Podrażnienie po zabiegu oczyszczania cery. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-11-03, 15:32   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Podrażnienie po zabiegu oczyszczania cery.


zaczelam sie troszke niepokoic bo od tego oczyszczania na brodzie i w okolicy nosa moja skora juz od 4 dni jest mocno zaczerwieniona a do tego zaczela sie luszczyc jak jeszcze nigdy( na brodzie i nosie...troszeczke na czole) wiec juz zupelnie nie wiem jakiego kremu mam uzywac czy do skory suchej???.Nie wiem moze kosmetyki ktorymi kosmetyczka robila mi rozne maseczki mi sie sluza(Thalgo).Zastanawiam sie nad kupnem kremu Vichy thermalS1
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-05, 11:23   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: dziekuje za rady dotyczace pielegnacji po zabiegu oczyszczania:)

[img]icons/icon40.gif[/img]
Krem Vichy ThermalS1jest kremem o bardzo lagodnym dzialaniu. Jesli Twoja skora jest mocno przesuszona to moze okazac sie niewystarczajacy. Z mojego doswiadczenia lepiej w takim przypadku sprawdzaja sie kremy La Roche Posay ( rowniez dostepne w aptece), ktore czesto, wlasnie dla skory mocno przesuszonej i sciagnietej, zawieraja w swym skladzie mocznik. Miedzy innymi jast to krem Hydraphase.Tylko prosze zwroc uwage, ze jest on dostepny w dwoch konsystencjach i tylko jedna z nich zawiera mocznik. [img]icons/icon10.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-06, 02:28   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: dziekuje za rady dotyczace pielegnacji po zabiegu oczyszczania:)

Witaj Joanno!
Opisane przez Ciebie objawy mogą świadczyć o wystąpieniu podrażnienia cery. Być może zabieg był zbyt intensywnie zrobiony (zbyt długo trwało oczyszczanie i może było zrobione zbyt mocno), a Twoja cera jest wrażliwa. Istnieje również możliwość, że cerę podrażniły stosowane w czasie zabiegu kosmetyki. Nic nie napisałaś w jaki sposób pielęgnowałaś cerę w domu , po zabiegu
- zaczerwienienie i łuszczenie mogłaś spowodować przez niewłaściwą pielęgnację.
Podaję sposób postępowania w przypadku wystąpienia podrażnień (do zastosowania zawsze gdy cera ulegnie podrażnieniu):
 Na kilka dni odstaw kosmetyki ( ogranicz do minimum).
 Twarz zmywaj specjalnym preparatem przygotowanym w aptece (mieszanka oleju lnianego ze związkami wapnia).
 Możesz przemywać twarz wodą wapienną (do kupienia w aptece) lub przygotuj napar np. z rumianku .
 Zażywaj wapno musujące do picia ( pomocne przy wystąpieniu uczulenia).
 Jeśli skóra łuszczy się zastosuj łagodzącą maseczkę z siemienia lnianego.
 Możesz zastosować zamiast kremu i maseczki preparat Panthenol Plus – łagodzi, świetnie nawilża i delikatnie natłuszcza skórę.
 Wypróbuj preparaty silnie łagodzące np. Preparat silnie kojący dr Eris, lub kosmetyki Avėne, La Roche-Posay seria Tolėriane.
 Spróbuj zastosować wodę termalną do spryskiwania twarzy.
 Raczej nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami.
 Nie opalaj się w najbliższych dniach w solarium.

Już niedługo na naszych stronach będziesz mogła dowiedzieć się dokładnie jak pielęgnować cerę mieszaną . Przeczytaj też koniecznie zalecenia dla cery wrażliwej. Czy Twoja cera była mocno zaczerwieniona bezpośrednio po zabiegu ? Kosmetyczka nie powinna wypuścić Cię z gabinetu ze śladami po zabiegu oczyszczania. Jeśli podrażnienie cery jest wynikiem zbyt agresywnego zabiegu ,a nie niespodziewanym wystąpieniem uczulenia , to poszukaj następnym razem delikatniejszej, ostrożniejszej kosmetyczki.
Pozdrawiam!
Beata Krajnik
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.