Cesarka na życzenie - kobieta egoistka? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-23, 21:08   #91
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Nie ma sensu taka dyskusja, każda kobieta wie czego chce i powinna mieć możliwość wyboru oczywiście po przedstawieniu + i -.
Rodziłam SN, gdybym z góry widziała, że muszę mieć CC pewnie miałabym problem ze zdecydowanie się na ciążę. Jednak to co wg mnie dla mnie jest dobre, nie musi być dobre dla innej kobiety.
W moim otoczeniu zdecydowanie większość kobiet miała CC i nie interesuje mnie czy miały wskazania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 21:15   #92
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

W moim otoczeniu też same CC. Najczęściej po próbie sn ale też powody i wskazania mnie nie interesują.

Skandalem jest brak znieczulenia. Mam wrażenie że tu kampania wyrządziła akurat krzywdę. Wcześniej znieczulenie było płatne a więc zazwyczaj dostępne - przynajmniej u mnie. Odkąd uchwalono darmowe znieczulenia to nagle niemal nigdzie go nie dają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 21:18   #93
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Rok temu dostałam zastrzyk z morfiny po tym jak zeszło znieczulenie, potem ketonal. Po 48 h od cc wyszłam do domu i nie potrzebowałam już żadnych środków przeciwbólowych.


Pewnie zaraz mi się oberwie ale uważam, że u nas cesarki są demonizowane, a porody siłami natury gloryfikowane - mam na myśli oficjalne stanowisko oraz dopasowane do tego programy nauczania i wszelkie artykuły. Sądzę, że wynika to z tego, że państwa zwyczajnie nie stać na to aby dać kobietom wybór. U nas musi być tanio przede wszystkim a potem "po bożemu". Nieoficjalnie można już usłyszeć coś innego. I jeden i drugi sposób ma swoje plusy i minusy, ale to cesarkę przedstawia się jako diabła najgorszego, a o negatywnych skutkach porodu siłami natury, jeżeli się w ogóle mówi, to wspomina się mimochodem i dodając, że to "nieliczne przypadki". Szkoda, że od kobiet można usłyszeć co innego, no ale może w otoczeniu mam jakieś zagęszczenie tych "nielicznych przypadków". Podobnie z dziećmi - nie wierzę w to co napisano w podanym wyżej artykule, że odkąd porody są pod KTG to dzieciom nie dzieje się krzywda. To zależy od tego na jakiego lekarza się trafi. I tak samo jest z cesarkami - źle się trafi to uszkodzi narząd, trafisz dobrze i organizm to dobrze zniesie - szybko zapominasz o operacji i nie masz skutków ubocznych. Miałam cc bez komplikacji, moja koleżanka poród siłami natury tez bez komplikacji. Ja po tygodniu normalnie funkcjonowałam (oprócz dźwigania ciężarów) a ona przez miesiąc jeszcze siadała na specjalnej poduszce z dziurką. Nie piszę o tym dlatego, że uważam cc za lepsze rozwiązanie. To tylko przykład -obie miałyśmy jakieś tam niedogodności.

Powinno się ucziciwie przedstawiać plusy i minusy obu porodów i dać kobietom wybór, bez wartościowania.
Biorąc pod uwagę, że ponad 40% porodów to cesarskie cięcia to o finanse raczej nie chodzi. Zresztą są szpitale, które wolą cesarki bo są szybsze.

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Tak samo krzyki w szpitalach kobiet rodzacych, nie sadze aby kobiety po CC tez krzyczały z bólu w łóżkach szpitalnych ? ( tutaj znowu zgaduje)
Krzyk w trakcie porodu ma swoje znaczenie https://blog.zapytajpolozna.pl/krzyk-w-trakcie-porodu/

