Kupuję robota kuchennego - co polecacie - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-04, 21:56   #271
Dana29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Ja zdecydowałam się na zakup Co xxxx6 i nie żąłuje tej decyzji. Ogólnie to obecnie nie wyobrażam sobie by gotować bez takiego urządzenia. Gotuje zdrowiej, szybciej, poszerzyłam też znacznie menu, ku zadowoleniu rodziny. Ogólnie po 3 miesiącach użytkowania, przyznam się, że jak się tak zastanawiam, to nie znalazłam niczego co powodowałoby, że w jakikolwiek sposób bym żałowała tego zakupu

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-08-12 o 10:30 Powód: reklama
Dana29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 22:58   #272
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Dana29 Pokaż wiadomość
Ja zdecydowałam się na zakup C xxxx6 i nie żąłuje tej decyzji. Ogólnie to obecnie nie wyobrażam sobie by gotować bez takiego urządzenia. Gotuje zdrowiej, szybciej, poszerzyłam też znacznie menu, ku zadowoleniu rodziny. Ogólnie po 3 miesiącach użytkowania, przyznam się, że jak się tak zastanawiam, to nie znalazłam niczego co powodowałoby, że w jakikolwiek sposób bym żałowała tego zakupu
Pokaż co gotujesz, chcemy widzieć te zdrowe dania... chcemy tez czas zaoszczędzić.. oświeć nas ...zaczaruj nas tym cudeńkiem
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-08-12 o 10:31 Powód: reklama w cytacie
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 23:41   #273
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Pokaż co gotujesz, chcemy widzieć te zdrowe dania... chcemy tez czas zaoszczędzić.. oświeć nas ...zaczaruj nas tym cudeńkiem
Aż z ciekawości weszłam na stronę tego "cudu". Nie ma to jak marka legitymująca się jedynie jednym numerem telefonu i e-mailem, a siedziba firmy zarejestrowana na jakiejś zad... bocznej uliczce na wsi / przedmieściu. Natomiast jakiś tam plus mają za to, że na stronie dostępne od razu części zamienne do robota.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 16:36   #274
Dana29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Aż z ciekawości weszłam na stronę tego "cudu". Nie ma to jak marka legitymująca się jedynie jednym numerem telefonu i e-mailem, a siedziba firmy zarejestrowana na jakiejś zad... bocznej uliczce na wsi / przedmieściu. Natomiast jakiś tam plus mają za to, że na stronie dostępne od razu części zamienne do robota.
Rozumiem że jakbym napisała ze mam Termomix Varomy za 7 k to dla ciebie byłoby OK, bo siedzibe mają nie wiem powiedzmy w centrum Warszawy. Najbardziej rozśmieszają mnie ludzie, którzy prawdopodobnie nie używają tego rodzaju i najwięcej krytykują

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Pokaż co gotujesz, chcemy widzieć te zdrowe dania... chcemy tez czas zaoszczędzić.. oświeć nas ...zaczaruj nas tym cudeńkiem
Tak jak napisałam wcześniej najbardziej mnie rozbawiają ludzie, który nie korzystają z tego rodzaju urządzeń, a krytykują i moim zdaniem bezpodstawnie atakują. I to w sposób moim zdaniem mający cechy próbu ubliżenia. Najlepsze w tym jest to, ze ja TYLKO odpowiedziałam na założony przez kogoś jakiś czas temu temat i moja odpowiedź mieści się całkowicie w pytaniu zawartym w temacie. A to co i jak gotuję i jak piekę, to poszukaj sobie na YT. Rozumiem, ze na przykład produkt ugotowany na parze jak i smażony w głębokim tłuszczu ma taką samą "jakość"
Dana29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 11:35   #275
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Dana29 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam wcześniej najbardziej mnie rozbawiają ludzie, który nie korzystają z tego rodzaju urządzeń, a krytykują i moim zdaniem bezpodstawnie atakują.
Może nie zrozumiałaś, ale to była ironia, bo post na kilometr śmierci prymitywną reklamą.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:08   #276
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Jak ktoś nie chce wydawać 7 tys to na rynku są tańsze i bardziej pewne wszystko robiące sprzęty, np. w popularnych dyskontach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:48   #277
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Ciekawe czemu w kuchni profesjonalnej nikt w takich urządzeniach nie gotuje. Ile to witamin straconych jest o czasie nie wspomnę ..Normalnie takie urządzenie stoi gdzieś w rogu i służy jako pomocnik, żeby coś tam zmiksować np jakiś sos. W końcu jakieś 2 litry płynu tam się mieszczą ..mam na myśli ten drogi czyli vor werk
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-15, 13:45   #278
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ciekawe czemu w kuchni profesjonalnej nikt w takich urządzeniach nie gotuje. Ile to witamin straconych jest o czasie nie wspomnę ..Normalnie takie urządzenie stoi gdzieś w rogu i służy jako pomocnik, żeby coś tam zmiksować np jakiś sos. W końcu jakieś 2 litry płynu tam się mieszczą ..mam na myśli ten drogi czyli vor werk
Wiesz, że oni głoszą, iż w każdej profesjonalnej kuchni jest ich sprzęt i ludzie, którzy to kupują w to wierzą.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 14:20   #279
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ciekawe czemu w kuchni profesjonalnej nikt w takich urządzeniach nie gotuje. Ile to witamin straconych jest o czasie nie wspomnę ..Normalnie takie urządzenie stoi gdzieś w rogu i służy jako pomocnik, żeby coś tam zmiksować np jakiś sos. W końcu jakieś 2 litry płynu tam się mieszczą ..mam na myśli ten drogi czyli vor werk
No nie do konca

