Cesarka na życzenie - kobieta egoistka? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-24, 17:09   #121
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Cava ale przecież w wielu szpitalach jest zzo. Można się przed porodem dowiedzieć czy w danym szpitalu jest możliwość czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
W moim mieście (170tys mieszkańców) w żadnym państwowym szpitalu nie dają znieczulenia. Był jeden prywatny z kontraktem NFZ ale stracił kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W każdym szpitalu zzo powinno być dostepne. Podobnie jak w ramach nfz powinien być dostępny poród w wodzie, poród aktywny, poród z partnerem.

Traktowanie znieczulenia jak czegoś ekstra, o co trzeba zabiegać i goolować jest nieporozumieniem.
Polska to jest kraj, gdzie się rodzi po ludzku.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:16   #122
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

To właśnie w tym szpitalu co moja przyjaciółka rodziła, to też nie ma czegoś takiego jak znieczulenie, ktoś mi opowiadał, że chciał nawet dać w łapę i usłyszał, że nie bywa u nich
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:24   #123
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
To właśnie w tym szpitalu co moja przyjaciółka rodziła, to też nie ma czegoś takiego jak znieczulenie, ktoś mi opowiadał, że chciał nawet dać w łapę i usłyszał, że nie bywa u nich
U mnie w szpitalu też nie ma.

Nie chciałam znieczulenia więc rodziłam u siebie, 50 km dalej nie ma z tym problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 18:30   #124
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu też nie ma.

Nie chciałam znieczulenia więc rodziłam u siebie, 50 km dalej nie ma z tym problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wy piszecie o znieczuleniu zoo ze go nie ma, czy o takim zwykłym, podawanym przy porodzie w żyłę przez wenflon
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 18:31   #125
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale wy piszecie o znieczuleniu zoo ze go nie ma, czy o takim zwykłym, podawanym przy porodzie w żyłę przez wenflon
U mnie nie ma żadnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 18:36   #126
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
U mnie nie ma żadnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
:/
Autentycznie jestem w szoku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 18:49   #127
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
:/
Autentycznie jestem w szoku.
W jednym szpitalu w którym rodziłam było zzo, gaz, jakiś masażer do pleców. W drugim NIC. I to jest szpital wojewódzki, z dość dobrze oceniana porodowka i neonatologia. Ale ja też miałam zle doświadczenia z zzo i nie chciałam drugi raz.
A nie wiem o jakim innym znieczuleniu mówisz.
Generalnie tu nie chodzi o zła wole i zła władze ale o to że brakuje lekarzy w tym anestezjologow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 19:00   #128
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Taaa tylko jak trzeba CC robić to się anestezjolog jakoś znajduje. U mnie w państwowych też nie ma nic - wszystkie duże wojewódzkie z najwyższym stopniem referencyjnosci. W prywatnym z kontraktem NFZ jest co tylko zapragniesz - też wysoka referencyjnosc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 19:16   #129
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
W jednym szpitalu w którym rodziłam było zzo, gaz, jakiś masażer do pleców. W drugim NIC. I to jest szpital wojewódzki, z dość dobrze oceniana porodowka i neonatologia. Ale ja też miałam zle doświadczenia z zzo i nie chciałam drugi raz.
A nie wiem o jakim innym znieczuleniu mówisz.
Generalnie tu nie chodzi o zła wole i zła władze ale o to że brakuje lekarzy w tym anestezjologow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pamietam co to było, ale na początek tak standardowo, proponowali coś podawanego dożylnie.

Zoo bałam się jak ognia, ale ono i tak było płatne. Ale było.

Co tam jeszcze mieli i czy w ogóle coś więcej, to już zwyczajnie nie pamietam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 19:20   #130
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Ja też się na znieczulenie nie zdecydowałam. Co prawda przy pierwszym porodzie chciałam, ale mnie położna przekonała, że nie ma sensu (za szybko szła akcja porodowa, już mnie szykowali do znieczulenia, a tu parte ). Z tego co piszecie to mogła być próba "oszukania" mnie, żeby nie ściągać anestezjologa. Z drugiej strony próba udana, bo po pół godziny po tej "rozmowie" syn był na świecie. Przy drugim stwierdziłam, że nie chcę, bo za bardzo się bałam, że będzie mi akcja szła tak szybko jak przy pierwszym i znieczulenie zadziała dopiero na partych (a to nie za dobrze zdaniem lekarzy, którzy prowadzili mi ciąże).

