oparzenie słoneczne;/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 10:07   #31
Virgin
Raczkowanie
 
Avatar Virgin
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: oparzenie słoneczne;/

No, aja jestem bardzo biała. I poszłam na zarobek. I bach- tak się spiekłam, że szok, dziś prawie nie spałam ;(
Virgin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:54   #32
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: oparzenie słoneczne;/

Nie znalazlam innego odpowiedniego watku, wiec pisze tutaj. Mam jasna cere i ciemne wlosy czyli jestem tzw. 'Krolewna Sniezka". Wyszlam dzisiaj na slonce i zapomnialam posmarowac dekoltu filtrem. Mam czerwone swedzaca skore, a gdy ja podrapalam wyskoczyly mi takie czerwone plamy, to sie nazywa chyba " pokrzywka posloneczna" czy jakos tak. Co mozecie mi poradzic zeby te plamy zniknely? Czy sudocrem albo zel z panthenolem skutecznie to zniweluje?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:11   #33
Elbus
Przyczajenie
 
Avatar Elbus
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: oparzenie słoneczne;/

Up
No to zachciało mi się aktywnego wypoczynku i po wycieczce rowerowej na pół dnia wczoraj dziś cierpię z powodów skutków posłonecznych...
Smaruję się balsamami nawilżającymi, siedzę pod zimnym prysznicem - ból przejdzie, to wytrzymam.
Gorzej mi jak popatrzę w lustro - i mój pyszczek, tak cudnie blady jeszcze niedawno, a obecnie w nierówne czerwone plamy...zwłaszcza nochal :/ Okładam się ogórkami, wymieszałam sobie papkę jogurt+mąka ziemniaczana, trochę pomogło.

Jak można przyspieszyć "wybielanie" skóry?
Oraz drugie pytanie - ile czasu musi upłynąć, zanim będę mogła iść do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy? (W życiu jeszcze nie byłam na takim zabiegu, a akurat wybierałam się w przyszłym tygodniu, nie wiem tylko, jak to będzie ze świeżo spieczoną skórą...)
Elbus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:04   #34
wiatroaeroterapia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: oparzenie słoneczne;/

witajcie
Mam taki problem ... tydzien temu (tj.niedziela)wybrałam sie na rower,niestety nie wiedzialam ,że słonce jest az tak "mocne" i po 2 godzinach na sloncu . zauwazylam zaczerwnienienie,no ale na tym sie nie skonczylo .. napuchlam,pojawily sie pecherze -oparzenie II stopnia,teraz skora zchodzi...niestety nie wyglada to najlepiej na rece gdzie były pecherze .. zeszlo tak jakby kilkla warstw jest teraz cala czerwona ,sliska.. na 2 rece jest rozowawa ... jakos wyglada to lepiej ..Mam Pytanie jak dlygo bd sie to goic ? czy mam to czyms smarowac ? jak narazie posiadam pentacrem,ale nie wchlania sie i pozostawia nieprzyjemne uczucie tlustosci.Jestem Bardzo zła na siebie ,że sie niczym nie posmarowalam .. teraz mam-za glupote sie placi..
wiatroaeroterapia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 15:43   #35
katarynkamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: oparzenie słoneczne;/

Na oparzenia słoneczne zawsze można zstosować zimny okład ablo maślankę. ważne jest nawilżanie skóry, tutaj na spaloną słońcem skórę moge polecić rescue cream, który można stosować również przy skórze alergincznej, do kupienia np. na drbach.pl
katarynkamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 12:55   #36
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: oparzenie słoneczne;/

Cytat:
Napisane przez wiatroaeroterapia Pokaż wiadomość
witajcie
Mam taki problem ... tydzien temu (tj.niedziela)wybrałam sie na rower,niestety nie wiedzialam ,że słonce jest az tak "mocne" i po 2 godzinach na sloncu . zauwazylam zaczerwnienienie,no ale na tym sie nie skonczylo .. napuchlam,pojawily sie pecherze -oparzenie II stopnia,teraz skora zchodzi...niestety nie wyglada to najlepiej na rece gdzie były pecherze .. zeszlo tak jakby kilkla warstw jest teraz cala czerwona ,sliska.. na 2 rece jest rozowawa ... jakos wyglada to lepiej ..Mam Pytanie jak dlygo bd sie to goic ? czy mam to czyms smarowac ? jak narazie posiadam pentacrem,ale nie wchlania sie i pozostawia nieprzyjemne uczucie tlustosci.Jestem Bardzo zła na siebie ,że sie niczym nie posmarowalam .. teraz mam-za glupote sie placi..
Mialam doslownie to samo jakies 6-7 lat temu.
Mnie pomagala masc tranowa, szybko mi zagoila i pecherze, i popekana skore na twarzy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:48   #37
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: oparzenie słoneczne

Maść Sudocrem , najlepsza oparzenia słoneczne i nie tylko
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 18:24   #38
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: oparzenie słoneczne;/

Mi akurat sprawdził się help4skin na oparzenia skóry. Wychłodzi i złagodził pieczenie i ból. Jest dostępny bez recepty, więc można na spokojnie sobie kupić.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-30 19:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.