Życie po terapii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-04, 13:36   #1
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62

Życie po terapii


Cześć.

Pewnie były podobne wątki, ale ciężko mi coś takiego znaleźć... Chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał problemy typu lęki, ciągła derealizacja, brak asertywności i zaufania do ludzi, niska samoocena, niezdecydowanie, stany depresyjne itp. i poprzez psychoterapię udało mu się z tego wyjść? U mnie to chyba związane z DDA

Szukam promyka nadziei, że kiedyś będę się normalnie czuć :''D
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 16:46   #2
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Życie po terapii

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Cześć.

Pewnie były podobne wątki, ale ciężko mi coś takiego znaleźć... Chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał problemy typu lęki, ciągła derealizacja, brak asertywności i zaufania do ludzi, niska samoocena, niezdecydowanie, stany depresyjne itp. i poprzez psychoterapię udało mu się z tego wyjść? U mnie to chyba związane z DDA

Szukam promyka nadziei, że kiedyś będę się normalnie czuć :''D

Tak, udało mi się wyjść z depresji, ED i OCD.


Bez terapii, zanim znalazłam odpowiedniego terapeutę, to rzuciłam tym wszystkim w cholerę.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 16:55   #3
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Życie po terapii

W jaki sposob tego dokonalas? Czy to sarkazm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 20:51   #4
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Życie po terapii

Moja mama była DDA i z pomocą terapii udało się jej wyjść z tego i stworzyć normalną rodzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 20:55   #5
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Życie po terapii

Nie jestem DDA, ale terapia pomogła na stany depresyjne i inne problemy. Przynajmniej narazie, jestem dość świeżo po skończeniu, nawet nie rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 22:27   #6
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Życie po terapii

Mi terapia bardzo pomogła wyjść z bagna. Miałam inne problemy, tzn. też miałam niską samoocenę, co w związku przekładało się na problemy z agresją, zazdrością itd. Teraz nie ma po tym śladu. Terapia to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu i polecam, nie zastanawiaj się.

Nawet jeśli się nie uda, to jedyne co stracisz to trochę pieniędzy. W obliczu tego na co niektórzy ludzie wydają - fajki, alkohol, słodycze czy kolejny nieprzydatny łach w szafie to też nie aż taka strata. Spróbuj, naprawdę warto.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 22:49   #7
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Życie po terapii

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Mi terapia bardzo pomogła wyjść z bagna. Miałam inne problemy, tzn. też miałam niską samoocenę, co w związku przekładało się na problemy z agresją, zazdrością itd. Teraz nie ma po tym śladu. Terapia to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu i polecam, nie zastanawiaj się.

Nawet jeśli się nie uda, to jedyne co stracisz to trochę pieniędzy. W obliczu tego na co niektórzy ludzie wydają - fajki, alkohol, słodycze czy kolejny nieprzydatny łach w szafie to też nie aż taka strata. Spróbuj, naprawdę warto.
Niekoniecznie. Źle poprowadzona terapia może zaszkodzić. Polecam książkę na ten temat "Psychoterapia bez makijażu", napisana przez psychologa, zawiera zbiór wywiadów z ofiarami terapii i z terapeutami. Niestety pacjent często ma ograniczone możliwości żeby rozeznać czy terapeuta jest kompetentny, czy pracuje profesjonalnie i czy pacjentowi nie szkodzi/nie naciąga go, itp. Pacjent jako osoba słabsza powierza się w ręce psychpterapeuty z zaufaniem a czasem można się przejechać. Różne są nurty psychoterapii, najbezpieczniejsza (najwięcej danych na temat skuteczności) jest poznawczo-behawioralna.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2019-09-04 o 22:53
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-05, 00:32   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Życie po terapii

Co to znaczy najbezpieczniejsza? Moim zdaniem dla DDA dobry wyborem jest systemówka.