Niemniej uważam, że brak znieczulenia dla rodzących to po prostu forma tortur. Ten ból jest naprawdę koszmarny i z niczym innym nie jestem w stanie go porównać. Jedyne czym się dla mnie różnił od innych bóli "na plus" to to, że miałam jakieś takie wewnętrzne poczucie, że to jest potrzebne i dodawało mi to bardzo dużo siły. No i od razu po urodzeniu dziecka praktycznie znikał.

Psychicznie o wiele gorzej znosiłam ból po pęknięciu błony bębenkowej, miałam ochotę sobie usunąć mózg.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 19:20   #131
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie pamietam co to było, ale na początek tak standardowo, proponowali coś podawanego dożylnie.

Zoo bałam się jak ognia, ale ono i tak było płatne. Ale było.

Co tam jeszcze mieli i czy w ogóle coś więcej, to już zwyczajnie nie pamietam.
5 i 7 lat temu w prywatnym szpitalu też nie dawali znieczulenia, żadnego. Niby że było za późno i w sumie kiedy już prosiłam o znieczulenie to jednak zaraz miałam parte.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 19:30   #132
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
U mnie nie ma żadnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 19:35   #133
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

U nas na najlepszej porodowce jest gaz i zewnatrz oponowe. Dozylnego chyba sie juz nie stosuje w czasie porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 19:38   #134
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;8590666 6]5 i 7 lat temu w prywatnym szpitalu też nie dawali znieczulenia, żadnego. Niby że było za późno i w sumie kiedy już prosiłam o znieczulenie to jednak zaraz miałam parte.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Mi lekarz mówił, że jak się ze znieczuleniem nie wstrzelą w dobry moment, a poród idzie błyskawicznie to znieczulenie chwyta dopiero na partych i na ogół konieczne jest vacuum/kleszcze. To samo powtórzyła mi potem położna przy pierwszym porodzie jak byłam już pod kroplówka i czekałam na znieczulenie,a tu się nagle okazało że 7 cm już mam i dalej postępuje. Dlatego patrząc na historię porodów w mojej rodzinie i na mój pierwszy poród przy drugim odpuściłam w ogóle proszenie o znieczulenie. Nie wyobrażam sobie jednak rodzić kilkanaście godzin bez znieczulenia

Ja przy pierwszym miałam do dyspozycji gaz, piłkę, prysznic, wannę, jakieś zwisające z sufitu szarfy (?) itd. Wzięłam dwa buchy gazu i wzięło mnie na takie rzyganie, że przy drugim nawet nie zdążyli mi zaproponować, bo od razu jak zobaczyłam butlę powiedziałam, ze mają to natychmiast zabrać. Z żadnych udogodnień nie korzystałam tylko łaziłam w tą i z powrotem.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2018-09-24 o 19:40
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 19:56   #135
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale wy piszecie o znieczuleniu zoo ze go nie ma, czy o takim zwykłym, podawanym przy porodzie w żyłę przez wenflon
Ja piszę o zewnątrzoponowym. Nie słyszałam o jakimś innym, "zwyklym". Co tam jest podawane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie pamietam co to było, ale na początek tak standardowo, proponowali coś podawanego dożylnie.

Zoo bałam się jak ognia, ale ono i tak było płatne. Ale było.

Co tam jeszcze mieli i czy w ogóle coś więcej, to już zwyczajnie nie pamietam.
Naprawdę nie ma się czego bać, a zwłaszcza nie jak ognia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Mi lekarz mówił, że jak się ze znieczuleniem nie wstrzelą w dobry moment, a poród idzie błyskawicznie to znieczulenie chwyta dopiero na partych i na ogół konieczne jest vacuum/kleszcze. To samo powtórzyła mi potem położna przy pierwszym porodzie jak byłam już pod kroplówka i czekałam na znieczulenie,a tu się nagle okazało że 7 cm już mam i dalej postępuje. Dlatego patrząc na historię porodów w mojej rodzinie i na mój pierwszy poród przy drugim odpuściłam w ogóle proszenie o znieczulenie. Nie wyobrażam sobie jednak rodzić kilkanaście godzin bez znieczulenia