Ja byłam przede wszystkim zmęczona bo kilka nocy z rzędu nie spałam.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 21:43   #94
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego sztucznego demonizowania cc. Miałam cc w piątek, w niedzielę byłam w domu, jeden dzień miałam leki przeciwbólowe i na następny już nie potrzebowałam, nie wrzeszczalam z bólu aż zdałam gardło, nie popekaly mi naczynka w oczach, dziecko ma się swietnie, nie miałam problemów z siedzeniem, nie mam wielkiej, szpecacej blizny, nie mam problemów z trzymaniem moczu w przeciwieństwie do moich kezanek po sn, po trzech tygodniach po cc zaczęłam uprawiać bardzo satysfakcjonujący seks... mogę wymieniać bez końca. O tym się nie mówi zamawiając kobiety na jedyny słuszny poród naturalny, oczywiście bez znieczulenia🤨
ale to kobiety same sobie robią i do tego często te co miały cc ostatnio mi gdzieś mignął artykuł jakiejś blogerki o CC, która pisała że wkurza ją robienie z cc "niczego", czegoś, co jest o wiele lepsze od porodu naturalnego, bo ona miała 3 cc i uważa, że laski które twierdzą, że cc to pikuś nie wiedzą co mówią. I coś w tym jest, nie bez powodu artykuły o tym jaka to cesarka jest bezpieczna i prawie bezbolesna budzą dużo emocji i sporo kobiet twierdzi, że to jedna wielka bzdura, która działa mocno na niekorzyść postrzegania tej operacji. Myślę, że pokłosiem przekonywania kobiet, że cc jest często lepszym wyborem niż poród naturalny jest pojawianie się twierdzeń, że skoro ktoś miał cc na życzenie to nie rodził i nie wie co to poród (co z kolei już babki, które miały cięcie na ogół boli i bulwersuje).



Ty na podstawie swoich doświadczeń piszesz o demonizowaniu cesarki, a ja z kolei uważam, że demonizuje się porody naturalne (bo ja miałam naprawdę lajtowe, nikt mnie nie nacinał itp, a jak już pisałam - mam w swoim otoczeniu kobiety po cc, które przeszły horror). Kazdy ma inne doświadczenia.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 21:45   #95
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Jak ktoś tak bardzo interesuje się faktem kto rodził naturalnie, a kto miał cesarkę to jest to dla mnie dziwne. Nie uważam, żeby wybór cesarki był egoizmem. Uważam, że obie opcje są ciężkie - poród siłami natury i cesarka - to operacja jakby nie patrzeć.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 22:38   #96
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie. Jest cwczenie miesni, a zanim to bedzie skuteczne to moze sie z ciebie lac za kazdym razem jak wstaniesz.
Leczy się. Jest bardzo prosty zabieg ginekologiczny likwidujący nietrzymanie moczu polegający na zmniejszeniu kąta pęcherzowo-cewkowego .
Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość


I
Z jednej strony ryzyko uszkodzen narzadow podczas CC , problemy z rana po operacji oraz wszelakie problemy ginekologiczne w przyszlosci , z drugiej strony ryzyko rozerwania, wielogodzinne bole podczas skurczy, uczucie "wypadajacego" narzadu rodnego po porodzie SN, nietrzymanie moczu oraz wyglad wizualny tam na dole ( ostatnie to chyba najmniejszy problem).
Wypadanie narządu rodnego to skutek odbycia wielu porodów - po jednym - dwóch nic nie wypada .

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Przeczytaj może też ten artykuł: https://mamaginekolog.pl/cesarskie-c...-rozwiazaniem/
Sama prawda .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 01:27   #97
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

To Twój poród i Twoja decyzja.
Ja z kolei niesamowicie bałam się cesarki, kiedy okazało się że dziecko jest duże - strasznie panikowałam ale prosiłam zebysmy probowali urodzić naturalnie.
Nikt mnie na siłę nie zmuszał do cięcia, urodziłam migiem.