Mam, używam i sprzet ma swoje plusy i minusy.
Mało na nim gotuje potraw obiadowych bo np. makaron/ryż szybciej ugotuje w zwyklym garnku niz w termomiksie. Wiec tu na minus.
Robilam zupy i nie sa złe.
Ale dosc sporo pieke i tu faktycznie jakiekolwiek ciasto robi sie w mig. Jest dobrze wyrobione i naprawde fajnie wyrasta.
Czasem kiedy cos potrzebuje np 15-20 minut (chociazby kluski na parze) to spokojnie w tym czasie robie cos innego i nie musze pilnowac jak cos sie gotuje i myslec o tym, ze sie przypali ( np. kapusta czerwona) bo samo sie miesza. Wiec pod tym wzgledem na +.


Mi osobiscie odpowiada, ze robot nie ma tylu nakladek tylko ostrza, motylek i rzeczy do gotowania na parze. Kenwood jest swietny ale juz ma tych dostawek duzo wiecej i kazda kosztuje. I fakt, ze wszystko jest w jednym naczyniu

Wielkiem minusem dla mnie jest mycie. Wersja 6 ma juz chyba samoczyszczenie ale ja mam 5 i zle sie myje ostrza bo sa zbyt blisko polozone co sprawia, ze trudno myje sie szczeliny. Musze uzywac szczoteczki do zebow.


Musze jednak przyznac, ze termomiks jest jedynym urzadzeniem, ktore poradzilo sobie ze zmieleniem korzenia szczeci, ktorego mąż używał do leczenia boleriozy, bo byl zbyt twardy.

Ułatwia życie, jest to fajny sprzet ale faktycznie dla kogos kto lubi gotowac/piec i nie robi tego okazyjnie. Jesli ktos gotuje raz od czasu to lepiej wziac cos tanszego bo rzeczywiscie bedzie stał w rogu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 15:13   #280
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No nie do konca

Mam, używam i sprzet ma swoje plusy i minusy.
Mało na nim gotuje potraw obiadowych bo np. makaron/ryż szybciej ugotuje w zwyklym garnku niz w termomiksie. Wiec tu na minus.
Robilam zupy i nie sa złe.
Ale dosc sporo pieke i tu faktycznie jakiekolwiek ciasto robi sie w mig. Jest dobrze wyrobione i naprawde fajnie wyrasta.
Czasem kiedy cos potrzebuje np 15-20 minut (chociazby kluski na parze) to spokojnie w tym czasie robie cos innego i nie musze pilnowac jak cos sie gotuje i myslec o tym, ze sie przypali ( np. kapusta czerwona) bo samo sie miesza. Wiec pod tym wzgledem na +.


Mi osobiscie odpowiada, ze robot nie ma tylu nakladek tylko ostrza, motylek i rzeczy do gotowania na parze. Kenwood jest swietny ale juz ma tych dostawek duzo wiecej i kazda kosztuje. I fakt, ze wszystko jest w jednym naczyniu

Wielkiem minusem dla mnie jest mycie. Wersja 6 ma juz chyba samoczyszczenie ale ja mam 5 i zle sie myje ostrza bo sa zbyt blisko polozone co sprawia, ze trudno myje sie szczeliny. Musze uzywac szczoteczki do zebow.


Musze jednak przyznac, ze termomiks jest jedynym urzadzeniem, ktore poradzilo sobie ze zmieleniem korzenia szczeci, ktorego mąż używał do leczenia boleriozy, bo byl zbyt twardy.

Ułatwia życie, jest to fajny sprzet ale faktycznie dla kogos kto lubi gotowac/piec i nie robi tego okazyjnie. Jesli ktos gotuje raz od czasu to lepiej wziac cos tanszego bo rzeczywiscie bedzie stał w rogu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to nie dla mnie. Z powodu diety ograniczam ilosc ciast i bialego pieczywa. Ten korzen to nie dalo sie kupic juz zmielony?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 20:17   #281
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
O to nie dla mnie. Z powodu diety ograniczam ilosc ciast i bialego pieczywa. Ten korzen to nie dalo sie kupic juz zmielony?
Da sie oczywiscie bo wczesniej taki zamawial
Ale zamawiając na roczna kuracje zamowil tanszy bo niezmielony. Nie przypuszczalismy, ze jest tak twardy.