Ja przy pierwszym miałam do dyspozycji gaz, piłkę, prysznic, wannę, jakieś zwisające z sufitu szarfy (?) itd. Wzięłam dwa buchy gazu i wzięło mnie na takie rzyganie, że przy drugim nawet nie zdążyli mi zaproponować, bo od razu jak zobaczyłam butlę powiedziałam, ze mają to natychmiast zabrać. Z żadnych udogodnień nie korzystałam tylko łaziłam w tą i z powrotem.
Chciałabym żeby jakiś lekarz się w tej sprawie wypowiedział. Podejrzewam że to specjalne oszukiwanie rodzących, żeby nie dać znieczulenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 20:35   #136
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja piszę o zewnątrzoponowym. Nie słyszałam o jakimś innym, "zwyklym". Co tam jest podawane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Naprawdę nie ma się czego bać, a zwłaszcza nie jak ognia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Chciałabym żeby jakiś lekarz się w tej sprawie wypowiedział. Podejrzewam że to specjalne oszukiwanie rodzących, żeby nie dać znieczulenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

no ale co by im szkodziło na dobrą sprawę mi podać? ja akurat miałam już anestezjologa, znieczulił babke na sąsiedniej sali i szykował się do podania mi znieczulenia tylko czekał aż zleci do końca kroplówka, wtedy mi położna zbadała rozwarcie, bo zaczęłam się skarżyć na to, że czuję już parcie i się okazało że w niecałe 40 minut z 4 cm zrobiło mi się 8, a przy takim rozwarciu podobno odradzają. Przynajmniej ona mi powiedziała, że jeśli chce to nie ma sprawy, ale ona z wlasnego doswiadczenia odradza, bo za fajnie cały poród przebiega, żeby to psuć, a po późnym podaniu często totalnie rozwala to kolejną fazę (parcie) i przez to często muszą stosować vacuum (co wiąże się z rozcięciem krocza). No i tego znieczulenia nie daje się od razu, musi być już rozwarcie do tych 4 cm, inaczej można rzeczywiście powstrzymać akcję porodową.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2018-09-24 o 20:37
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 20:53   #137
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie pamietam co to było, ale na początek tak standardowo, proponowali coś podawanego dożylnie.

Zoo bałam się jak ognia, ale ono i tak było płatne. Ale było.

Co tam jeszcze mieli i czy w ogóle coś więcej, to już zwyczajnie nie pamietam.
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
U nas na najlepszej porodowce jest gaz i zewnatrz oponowe. Dozylnego chyba sie juz nie stosuje w czasie porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba się nie stosuje nic dożylnego. Przynajmniej ja odkąd bylam w ciąży i się edukowalam to nic takiego nie było.

A co do zzo to jednak ma minusy. Ja właściwie nie czułam skurczy partych (czułam ból a owszem, po prostu nie czułam parcia) i skończyło się na vacuum. Przy drugim porodzie juz wybrałam inny szpital, nie nastawiajac się na znieczulenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 21:18   #138
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Ja dostałam dożylnie buscolizyne. Dają też Dolargan, ale to nie jest dobre dla dziecka.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 22:55   #139
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!


Od zawsze jestem przerazona porodem naturalnym, bólem z nim zwiazanym, nacinaniem krocza, możliwością nietrzymania moczu i gorszym życiem seksualnym co "blokuje mnie" przed zajsciem w ciaże. Dodatkowo jesli chodzi o poziom polskiej porodowki i jak rodzaca kobieta jest traktowana przekracza wszelkie granice ( jest bardzo wiele statystyk oraz danych z ostatnich paru lat które to pokazują).



Dlatego własnie myślę nad cesarka na zyczenie , jednak zauwazylam ze w Polsce takie kobiety sa traktowane jak egoistki bez serca ( no bo przeciez co naturalne to oczywiscie lepsze a baby na "łatwizne" ida). Czuję, że po pierwsze mało ginekologów w polsce zgodziło by się na taki zabieg na zyczenie z racji tego ze "naturalnie za wszelka cene" oraz ze w polsce musza byc do tego wskaznia , a po drugie że byłabym uznawana za wyrodną matkę ktora wybrała wygdoniejsza opcje.



Czy sadzicie ze przez to ze kobieta decycuje sie na cesarke na zyczenie bo nie chce cierpieć na stole poczas porodu i poswiecac swoje ciało to znaczy ze jest egoistka? Czy kobieta która nie chce sie w 100% poswiecic dla dziecka jest potworem?





Byłabym bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz oraz opinie kobiet na tym forum
A co cię obchodzą opinie innych? Wybierz taka formę porodu jaka ci odpowiada.

