espumisan easy na wzdęcia. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-23, 13:06   #31
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Stosowała któraś z Was espumisan easy?
Pomógl na wzdęcia?
Kiedy najlepiej go brać? Czy mogę go wziąśc np. dziś wieczorem po jedzeniu i do jutra rana zelży to uczucie wzdęcia?
Przestań faszerować się lekami i zacznij się leczyć
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 14:29   #32
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Przestań faszerować się lekami i zacznij się leczyć
leczę się, leczę a wątek jest z lutego, pisałam to przed basenem bo miałam brzuch wzdęty strasznie a jak sama chyba wiesz - z akceptacją ciała ciężko, tym bardziej jeśli brzuch wzdęty.. a miałam akurat espumisan easy pod ręką :P
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 19:27   #33
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

ojjj, jak ja to dobrze znam, nie jestem gruba, ale brzuch miałam ogromny przez wzdęcia...

a co go tych badań to nie miałam pojęcia, ze coś się bierze, jakoś rzadko choruję
człowiek się uczy przez całe życie
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 12:14   #34
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
leczę się, leczę a wątek jest z lutego, pisałam to przed basenem bo miałam brzuch wzdęty strasznie a jak sama chyba wiesz - z akceptacją ciała ciężko, tym bardziej jeśli brzuch wzdęty.. a miałam akurat espumisan easy pod ręką :P
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 13:24   #35
Naysha
Raczkowanie
 
Avatar Naysha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

ah ostatnio przydal mi sie znowu ten espumisan easy. Bylam na imprezie ze znajomymi i po szklaneczce gazowanego napoju (po coca coli) poczulam wzdecia. Wtedy przypomnialo mi sie, ze w torebce mam jeszcze pare saszetek, wyszlam do lazienki i zazylam tych granulek. Po chwili wrocilam do stolika i czulam sie duzo lepiej. Obeszlo sie bez wstydu
Naysha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 10:52   #36
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

ja tak mam zawsze na imprezach, po piwie, zawsze mam wzdęcia, na co dzień nie piję gazowanego i tak potem reaguję... saszetki na wszelki wypadek noszę w torebce
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 18:50   #37
mademoiselleLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

dziewczyny, mam problem. kilka dni przed okresem mialam nabrzmialy bruzch, wzdecia, czulam sie ociezala itd., ale wyczytalam ze to normalne przed okresem bo organizm magazynuje wode itp. pozniej przyszła miesiaczka, normalna, calkiem obfita, trwajaca tyle samo co zawsze (ok5-6 dni), czulam sie ok. dzień po zakonczeniu miesiaczki-znow czuje sie ocieżale i mam wzdecia. nie jadlam duzo i nie jadlam niczego co mogloby spowodowac taki stan, no, moze oprocz mleka ktore nie wplywa zbt dobrze na moj organizm. ale nawet zanim wypilam mleko, czulam sie jak beczka.. co robic zeby takie uczucie zniknelo?
mademoiselleLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-26, 11:10   #38
madzix24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Tez brałam espumisan ale średnio mi pomagało Teraz biorę Probacti4 Enteric ( jest to probiotyk) i w końcu poczułam upragnioną ulgę. Pozdrawiam
madzix24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 13:33   #39
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

a moze uzywalyscie innych tabletek na wzdecia bo ja mam straszne wzdecia i bole zoladka. a tych tabletek na wydecia jest teraz sporo? jak co dajcie znac
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 16:45   #40
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez Malina666 Pokaż wiadomość
a moze uzywalyscie innych tabletek na wzdecia bo ja mam straszne wzdecia i bole zoladka. a tych tabletek na wydecia jest teraz sporo? jak co dajcie znac
Ja wlasnie sobie kupilam Iberogast,biore 1 dzien, wiec za duzo sie nie wypowiem na jego temat, ale ponoc wielu osobom pomógł. Ja jednak obawiam się, że przez to, że żuję bardzo dużo gum do żucia, niewiele mi pomoze a te gumy to juz uzaleznienie i ciezko z nim zerwac...
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:26   #41
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Kobitki
jak zazywacie ten espumisan easy?
codzinnie regularnie tak jak jest napisane na ulotce czy tylko gdy czujecie sie wzdete?
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 16:42   #42
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

hmm podbijam watek.

caly czas jestem wzd.ęta juz przez dłuższy czas, codziennie przelewa mi sie w brzuchu, dosłownie. Wieczorem mam problemy z zasypianiem, bo dokuczaja mi skurcze jelit. Rano jest to samo co dzień wczesniej i tak w kółko. Ostatnio spędza mi to już sen z powiek espumisan nie dziala, ani easy ani normalny. Bralam Iberogast, też nie dawał rezultatów. Wzdęcia mam po wszystkim, po jednych produktach mniejsze, po innych większe, ale po wszystkim.
Wiem, że najlepiej byłoby się wybrać do lekarza, ale w tym właśnie jest problem..