Jesli pacjent nie jest ignorantem i zada sobie trochę trudu, by dowiedzieć się, jak wybrać dobrego terapeutę to minimalizuje ryzyko, o jakim pisze Monika828282.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2019-09-05 o 00:34
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 11:53   #9
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Życie po terapii

Dzięki za odpowiedzi Właśnie chodzę na terapię, w miarę moich finansowych możliwości, czuję, że jest odrobinkę lepiej, ale nadal nie czuję się normalnie i nie wiem, kiedy to uczucie zniknie (i czy w ogóle...) Mam nadzieję, że nie jestem przypadkiem beznajdziejnym, i da się to naprawić
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 12:00   #10
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 503
Dot.: Życie po terapii

Jestem DDA, chodziłam na terapię, pomogła mi przepracować wiele problemów. Pomogły mi także rozmaite terapie alternatywne
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:39   #11
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Życie po terapii

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Mi terapia bardzo pomogła wyjść z bagna. Miałam inne problemy, tzn. też miałam niską samoocenę, co w związku przekładało się na problemy z agresją, zazdrością itd. Teraz nie ma po tym śladu. Terapia to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu i polecam, nie zastanawiaj się.

Nawet jeśli się nie uda, to jedyne co stracisz to trochę pieniędzy. W obliczu tego na co niektórzy ludzie wydają - fajki, alkohol, słodycze czy kolejny nieprzydatny łach w szafie to też nie aż taka strata. Spróbuj, naprawdę warto.
Dobrze słyszeć, że terapia ci pomaga - pamiętam wątek, kiedy zaczynałaś i byłaś bardzo niepewna, czy to ma w ogóle sens. Bardzo cieszy, że jednak okazało się to dobrym ruchem w twoim życiu. No i jesteś też żywym dowodem, że zawsze warto spróbować
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 09:53   #12
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Życie po terapii

A czy są tu osoby, które przez depresję / różne nieprzyjemne stany 'straciły' kilka lat życia (bo zaniedbane studia, relacje z ludźmi, ogólnie rozwój osobisty itp.)? Da się jakoś wybaczyć sobie?
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 10:33   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Życie po terapii

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
W jaki sposob tego dokonalas? Czy to sarkazm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia. Serio.

Po prostu pewnego dnia poczułam się tak zmęczona tym wszystkim, że przestałam zawracać sobie tym głowę.

Po drodze straciłam chłopaka, zawaliłam studia itd., to nie było takie łatwe i przyjemne. Ale kiedy w końcu osiagnęłam dno, to się od niego odbiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
A czy są tu osoby, które przez depresję / różne nieprzyjemne stany 'straciły' kilka lat życia (bo zaniedbane studia, relacje z ludźmi, ogólnie rozwój osobisty itp.)? Da się jakoś wybaczyć sobie?
Tak. Jakbys straciła parę lat życia przez raka, to też byś siebie obwiniała?

Choroba to choroba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 13:58   #14
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Życie po terapii

Cytat:
Napisane przez caral Pokaż wiadomość
Cześć.

Pewnie były podobne wątki, ale ciężko mi coś takiego znaleźć... Chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał problemy typu lęki, ciągła derealizacja, brak asertywności i zaufania do ludzi, niska samoocena, niezdecydowanie, stany depresyjne itp. i poprzez psychoterapię udało mu się z tego wyjść? U mnie to chyba związane z DDA

Szukam promyka nadziei, że kiedyś będę się normalnie czuć :''D
Nie wiem czy ja ''będę normalnie czuć'', ale po terapii da się ''normalnie'' żyć. Charakteru człowieka nie da się raczej zmienić, ale można popracować nad pewnymi cechami charakteru. Mieć na przykład większą pewność siebie, wyższą samoocenę, dobrze czuć się ze sobą psychicznie (czasem fizycznie, zależy od przypadku myślę) etc.

