Finanse czy zarządzanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-08, 18:34   #1
d0017e3dd1c72ec9b99e0187a07c101b1625e85f_63bcaac717e81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 6

Finanse czy zarządzanie?


Wszystkie wątki tego typu jakie czytałem są już dosyć stare, dlatego postanowiłem założyć nowy.


Studiuję w tej chwili na wydziale zarządzania, skończyłem drugi rok i już zastanawiam się nad dalszymi studiami. Kierunek dla mnie ciekawy, jednak obawiam się, że jest mało przyszłościowy. Bardzo dużo teoretycznej wiedzy, bez praktycznych umiejętności. Dlatego zacząłem rozważać w ramach studiów magisterskich kierunek finanse i rachunkowość. Wydaje mi się on być bardziej konkretny, a do tej pory na zarządzaniu miałem również przedmioty zahaczające o finanse właśnie.


Który kierunek Waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy? Chodzi mi głównie pod kątem znalezienia pracy w zawodzie. Może same studiujecie bądź znacie kogoś i podzielicie się opiniami?
d0017e3dd1c72ec9b99e0187a07c101b1625e85f_63bcaac717e81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 07:36   #2
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Finanse czy zarządzanie?

[1=d0017e3dd1c72ec9b99e018 7a07c101b1625e85f_63bcaac 717e81;89281618]Wszystkie wątki tego typu jakie czytałem są już dosyć stare, dlatego postanowiłem założyć nowy.


Studiuję w tej chwili na wydziale zarządzania, skończyłem drugi rok i już zastanawiam się nad dalszymi studiami. Kierunek dla mnie ciekawy, jednak obawiam się, że jest mało przyszłościowy. Bardzo dużo teoretycznej wiedzy, bez praktycznych umiejętności. Dlatego zacząłem rozważać w ramach studiów magisterskich kierunek finanse i rachunkowość. Wydaje mi się on być bardziej konkretny, a do tej pory na zarządzaniu miałem również przedmioty zahaczające o finanse właśnie.


Który kierunek Waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowy? Chodzi mi głównie pod kątem znalezienia pracy w zawodzie. Może same studiujecie bądź znacie kogoś i podzielicie się opiniami?[/QUOTE]
Myślę że i jeden i drugi. Koleżanka studiuje zarządzanie na studiach II stopnia i chwali sobie (I stopnia ma zupełnie niezwiązane). Dużo zależy pewnie od uczelni i specjalności jaką wybierzesz. Masz I stopnia z Zarządzania to II stopnia też poszłabym na Zarządzanie.

Moim zdaniem lepiej jest kontynuować kierunek. Gdybyś poszedł na magisterskie pięcioletnie to miałbyś Zarządzanie przez 5 lat. Myślę, że kierunek jest przyszłościowy bo sporo ofert pracy jest po Zarządzaniu właśnie. Nigdzie nie masz praktycznej wiedzy na studiach tylko na stronie uczelni tak piszą a jest zupełnie inaczej w rzeczywistości. Na finansach też będzie teoria.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 20:31   #3
kidaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 3
Dot.: Finanse czy zarządzanie?

Jako absolwentka FiR-u serdecznie polecam Aktualnie pracuję w dużym korpo i w moim zespole większość osób ukończyła ten kierunek. Z tego co zaobserwowałam to perspektywy pracy są naprawdę duże i jest w czym wybierać. No i masz rację z tym, że jest to kierunek bardziej praktyczny. Ja też miałam jakieś przedmioty związane z zarządzaniem, czysta teoria i według mnie strata czasu, żeby studiować coś takiego. W ramach podyplomówki spoko, ale studiować dziennie to już lepiej coś bardziej praktycznego jak właśnie FiR.
kidaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 21:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.