czy znacie jakiś skuteczny sposób, który wydostanie te gazy na zewnątrz...? Myślałam o lewatywie, ale jakies inne? Słyszałam o sodzie oczyszczonej popitej colą..próbował ktoś?
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 10:15   #43
9kini0
Rozeznanie
 
Avatar 9kini0
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 974
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Nie bierzcie jakiś sztucznych leków Spróbujcie zmienić swoją dietę nawet na zasadzie prób i błędów. Coś Wam nie służy. Ja grubo ponad rok próbowałam różnych diet bo ciągle dokuczały mi wzdęcia i gazy i okazało się że mam je od TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH! Przyjmowałam je ponad 3 lata i nie wiedziałam, że te one powodują u mnie takie objawy Ostatnio zrobiłam sobie przerwą dwumiesięczną i jest jak ręką odjął! Nie wracam już do tabletek bo naprawdę czuję ulgę
__________________

"jesteś własnością tego, co posiadasz" FC


9kini0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 11:31   #44
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

to chyba mi nic nie sluzy, bo wzdęcia mam po wszystkim. Zreszta - budze sie, wzdecia, przelewanie w brzuchu, kłucie, zasypiam to samo. I tak w kółko, całe dnie..
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:16   #45
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
to chyba mi nic nie sluzy, bo wzdęcia mam po wszystkim. Zreszta - budze sie, wzdecia, przelewanie w brzuchu, kłucie, zasypiam to samo. I tak w kółko, całe dnie..
Oj biedna ty...Współczuję ci i mam nadzieję, że w najbliższym czasie odwiedzisz lekarza, a póki co bierz tę no-spę jak ci chociaż trochę pomaga i kładź się na brzuchu z ugiętą prawą nogą (tak trochę na boku) powinny te gazy schodzić. Ciepła kąpiel, oklepana herbata z kopru włoskiego....jednak jeśli czujesz potrzebę oddania gazów a nic z tego nie wychodzi i dzieje się tak przez dłuższy czas to znaczy że wymagasz wnikliwych badań i zapewne leczenia.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 14:46   #46
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
Oj biedna ty...Współczuję ci i mam nadzieję, że w najbliższym czasie odwiedzisz lekarza, a póki co bierz tę no-spę jak ci chociaż trochę pomaga i kładź się na brzuchu z ugiętą prawą nogą (tak trochę na boku) powinny te gazy schodzić. Ciepła kąpiel, oklepana herbata z kopru włoskiego....jednak jeśli czujesz potrzebę oddania gazów a nic z tego nie wychodzi i dzieje się tak przez dłuższy czas to znaczy że wymagasz wnikliwych badań i zapewne leczenia.
nic mi to nie pomaga niestety, wczoraj kupiłam espumax (jedna tabl. ma 125 mg simetikonu) ale też nic to nie dało.Znalazłam poradnię gastrologiczną blisko mojego miasta i niedługo będę dzwonić
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:19   #47
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

och jak ja znam ten ból w moim przypadku najlepiej jest jesli w ogole nie jem xD nabiał - tragedia blonnik - tragedia kawa - tragedia biale pieczywo/makaron- tragedia mieso - tragedia wiec co mam jesc? wzmocnie mięśnie brzucha, może to pomoże choć uczucie pozostanie
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 15:15   #48
colson
Raczkowanie
 
Avatar colson
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 336
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
och jak ja znam ten ból w moim przypadku najlepiej jest jesli w ogole nie jem xD nabiał - tragedia blonnik - tragedia kawa - tragedia biale pieczywo/makaron- tragedia mieso - tragedia wiec co mam jesc? wzmocnie mięśnie brzucha, może to pomoże choć uczucie pozostanie
może bierz coś na florę bakteryjną jelit ?
__________________
Biologia R
Chemia R


cel : medycyna

Ignavia corpus habetat, labor firmat
colson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 08:56   #49
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 064
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez colson Pokaż wiadomość
może bierz coś na florę bakteryjną jelit ?
polecam sanprobi. naprawde pomaga, tylko cena nieciekawa.
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

bloguję sobie
cordellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 11:32   #50
colson
Raczkowanie
 
