Nigdy nie jadłam... - testujemy jedzenie + OT - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-04-30, 13:57   #61
melkmeisje
Zakorzenienie

GG do melkmeisje
Dot.: Nigdy nie jadłam... - testujemy jedzenie + OT

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
-Frutti di mare (za wyj. filetow z wybranych ryb). Wygląda obrzydliwie.
- ślimaki, żabie udka, dziczyzna, baranina, jagnięcina

Nie wiem, czy powyższe w ogóle chcę testować.
Krewetek też nigdy nie jadłaś?
melkmeisje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 14:05   #62
Rysia16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie jadłam

serka wiejskiego
tatara
twarożku
kefiru

Niedawno pierwszy raz w życiu zjadłam jogurt naturalny.
wow, jestem zdziwiona. Za dziecka też nie? Jakieś nietolerancje, czy coś? Nie żebym była wścibska ale nie znam chyba nikogo, kto nigdy nie zaznał smaku tych przetworów mlecznych
Rysia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 14:07   #63
agata1213
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
wow, jestem zdziwiona. Za dziecka też nie? Jakieś nietolerancje, czy coś? Nie żebym była wścibska ale nie znam chyba nikogo, kto nigdy nie zaznał smaku tych przetworów mlecznych
Nigdy tego nie jadłam w dzieciństwie, zwyczajnie nie chcieliśmy z bratem, rodzice nie przymuszali, chociaż moja mama je nabiał i lubi. Mój brat to nawet masła nie je, jak w szkole był makaron z serem na obiad to prosiliśmy kucharkę o sam makaron.
agata1213 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 14:13   #64
Rysia16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Nigdy tego nie jadłam w dzieciństwie, zwyczajnie nie chcieliśmy z bratem, rodzice nie przymuszali, chociaż moja mama je nabiał i lubi. Mój brat to nawet masła nie je, jak w szkole był makaron z serem na obiad to prosiliśmy kucharkę o sam makaron.
To ciekawe. U mnie jednak nabiał to była i jest podstawa, makaron z serem, jakieś serowe kluski, placki często jadaliśmy na obiady, jogurty z płatkami, serki wiejskie do kanapki, zabielanie sosu, zup właśnie jogurtem, nie śmietaną. No ale u mnie nie było mowy o wybrzydzaniu i olaboga jakbym nie chciała zjeść tego, co przygotowała mama. Do dziś sporadycznie jadam, raczej już ograniczam.
Rysia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 15:21   #65
Fenenna
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kreskuwka Pokaż wiadomość
Sos trzeba do niego zrobić albo zupę.
Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to zabije jego specyficzną strukturę. Chyba, że chodzi o działanie na zasadzie "byleby jakoś zasłonić innymi składnikami" to może .
Przecież nie jadłam go samego Jadłam z tzw. daniem chińskim,czyli mieszanka warzyw "chińską", kurczakiem, grzybkami, imbirem, sezamem i szczypiorkiem....ale dla mnie ten makaron był taki niedobry że to co go zasłoniło nie uratowało smaku

Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
O, zanim jeszcze realnie poznałam smak masła orzechowego, wyobrażałam je sobie w bardzo konkretny sposób. Okazało się, że moje wyobrażenia były całkiem bliskie rzeczywistości .
A to z kolei jedno z moich największych jedzeniowych rozczarowań. Masło orzechowe wyobrażałam sobie jako coś o dosłownie boskim smaku, jakby słony orzechowy karmel. Teoretycznie powinnam być przygotowana na to co otrzymałam bo jadłam jakieś batoniki z masłem orzechowym ale takie solo jest jednak dla.mnie fuj.
Fenenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 15:42   #66
mdusia123
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A to z kolei jedno z moich największych jedzeniowych rozczarowań. Masło orzechowe wyobrażałam sobie jako coś o dosłownie boskim smaku, jakby słony orzechowy karmel. Teoretycznie powinnam być przygotowana na to co otrzymałam bo jadłam jakieś batoniki z masłem orzechowym ale takie solo jest jednak dla.mnie fuj.
Ja wolę wersję, w której są też niezmielone orzechy, samo idealnie gładkie byłoby dla mnie nudne .

