Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zapraszam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-22, 23:54   #1
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26

Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zapraszam


uszanowanko

w tym wątku, chciałabym powymieniać się doświadczeniem i wiedzą na temat kuracji anty trądzikowej i kosmetyków/leków na skórę oraz patentami na nieskazitelną skórę

moja codzienna pielęgnacja polega na :
rano:
-mycie twarzy emulsją Cetaphil
-tonik Soraya Care&Control
-krem Skinoren
Po południu:
-tonik
Wieczorem:
-mycie twarzy emulsją Cetaphil
-tonik Soraya Care&Control
-krem Skinoren
-kwas Lysanel Active [właśnie się tak zastanawiam czy przypadkiem nie od tego mam tłustą skórę? ]
-ewentualnie na drobne wypryski- żel punktowy Dermacos

W ciągu tyg: 1x peeling [Garnier \złuszczający peeling w kremie], czasami maseczka głęboko oczyszczająca.

/cetaphil, skinoren, lysanel- te kosmetyki przepisał mi dermatolog./


tak wogóle to chyba od tych wszystkich dermatologicznych specyfików mam tłustą cerę :/

pijecie może jakieś herbatki/ bierzecie witaminy? mi dermatolog powiedział, że jest to zbędne. ale co do diety to się zgadzam, otóż :

SKÓRA JEST ODZWIERCIEDLENIEM NASZEJ DIETY niestety za grzeszki, czasem płacę ubolewaniem nad kolejnymi krostkami

pozdrawiamm wszystkich dotkniętych tym przekleństwem, jakim jest trądzik )
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 10:00   #2
singermarla87
Raczkowanie
 
Avatar singermarla87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 320
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

A kiedy nakładasz krem nawilżający? Prawdobnie dlatego masz tłustą twarz. Skóra domaga się nawilżenia, więc produkuje większe ilości sebum. Dziewczyny polecają krem Humektan, mojej twarzy jednak (zmęczonej i wysuszonej nakładaniem Aknemycinu na noc i Clindacne na dzień) nie pomógł. Potrzebowałam czegoś konkretniejszego i tak kolejny raz przeprosiłam się z AA Help kremem nawilżającym. Wiem, że dermatolodzy zapominają o kremach, albo wręcz zabraniają stosowania w trakcie kuracji, ale chyba nikt nie lubi mieć twarzy jak wężowa skóra. Ja wręcz zapytałam, kiedy mi wolno, bo, że muszę używać kremu było dla mnie jasne, tymbardziej, że mam twarz alergika. Może nakładaj dwa dni swoje wszystkie dermatologiczne specyfiki, a trzeciego odłóż je i nawilżaj tylko twarz, po czym znów przez dwa dni nakładaj, itd. Powodzenia

Edytowane przez singermarla87
Czas edycji: 2008-10-23 o 10:07 Powód: literówka
singermarla87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 10:47   #3
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

dzięki wielkie za odp

odnośnie tego:
'może nakładaj dwa dni swoje wszystkie dermatologiczne specyfiki, a trzeciego odłóż je i nawilżaj tylko twarz, po czym znów przez dwa dni nakładaj, itd.'

spróbuję taką metodę pielęgnacji. o przebiegu napiszę w tym wątku jeszcze

ten skinoren nakładam rano pod makijaż i wieczorem pod ten lysanel, moze to dlatego świeci mi się twarz. w taki razie kiedy mam go nakładać?

a co dermatologów to fakt, Oni często zapominają o nawilżających kremach, co prowadzi do wysuszenia.

znasz może jakieś dobre kremy nawilżające? bo słyszałam, że po matujących jest jeszcze gorszy efekt. miałam kiedyś krem Iwostin nawilżający, ale po Nim jeśli się nie mylę też się świeciła twarz. ale to pewnie była już wina pudru. hmmm. i wez tu dobierz dobry krem nawilżający, ktory by dobrze wspolgral z pudrem :/

tonik spróbuję zastąpić wodą termalną iwostin

pozdrawiam
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:23   #4
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

Przejrzałam tą pielęgnację, używasz kwasów ale... gdzie są filtry ???
I jak wspomniała singermarla87 - nie ma zupełnie nawilżenia
Nie jestem specjalistą, ale troszkę już wizażowej wiedzy liznęłam i nie powiem, ten program pielęgnacji ma spore braki, jak na moje oko
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:01   #5
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

A po co filtry, skoro dużego nasłonecznienia nie ma? Po kremach z filtrami już by wogóle moja twarz świeciła ;p nie lepiej tylko zwykły krem nawilażający ;>?

Sama uważam, że moj program pielegnacji ma braki, ale nie wiem jak go ułozyć
Moze bys cos poradzila, cos zmienila w mojej pielegnacji

z gory, dzieeeeeki stokrotne )
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:39   #6
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

Ojojoj... zajrzyj na którykolwiek watek o kwasach, gdzie wypowiadają się biochemiczki, właśnie w sprawie filtrów, nasłonecznia itp. chociażby kilka pierwszych stron nt. Effaclaru.

Filtry są konieczne, jeśli traktujesz buźkę kwasami, niezależnie od pory roku.
A jeśli odczuwasz wysuszenie, to może warto spróbować nakładać kwasy co 2 a czasem nawet co 3 dni
Warto zajrzeć do wątku o Acnedermie, to ten sam kwas co w Skinorenie, tam Wizażanki opisują swoje programy pielęgnacyjne, możesz skorzystać z ich doświadczeń w kwestii nawilżania.

Na matowienie filtrów podobno świetna jest skrobia.
Tyle w skrócie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:59   #7
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

Dorzucę jeszcze jedno - nie stosuj kremu z kwasami na dzień, jeśli nie chcesz nabawić się przebarwień. I myj twarz tylko raz dziennie, wieczorem - rano wystarczy Ci przetarcie jej łagodnym tonikiem.
Na moje oko w Twojej kuracji za dużo jest specyfików antytrądzikowych, a za mało nawilżających. Skinoren i Lysanel Activ stosujesz, jak rozumiem, wymiennie, co drugą noc?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 17:00   #8
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

Nie rozumiem po co zakładasz tyle podobnych wątków, przecież wczoraj radziłam Ci (razem z innymi wizażankami) na temat pielęgnacji tłustej skóry. Żadna z nas nie powie Ci : używaj tego i tego produktu ,dla Ciebie będzie super!, każda z nas metodą prób i błędów dopasował swój indywidualny program pielęgnacji, więc wypróbuj może coś z tego co już polecałyśmy.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286241

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286587

te wątki też założyłaś i tam otzrymałaś juz kilka ważnych porad.
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:47   #9
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

Cytat:
Napisane przez AjEmHotJuArNot Pokaż wiadomość
A po co filtry, skoro dużego nasłonecznienia nie ma? Po kremach z filtrami już by wogóle moja twarz świeciła ;p nie lepiej tylko zwykły krem nawilażający ;>?
Rece opadaja !!! Ty masz moze prawo nie wiedziec, ale zeby Twoj dermatolog nie wspomnial o tym ani slowem ?!?! SZOK !!!
Poza tym to nieprawda, ze po filtrach twarz sie musi swiecic ... Ja rowniez mam tlusta cere z problemami, ktora od paru lat sezonowo traktuje kwasami - jako filtra ochronnego uzywam kremu do twarzy Shiseido SPF 55 (z niebieskiej serii) i uwazam, ze nie tylko swietnie mnie chroni, ale wrecz matuje! Jest idealny pod makijaz, nie zapycha, nie pozostawia bialej poswiaty, idealnie sie wchlania ... moglabym go wychwalac w nieskonczonosc. Fakt, troszke kosztuje, ale zdecydowanie sa to b. madrze wydane pieniadze.
Proponuje sie zainteresowac tematem, tak jak dziewczyny juz mowily, na wizazu jest cala masa madrosci, nic tylko usiasc przed kompem i czytac ile wlezie!
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:02   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wasz przebieg kuracji antytrądzikowych/ najlepsze kosmetyki na trądzik ITD. Zap

Autentycznie zgłaszam Zły post. Spamujesz forum, zakładasz kilkanaście takich samych wątków itp. Idź spamuj gdzie indziej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.