Decyzja powinna nalezec do kobiety, koniec kropka.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 07:48   #98
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
I do tego tabun kobiet próbuje ci wmówić, ze nacinanie pochwy to sama przyjemność, coś absolutnie normalnego i w ogóle, to nie ma żadnego problemu i jesteś dziwna jeśli cię to nie przeraża
Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Masz rację

Ale dalej mnie bawią kobiety kreujące się na feministki, które mimo wszystko jak przychodzi do porodów wypowiadają się bardzo protekcjonalnym ciotkowo-klotkowym tonem, bo przecież, jeżeli jakaś kobieta nie życzy sobie rozerwanej/naciętej pochwy, to po prostu histeryzuje demonizuje i w ogóle, nie ma prawa czuć się źle z tą myślą
Ach porody i karmienie piersią, jakie szczęście, że inni wiedzą lepiej niż same zainteresowane
Teraz to ty histeryzujesz i przesadzasz. Nikt nie mówił ze to sama przyjemność. Po prostu nacinania nie czuć. Czuć szycie, czuć później ból i ciągniecie szwów (tak jak po cesarce) ale nacinania nie czuć. Nie wiem skąd wytrzasnelas to ze to przyjemność. Zwykle sprowadzanie do absurdu słów rozmówców. Mnie nie dziwi ze kobiety się tego boją, tez się bałam. Po prostu to mniejsza ingerencja w organizm niż cięcie brzucha.

Jeśli chodzi o demonizowanie cc - to nie kwestia naszych opinii tylko faktów medycznych. Dlatego wyżej wkleilam artykuły LEKARZA GINEKOLOGA. Ktoś tu napisał ze w Polsce nie robią cesarek z oszczędności. Otóż nie, w Polsce cesarek jest za dużo w stosunku do zaleceń WHO, czyli wynika z tego ze decyzje takie zapadają często pochopnie. Ja się nie dziwie bo dla mnie porod to tez dobry powód do paniki, serio. Po prostu mówię jak to wygląda MEDYCZNIE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 07:55   #99
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Teraz to ty histeryzujesz i przesadzasz. Nikt nie mówił ze to sama przyjemność. Po prostu nacinania nie czuć. Czuć szycie, czuć później ból i ciągniecie szwów (tak jak po cesarce) ale nacinania nie czuć. Nie wiem skąd wytrzasnelas to ze to przyjemność. Zwykle sprowadzanie do absurdu słów rozmówców. Mnie nie dziwi ze kobiety się tego boją, tez się bałam. Po prostu to mniejsza ingerencja w organizm niż cięcie brzucha.

Jeśli chodzi o demonizowanie cc - to nie kwestia naszych opinii tylko faktów medycznych. Dlatego wyżej wkleilam artykuły LEKARZA GINEKOLOGA. Ktoś tu napisał ze w Polsce nie robią cesarek z oszczędności. Otóż nie, w Polsce cesarek jest za dużo w stosunku do zaleceń WHO, czyli wynika z tego ze decyzje takie zapadają często pochopnie. Ja się nie dziwie bo dla mnie porod to tez dobry powód do paniki, serio. Po prostu mówię jak to wygląda MEDYCZNIE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hahahhahahah dokladni takiej piany sie spodziewalam 😂😂😂😂😂 zatem, jak juz mowilam, XXI wiek a kobieta dalej nie ma prawa uznac, ze nacinanie krocza to nie jest cos co chce przezyc (niezaleznie od tego czy boli czy nie) bo zaraz ktos sie na nia rzuci ZE TO N O R M A L N E UOBLOBLOBLOBLO CESARKA SMIERC UOBLOBLOBLOBLO
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 07:59   #100
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Hahahhahahah dokladni takiej piany sie spodziewalam zatem, jak juz mowilam, XXI wiek a kobieta dalej nie ma prawa uznac, ze nacinanie krocza to nie jest cos co chce przezyc (niezaleznie od tego czy boli czy nie) bo zaraz ktos sie na nia rzuci ZE TO N O R M A L N E UOBLOBLOBLOBLO CESARKA SMIERC UOBLOBLOBLOBLO
XXI wiek, a nadal niektórzy mają problem że zrozumieniem.

Uważam, że decyzje o porodzie kobieta powinna podejmować wspólnie z lekarzem czy położna.

Niestety wiele kobiet mimo dostępnych informacji w temacie nadal nie ma pojęcia co i jak tj. jakie ryzyko niesie ze sobą cc/ sn.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2018-09-24 o 08:00
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 08:56   #101
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

XXI wiek a niektórzy nadal nie potrafią dyskutować. Jaka piana? Ja uważam że absolutnie można się bać porodu i można przez wzgląd na to mieć życzenie cesarki.