Myślę, że tutaj potrzebny jest czas, żeby się nie wiem ''przyzwyczaić''? do pewnych kwestii? Nie wiem co odczuwasz, jak się czujesz więc wypowiadać się dalej nie będę z oczywistych względów.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:56   #15
caral
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 62
Dot.: Życie po terapii

Hmm, no głównie chodzi mi o to dziwne poczucie, że wszystko jest nie tak, jakby się system zepsuł... Trudne do opisania nie wiem, czy tylko ja tak mam. To chyba jakieś silne lęki, podchodzace pod derealizację
caral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 17:31   #16
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Życie po terapii

Korzystałam z usług różnych psychoterapeutów i niestety... jak wejdę na stronę internetową to powypisywane czego to oni nie leczą. Co do czego przychodzi to dają zwykłe rady jak większość ludzi z którymi można porozmawiać. Nie spotkałam jeszcze takiego co do problemu podszedłby książkowo, na przykład dawał ćwiczenia, także do domu, tak żeby było jasne do czego dążymy i jak to osiągnąć. Chodzi mi o to, że na przykład w poznawczo-behawioralnej można pracować z myślami, nazywać emocje, oceniać w skali 1-10, to tylko jeden przykład. To samo tyczy się kwestii niskiej samooceny, gdy kupię książkę, to są tam zadania, jak pracować aby ją podnieść, a w gabinecie to tylko pogadanka, że w domu było nie tak itd., ale to dalej nie rozwiązuje problemu. Ogólnie psychoterapię polecam, ale też nie nastawiam się już na jakiś "cud" traktuje to jak spotkanie z drugim człowiekiem, który potrafi spojrzeć na sytuację z zewnątrz, problem z którym się borykam, podpowie, pokaże inne alternatywne rozwiązanie.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 18:23   #17
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Życie po terapii

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Korzystałam z usług różnych psychoterapeutów i niestety... jak wejdę na stronę internetową to powypisywane czego to oni nie leczą. Co do czego przychodzi to dają zwykłe rady jak większość ludzi z którymi można porozmawiać. Nie spotkałam jeszcze takiego co do problemu podszedłby książkowo, na przykład dawał ćwiczenia, także do domu, tak żeby było jasne do czego dążymy i jak to osiągnąć. Chodzi mi o to, że na przykład w poznawczo-behawioralnej można pracować z myślami, nazywać emocje, oceniać w skali 1-10, to tylko jeden przykład. To samo tyczy się kwestii niskiej samooceny, gdy kupię książkę, to są tam zadania, jak pracować aby ją podnieść, a w gabinecie to tylko pogadanka, że w domu było nie tak itd., ale to dalej nie rozwiązuje problemu. Ogólnie psychoterapię polecam, ale też nie nastawiam się już na jakiś "cud" traktuje to jak spotkanie z drugim człowiekiem, który potrafi spojrzeć na sytuację z zewnątrz, problem z którym się borykam, podpowie, pokaże inne alternatywne rozwiązanie.
Uważam podobnie. To takie pogadanki "z przyjacielem za pieniądze".
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 23:03   #18
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Życie po terapii

Też korzystałam z terapii, dla mnie nic ona nowego nie wniosła, nie pomogła mi. Ale wierzę że komuś może pomóc. Myślę, że to zależy od osoby i terapeutki/y. Oraz od problemu. Miałam za darmo więc nie żałuję, że skorzystałam, dlatego polecam korzystać na NFZ, nie dokłada się w ten sposób problemu w postaci "żałuję, że tracę na to pieniądze", za kasę nie poszłabym nigdy.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 07:40   #19
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Życie po terapii

Terapia jest proporcjonalnie skuteczna do ilosci pracy i zaangazowania którą się w nią wkłada.
Terapeuta nie jest od radzenia jak zyc i dawania rad i nie porównywałabym terapii do rozmowy z przyjacielem. Terapia to przede wszystkim bezpiecznie miejsce - terapeuta juz wszystko w zyciu widzial i slyszal, nie ocenia, nie krytykuje, nie wywoluje emocji (np wstydu) jak jakkikolwiek postronny czlowiek.

Ale znowu, wszystko zależy od tego jak osoba poddajaca sie terapii chce i jest gotowa głeboko w siebie zajrzeć.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-11 08:40:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.