Avatar colson
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 336
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

poszukaj apteki ' stylowej' i zapytaj o tańsze odpowiedniki

ja stosowałam linex i multilac, mogę polecić
__________________
Biologia R
Chemia R


cel : medycyna

Ignavia corpus habetat, labor firmat
colson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:02   #51
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

hej dziewczyny
też mam wzdęcia i sobie z nimi nie radzę. Kupiłam dziś espumisan i herbatkę z kopru włoskiego, i zobaczymy, co ta kuracja mi przyniesie.
kiedyś jadłam codziennie activię, ale tuż po tym, jak z nią skończyłam, wzdęcia wróciły

doraźnie pomagają też masaże brzuszka, ale wiadomo, że są sytuacje, w których nie da się tego zrobić

polecam też ćwiczenia na brzuch... robiłam kilkakrotnie a6w i podczas jej trwania wzdęcia mi się zredukowały... ale jakoś nie widzi mi się do końca życia katować brzucha ćwiczeniami... :/

poza tym zauważyłam, że też chyba nie dane jest mi jeść nabiału i błonnika i też jestem w kropce i zupełnie nie wiem, czym się karmić, żeby było dobrze

myślicie, że preparaty wspomagające florę jelitową naprawdę podziałają?
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 14:37   #52
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Mi espunisan też nie pomaga, wzdęcia mam od połowy miesiąca i podejrzewam płatki owsiane bo tak mniej więcej w tym okresie zaczęłam je jeść, na pewno mam wzdęcia tez po jabłkach. Ból jest niesamowity , ledwo wytrzymuje, biegam 20 razy dziennie do toalety masakra..... dzis kupię herbatkę z kopru włoskiego.
Kiedyś gdzieś wyczytałam ze stałe stosowanie espunisanu powoduje że gazy zaczynaja się ulatniać bezwiednie..
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 20:17   #53
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Ja mam już wzdęcia od kilku lat. Ogólnie jestem bardzo szczupła i smukła, ale brzuch zawsze wystawał. Cały czas mam wrażenie, że to od zbędnego tłuszczu tam. Jednak jest go raczej mało i czasem, raz na ruski rok jak wstanę z rana i cudem nie mam wzdęcia to brzuch jest niemal idealnie płaski. Niestety zazwyczaj nawet jak wstaję rano to już jestem wydęta i czuję się jak w ciąży. I u mnie raczej nie jest to spowodowane od jedzenia. Nie spożywam w ogóle produktów, które mogłyby powodować wzdęcia. No może mleko, które uwielbiam, ale kiedyś w ogóle go nie piłam i było identycznie. Osobiście nie wierze, że jedzenie może być aż tak szkodliwe. Ile ja się już naczytałam, że jogurty, mleko, otręby i wiele innych szkodzą zdrowiu. Takim sposobem to ja bym nic nie mogła jeść. To jest bez sensu. Postaram się jesć codziennie Activię i pić herbatę z kopru włoskiego i może coś pomoże. A nie orientuje się ktoś, czy są może jakieś krople do picia w aptece na wzdęcia?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 00:21   #54
chooco92
Raczkowanie
 
Avatar chooco92
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 111
GG do chooco92
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Krople Esputicon ;]
Około 15 zł koszt
__________________
"Zazdrość to taki mały drań, który piórkiem chciwości łaskocze nasze ego. "



Narysujesz?
Zapytasz?
chooco92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:26   #55
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A nie orientuje się ktoś, czy są może jakieś krople do picia w aptece na wzdęcia?
Jasne, z rodziny espumisanu właśnie w postaci płynnej - kropel, na pewno mają w aptece.
Ja z kolei ciekawa jestem tego espumisanu easy...
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 18:13   #56
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Spróbuj, moim zdaniem to świetny pomysł z tymi saszetkami, raz dwa wsypujesz do buzi nikt nie widzi, poza tym ma bardzo dobry smak. Jak dla mnie smakuje jak jakiś cukierek pudrowy. Dodatkowo jeszcze ogromnym plusem jest to że mogę łączyć go z antybiotykiem!
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 00:22   #57
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Acha, smaczne mówisz to motywujące do zakupu a masz jeszcze ? wiesz jak to tam z substancją czynną w sensie mocą działania ?
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 19:43   #58
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

hahah wiesz, że się nigdy nie zastanawiałam nad substancją czynną w tym leku xD ale już sprawdzam. Mam substancją czynną jest jakiś symetykon. Nic mi to nie mówi, ale jest tam :P
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 13:04   #59
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Substancją czynną we wszystkich lekach tego typu jest to samo. Tu nie ma wielkiego odkrycia. Najważniejsze jest to w jakiej dawce jest ta substancja czynna i to należy porównywać gdy zastanawiamy się nad wyborem leku.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 02:24   #60
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Pisząc o mocy działania miałam właśnie na myśli dawkę.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:25:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.