Po prostu pisze ze z medycznego punktu widzenia cc nienjest lepsze niż porod naturalny. Chodzi mi jedynie o to, że kobiety zanim zdecydują powinny bud dobrze POINFORMOWANE I WYEDUKOWANE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez ridja devojka
Czas edycji: 2018-09-24 o 08:58
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 09:08   #102
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Nie czytałam całego wątku ale moze zainteresuj sie porodem w hipnozie? Jezeli boisz się bólu to mozesz tego uniknąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 09:21   #103
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Ingrid, zależy od osoby z tym kółkiem . Ja siedziałam normalnie, dopiero w dniu ściągnięcia szwów czułam dyskomfort.


Patusia, przecież możesz nie wyrazić zgody na nacięcie, w czym problem?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2018-09-24 o 09:22
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 09:21   #104
Dziadova1
Recenzentka Miesiąca - Wrzesień 2017
 
Avatar Dziadova1
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 175
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
XXI wiek a niektórzy nadal nie potrafią dyskutować. Jaka piana? Ja uważam że absolutnie można się bać porodu i można przez wzgląd na to mieć życzenie cesarki.

Po prostu pisze ze z medycznego punktu widzenia cc nienjest lepsze niż porod naturalny. Chodzi mi jedynie o to, że kobiety zanim zdecydują powinny bud dobrze POINFORMOWANE I WYEDUKOWANE.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej bym tego nie ujęła. Tymczasem z informowaniem jest właśnie największy problem. Położna cc przecież nie wykona, ale lekarz na porodówce pojawia się i znika i ostatnia rzecz, na która ma czas i chęci, to przedstawienie pacjentce faktów i możliwości. Też się bałam jak cholera (przy pierwszym porodzie nacięcia krocza, przy drugim cesarki) i tego, że nikt mi w zasadzie nie wyjaśni, co i po co właściwie ma zamiar robić. Suma summarum drugi poród tak szybko postąpił, że na cesarkę (mimo wskazania od kardiologa) było za późno. No, ale mam jeden z tego wniosek - jeden poród siłami natury i drugi poród siłami natury to dwie inne sytuacje, różne powikłania, różne konsekwencje i podobnie będzie przy cc.
Kobieta chcąca cc egoistką nie jest, acz ja bym schowała osobiste przekonania do szafy i poszukała lekarza, który zanim spełni moje życzenie, poinformuje, co i jak i co może pójść nie tak. Same miejskie legendy nie do końca obrazują rzeczywistość i bardzo spłycają pojęcie o tym, co dzieje się z narządami rodnymi po cc.
Dziadova1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 10:08   #105
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ingrid, zależy od osoby z tym kółkiem . Ja siedziałam normalnie, dopiero w dniu ściągnięcia szwów czułam dyskomfort.


Patusia, przecież możesz nie wyrazić zgody na nacięcie, w czym problem?
Nie w kazdym szpitalu pytaja, czy moga naciac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 10:22   #106
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Jest taki obowiązek. Tutaj znowu się temat sprowadza do tego, o czym pisałyśmy wcześniej - grunt to placówka przestrzegająca praw pacjenta.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 11:41   #107
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Jest taki obowiązek. Tutaj znowu się temat sprowadza do tego, o czym pisałyśmy wcześniej - grunt to placówka przestrzegająca praw pacjenta.
tak, ja osobiście nie rozumiem dlaczego niektóre kobiety decydują się rodzić w szpitalach, które cieszą się sławą rzeźni. Oczywiście pomijam przypadki, kiedy trzeba i już (bo np nie ma innego wyboru, nie ma miejsc w innym szpitalu itp). Mam wśród znajomych kobiety, które mogły wybrać sobie szpital w którym będą rodzić (w Warszawie), ale stwierdzały, że "poród to poród" i "co niby innego może się wydarzyc w innym szpitalu" i jechały do placówek, w których bym w życiu nogi nie postawiła. No i traumę mają niezłą.....oczywiście nie jest powiedziane, że by jej nie miały, gdyby wybrały inny szpital, no ale nie bez powodu o jednych szpitalach krążą dobre opinie, a o innych złe.

