuje bardziej zwz na to że nie jestem pewna płci.
Ja kopnięcia czuje tak mocne że już się boję co to będzie za silacz. Ale w pierwszej ciąży na tym etapie jeszcze nie czułam. Teraz za to mam duży brzuch i w ogóle ta ciąża jest dla mnie dużo mniej komfortowa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Ja też od 16tc, delikatne puknięcia Mam wrażenie, że w tym tygodniu maluch rusza się mniej, ale nie panikuję, byłam na USG niedawno, koniec z tym zamartwianiem się na zapas. Najwazniejsze, ze ruchy są codziennie I cieszą coraz bardziej!

Ja zabrałam się dzisiaj za segregowanie ostatniej porcji ubranek, jakie dostałam od rodziny i bliskich. Chciałabym mieć to już w głowy, zorientować się, czego ewentualnie brakuje. Także spędzam przedpołudnie oglądając mini ciuszki

Kocham jesień! Wilgotne poranki, z mgłą nad pobliskim polami, łąki pełne nawłoci i coraz krótsze dni! Odświeżyłam ostatnio jesienny koc i uskuteczniam wieczorne czytanie książek i oglądanie seriali. Żadna pora roku nie jest tak korzystna do takiego spędzania czasu, jak jesień! I czekam na grzyby! Nie lubię ich jeść, ale uwielbiam zbierać.
Ja mieszkam na poddaszu i ostatnio mgła wkradala się do pokoju przez okno jak w jakimś horrorze, a to była już ósma rano. Zresztą ją mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie z lasem wiec różne rzeczy się dzieją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 12:00   #1558
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Fjolek u mnie to samo, byłam dzisiaj z córką u lekarza bo nos jej przepuszcza, kaszel i co chwilkę siku chodzi. Niby przeziębienie, zrobiłam jej mocz i jutro wyniki. Mnie głowa już 3dzien boli i jak pomyśle o chorobie to już nie nie dobrze.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Gougou z tą mgłą w pokoju to bardzo mrocznie 😱😱😱 ja akurat kurtki,płaszcze mam z poprzedniej ciąży (corka rodziła się na początku kwietnia) więc nie mam problemu ale w kozaczki to łydka mi się nie zmieści 🙄 a mam takie ładne skórzane ☹ no nic botki jakieś musze kupić. Ja czekam jeszcze tydzień do połówkowych i po tym usg wyciągam ubranka i segreguje. Nie pamiętam czy mam wszystko i ile tego 😅
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 12:10   #1559
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Nie mogę uwierzyć, że to już prawie połowa...Czytam Wasze posty i jest mi tak ciepło na sercu, że gdzieś tam w świecie są kobiety przeżywające to samo, podobnie się martwią i mają podobne rozterki

Ja kupiłam zimową parkę z działu dla mam, ale nie spodziewałam się, że jesień może już sprawić trudność, mam już problem, żeby dopiąć się w jesienną kurtkę upss...

Dostałam w weekend plan zajęć na ostatni semestr moich studiów podyplomowych i nie wiem, jak uda mi się je skończyć haha! Ostatni zjazd mam w 38tc, a egzamin końcowy w lutym...Dodam, że do miasta dojeżdżam pociągiem i zajęcia zajmują cały dzień. Może ponarzekam trochę wykładowcom i pozwolą mi jakoś zaliczyć w inny sposób te przedmioty, może prace zaliczeniowe...Oj, to będą ciekawe miesiące
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 13:48   #1560
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

ja po wizycie doktor powiedzial ze córka no i z cesarka nie beda robic problemow jak pierwsza byla cc bo ostatnio jaksa nagonka jest po szpitalach na cesarki i niecha robic w niektorych miejscach
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.