Jak sie ma czas to sprzet daje mozliwosc przygotowania super dań bezglutenowych, bez cukru itd bo jest masa przepisow na ich stronie internetowej. Ale naprawde to dla osob, ktore lubia siedziec w kuchni, a nie dla kogos kto sporadycznie gotuje lub nie lubi. Bo sam sprzet sam w sobie nie sprawi, ze ktos to pokocha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-21, 12:45   #282
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Dziewczyny, a ma któraś robota z lidla?

https://www.lidl.pl/pl/p/dom/wielofu...uchenny/p87080

tego typu?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 06:37   #283
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Może taki Monsieur Cuisine Connect SKMC 1200 trochę nowszy model z WiFi
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 06:38   #284
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Fotki zapomniałem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8DD070AD-C3E3-4E13-B21E-1917972421FC.jpg (72,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B34D5182-A3CB-4832-AB7F-3E403538C459.jpg (53,9 KB, 15 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 07:51   #285
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87522872]Dziewczyny, a ma któraś robota z lidla?

https://www.lidl.pl/pl/p/dom/wielofu...uchenny/p87080

tego typu?[/QUOTE]
U mojego brata w kuchni jest. Szał był ( wszystko zrobi, oszczędzi czas , będziemy jeść tylko domowe jedzenie itd . ) i minął.
Głośny.
To wg mnie blender z niezbyt dużą misą, jak dla rodziny 2 i dzieci, a jednocześnie za dużą do cięcia jednej czy dwóch cebul.
Nie można tego myć w zmywarce
Skąd brać do niego części w razie czego
Nie piecze, nie smaży, nie ugotuje mi garnka leczo ( patrz wielkość miski ), a pierogi i tak trzeba lepić samemu.

Planetarny robot i blender to moja rekomendacja zamiast tego.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 08:37   #286
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Planetarny robot i blender to moja rekomendacja zamiast tego.
Sam robot planetarny to mało, ręczny też by trzeba mieć, bo mam boscha mum i muszę przynajmniej trzy białka wrzucić żeby końcówka łapała.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 17:58   #287
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U mojego brata w kuchni jest. Szał był ( wszystko zrobi, oszczędzi czas , będziemy jeść tylko domowe jedzenie itd . ) i minął.
Głośny.
To wg mnie blender z niezbyt dużą misą, jak dla rodziny 2 i dzieci, a jednocześnie za dużą do cięcia jednej czy dwóch cebul.
Nie można tego myć w zmywarce
Skąd brać do niego części w razie czego
Nie piecze, nie smaży, nie ugotuje mi garnka leczo ( patrz wielkość miski ), a pierogi i tak trzeba lepić samemu.

Planetarny robot i blender to moja rekomendacja zamiast tego.
Z tego co widze, gotuje jeszcze na parze. Mam parowar z Lidla (osobny, nie w zestawie) i jestem z niego tak sobie zadowolona. Poprzedni parowar (inna firma) gotowal warzywa na salatke w 15 min. a ten z Lidla 20 czasem nawet 25 min. Ziemniaki jak sie nie pokroi na drobne kawalki, to czasem nawet pol godziny nie starczy , jajka na twardo 20 min zeby na pewno bylo na twardo. Takze nie wiem jak dziala gotowanie na parze jak to nawet nie jest jego glowna funkcja. Ktos probowal?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 21:44   #288
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87522872]Dziewczyny, a ma któraś robota z lidla?

https://www.lidl.pl/pl/p/dom/wielofu...uchenny/p87080

tego typu?[/QUOTE]
mhm, moja mama ma, ja mam nowszy model i uwielbiam długo się broniłam przed tą maszyną, mam Kitchen Aida i myślałam, że mam wszystko. ale byłam w błędzie robię w tym lidlomiksie naprawdę wszystko - zupy, paruję ryby, warzywa, wyrabiam też ciasto drożdżowe, chociaż na początku mówiłam, że do drożdżowego tylko planetarny ale mi się odmieniło.

bardzo, bardzo lubię właśnie robi mi się budyń na jutro do roboty, ryba i warzywa na lancz też już zrobione
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 14:55   #289
paulina3212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Ja ostatnio zrobiłam sobie meble do kuchni, wykonała mi je firma xxx Teraz jestem w trakcie wyposażania kuchni. Zamierzam kupić sobie termomixa, bo słyszałam, że jest bardzo przydatny w każdej kuchni.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-01-31 o 09:23 Powód: reklama
paulina3212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 14:55:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.