Prędzej bym urodziła w domu, niż w niektórych szpitalach. Nawiasem mówiąc to opcja porodu domowego bardzo do mnie przemawia, gdybym nie bała sie tego, ze dojdzie do komplikacji i coś się stanie dziecku to bym rodziła w domu.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 13:48   #108
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Moja przyjaciółka mi mówiła, że czuła nacięcie i bolało okropnie, gorzej niż same skurcze, to jest możliwe? Bo już zgłupiałam.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 13:57   #109
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka mi mówiła, że czuła nacięcie i bolało okropnie, gorzej niż same skurcze, to jest możliwe? Bo już zgłupiałam.

Jeśli nacięcie było wykonane poza skurczem (a właściwie w tej fazie porodu : parciem!), to tak.
Ale to jest błąd położnej, tego się tak nie robi.


Natomiast to może też świadczyć, ze miała lekki poród i same skurcze nie były zbyt bolesne.

Co jak najbardziej jest możliwe, czego jestem chodzącym przykładem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 14:14   #110
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
tak, ja osobiście nie rozumiem dlaczego niektóre kobiety decydują się rodzić w szpitalach, które cieszą się sławą rzeźni. Oczywiście pomijam przypadki, kiedy trzeba i już (bo np nie ma innego wyboru, nie ma miejsc w innym szpitalu itp). Mam wśród znajomych kobiety, które mogły wybrać sobie szpital w którym będą rodzić (w Warszawie), ale stwierdzały, że "poród to poród" i "co niby innego może się wydarzyc w innym szpitalu" i jechały do placówek, w których bym w życiu nogi nie postawiła. No i traumę mają niezłą.....oczywiście nie jest powiedziane, że by jej nie miały, gdyby wybrały inny szpital, no ale nie bez powodu o jednych szpitalach krążą dobre opinie, a o innych złe.

Prędzej bym urodziła w domu, niż w niektórych szpitalach. Nawiasem mówiąc to opcja porodu domowego bardzo do mnie przemawia, gdybym nie bała sie tego, ze dojdzie do komplikacji i coś się stanie dziecku to bym rodziła w domu.
Nie kazdy ma taka mozliwosc. Plus czesto jednak jest porod przed terminem, wiec opcja wyjazdu xx km to ryzyko, czy dziecko nie urodzi sie w drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 14:49   #111
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie kazdy ma taka mozliwosc. Plus czesto jednak jest porod przed terminem, wiec opcja wyjazdu xx km to ryzyko, czy dziecko nie urodzi sie w drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kazdy ma możliwość wybrać szpital. Termin nie ma znaczenia bo czy dziecko rodzi się przed terminem, w terminie czy po terminie to też musisz dojechać xx km. Nikt przecież nie trzyma kobiety w szpitalu na wszelki wypadek. Przyjeżdża się z rozpoczęta akcją.
Zawsze tez jest ryzyko urodzenia w drodze a jednak każda rozsądną kobieta wybiera sobie szpital gdzie chce rodzic. Stara się wybrać najlepszy i stara się do niego dotrzeć.

To że będziesz akurat na wycieczce w innym mieście czy musi cię wiezc karetka do pierwszego lepszego szpitala to inna sytuacja. Wtedy może się zdarzyć że trafisz do szpitala o złej renomie.

Natomiast to że niektóre kobiety świadomie wybierają kiepskie placówki jest dla mnie niepojęte jak ktoś wcześniej już to wytknął.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-09-24 o 14:50
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 15:39   #112
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie kazdy ma taka mozliwosc. Plus czesto jednak jest porod przed terminem, wiec opcja wyjazdu xx km to ryzyko, czy dziecko nie urodzi sie w drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale ja piszę o szpitalach w jednym mieście. W wawie masz co najmniej 3-4 mocno polecane, z których niezadowolone wychodzą tylko kobiety, które generalnie miały ciężki poród albo rzeczywiście miały wyjątkowego pecha i trafiły na jakiś beznadziejny zespół. Jak można mimo to wybrać jeden ze szpitali, w którym wykonują wszystkim jak leci nacięcie krocza, uważają że kobieta powinna rodzić na leżąco, trzymają ją na siłę pod ktg itd?