Podpasowały mi też wegańskie zamienniki lodów, które wprowadził Grycan. O ile pamiętam są one robione na mleku kokosowym. Czekoladowe smakują identycznie jak wersja standardowa. A te o smaku masła orzechowego są bardzo kremowe .
mdusia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 15:48   #67
PaulinciaKWC
Zakorzenienie

Cytat:
Lubie wszystko co dotąd wymieniłyście, a z maki kukurydzianej wychodza fantastyczne omlety (wytrawne)

Ostatnio testowałam trawe cytrynową (w słoiku) i jestem mocno rozczarowana, dodałam do dań chińskich z patelni i jak dla mnie to takie łykowate drewienko - nie wiem czy to sie powinno jeśc czy to tylko dla aromatu?
Dla aromatu, trawe dodaje w duzych kawalkach i potem wyciągam lub daję suszoną.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Mnie raz skusil bób w puszce. Nie kupie juz nigdy
PaulinciaKWC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 16:00   #68
HalinaGrazyna
Starszy chorąży sztabowy

Cytat:
Tak anielskie włosy właśnie. To zrobię taka surówkę jak piszesz (czosnek lubię aż do przesady ) bo kupiłam tego makaronu kilka malutkich paczuszek

A kalafiora zjadłam półowe prosto z wody bez masła czy bułki tartej bo aż tak mi smakował a z drugiej połowy zrobiłam sałatkę - ugotowane różyczki kalafiora + rzodkiewka + koperek + jajko na twardo + pomidory koktajlowe + jogurt naturalny (z łyżka majonezu)
Jak zobacze gdzies tego kalafiora to wezme na sprobowanie

Jeszcze z tym makaronem to zamiast udona albo soby do stir fry mozesz dac.
Tylko mocy sos musi byc, taki z imbirem, czosnkiem, teriyaki, sosem sojowym, mozesz dac roche miso paste, olej sezamowy i ew. troche oleju orzechowego i tam na koniec ten makaron dowalic.

...................
Z rzeczy ktore jadlam ostatnio to probowalam smazone pickle i byly pyszne i scotch egg - o matko jakie to jest dobre.

oliwki ze starta skorka z cytryny w oliwie z oliwek. Takie z sokiem z cytryny to czesto robie ale takie ze starta skorka to dopiero teraz probowalam, pycha.

Disclaimer: Wszystkie opinie w moich postach to moje subiektywne opinie oparte na własnych doświadczeniach, nie prawdy objawione.
HalinaGrazyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 16:22   #69
kasztanka3
Pani Mizantrop

Nigdy nie jadlam dan zawierajacych krew - czerniny, kaszanki, roznych azjatyckich i innego pochodzenia blood sausages, bo obrzydza mnie to tak bardzo, ze nie jestem w stanie nawet sprobowac.
Z podobnego powodu nigdy nie jadlam flakow, nerek, serc i innych podrobow, z podrobow jedyna jadalna rzecza jest dla mnie watrobka wieprzowa smazona z cebula. Smak dziecinstwa.
Raz sprobowalam sledzia ze sloika i na jednym gryzie sie skonczylo, okropnosc. Mialam wtedy 20-pare lat.
Stary 2021-04-30, 16:47   #70
theali
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nigdy nie jadlam dan zawierajacych krew - czerniny, kaszanki, roznych azjatyckich i innego pochodzenia blood sausages, bo obrzydza mnie to tak bardzo, ze nie jestem w stanie nawet sprobowac.
Z podobnego powodu nigdy nie jadlam flakow, nerek, serc i innych podrobow, z podrobow jedyna jadalna rzecza jest dla mnie watrobka wieprzowa smazona z cebula. Smak dziecinstwa.
W sumie mam podobnie, poza tym, że kaszankę zdarzyło mi się zjeść.
Flaki jako flaki - fuj. Ale kompozycja przypraw mi odpowiada, więc "flaki" z boczniaków to jest to
theali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 17:03   #71
HalinaGrazyna
Starszy chorąży sztabowy

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W sumie mam podobnie, poza tym, że kaszankę zdarzyło mi się zjeść.
Flaki jako flaki - fuj. Ale kompozycja przypraw mi odpowiada, więc "flaki" z boczniaków to jest to
Jak sie to robi? Bo ja tez flakow nie rusze ale zupe wypije xd