Osobiście miałam 2 planowe cc i nie wyobrażam sobie innej opcji. Oba w dogodnym terminie ustalonym z kalendarżem w ręku z lekarzem, zero bólu, bez stresu.
Nie oburza mnie termin "wydobyciny" bo to prawda. Ja dziecka nie urodziłam, tylko lekarz je ze mnie wydobył.
Przy rozmowach na te tematy zawsze powtarzam, że " ja nigdy nie rodzilam", bo nie wiem co to odejście wód, skurcze, bóle krzyżowe. Mój pobyt w szpitalu związany z pojawieniem się dziecka to bardziej wczasy niż "prawdziwy porod".
Nie czuję się gorsza matka z tego powodu.


Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jak ktoś mieszka w malym mieście, gdzie jest szpital to raczej jedzie tam niz tlucze sie duzo dalej. Albo jedzie do najblizszego szpitala.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Albo mowia, ze za pozno na znieczulenie, bo za duze rozwarcie, a to nie prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja teściowa po koszmarze trzeciego porodu, przy kolejnym jechała 100 km do innego szpitala.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-25, 07:27   #140
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Jako ciekawostkę napiszę, że w szkole rodzenia powiedziano nam, że próżnociągu używa się teraz już tylko* w Wielkopolsce . Reszta kraju stawia na kleszcze. Nie wiem ile w tym prawdy.




*sądzę, ze dobrze zapamiętałam, ewentualnie Wielkopolska+zbliżone tereny
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 09:41   #141
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jako ciekawostkę napiszę, że w szkole rodzenia powiedziano nam, że próżnociągu używa się teraz już tylko* w Wielkopolsce . Reszta kraju stawia na kleszcze. Nie wiem ile w tym prawdy.




*sądzę, ze dobrze zapamiętałam, ewentualnie Wielkopolska+zbliżone tereny
Ja mialam proznociag na Śląsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 10:22   #142
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Jak czytam wasze wypowiedzi ( za ktore bardzo dziekuje!) to az szczeka opada... Brak znieczulenia w szpitalach?!




Jak tak się o tym mysli to chyba jednak lepiej wybrac prytwatny szpital i wydać te 8 tys zł na porod +pobyt i miec z gory wszystko zaplanowane i ustalone, i przede wszystkim rodzic godnie i jak czlowiek ( zarowno CC jak i SN). ( wiadomo opcja lepsza jesli ktos planuje ciaze z wyprzedzeniem i jest w stanie odłozyc taka sume).



Historie z niektorych szpitali NFZ az mroza krew w zylach
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 10:32   #143
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Jak czytam wasze wypowiedzi ( za ktore bardzo dziekuje!) to az szczeka opada... Brak znieczulenia w szpitalach?!




Jak tak się o tym mysli to chyba jednak lepiej wybrac prytwatny szpital i wydać te 8 tys zł na porod +pobyt i miec z gory wszystko zaplanowane i ustalone, i przede wszystkim rodzic godnie i jak czlowiek ( zarowno CC jak i SN). ( wiadomo opcja lepsza jesli ktos planuje ciaze z wyprzedzeniem i jest w stanie odłozyc taka sume).



Historie z niektorych szpitali NFZ az mroza krew w zylach
Justyna w prywatnym szpitalu jest wszystko za darmo!! Nic nie płacisz!! Tylko muszą mieć kontrakt z NFZ. A większość ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 12:00   #144
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jako ciekawostkę napiszę, że w szkole rodzenia powiedziano nam, że próżnociągu używa się teraz już tylko* w Wielkopolsce . Reszta kraju stawia na kleszcze. Nie wiem ile w tym prawdy.




*sądzę, ze dobrze zapamiętałam, ewentualnie Wielkopolska+zbliżone tereny
To mi lekarz jak się z nim podzieliłam lękiem o to, że będę mieć cesarkę albo poród kleszczowy oznajmił, że on nie wie gdzie się jeszcze kleszczy używa, że to przestarzała metoda i teraz tylko vacuum, przynajmniej w szpitalach w Warszawie. Znajome rodziły w różnych częściach kraju i żadna nie miała kleszczy, u dwóch było vacuum. Zresztą czy vacuum czy kleszcze - oznacza to niestety cięcie krocza. To była rzecz, której bałam się najmocniej zaraz po cc.

