Usuwanie rumienia laserem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-14, 23:06   #1
Levv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Angry

Usuwanie rumienia laserem


Cześć dziewczyny,
Mam problem z zaczerwienioną twarzą przede wszystkim podczas niskich temperatur (ale nie tylko mrozów, zaczyna się już przy jakichś 15 stopniach...).
Jest to dosyć niekomfortowe, wiele razy słyszałam "ale masz czerwony nos", "ale jesteś czerwona", a u mnie to po prostu norma, że wyglądam jak stary alkoholik od jesieni do zimy. Myślałam o zabiegu laserowego usuwania rumienia, tylko zastanawiam się czy to ma w ogóle jakiś sens, jeżeli podczas "normalnych" warunków, czyli siedząc sobie w ciepłych pomieszczeniach, moja cera jest niemal zupełnie normalna i nic nie widać (czasem lekkie rumience na policzkach). No ale przede wszystkim czytając o laserze wszędzie tylko widzę usuwanie naczynek, ewentualnie stałego rumienia, a nie takiego przemijającego zaczerwienienia. Nawet nie wiem czy mnie z gabinetu nie wyrzucą z takim "problemem" lub co gorsza po prostu wyrzucę pieniądze w błoto, a i tak nic to nie zmieni.
Czy któraś z was poddawała się takiemu zabiegowi mając podobny problem, tzn rumień przemijający? I jakie efekty miałyście?
Levv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 15:48   #2
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Usuwanie rumienia laserem

A nie jest to przypadkiem trądzik różowaty? Polecam wizytę u dermatologa. Sama mam podobne objawy i leczenie przynosi skutki (ja stosuję okresowo rozex, acne derm, kremy do skóry naczynkowej). Dermatolog nic nie wspominał o możliwości leczenia laserem trądziku różowatego, przynajmniej w tej pierwszej fazie (czyli właśnie przemijający rumień, głównie policzki i nos).
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 09:40   #3
Levv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Usuwanie rumienia laserem

Możesz mieć rację, nie pomyślałam o tym. Rzeczywiście kiedy byłam u kosmetyczki jako nastolatka, to sugerowała mi, że mogę mieć skłonności do trądziku różowatego, wiele lat temu to było i jakoś to wyparłam za świadomości Nie wiedziałam nawet, że można to skutecznie leczyć.
Levv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-18 09:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.