A już totalnie nie rozumiem jak kobiety, które muszą mieć wywoływany poród mogą wybrać właśnie szpital rzeźnię....moja znajoma musiała mieć wywoływany. Miała możliwość dojechania 100 km do świetnego szpitala, ale zdecydowała, że będzie rodzić w szpitalu w swojej miejscowości, gdzie nawet zwykły, prawidłowo przebiegający poród mogą sknocić tak, że kobieta się na drugie dziecko w życiu nie zdecyduje. Na moje pytanie dlaczego oznajmiła to, co już wyżej napisałam - że poród to poród, co za rożnica gdzie się rodzi i tak muszą wywoływać. No i miała koszmarnego pecha, nie będe opisywać, bo nie chcę nikogo straszyć. Do sądu też nie chce iść, a ze skutkami błędu medycznego (stwierdziło to już 3 niezależnych lekarzy- konsultowała się, bo czeka ją kilka operacji) będzie się pewnie borykać do końca życia.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2018-09-24 o 15:41
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 15:50   #113
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jeśli nacięcie było wykonane poza skurczem (a właściwie w tej fazie porodu : parciem!), to tak.
Ale to jest błąd położnej, tego się tak nie robi.


Natomiast to może też świadczyć, ze miała lekki poród i same skurcze nie były zbyt bolesne.

Co jak najbardziej jest możliwe, czego jestem chodzącym przykładem.
Tak właśnie myślałam. Chyba nawet coś mówiła o tym nie trafieniu w skurcz
Co do porodu - mówiła, że bolało okropnie, więc chyba lekki nie był. Rodziła ok. 5-6 godzin.
W tym szpitalu, w którym rodziła, oszukują ze znieczuleniami, prosisz, mówią, że potem i w końcu nie dostajesz.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 15:58   #114
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam. Chyba nawet coś mówiła o tym nie trafieniu w skurcz
Co do porodu - mówiła, że bolało okropnie, więc chyba lekki nie był. Rodziła ok. 5-6 godzin.
W tym szpitalu, w którym rodziła, oszukują ze znieczuleniami, prosisz, mówią, że potem i w końcu nie dostajesz.
Widzę ze znów coś się pogorszyło. Te parenascie lat temu akcja Rodzic po ludzku” była mocno rozkręcona i znieczulenia dawali.
Mnie położna sama się przyszła zapytać, najpierw czy chce na przyspieszenie porodu, potem czy chce znieczulenie.

Chyba nastąpiło jakieś cofnięcie znów.
No ale co dziwnego przy władzy która tak szanuje kobiety. Morawiecki za to pieje o dofinansowaniu kół gospodyń wiejskich. Bo kultywują tradycje. Może jeszcze rozpowszechnią za te dotacje, tradycje rodzenia w polu na miedzy, pomiędzy ułożeniem jednego a drugiego snopka. To by ich chyba usatysfakcjonowało w końcu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 16:03   #115
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Widzę ze znów coś się pogorszyło. Te parenascie lat temu akcja Rodzic po ludzku” była mocno rozkręcona i znieczulenia dawali.
Mnie położna sama się przyszła zapytać, najpierw czy chce na przyspieszenie porodu, potem czy chce znieczulenie.

Chyba nastąpiło jakieś cofnięcie znów.
No ale co dziwnego przy władzy która tak szanuje kobiety. Morawiecki za to pieje o dofinansowaniu kół gospodyń wiejskich. Bo kultywują tradycje. Może jeszcze rozpowszechnią za te dotacje, tradycje rodzenia w polu na miedzy, pomiędzy ułożeniem jednego a drugiego snopka. To by ich chyba usatysfakcjonowało w końcu.

Zmieniło. Chyba ze 2 lata temu tzw. standardy okołoporodowe przestały być obowiązkowe, są jedynie "zaleceniem". Można sobie wyobrazić jak to będzie dalej wyglądało.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 16:50   #116
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Kazdy ma możliwość wybrać szpital. Termin nie ma znaczenia bo czy dziecko rodzi się przed terminem, w terminie czy po terminie to też musisz dojechać xx km. Nikt przecież nie trzyma kobiety w szpitalu na wszelki wypadek. Przyjeżdża się z rozpoczęta akcją.
Zawsze tez jest ryzyko urodzenia w drodze a jednak każda rozsądną kobieta wybiera sobie szpital gdzie chce rodzic. Stara się wybrać najlepszy i stara się do niego dotrzeć.

To że będziesz akurat na wycieczce w innym mieście czy musi cię wiezc karetka do pierwszego lepszego szpitala to inna sytuacja. Wtedy może się zdarzyć że trafisz do szpitala o złej renomie.

Natomiast to że niektóre kobiety świadomie wybierają kiepskie placówki jest dla mnie niepojęte jak ktoś wcześniej już to wytknął.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ktoś mieszka w malym mieście, gdzie jest szpital to raczej jedzie tam niz tlucze sie duzo dalej. Albo jedzie do najblizszego szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam. Chyba nawet coś mówiła o tym nie trafieniu w skurcz
Co do porodu - mówiła, że bolało okropnie, więc chyba lekki nie był. Rodziła ok. 5-6 godzin.
W tym szpitalu, w którym rodziła, oszukują ze znieczuleniami, prosisz, mówią, że potem i w końcu nie dostajesz.
Albo mowia, ze za pozno na znieczulenie, bo za duze rozwarcie, a to nie prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:02   #117
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka mi mówiła, że czuła nacięcie i bolało okropnie, gorzej niż same skurcze, to jest możliwe? Bo już zgłupiałam.
Jeśli w złym momencie zrobione może boleć, ja poczułam tylko lekkie uszczypnięcie.
Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam. Chyba nawet coś mówiła o tym nie trafieniu w skurcz
Co do porodu - mówiła, że bolało okropnie, więc chyba lekki nie był. Rodziła ok. 5-6 godzin.
W tym szpitalu, w którym rodziła, oszukują ze znieczuleniami, prosisz, mówią, że potem i w końcu nie dostajesz.
Rodziłam trochę ponad 7 godz i wg lekarzy był to szybki poród

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:08   #118
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jak ktoś mieszka w malym mieście, gdzie jest szpital to raczej jedzie tam niz tlucze sie duzo dalej. Albo jedzie do najblizszego szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Albo mowia, ze za pozno na znieczulenie, bo za duze rozwarcie, a to nie prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No raczej niekoniecznie. Mam do wyboru 4 szpitale na wschod, wszystkie w granicy 25-45km i do trzech bym się nigdy nie dała dobrowolnie zawieźć. Krzywdy tam nie robią tylko znieczulenia nie dają. Wystarczy żebym nie chciała się tam znaleźć. Tak wybrałam ten 45 km. Mogłabym te też pojechać 20-30km na zachód. Tam są 2 kolejne położnicze. Wroga bym tam nie wysłała. Za to szwagierka jechała 120km do Krakowa.

Nie. Nie jedzie się tam gdzie jest najbliżej. Jedzie się do wybranego szpitala tam gdzie jest przyzwoita opieka. Najbliżej to można jechać tylko w sytuacji podbramkowej. (No chyba że ten najbliżej jest też najlepszy. Wtedy sytuacja jest idealna)

Zresztą w małych miastach raczej nie ma szpitali polozniczych co najwyżej oddziały ratunkowe czy pogotowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-09-24 o 17:11
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:12   #119
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cava ale przecież w wielu szpitalach jest zzo. Można się przed porodem dowiedzieć czy w danym szpitalu jest możliwość czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:54   #120
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

W moim mieście (170tys mieszkańców) w żadnym państwowym szpitalu nie dają znieczulenia. Był jeden prywatny z kontraktem NFZ ale stracił kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-19 12:15:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.