W ogóle to jak patrze po znajomych to widzę, że najlżejsze porody miały babki, które były raczej aktywne przed ciążą i w jej trakcie. Wiem, nie zawsze można itd, ale mówię o normalnej ciąży.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 12:10   #145
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Kobiety regularnie ćwiczące mają stosunkowo łatwe porody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 12:20   #146
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Kobiety regularnie ćwiczące mają stosunkowo łatwe porody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Może coś w tym jest, bo jak mnie położna obejrzała, to pierwsze co to powiedziała, że mięśnie są silne i elastyczne, wiec pójdzie łatwo.


Ja przed ciążą uprawiałam sport bardzo regularnie + byłam bardzo elastyczna i rozciągnięta w biodrach bo tego ten sport wymaga + całą ciąże naprawdę bardzo dużo chodziłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 12:35   #147
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może coś w tym jest, bo jak mnie położna obejrzała, to pierwsze co to powiedziała, że mięśnie są silne i elastyczne, wiec pójdzie łatwo.


Ja przed ciążą uprawiałam sport bardzo regularnie + byłam bardzo elastyczna i rozciągnięta w biodrach bo tego ten sport wymaga + całą ciąże naprawdę bardzo dużo chodziłam.
ja podobnie, chociaż nie byłam jakaś mocno elastyczna i rozciągnięta. Każde z moich dzieci przeżyło w pierwszym miesiącu swojego życia płodowego jakieś sportowe wydarzenia (w obu ciążach nie wiedziałam jeszcze, że jestem w ciąży). Syn przebiegł ze mną półmaraton, a córka z kolei wzięła udział w triathlonie może dlatego oboje uwielbiają teraz sport

W ciąży też sobie odpuściłam (okazjonalnie siłownia z lekkimi ciężarami), ograniczyłam się tylko do codziennych długich, tak ok. 10km spacerów (przynajmniej pieseł był zachwycony).

Nie wiem czy to mogło mieć wpływ (u mnie w rodzinie same szybkie i bezproblemowe porody + dzieci 2.5-3 kg), ale lubię sobie myśleć, że tak
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 16:36   #148
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Widzę ze znów coś się pogorszyło. Te parenascie lat temu akcja Rodzic po ludzku” była mocno rozkręcona i znieczulenia dawali.
Mnie położna sama się przyszła zapytać, najpierw czy chce na przyspieszenie porodu, potem czy chce znieczulenie.

Chyba nastąpiło jakieś cofnięcie znów.
No ale co dziwnego przy władzy która tak szanuje kobiety. Morawiecki za to pieje o dofinansowaniu kół gospodyń wiejskich. Bo kultywują tradycje. Może jeszcze rozpowszechnią za te dotacje, tradycje rodzenia w polu na miedzy, pomiędzy ułożeniem jednego a drugiego snopka. To by ich chyba usatysfakcjonowało w końcu.
szpitale nie mogą pobierać opłat za zzo , bo maja je zapewnić w ramach ubezpieczenia, ale nie mają na to środków bo NFZ nie daje dostatecznie dużo kasy , no i dramatycznie brakuje anestezjologów , z tego powodu też są problemy .
Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jako ciekawostkę napiszę, że w szkole rodzenia powiedziano nam, że próżnociągu używa się teraz już tylko* w Wielkopolsce . Reszta kraju stawia na kleszcze. Nie wiem ile w tym prawdy.




*sądzę, ze dobrze zapamiętałam, ewentualnie Wielkopolska+zbliżone tereny
bujda jakaś - kleszczy od lat się nie używa, tylko próżniociągu bo jest bezpieczniejszy .

Kobiety wysportowane z reguły lepiej rodzą bo są silniejsze, wytrzymalsze, elastyczniejsze, bardziej zdyscyplinowane i lepiej współpracują. Minus - przy zabiegowych porodach bardziej krwawią, bo mają doskonale rozwinięte krążenie oboczne czyli bardzo bogato unaczynione mięśnie .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2018-09-25 o 16:39
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 17:14   #149
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
bujda jakaś - kleszczy od lat się nie używa, tylko próżniociągu bo jest bezpieczniejszy .
Bujda jakaś. I jednego i drugiego się używa.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 17:19   #150
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Bujda jakaś. I jednego i drugiego się używa.

Tutaj akurat sie zgodze, kleszcze jeszcze nie wyszly z "obiegu"
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-19 12:15:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.