Disclaimer: Wszystkie opinie w moich postach to moje subiektywne opinie oparte na własnych doświadczeniach, nie prawdy objawione.
Stary 2021-04-30, 17:05   #72
theali
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez HalinaGrazyna Pokaż wiadomość
Jak sie to robi? Bo ja tez flakow nie rusze ale zupe wypije xd
Robiłam z tego przepisu.
Stary 2021-04-30, 17:11   #73
kreskuwka
Rozeznanie

Cytat:
Przecież nie jadłam go samego Jadłam z tzw. daniem chińskim,czyli mieszanka warzyw "chińską", kurczakiem, grzybkami, imbirem, sezamem i szczypiorkiem....ale dla mnie ten makaron był taki niedobry że to co go zasłoniło nie uratowało smaku

Wciąż nie widzę tam sosu do makaronu ryżowego musi być sos, np. taki jak napisałam HalinaGrażyna. Ostatnio robiłam sos na bazie masła orzechowego (z sosem sojowym, ostrygowym, czosnkiem, imbirem, cytryną/limonką, chilli + woda), można też zrobić sos koreański jak do tteokbokki, albo na bazie mleczka kokosowego. To niezgodnie ze sztuką, ale do zupy Tom Yum dodawałam makaron ryżowy. Też sajgonki można z nim ukręcić.
kreskuwka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 17:18   #74
HalinaGrazyna
Starszy chorąży sztabowy

Cytat:
Robiłam z tego przepisu.
Dziekuje
Teraz tylko znalezc boczniaki i happy days

Stary 2021-04-30, 17:27   #75
I am Rock
lokalna gwiazda

Jakiś czas temu kupiłam w Biedronce krokiety z mięsem i to tylko dlatego, że w promocji były, a okazało się, że całkiem zjadliwe są.

Podczas amerykańskiego tygodnia w Lidlu kupiłam pastrami (też w promocji) i nic równie pozbawionego smaku chyba w życiu nie jadłam. Fuj.

Mortadeli nigdy nie jadłam, nawet zagranicznej, bo jak na nią patrzę to wiem, że to nie może być dobre.
I am Rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 17:44   #76
HalinaGrazyna
Starszy chorąży sztabowy

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu kupiłam w Biedronce krokiety z mięsem i to tylko dlatego, że w promocji były, a okazało się, że całkiem zjadliwe są.

Podczas amerykańskiego tygodnia w Lidlu kupiłam pastrami (też w promocji) i nic równie pozbawionego smaku chyba w życiu nie jadłam. Fuj.

Mortadeli nigdy nie jadłam, nawet zagranicznej, bo jak na nią patrzę to wiem, że to nie może być dobre.
Pastrami to musi byc takie cieniutko pokrojone i z pieprzem na okolo to jest dobre wtedy.

Stary 2021-04-30, 17:48   #77
theali
Zakorzenienie

A z takich typowo sklepowych rzeczy to lubię od czasu sobie kupić deser czekoladowy z tej serii. Gęsty, bardzo kremowy, trochę budyniowaty. Próbowałam jeszcze czekolady z wiśnią (w miarę, ale wolę samą czekoladę) i kawy (zupełnie mi nie smakowała).
Stary 2021-04-30, 18:44   #78
Mijanou
Wizażowy Kot Igor

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Krewetek też nigdy nie jadłaś?
Nieee. Wyglądają jak robaki.

Uzupełniam o podroby, wnętrzności, czerninkę, surowe wędliny i tatar.

Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209

Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-04-30 o 18:53
mikroREKLAMA
Sukces na Twoim egzaminie
Postaw na sprawdzone przygotowanie do Twojego egzaminu: Matura 2020, Matura 2021, Egzamin Ósmoklasisty 2020.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 997 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 20:37   #79
fore0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Uzupełniam o podroby, wnętrzności, czerninkę, surowe wędliny i tatar.
O właśnie, tatar. Nie mogę się przekonać

Dziś był przełomowy dzień- zamawiałam herbatę w McDonaldzie i zdałam sobie sprawę, że można wybrać jaką się chce, a nie, że mają tylko czarną i nara Całe życie w błędzie.
fore0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 22:03   #80
lulka19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Fajerwerków nie ma, choć do kosza nie trafi.
Za to kotlety rybne w ogóle mi nie podpasowały - czy to domowe czy kupne. Smak jakiś dziwny i konsystencja.
Mniam, uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

" 9 miesięcy noszenia, całe życie kochania"
Bartosz 11.04.2016<3
lulka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 05:30   #81
Mimiko
Zakorzenienie

Cytat:
A z takich typowo sklepowych rzeczy to lubię od czasu sobie kupić deser czekoladowy z tej serii. Gęsty, bardzo kremowy, trochę budyniowaty. Próbowałam jeszcze czekolady z wiśnią (w miarę, ale wolę samą czekoladę) i kawy (zupełnie mi nie smakowała).
Niedawno jadłam czekoladę z wiśnią i bardzo mi smakowała

Stary 2021-05-01, 07:53   #82
_hiver_
Kobieta zimowa

Ostatnio spróbowałam makaronu z czerwonej soczewicy, z sosem ok, tylko bardzo sycący, zjadłam o połowę mniej niż z mąki pszennej durum.
Nowe połączenie smaków czyli burak gotowany i mandarynka w sałacie z vinegret.
Stary 2021-05-01, 08:31   #83
Paprotka_
Wtajemniczenie

Moim odkryciem z ostatniego czasu jest ser halloumi. Szczególnie pokrojony w plastry i grillowany na patelni, bez tłuszczu. Mniam.
Ja też jadałam ciągle to samo, mogłam przez wiele miesięcy jeść na każdy posiłek parówki, aż trafiłam do dietetyka
Stary 2021-05-01, 10:08   #84
PrincessMadeleine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Niedawno jadłam czekoladę z wiśnią i bardzo mi smakowała

To ja byłam ta czekolada z wiśnia przeogromnie rozczarowana nie zmęczyłam, cały czas się zastanawiałam jak można cudowny smak czekolady tak zepsuć kwaśna wiśnia

Rozczarowanie - kiszony kalafior. Kupiłam sobie w słoiczku, bleeee. Stoi w lodowce i nie wiem co z nim począć. Może przejdzie jako do jakiejś wieloskładnikowej sałatki. Jako fajne odkrycie przed kilku lat - jabłuszka kaparowe, pyszka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
PrincessMadeleine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 10:22   #85
Voytkova
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Raz sprobowalam sledzia ze sloika i na jednym gryzie sie skonczylo, okropnosc. Mialam wtedy 20-pare lat.

To samo .Kiedy jeszcze byłam mięsożerna to jedyne co jadalam z podrobów to wątróbka ale nie jakoś z wielkim smakiem tylko żeby sobie podnieść żelazo bo mam z tym problem .Nigdy tez nie jadłam tatara,flaków ani salcesonu .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 10:26   #86
_hiver_
Kobieta zimowa

Fasola edamame czyli zielona soja wyglądająca jak mały bób, łagodny smak jak świeżego groszku.

Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2021-05-01 o 10:27
_hiver_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 10:35   #87
nie_powiem
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Moim odkryciem z ostatniego czasu jest ser halloumi. Szczególnie pokrojony w plastry i grillowany na patelni, bez tłuszczu. Mniam.

Oesu taak... Też kocham, cudowny smak.
Stary 2021-05-01, 11:13   #88
Mahdab
Zakorzenienie

Ja ostatnio kupiłam kiszony bób w biedronce. Jest ok, ale nie na tyle, żeby kupić ponownie, jeśli wciąż będą to wezmę tym razem rzodkiewki.

Moje ostatnie odkrycie to tosty francuskie, widziałam wiele razy w filmach jak się zajadali i nabrałam ochoty, więc poszukalam w Internecie przepis i są pyszne.

Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 11:19   #89
_medianoche
Zadomowienie

Ja nigdy nie jadłam trufli i nie wiem jak smakują.
_medianoche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 11:22   #90
Ifinick
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Fasola edamame czyli zielona soja wyglądająca jak mały bób, łagodny smak jak świeżego groszku.
Tak, tylko trudno znaleźć w sklepach.
Ifinick jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości